Biura Podróży, opinie, doświadczenia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-20, 22:56   #31
karoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: K-K
Wiadomości: 79
GG do karoska
Dot.: Biura Podróży

Wydaje mi się ze Triada robi taką masówkę- dużo imprez ale nie dbają o szczegóły, wszystko jak najniższym kosztem.
Orbis jest niezły, biuro z renomą ale niezbyt tani.
Jeśli chodzi o standardy to gwiazdki sa gwiazdka nierówne-są kraje np. Tunezja ktore maja zaniżony standard- i tam najlepiej sie wybierać do 4* a nawet 5* hoteli, chociaż niektóre 3* są niezłe- wszystko zależy czego sie oczekuje
karoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 14:32   #32
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Biura Podróży

Wolę mieszkać w 3* bliżej centrum miasta niż w 5* na kompletnym odludziu. Jadąc do Tunezji trzeba wiedzieć, że Hammamet i Skanes to tylko same hotele. Jeśli chcecie użyć nocnego życia, to poza hotelem tak go nie znajdziecie
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 10:33   #33
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Biura Podróży

A co myślicie o ofertach portalu www.wakacje.pl ?? Nazwę biura poznaje się dopiero po rezerwacji,trochę mnie to przestraszyło ale przeczytałam że rezerwacja nie zobowiązuje do zakupu wycieczki więc może warto zaryzykować?? Mają sporo dobrych opinii.Interesuje mnie Majorka,konkretnie El Arenal-może któraś z Was tam była??Podobno rewelacyjne miasteczko Nie zależy mi na tym żeby być w jakimś luksusowym hotelu-może to byś mały hotelik-byle by nie kapało na głowę,nie było jakichś wielkich robali i było czysto A tam właśnie większośc ofert to małe gotele,pensjonaty-wydaje mi się że stąd te ceny-jak myślicie??
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:48   #34
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Biura Podróży

Ja kupowałam wczasy w travele (www.travele.pl), z tym, że wszystko obejrzałam w necie, a wczasy kupowałam w biurze (nie przez internet), gdyż mieści sie ono w moim mieście. Wiedziałam, z jakiego biura są wczasy i w jakim hotelu będziemy zakwaterowani (w opcji "Fortuna" tego nie wiadomo, zna sie tylko ilość posiadanych przez hotel gwiazdek, ale my nie zdecydowaliśmy się na tę opcję). Bilety dostalismy na lotnisku przed odlotem.

Na takich stronach sprzedaja po prostu wczasy z różnych biur podróży;
w sumie dziwne, że tutaj nie podają nazwy biura...(zawsze możnaby o nim poczytać opinie)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 20:16   #35
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez nati__xxx
A co myślicie o ofertach portalu www.wakacje.pl ?? Nazwę biura poznaje się dopiero po rezerwacji,trochę mnie to przestraszyło ale przeczytałam że rezerwacja nie zobowiązuje do zakupu wycieczki więc może warto zaryzykować?? Mają sporo dobrych opinii.Interesuje mnie Majorka,konkretnie El Arenal-może któraś z Was tam była??Podobno rewelacyjne miasteczko Nie zależy mi na tym żeby być w jakimś luksusowym hotelu-może to byś mały hotelik-byle by nie kapało na głowę,nie było jakichś wielkich robali i było czysto A tam właśnie większośc ofert to małe gotele,pensjonaty-wydaje mi się że stąd te ceny-jak myślicie??
El Arenal to typowe turystyczne miasteczko jak Callela na Costa Brava czy Rimini we Włoszech. Jeśli szukasz nocnego życia, to jest ono właściwym miejscem. Jeśli jednak zależy ci na odpoczynku, pięknych krajobrazach (skały, morze i baseny z morską wodą na skraju przepaści) to powinnaś wybrać drugą stronę wyspy - miejscowości maja w nazwie "Cala", np. Cala dOr, Cala Lombards, Cala Figuera (zatoczki i małe piaszczyste plaże). Generalnie El Arenal to hałaśliwe miejsce pełne turystów różnej maści
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 21:28   #36
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez karoska
Wydaje mi się ze Triada robi taką masówkę- dużo imprez ale nie dbają o szczegóły, wszystko jak najniższym kosztem.
na www.gazeta.pl byl caly temat o Triadzie. gdy go przeczytalam sama sobie powiedzialam, ze nigdy z tym biurem nie pojade. tyle negatywnych opinii na zadne biuro podrozy jeszcze nie widzialam na podstawie tego i opinii znajomych nie polecam.
Tui jest calkiem niezle. polecam tez Almatur!
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 13:06   #37
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez palema
Tui jest calkiem niezle.
Dla osób mających odpowiednie fundusze... albo zbyt dużo pieniędzy
Jest wiele innych biur świadczących usługi na podobnym poziomie i nie zdzierających z klientów aż takiej kasy.
Godne zainteresowania są: Selectours, Rainbow Tours, Exim (mówcie co chcecie - ja sprzedałam dziesiątki ich imprez i nie miałam ani jednej reklamacji) oraz Oasis - tak - sama kilka razy z nimi wyjeżdżałam i zawsze byłam zadowolona.

Jeśli ktoś jest nastawiony tylko na najwyższy poziom usług i nie wiadomo jakie luksusy płacąc za wczasy 1500zł od osoby, to nigdy nie będzie zadowolony - nie oszukujmy się Usługi na najwyższym możliwym poziomie kosztują sporo. Co nie znaczy, że za 1500zł nie da się kupić przywoitych warunków hotelowych w Tunezji czy Egipcie (ptasiego mleczka na śniadanie i podgrzewanego sedesu może nie będzie, ale kto chce zwiedzać, nie siedzi non stop w hotelu).
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-19, 13:53   #38
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Biura Podróży

Ja moge polecic Skarpe, ceny adekwatne do warunkow (www.skarpatravel.pl) Teraz jak sie wykupi wczasy do konca lutego to jest znizka 300 zł na pare. W najblizszym czasie idziemy z rodzinka wykupic wczasy dla mnie i dla siorki do Bulgarii, a dla rodzicow do Hiszpanii do Malgrat de Mar, bo w tamtym roku jak byli we Wloszech to duzo ludzi zachwalalo wlasnie ta oferte ze Skarpy Aha, plusem jest jeszcze to, ze teraz wplaca sie tylko podana kwote w złotowkach pomniejszona o znizke, a euro bierze sie ze soba i wplaca sie na miejscu, wiec np. teraz za ta Bulgarie rodzice wplaca za nas tylko 600 zł, a euro moge kupic kiedy chca
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 14:26   #39
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Cool Dot.: Biura Podróży

Ja polecam Scan Holiday, Sigma Travel, Itaka i jeszcze kilka mniejszych: Skarpa i Mercator. Ving byl ok ale juz go tu nie ma A o Triadzie slyszalam rozne opinie : jednak z przewaga zlych.
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 14:54   #40
fizzz
Raczkowanie
 
Avatar fizzz
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 169
Dot.: Biura Podróży

Ja też nie polecaam Triady Może ceny mają niskie, ale cała reszta...I tak nie mam co narzekać, bo leciałam z nimi dwa razy i pokój trafił mi się bardzo sympatyczny, ale to był przypadek. Problem w tym, że wycieczka była kupowana pod warunkiem wylotu i przylotu z i do Bydgoszczy, nawet miejsce nie było wazne. No i może wylecieliśmy z Bydgoszczy, ale potem okazał się że:
-za pierwszym razem lecimy do Katowic no i 9 godzin autobusem do Bydgoszczy...
-za drugim razem trochę bliżej- do Warszawy.. no i busem bez klimatyzacji (a było bardzooo gorąco) do Bydgoszczy...:/
fizzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 15:00   #41
fizzz
Raczkowanie
 
Avatar fizzz
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 169
Dot.: Biura Podróży

Aha jeszcze a propos podróży z Triadą; rozmawiałam np. z ludźmi, którzy byli z Warszawy; kupili wycieczkę z i do Bydgoszczy (bo z W-wy nie było już miejsc) no i przyjechali samochodem do Bydgopszczy, zostawili auto na parkingu i polecieli na wakacje...Pod koniec wycieczki okazało się że wracają jednak do Warszawy; czyli do siebie..ale samochód niestety ciągle stał na lotnisku w Bydgosczy..;/ (albo podobnie;ludzie z Łodzi-wylatywali z Katowic, gdzie zostawili samochód-a powrót do Warszawy....
fizzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-19, 17:14   #42
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Biura Podróży

Tobie Nati_xxx najbardziej polecam Rainbow Tours - bardzo dobre biuro, ma Hiszpanię samolotową, z tym ze przy wyjezdzie na dwa tygodnie (w sezonie) trzeba liczyc sie z wydatkiem ok. 3000 zł.
(i to w hotelach o raczej srednim standardzie, przy wyzywieniu HB)
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 19:08   #43
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Biura Podróży

Za 3000 zł to można na tydzien na Dominikane poleciec z opcją all inclusive (jedzonko i picie także super drinków w całym hotelu w cenie wycieczki) w 4 * hotelu, a na Dominika nie jest cuuuudownie
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 19:34   #44
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez daphne81
Za 3000 zł to można na tydzien na Dominikane poleciec z opcją all inclusive (jedzonko i picie także super drinków w całym hotelu w cenie wycieczki) w 4 * hotelu, a na Dominika nie jest cuuuudownie
Ale o ile przyjemniej mieć dwutygodniowe wakacje
Zgadzam się - Dominikana jest piękna, ale oferty o których piszesz nie zdarzają się zbyt często. Miałam przegląd ofert niemalże wszystkich biur podróży i takie po 3000 - 3500zł bywały, ale przede wszystkim z wylotem z Niemiec (bo są też loty łączone z Polski do Niemiec albo Paryża, a potem dalej - ale to już kosztuje więcej). Poza tym takie ceny pokazują się na krótko przed wylotem i najczęściej na ostatnie miejsca w samolocie (z doświadczenia wiem, że w hotelu zawsze pokój się znajduje ) - czyli typowe Last Minute.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 21:52   #45
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Biura Podróży

to wejdz na www.podroze.tv byłam w grudniu i płacilismy za tydzień 2650 zł/ osobę hotel 4* wylot z Warszawy. I to biuro Dominikane ma cały czas tak tanio, naprawdę polecam.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 23:45   #46
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Biura Podróży

Neckerman
Tui
Triada - od wielu korzystam z ich usług i nigdy nie byłam zawiedziona, nie zgadzam się z opinią, że któreś jest lepsze a któreś gorsze, po to są katalogi i konsultanci, żeby się maksymalnie doinformować

Do Grecji polecam Open Travel, chyba krakowskie, ja trafilam na nich na lotnisku i byłam z nimi na Krecie, też polecam.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 08:51   #47
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez daphne81
to wejdz na www.podroze.tv byłam w grudniu i płacilismy za tydzień 2650 zł/ osobę hotel 4* wylot z Warszawy. I to biuro Dominikane ma cały czas tak tanio, naprawdę polecam.
Ja pisałam i ofertach dostępnych do kupienia w sprzedaży bezpośredniej. Gratuluję wyszukania takiej ceny w necie
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 09:08   #48
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez kamaO
Ja pisałam i ofertach dostępnych do kupienia w sprzedaży bezpośredniej. Gratuluję wyszukania takiej ceny w necie
Podałam tylko strone www z ofertą firmy a wycieczkę znaleźliśmy dzięki programowi podróże tv. To biuro ma najtańszą Dominkanę ze wszystkich biur podrózy, w opcji last minut mozna był poleciec za 1900 zł. Inne kraje są w tym biurze drogie. Ale do innych krajów leciałam z innych biur podrózy o czym pisałam wcześniej. Dodam jeszcze, że wszystkie wyciczki kupujemy przez internet, gdyż w naszym mieście nie ma biura podrózy.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 10:06   #49
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Biura Podróży

Ten program jest godny polecenia - lubię go oglądać. Szkoda, że nie wszyscy mają do niego dostęp
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-20, 10:18   #50
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez kamaO
Ten program jest godny polecenia - lubię go oglądać. Szkoda, że nie wszyscy mają do niego dostęp
Ja tez, czasem jak usiade to sie oderwac nie moge .
Wczoraj ogladalam program o Dominikanie
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:00   #51
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Biura Podróży

Dlateog właśnie polecam Dominikanę własnie z tego biura, co do innychwycieczek to są one za drogie w podrażch tv.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:32   #52
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Biura Podróży

A co powiecie o Travel Time Orbisowskim? mają bogatą ofertę i fajną promocję-przy rezerwacji do końca marca -20% zniżki i wycieczka gratis (nie zagłebiałam się jeszcze w szczegóły). Interesuje nas konkretnie Kreta-1 tydz.all inclusive samolotem i raczej sierpień/może I-a połowa września.
Chętnie poznam Wasze opinie
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:50   #53
jolantas1955
Przyczajenie
 
Avatar jolantas1955
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Dot.: Biura Podróży

Jeżeli interesuja was trochę dalsze wyprawy, to z całym przekonaniem polecam Sigma Travel i Logos Tour. Nieduże grupy, świetni piloci, bogaty program, żadnych wpadek. Myślę o Chinach. Meksyku, Kubie itp.
Potwierdzam też Rainbow Tours, natomiast Triada mnie zawiodła, podobnie jak ECCO Holiday który odwołał mi imprezę na 5 dni przed wylotem!
jolantas1955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:59   #54
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez Kalex
Ech, do Hiszpanii akurat jechalam 2 dni autokarem Samolotem...hm....to może biuro Itaka?:
www.itaka.pl
Itaka ponoć ma drogie wczasy samolotowe.

Ja polecam Exim Tours. Byłam z nimi w Egipcie.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 15:43   #55
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Biura Podróży

Cytat:
Napisane przez karolina2020
Ja moge polecic Skarpe, ceny adekwatne do warunkow (www.skarpatravel.pl) Teraz jak sie wykupi wczasy do konca lutego to jest znizka 300 zł na pare. W najblizszym czasie idziemy z rodzinka wykupic wczasy dla mnie i dla siorki do Bulgarii, a dla rodzicow do Hiszpanii do Malgrat de Mar, bo w tamtym roku jak byli we Wloszech to duzo ludzi zachwalalo wlasnie ta oferte ze Skarpy Aha, plusem jest jeszcze to, ze teraz wplaca sie tylko podana kwote w złotowkach pomniejszona o znizke, a euro bierze sie ze soba i wplaca sie na miejscu, wiec np. teraz za ta Bulgarie rodzice wplaca za nas tylko 600 zł, a euro moge kupic kiedy chca
Podpisuje się pod tym łapkami. Kiedyś spędziłam w Grecji 2 tygodnie (nie liczac podróży 14 dni na miejscu + ok 3 dni podrózy) za 700 zł właśnie ze Skarpą. Warunki miałam świetne
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 08:24   #56
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Biura Podróży

Dobrze, że taki wątek powstał!!!
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 08:25   #57
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Biura Podróży

Nie jestem pewna czy już o tym pisała, ale przestrzegam przed cieszyńskim Damptourem. Szczególnie chodzi o Grecję (Chalkidiki - Sithonia - Sarti). Jeśli już decydujecie się na tę ofertę (choć nie wiem czy w tym sezonie ją mają) to nie wykupujcie wyzywienia, bo wylądujecie w starym, ciasnym hotelu nad kanałem burzowym, pełnym rechoczących żab i z widokiem na zarośnięta i ogrodzoną zardzewiałym płotem działkę...
Samo żarcie było poniżej krytyki (czeska kucharka - polskie produkty i stanie w kolejce - jak w przedszkolu, żeby pani mogła pacnąć smażoną kapustą i tłustym golonkiem ). Zresztą większość produktów spożywczych przywożono autokarem z Polski - mrożona wędlina, serki topione, soki itp.
W katalogu wymieniają tylko jeden obiekt - ten najlepszy (choć i tak skromny) a na miejscu dokonują selekcji na dwa różne

Po tym, jak na study tour stłoczyli agentów jak sardynki w tym drugim - gorszym - obiekcie (turystów zresztą też - bez jakiegokolwiek uprzedzenia) - ludzie mieli żadzę mordu w oczach i chęć natychmiastowego powrotu do domu.

Ja nie ryzykowałam - nie sprzedałam ani jednej ich oferty


P.S. Własnie przejrzałam ich stronę - zmienili nieco ofertę - na szczęście tamte hotele zmienili na inne.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 08:44   #58
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Biura Podróży

KamaO, z twoich wypowiedzi wnioskuje ze pracujesz u agenta a nie u touroperatora ? A moze masz wlasny interes ?

Jak myslisz, bardziej sie oplaca byc agentem czy touroperatorem... ?
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 10:10   #59
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Biura Podróży

Pracowałam W agencji turystycznej. Teraz niestety pracuję w zupełnie innej branży, ale planuję otworzyć swój biznes.

Natomiast co do Twojego pytania: touroperator ponosi wiekszą odpowiedzialność za swe usługi - w związku z tym poziom wymaganych ubezpieczeń jest o wiele wyższy niż w przypadku agentów. Poza tym wydaje mi się, że łatwiej sprzedawać jeśli masz kilkanaście propozycji różnych biur niż tylko swoje. Dobrym pomysłem jest połączenie dwóch działalności, np. touroperator tylko na imprezy krajowe (znów niższe wymagalne ubezpieczenia i koszty) ale sprzedaż agencyjna wszystkiego
Natomiast jesli masz pewność, że twój produkt to murowany sukces, to należy dążyć do organizacji własnych imprez - ileż to daje satysfakcji!!!
Aha - ubezpieczenie imprezy zależy od tego, jaki kraj wybierasz na miejsce docelowe (świat podzielono na strefy, którym odpowiadają wysokości kwot ubezpieczenia w przeliczeniu na osobę). Wszystkiego można dowiedzieć się z ustawy o usługach turystycznych i organizacji takich jak Instytut Turystyki czy Polska Izba Turystyki.

Uff... Ale się rozgadałam
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 10:20   #60
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Biura Podróży

Kama0, a możesz się coś wypowiedzieć apropo Travel Time i ich promocji, o której pisałam wyżej? chorujemy na Krętę w tym roku, a Twoje rady będą naprawdę cenne
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-12 17:32:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.