Kurs prawa jazdy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-09, 09:15   #1
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38

Kurs prawa jazdy


Witam wiem że podobnych wątków już było wiele ale postanowiłam zwrócić się do Was o pomoc a więc w wieku 35 lat postanowiłam zrobić kurs prawa jazdy obecnie wyjeździłam 24h i jest tragedia 🙈 instruktor cały czas musi mi zwracać uwagę za dużo gazuje , zbyt mocno hamuje, nie panuje nad kręceniem kierownicą dokręcam za mało lub za dużo, nie potrafię parkować jedynie ogarnęłam w miarę biegi instruktor powtarza że jestem cały czas zbyt spięta ręce za mocno trzymają kierownicę. Mam spore problemy z kordynacją. Zastanawiam się czy dokończyć kurs zostały mi 3 spotkania i poddać się tak po prostu zwyczajnie czy dokupić kolejne godziny i walczyć dalej. Czuje się zrezygnowana, ten kurs spędza mi sen z powiek tak bardzo chciałabym być dobra a jestem beznadziejna. Jakieś rady 🙄 może ktoś miał podobną sytuację?
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-09, 10:14   #2
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Kurs prawa jazdy

Cytat:
Napisane przez IwonkaWojtus Pokaż wiadomość
Witam wiem że podobnych wątków już było wiele ale postanowiłam zwrócić się do Was o pomoc a więc w wieku 35 lat postanowiłam zrobić kurs prawa jazdy obecnie wyjeździłam 24h i jest tragedia �� instruktor cały czas musi mi zwracać uwagę za dużo gazuje , zbyt mocno hamuje, nie panuje nad kręceniem kierownicą dokręcam za mało lub za dużo, nie potrafię parkować jedynie ogarnęłam w miarę biegi instruktor powtarza że jestem cały czas zbyt spięta ręce za mocno trzymają kierownicę. Mam spore problemy z kordynacją. Zastanawiam się czy dokończyć kurs zostały mi 3 spotkania i poddać się tak po prostu zwyczajnie czy dokupić kolejne godziny i walczyć dalej. Czuje się zrezygnowana, ten kurs spędza mi sen z powiek tak bardzo chciałabym być dobra a jestem beznadziejna. Jakieś rady �� może ktoś miał podobną sytuację?
Ja miałam podobnie Kurs robiłam, gdy byłam ciut starsza od Ciebie, i nigdy wcześniej nie siedziałam za kierownicą. Po 30 godzinach praktyki zdecydowanie nie byłam gotowa do egzaminu i też się zastanawiałam, czy jest sens brnąć w to dalej. Moja instruktorka orzekła, że jestem z tych kursantów, którym potrzeba więcej czasu i praktyki, ale na kierowcę spokojnie się nadaję. I jeszcze dodała, że na palcach u rąk może policzyć osoby, które przed kursem nigdy nie jeździły, a te 30 kursowych godzin wystarczyło im do osiągnięcia poziomu "mogę iść na egzamin". Uwierzyłam jej, dokupiłam godziny i teraz cieszę się prawem jazdy w portfelu
Mam nadzieję, że Cię pocieszyłam choć odrobinę
A co do rad: jeżeli ufasz swojemu instruktorowi, zapytaj go, czy jego zdaniem nadajesz się na kierowcę, tylko musisz jeszcze poćwiczyć (i opanować choć trochę stres), czy też się nie nadajesz, bo będziesz stwarzać zagrożenie na drodze.
__________________


Edytowane przez aileenn
Czas edycji: 2019-03-10 o 09:41
aileenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 08:44   #3
Bahunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 12
Dot.: Kurs prawa jazdy

Najważniejsze to wiara w siebie. Nie każdy jest od początku mistrzem kierownicy. Do wszystkiego trzeba czasu. Jeśli potrzebujesz to wyjeździj jeszcze trochę godzin aż będziesz pewna.
Bahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 13:19   #4
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Kurs prawa jazdy

Widzę, że wątek załozony jakiś czas temu... Jak tam Iwonko, udało się dokończyć kurs?


Ja na prawo jazdy poszłam mając prawie 32 lata i nigdy wcześniej nie siedzialam za kólkiem. Szło mi tak sobie. Miałam chwile zwątpienia co robić dalej. Do tego dochodził spory stres a byłam a ciąży. Instruktor zasugerował, żebym podeszła do testów (zdałam za pierwszym razem) a kurs dokończyła już po porodzie, jak będę wypoczęta bo jednak zdrowie moje i dziecka ważniejsze, choć to moja decyzja. I przerwalam na ponad rok... W maju tego roku wrócilam bo stwierdziłam, że muszę dokończyć jak już zaczęłam, poza tym będzie mi prawko potrzebne.

No po takim czasie jak wsiadłam wiadomo, że braki miałam, musiałam trochę godzin dokupić. W sierpniu planuję podejść do egzaminu, choć zobaczymy co z tego mi wyjdzie... Plac robię ok, na mieście tez się raczej nie czepia... ale egzamin to egzamin...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 14:24   #5
Ultron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 7
Dot.: Kurs prawa jazdy

Zadaj sobie pytanie czy potrzebujesz prawo jazdy? Jeśli tak to proponuje się tak długo uczyć aż się nauczyć. Jak nie to lepiej zrezygnuj. Mniej kłopotu bo masz pewność że nie będziesz mieć wypadku
Ultron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 03:24   #6
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Kurs prawa jazdy

Witam serdecznie. Tak od czerwca jestem szczęśliwą posiadaczką prawa jazdy teoria za pierwszym, praktyka za 4. Jestem pewna że i Tobie się uda
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:47   #7
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Kurs prawa jazdy

Iwonko to super, gratuluje!
Dużo dodatkowych godzin wzięłaś?
Ja po tej długiej przerwie najpierw poszłam do swojej starej szkoły żeby tam dokończyć kurs, potem wzięłąm u tamtego instruktora jakiś dokształt ale nie byłam z niego aż tak bardzo zadowolona i zmieniłam szkołę. Ten instruktor jest całkiem inny, lepiej mi jakoś jazdy wychodzą. A moze to też kwestia tego, że doszłam do wprawy Mówi, żebym zaczynała myśleć o egzaminie czyli tragedii raczej nie ma Ale zobaczymy
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-05, 12:11   #8
Toska_Samoska
Raczkowanie
 
Avatar Toska_Samoska
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 57
Dot.: Kurs prawa jazdy

ja po kilku latach wykupiłam sobie 15 godzin
__________________
>luke i am your father....
>
>


Toska_Samoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 01:00   #9
Paula4308
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 1
Dot.: Kurs prawa jazdy

Jeżeli szukacie aktualnie sprawdzonej szkoły jazdy w stolicy, to polecam IntroHL. Odbyłam tam kurs na prawo jazdy w Warszawie i muszę przyznać, że czuję się naprawdę pewnym siebie, bezpiecznym kierowcą. Polecam!

Więcej info tutaj: https://introhl.pl/
Paula4308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-07 02:00:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:10.