Mamy Sierpniowe 2021 cz 2! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-03-06, 08:58   #61
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

A ja umiem szukać w lumpeksach i w sumie lubię takie polowania. Zawsze szukałam rzeczy dla siebie. Nie umiem szukać w takich ciucholandach gdzie rzeczy są w wielkich kontenerach/skrzyniach, ale jak są na wieszakach to luzik! Mam kilka sprawdzonych miejscówek i może na późniejszym etapie zerkne co tam ciekawego jest.

Dororka1066 gratulacje dobrych wieści ja mam połówkę za 3 tygodnie i z jednej strony się boje, a z drugiej chciałabym już widzieć co i jak. Takie życie w niepewności to masakra. Na pierwszych prenatalnych i podczas pozneisjzheo USG dwóch niezależnych lekarzy zasugerowalo chłopca, więc bardziej jestem nastawiona na te płeć, ale zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 09:18   #62
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
A ja umiem szukać w lumpeksach i w sumie lubię takie polowania. Zawsze szukałam rzeczy dla siebie. Nie umiem szukać w takich ciucholandach gdzie rzeczy są w wielkich kontenerach/skrzyniach, ale jak są na wieszakach to luzik! Mam kilka sprawdzonych miejscówek i może na późniejszym etapie zerkne co tam ciekawego jest.

Dororka1066 gratulacje dobrych wieści ja mam połówkę za 3 tygodnie i z jednej strony się boje, a z drugiej chciałabym już widzieć co i jak. Takie życie w niepewności to masakra. Na pierwszych prenatalnych i podczas pozneisjzheo USG dwóch niezależnych lekarzy zasugerowalo chłopca, więc bardziej jestem nastawiona na te płeć, ale zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też lubię chodzić po lumpeksach, ale zdecydowanie wolę takie mniejsze z ubraniami na wieszakach. Te wielkie hale mnie przerażaja i nie umiem nic tam znaleźć. Tak samo przerażają mnie klienci odwiedzający te większe sh. Stojący pół godziny przed otwarciem w kolejce, a następnie kłócący się o szmatki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 09:37   #63
Niunia20
Rozeznanie
 
Avatar Niunia20
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łowicz/Sochaczew
Wiadomości: 840
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja rowniez lubie zakupy w sh ale w tych czasach omijam dni dostawy zeby ominac tlumy... Chodze tez tylko tam gdzie dzieciece ciuszki sa na wieszakach. Wrzucam zdj zestawu dla mojego malucha z hm i drugi z sh czeka na pranie. Ogolnie przjerzalam jeszcze raz ciuchy po starszaku i na rozm 56 i62 potrzebuje tylko pojedyncze szt bodow na dlugi rekaw i jestesmy gotowi. Teraz pora wybrac kokon kocyki lozeczko i pieluszki tetrowe a z ich jakoscia tez jest roznie w roznych sklepach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210302_135305.jpg (122,1 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210303_114312.jpg (101,3 KB, 73 załadowań)
__________________
"dziecko to taki szczęśliwy początek człowieka"
Niunia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 10:01   #64
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Niunia20 Pokaż wiadomość
Ja rowniez lubie zakupy w sh ale w tych czasach omijam dni dostawy zeby ominac tlumy... Chodze tez tylko tam gdzie dzieciece ciuszki sa na wieszakach. Wrzucam zdj zestawu dla mojego malucha z hm i drugi z sh czeka na pranie. Ogolnie przjerzalam jeszcze raz ciuchy po starszaku i na rozm 56 i62 potrzebuje tylko pojedyncze szt bodow na dlugi rekaw i jestesmy gotowi. Teraz pora wybrac kokon kocyki lozeczko i pieluszki tetrowe a z ich jakoscia tez jest roznie w roznych sklepach
Super zestawy.
No właśnie dziewczyny, jeśli będziecie miały jakieś dobre jakościowo pieluszki, kocyki itp. To dawajcie znać gdzie warto zakupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 10:50   #65
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

A macie jakąś opinie o ciuszkach z Sinsay Kids?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 12:13   #66
Niunia20
Rozeznanie
 
Avatar Niunia20
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łowicz/Sochaczew
Wiadomości: 840
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja ostatnio kupilam bluze dla malucha rozm 68 i rozmiarowo wydaje sie taka Miedzy 62 a 68 a jakosc super. Lepsza niz pepco. Bardzo dobry material. Natomiast pajace i body najlepiej sprawdzily mi sie z f&f i nexta przy starszaku. Z sinsay nie kupowalam.
__________________
"dziecko to taki szczęśliwy początek człowieka"
Niunia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 12:54   #67
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
A macie jakąś opinie o ciuszkach z Sinsay Kids?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sinsay jest ok jak za taką cenę, ale szlau nie ma. Myślę że coś jak pepco. I rozmiarowka w cały świat, na pewno jest sporo zanizona, o 1 rozmiar minimum

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-06, 16:59   #68
Gozdzik11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 224
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Witam się i ja w nowym wątku
Ja mam połówkowe 12 marca, byłam niedawno na wizycie i wszystko było dobrze, więc już tak bardzo się nie stresuję. Z tyłu głowy jednak mam jakieś obawy, ale ja to tak zawsze...
Co do zakupów z sh, to też nie za bardzo umiem w takich miejscach kupować, ale ostatnio weszłam do jednego ciucholandu i był super. Wszystkie ubrania na wieszakach, nawet takie dla dzidziusia. Kupiłam sobie sukienkę za 35zl taka szerszą, body dla dzidziusia za 2zł (ale takie słodziutkie, malutkie w motylki) i śpiochy chyba za 3zł. Wszystko jak nowe, nie zniszczone. Ale byłam z siebie dumna Może jeszcze się tam kiedyś wybiorę, tylko mam też dostać sporo ciuszkow i nie chce przeginać z kupowaniem. Miejsca w domu nie mam za wiele do przechowywania niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gozdzik11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 19:22   #69
amiyaa
Zadomowienie
 
Avatar amiyaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 264
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja dziś też kupiłam pierwsze ubranka dla córeczki Kiedyś mówiłam sobie, że moja córka nie będzie miała za wiele różu, taa Każde ubranko jakie dziś kupiłam ma jakiś choć malutki różowy element Ale to chyba taki pierwszy szał, później będę oglądać bardziej neutralne Poszalałam w Smyku, H&M i Okaidi.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
amiyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 19:40   #70
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja też dziś kliknęłam kopertowe bodziaki i sukienkę dla niuni


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 21:13   #71
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Hej, witam się i ja!

Ja po synu wszystko puściłam w świat. Na lumpku będę kupować powoli jakieś rzeczy. Wolę sh jakość niż pepco np

Chyba dzisiaj poczułam pierwsze ruchy <3 16+0, nie chce mi się wierzyć. Byłoby mi znacznie prościej, mniej bym się martwiła.

Mniej więcej w którym tc macie połówkowe? Myślę czy iść przed świętami na 19+x czy po na 20+x
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-06, 21:23   #72
cilium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 330
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Hej, witam się i ja!

Ja po synu wszystko puściłam w świat. Na lumpku będę kupować powoli jakieś rzeczy. Wolę sh jakość niż pepco np

Chyba dzisiaj poczułam pierwsze ruchy <3 16+0, nie chce mi się wierzyć. Byłoby mi znacznie prościej, mniej bym się martwiła.

Mniej więcej w którym tc macie połówkowe? Myślę czy iść przed świętami na 19+x czy po na 20+x
W kolejnej ciąży podobno wcześniej czuje się ruchy więc wszystko możliwe

Ja mam prenatalne w 20+1 z om ale moje dziecko wg usg jest o ok tydzień starsze/większe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Połówkowe miało być mam jakiś problem z edycją

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cilium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 21:54   #73
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Hej, witam się i ja!



Ja po synu wszystko puściłam w świat. Na lumpku będę kupować powoli jakieś rzeczy. Wolę sh jakość niż pepco np



Chyba dzisiaj poczułam pierwsze ruchy <3 16+0, nie chce mi się wierzyć. Byłoby mi znacznie prościej, mniej bym się martwiła.



Mniej więcej w którym tc macie połówkowe? Myślę czy iść przed świętami na 19+x czy po na 20+x
Ja mam w 21+3 możliwe że ruchy, też poczułam dużo wcześniej niż poprzednio.

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 22:01   #74
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez amiyaa Pokaż wiadomość
Ja dziś też kupiłam pierwsze ubranka dla córeczki Kiedyś mówiłam sobie, że moja córka nie będzie miała za wiele różu, taa Każde ubranko jakie dziś kupiłam ma jakiś choć malutki różowy element Ale to chyba taki pierwszy szał, później będę oglądać bardziej neutralne Poszalałam w Smyku, H&M i Okaidi.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Ja też tak mówiłam i nawet udało mi się mało różu kupić, niestety ciężko było coś znaleźć dla dziewczynki w innym kolorze. No i jak założyłam jej raz szare spodnie i biale body to wyglądała jak śliczny chłopiec

Później założyłam jej parę różowych rzeczy i musiałam dojść jednak do wniosku, że pięknie w nim wygląda i nic na to nie poradzę. Teraz jest blondyneczką o niebieskich oczach więc róż jest na porządku dziennym. Inne kolory też jej pasują na szczęście i nie jest w nim zakochana. Także omija mnie problem różowych ścian narazie oczywiście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 22:04   #75
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Hej, witam się i ja!

Ja po synu wszystko puściłam w świat. Na lumpku będę kupować powoli jakieś rzeczy. Wolę sh jakość niż pepco np

Chyba dzisiaj poczułam pierwsze ruchy <3 16+0, nie chce mi się wierzyć. Byłoby mi znacznie prościej, mniej bym się martwiła.

Mniej więcej w którym tc macie połówkowe? Myślę czy iść przed świętami na 19+x czy po na 20+x
U mnie będzie w 20+6 połówkowe.
Już się nie mogę doczekać a to jeszcze miesiąc.

Wasz lekarz waży Wam Maluchy na usg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 22:16   #76
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U mnie będzie w 20+6 połówkowe.
Już się nie mogę doczekać a to jeszcze miesiąc.

Wasz lekarz waży Wam Maluchy na usg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, u mnie waży, moja lekarka mówiła że chyba powyżej 15 czy któregoś tygodnia już się nie mierzy tylko waży przede wszystkim i to jest bardziej miarodajne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 23:00   #77
cilium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 330
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Tak, u mnie waży, moja lekarka mówiła że chyba powyżej 15 czy któregoś tygodnia już się nie mierzy tylko waży przede wszystkim i to jest bardziej miarodajne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój lekarz mówił tak samo, że podaje się poszczególne wymiary jak kość udowa i wagę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cilium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 23:24   #78
pajeczyna
Zadomowienie
 
Avatar pajeczyna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 1 535
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość

Chyba dzisiaj poczułam pierwsze ruchy <3 16+0, nie chce mi się wierzyć. Byłoby mi znacznie prościej, mniej bym się martwiła.
Jasne, że tak W pierwszej ciąży 16+0 to już mąż czuł nawet


Rozmawiałyście o rozstępach. Ja się szczotkuję i smaruję codziennie wieczorem różnymi masłami do ciała - masłem shea z Organique, mam też taki Super Blend z 4 szpaków (tam jest mało kakaowe, kokosowe i shea zdaje się). Mam nadzieję, że mi się upiecze tak jak poprzednio. Co prawda po okresie dorastania mam kilka rozstępów na biodrach, ale po ciąży nie mam. Wydaje mi się, że jednak jako nastolatka mniej dbałam o skórę i coś na rzeczy jest z tym smarowaniem.
pajeczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-07, 05:48   #79
amiyaa
Zadomowienie
 
Avatar amiyaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 264
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Hej, witam się i ja!

Ja po synu wszystko puściłam w świat. Na lumpku będę kupować powoli jakieś rzeczy. Wolę sh jakość niż pepco np

Chyba dzisiaj poczułam pierwsze ruchy <3 16+0, nie chce mi się wierzyć. Byłoby mi znacznie prościej, mniej bym się martwiła.

Mniej więcej w którym tc macie połówkowe? Myślę czy iść przed świętami na 19+x czy po na 20+x
Moja dr zdecydowanie "woli" robić połówkowe na 20+x Ja sama jestem umówiona na 21+2. A co do ruchów, mam dzisiaj 16+0 i czuję je od niedawna, więc to jak najbardziej u Ciebie możliwe

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Ja też tak mówiłam i nawet udało mi się mało różu kupić, niestety ciężko było coś znaleźć dla dziewczynki w innym kolorze. No i jak założyłam jej raz szare spodnie i biale body to wyglądała jak śliczny chłopiec

Później założyłam jej parę różowych rzeczy i musiałam dojść jednak do wniosku, że pięknie w nim wygląda i nic na to nie poradzę. Teraz jest blondyneczką o niebieskich oczach więc róż jest na porządku dziennym. Inne kolory też jej pasują na szczęście i nie jest w nim zakochana. Także omija mnie problem różowych ścian narazie oczywiście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli mała będzie podobna do nas i brata, to raczej zapowiada się na brunetkę z zielonymi/brązowymi oczami

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U mnie będzie w 20+6 połówkowe.
Już się nie mogę doczekać a to jeszcze miesiąc.

Wasz lekarz waży Wam Maluchy na usg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, na ostatniej wizycie w 15+1 lekarz podał już wagę dziecka, a nie długość

Dzień dobry!

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
amiyaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-07, 05:49   #80
NotreDame
Zakorzenienie
 
Avatar NotreDame
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5 056
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U mnie będzie w 20+6 połówkowe.
Już się nie mogę doczekać a to jeszcze miesiąc.

Wasz lekarz waży Wam Maluchy na usg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja połówkowe mam 21+0, czyli za niecałe 3 tygodnie.

Ostatnio mi podawał wagę i długość kości udowej. Całe 244g, kość udowa 2,8 cm ( dopiero co dziecko było tej wielkości )
Niestety do zdjęcia 3D była totalnie złe ułożona (aż sam lekarz powiedział, ze na tej wizycie nic z tego jie będzie), i po przeglądnięciu się dopiero można zobaczyć, ze jest podobna do Voldemorta. Chociaż nos ma. A przynajmniej na prenatalnych miała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

28 września 2014
6 sierpnia 2016
NotreDame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-07, 07:19   #81
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja mam połówkowe umówione na 20+4 za trzy tygodnie. Lekarz mi powiedział, że najlepiej się umawiać 20+x, bo wtedy dziecko jest znacznie większe niż w 18 tygodniu (a w sumie to początkowy termin kiedy można się zapisywać), więc skoro płód jest większy to lepiej można ocenić jego anatomię. Już się nie mogę doczekać. Na ostatnim USG byłam 15 lutego (prawie walentynki!) I wtedy kropek ważył 108 gramów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-07, 07:27   #82
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U mnie będzie w 20+6 połówkowe.
Już się nie mogę doczekać a to jeszcze miesiąc.

Wasz lekarz waży Wam Maluchy na usg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, teraz waży. Jakoś od 17 tyg chyba mówi że już się nie mierzy długości ciałka tylko poszczególne wymiary i komputer wylicza wagę.

Hej. U nas dziś połowa zaczynamy 21 tydzień.

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-07, 07:44   #83
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

U mnie połówkowe w 20+3, coś takiego. Na ostatnim usg mała miała 160 g i 14 cm, kość udowa 2 cm (16+3), główka od ucha do ucha 3,5 cm. Podobno długość można policzyć kość udowa x 7.
Jestem bardzo ciekawa, jak niunia będzie wygladać, bo ja i maż to zupełne przeciwieństwa pod tym względem. W ogóle siedzę i myślę, jaka ona będzie


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-07, 07:48   #84
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja mam prenatalne 19+5 (choć dziecko było ze 2 dni większe ostatnio)
Gin mierzy poszczególne części ciała i jak nie zapomnę zapytać, to podaje wagę
Jeżu... co za noc. Synek budził się co chwila przez kaszel, więc spał z nami. Mąż po szczepieniu miał dreszcze i mu zimno było (bez gorączki). Ja z mega wielkim katarem nie mogłam oddychać i poza tym sprawdzałam, czy pozostała dwójka oddycha
Nie mogę się doczekać jak do tego wszystkiego dołączy noworodek <3
__________________
Czekamyyyyy!

Edytowane przez Shiz
Czas edycji: 2021-03-07 o 07:49
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-07, 08:18   #85
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja mam połówkowe w 20+4, teraz byłam na wizycie w 18+4 i doktor powiedziała, że to za wcześnie i na takim małym serduszku 2 tygodnie robi sporą różnicę, pomiary są wtedy dokładniejsze.
Jak mam zwykłą wizytę to nie podaje mi żadnych wymiarów, bo przykłada głowicę dosłownie na 2 minuty, sprawdza akcję serca i ostatnio podała mi płeć. Także wszystkiego dowiem się za niecałe dwa tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-07, 08:32   #86
NotreDame
Zakorzenienie
 
Avatar NotreDame
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5 056
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
U mnie połówkowe w 20+3, coś takiego. Na ostatnim usg mała miała 160 g i 14 cm, kość udowa 2 cm (16+3), główka od ucha do ucha 3,5 cm. Podobno długość można policzyć kość udowa x 7.
Jestem bardzo ciekawa, jak niunia będzie wygladać, bo ja i maż to zupełne przeciwieństwa pod tym względem. W ogóle siedzę i myślę, jaka ona będzie


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tez jestem ciekawa, bo ja niebieskooka blondynka, a mój mąż ciemne oczy, ciemne włosy, ciemna karnacja, wręcz może spokojnie za obcokrajowca robić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

28 września 2014
6 sierpnia 2016
NotreDame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-07, 08:45   #87
Gozdzik11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 224
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Hej, witam się i ja!

Ja po synu wszystko puściłam w świat. Na lumpku będę kupować powoli jakieś rzeczy. Wolę sh jakość niż pepco np

Chyba dzisiaj poczułam pierwsze ruchy <3 16+0, nie chce mi się wierzyć. Byłoby mi znacznie prościej, mniej bym się martwiła.

Mniej więcej w którym tc macie połówkowe? Myślę czy iść przed świętami na 19+x czy po na 20+x
Ja mam 19+2 połówkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U mnie będzie w 20+6 połówkowe.
Już się nie mogę doczekać a to jeszcze miesiąc.

Wasz lekarz waży Wam Maluchy na usg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, moja malutka we wtorek ważyła 225g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gozdzik11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-07, 08:46   #88
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Co do wyglądu to ja mam takie mysie włosy, brązowo zielono żółte oczy a mąż ma niebieskie oczy i czarne włosy. Córka ma oczy tatusia a włosy po mnie, chociaż na ocoatku miała taki jasny blond. I ma loczki, a my oboje proste włosy nos ma mój! I krew

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-07, 08:57   #89
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

NotreDame to dokładnie tak jak i mnie. Ja jestem blondynką z bardzo jasną karnacja, a mąż jest w 1/2 Ormianinem, więc ma czarne włosy, brązowe oczy i karmelowa skóre. Genetycznie jest większe prawdopodobieństwo, że wygrają dominujące geny czyli czarne włosy i ciemne oczy, ale z drugiej strony mąż ma też coś tam po mamie Polce-blondynce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-07, 09:30   #90
amiyaa
Zadomowienie
 
Avatar amiyaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 264
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
NotreDame to dokładnie tak jak i mnie. Ja jestem blondynką z bardzo jasną karnacja, a mąż jest w 1/2 Ormianinem, więc ma czarne włosy, brązowe oczy i karmelowa skóre. Genetycznie jest większe prawdopodobieństwo, że wygrają dominujące geny czyli czarne włosy i ciemne oczy, ale z drugiej strony mąż ma też coś tam po mamie Polce-blondynce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mąż ma bardzo ciemne prawie czarne włosy, zielone oczy, ciepłą karnację, ja jestem szatynką raczej bladą, ale ciemnobrązowe oczy i byłam niemal pewna, że dziecko odziedziczy dominujące ciemne oczy po mnie, a tu psikus, ma zielone dokladnie jak tata Ma ciepłą karnację i włosy póki co takie szatyn, ale widać, ze mu ciemnieją, urodził się czarniutki, później włoski zjaśniały Ta mieszanka genów jest niesamowita

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
amiyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-18 22:21:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.