Jak pogodzić bycie mamą z karierą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-08, 22:44   #1
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126

Jak pogodzić bycie mamą z karierą?


cześć, tak w skrócie przedstawię sytuację. Otóż mam stałą pracę, męża i niedawno się dowiedziałam, że zostanę mamą smile ale... jak pogodzić macierzyństwo z pracą?? Nie mówię tu o urlopie macierzyńskim, bo z tego co wiem to jest obowiązkowy, ale jak mi się skończy co wtedy? Bardzo zależy mi na pracy, zawsze to dodatkowy grosz poza tym nie wyobrażam sobie siedzenia w domu.. Kochane kobietki czy Wam udało się to jakoś pogodzić? Macie kogoś, kto zajmuje się Waszymi pociechami podczas gdy Wy pracujecie? Wasze mamy? Może wynajęliście nianie? Bardzo proszę o rady/opinie.
Czytałam mnóstwo tekstów w necie, że pogodzenie macierzyństwa z pracą jest niemożliwe, ale przecież tyle mam pracuje, że da się to zrobić! Od kiedy najwcześniej można dać bobaska do żłobka?
Pozdrawiam
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 11:35   #2
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak pogodzić bycie mamą z karierą?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:46
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 21:33   #3
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Jak pogodzić bycie mamą z karierą?

Cytat:
Napisane przez daria05 Pokaż wiadomość
cześć, tak w skrócie przedstawię sytuację. Otóż mam stałą pracę, męża i niedawno się dowiedziałam, że zostanę mamą smile ale... jak pogodzić macierzyństwo z pracą?? Nie mówię tu o urlopie macierzyńskim, bo z tego co wiem to jest obowiązkowy, ale jak mi się skończy co wtedy? Bardzo zależy mi na pracy, zawsze to dodatkowy grosz poza tym nie wyobrażam sobie siedzenia w domu.. Kochane kobietki czy Wam udało się to jakoś pogodzić? Macie kogoś, kto zajmuje się Waszymi pociechami podczas gdy Wy pracujecie? Wasze mamy? Może wynajęliście nianie? Bardzo proszę o rady/opinie.
Czytałam mnóstwo tekstów w necie, że pogodzenie macierzyństwa z pracą jest niemożliwe, ale przecież tyle mam pracuje, że da się to zrobić! Od kiedy najwcześniej można dać bobaska do żłobka?
Pozdrawiam
Moje starsze dziecko zaczęło być do żłobka jak miało 7 miesięcy. Wróciłam normalnie na 8h do pracy +2h dojazdy.
Państwowe żłobki przyjmują dzieci po ukończeniu 6 miesiecy lub po ukończeniu roku (zależy od zlobka).
Prywatne zlobki rożnie, można się dogadać, ale przyjmuje się, że po ukończeniu 20 tygodnia życia.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 21:46   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak pogodzić bycie mamą z karierą?

Cytat:
Napisane przez daria05 Pokaż wiadomość
cześć, tak w skrócie przedstawię sytuację. Otóż mam stałą pracę, męża i niedawno się dowiedziałam, że zostanę mamą smile ale... jak pogodzić macierzyństwo z pracą?? Nie mówię tu o urlopie macierzyńskim, bo z tego co wiem to jest obowiązkowy, ale jak mi się skończy co wtedy? Bardzo zależy mi na pracy, zawsze to dodatkowy grosz poza tym nie wyobrażam sobie siedzenia w domu.. Kochane kobietki czy Wam udało się to jakoś pogodzić? Macie kogoś, kto zajmuje się Waszymi pociechami podczas gdy Wy pracujecie? Wasze mamy? Może wynajęliście nianie? Bardzo proszę o rady/opinie.
Czytałam mnóstwo tekstów w necie, że pogodzenie macierzyństwa z pracą jest niemożliwe, ale przecież tyle mam pracuje, że da się to zrobić! Od kiedy najwcześniej można dać bobaska do żłobka?
Pozdrawiam
Obowiązkowa część urlopu macierzyńskiego to chyba 14 tygodni. Oprócz karmienia piersią (które nie jest obowiązkowe), każdą czynność przy dziecku mogą wykonać inne osoby niż ty. Najbardziej mnie dziwi, że przy zastanawianiu się kto mógłby się dzieckiem zajmować, wymieniasz w pierwszej kolejności babcie, nianie i żłobek, nie wspominając słowem o ojcu dziecka. Dlatego przyłączam się do pytania Timon i Pumba: jak twój mąż zamierza łączyć ojcostwo z pracą?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 09:13   #5
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Jak pogodzić bycie mamą z karierą?

Witaj
Da się połączyć, ale jest czasami ciężko Ja wróciłam do pracy jak mój syn miał 7 m-cy, początkowo był u dziadków (Tż też pracuje później poszedł do żłobka (u nas żłobki państwowe od 12 m-cy) Ja go zawsze rano zawoziłam, koło 8.30 na śniadanko, a odbierał mój mąż lub dziadkowie po 14.
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 17:10   #6
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Jak pogodzić bycie mamą z karierą?

Rozumiem, że dziecko to taka niespodzianka... Ale tak abstrahując... Jak można jeszcze przed narodzinami martwić się co z nim zrobić? To po co to wszystko? Żeby zaraz jak najszybciej oddać na wychowanie obcym? (żłobek, opiekunki)

Nie rozumiem takiego myślenia. Gdzie radość, gdzie oczekiwanie, ekscytacja? Gdzie chociaż słówko o obowiązkach ojca dziecka? Jakiś plan jak go wychowasz, czego nauczysz... jak będziesz z nim spędzać czas, wspomagać rozwój, o czym mu powiesz....


Dziwny taki ten Twój post. Zabrzmiał dość smutno.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 11:15   #7
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Dot.: Jak pogodzić bycie mamą z karierą?

To zależy od tego jaką ma się pracę. Moja bratowa ma 2 dzieci i chodzi do pracy. Urodziła synka w lutym tamtego roku, a od października dała do żłobka. Oczywiście go przyzwyczajała około 2 miesiące do zmiany sytuacji ale mały szybko się tam zadomowił. Wróciła do pracy na początek na 6 godzin, a po roku już normalnie pracuje po 8 dziennie. Rano odprowadza małego na grupę potem do pracy na 7.00, a po 15 odbiera i do domu. Starszy sam już jeździ rowerem albo autobusem. To zależy od sytuacji, ale my w rodzinie pomagamy jej wszyscy. Brat też jak nie ma delegacji to wozi dzieci do szkoły/żłobka, a ona tylko wtedy odbiera. Wiem, że da się ale bez wsparcia ciężko by pewnie było.
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-02, 11:34   #8
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Jak pogodzić bycie mamą z karierą?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że dziecko to taka niespodzianka... Ale tak abstrahując... Jak można jeszcze przed narodzinami martwić się co z nim zrobić? To po co to wszystko? Żeby zaraz jak najszybciej oddać na wychowanie obcym? (żłobek, opiekunki)

Nie rozumiem takiego myślenia. Gdzie radość, gdzie oczekiwanie, ekscytacja? Gdzie chociaż słówko o obowiązkach ojca dziecka? Jakiś plan jak go wychowasz, czego nauczysz... jak będziesz z nim spędzać czas, wspomagać rozwój, o czym mu powiesz....


Dziwny taki ten Twój post. Zabrzmiał dość smutno.
Dlatego, że niektórym kasa nie spada z nieba? I dlatego, że mają inne priorytety w życiu też niż zajmowanie się dzieckiem?

Mi do ciąży daleko, a wiem, że chociaż by się paliło i waliło, nie zamierzam siedzieć z dzieckiem dłużej niż 6 miesiecy w domu. Dam gdziekolwiek i zapłacę prawie każdą kasę, bo dobrze zarabiam, ale w domu siedzieć nie będę.

Obcy nie są od wychowywania. Wychowują rodzice. Ale rodzice mają prawo tez mieć własne życie, przynajmniej przez połowę dnia.

Edytowane przez Azhaar
Czas edycji: 2017-08-02 o 11:35
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 20:39   #9
itmoderngirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6
Dot.: Jak pogodzić bycie mamą z karierą?

Miałam podobny dylemat, ale udało mi się połączyć macierzyństwo, z pracą oraz studiami - choć nie było lekkojednak da się, choć wymagało to dużo wyrzeczeń. Miałam takie szczęście, że otrzymałam zgodę na pracę w domu, więc moja sytuacja jest trochę inna.....
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
itmoderngirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-02 21:39:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.