Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-10-23, 19:03   #3961
ana909
Erudycja

Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez sadandlonely Pokaż wiadomość
Nie. Ale idę do laryngologa bo i tak muszę i tak pomyślałam że może jak coś poradzi na tą wydzieline to może pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja myślę że jeśli problem jest tak zaawansowany, że ludzie zwracają na to uwagę, to to już przekracza Twoje możliwości do jego samodzielnego rozwiązania. Ja pod koniec ciąży musiałam zmieniać bieliznę 2-3 razy dziennie a i tak czułam przykry zapach, spodnie po dniu okropnie pachniały. Po ciąży jest lepiej ale nadal nie wróciło do stanu poprzedniego, więc to też kwestia fizjologii i hormonów. Jak po dłuższym czasie nie będzie normalnie to też wybiorę się do lekarza bo nie ma co liczyć że samo przejdzie, a to nic przyjemnego czuć od siebie brzydki zapach.

Ja latem potrafię brać prysznic kilka razy nawet jak nie czuje potu, gdybym czuła to chyba bym spod niego nie wychodziła.

Stary 2021-10-24, 21:32   #3962
mamdosc123
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez sadandlonely Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o higienę ciała to używam żeli pod prysznic, zawsze obowiązkowo kulka, jakiś balsam do ciała na górne partie ciała, perfumy. Zawsze jak gdzieś wychodzę to przed wyjściem zakładam czystą bieliznę bo mam wrażenie że ta którą założyłam po prysznicu jest już nieświeża. Mi szykowanie przed pójściem do pracy np zajmowało zawsze ze trzy godziny. Fakt że ostatnio bywają dni że sporo się pocę. Ale to chyba nie to. Raczej wydaje mi się jakby z mojego układu pokarmowego wydobywały się te "zapachy". Zęby oczywiście myję codziennie. Nie jakąś pierwszą lepszą pastą tylko raczej dobieram te lecznicze czyli np lacalut. Kiedyś spytałam dentystki o ten oddech to powiedziała że to nie wina zębów. Zresztą raczej nie mam większych ubytków. Ale spływa mi cały czas wydzielina po tylnej ścianie gardła której nigdy nie jestem w stanie się pozbyć i ona też cuchnie....
Najgorszy jest ten oddech. Już nawet wstydzę się gdziekolwiek odezwać... Czasem to się cieszę że te maseczki nosimy. Mam wtedy nadzieję że przez nią tak nie czuć

Nie używaj perfum, bo tylko pogarszają bo wtedy ten zapach się miesza z tym.I nie myj się w gorącej wodzie, bo będzie gorzej.To prawda, że w lato osoby z naszą przypadłością pachną najgorzej, czemu tak jest? Nie wiadomo.Czujesz swój zapach? Bo ja też nie czuję (według znajomych jest to zapach kupy).Dobra więc na tę chwilę na tą przypadłość nie ma jeszcze lekarstwa, zapach można jedynie zmniejszyć przechodząc na diętę jednak aby całkowicię się z tego wyleczyć chyba jeszcze nikomu się nie udało.Skąd jesteś? i ile masz lat?

PS; jest ktoś z okolic Wrocławia, kto chciałby się spotkać?

Edytowane przez mamdosc123
Czas edycji: 2021-10-24 o 22:20
mamdosc123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 19:10   #3963
Gregggg
Raczkowanie

Musimy zorganizować spotkanie wszystkich osóbw TMAU!
Gregggg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 12:25   #3964
chory38
Raczkowanie

Cześć Gregg czy ktoś tu jeszcze zagląda?Co u Ciebie-znalazłeś pracę?Chcesz priv ode mnie?
chory38 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości