czym myć pędzelki We-Ma ? :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-22, 14:34   #1
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621

czym myć pędzelki We-Ma ? :D


hej dziewczyny kupiłam sobie te pędzelki jakiś czas temu i się zastanawiam czym je myć ? mydełkiem ? szamponem ?
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 14:55   #2
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: czym myć pędzelki We-Ma ? :D

Ja je myję płynem do higieny intymnej, akurat Avonem, ale myślę, że inne też nie poszkodzą. Opanowałam własną technikę, zwilżam, nalewam płyn, ugniatam pędzelek tak, żeby się zapienił, ale nie zmierzwiając włosków!!! To bardzo ważne. Potem spłukuję w ten sposób, żeby włoski były wygładzone, a pędzelek ściśnięty, nie rozcapierzony. Po takim myciu pędzelek jest jak nowy. Trochę to trwało, zanim wyrobiłam tę technikę, ale teraz pędzelki po myciu są prawie jak nowe.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 15:01   #3
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: czym myć pędzelki We-Ma ? :D

Ale pedzli w ogole nie powinno sie myc w wodzie!

Z tekstu http://www.wizaz.pl/kurs_narzedzia.php ::
Jeżeli już zakupimy pędzle to należy je odpowiednio czyścić i konserwować a wtedy na pewno będą nam służyć długie lata. Najlepiej czyścić je propanolem albo płynem do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych dostępny w aptece. Pół litra takiego płynu wystarcza naprawdę na bardzo długo. Odrobinę płynu lejemy do mniejszego naczynia, następnie delikatnie moczymy pędzel i wycieramy go z włosem w papierową serwetkę. Powtarzamy tę czynność kilkukrotnie, aż pędzel będzie czysty. Jest to sposób bardzo prosty i skuteczny a co najważniejsze nie niszczy włosia. Niektórzy makijażyści proponują pranie pędzli w ciepłej wodzie i szamponie. Ja osobiście odradzam tę metodę, ponieważ włos traci swój naturalny poślizg i elektrostatyczność.

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.