Narty czy snowboard - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-02-11, 11:24   #61
Rokoszka
Raczkowanie
 
Avatar Rokoszka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 114
Dot.: Narty czy snowboard

Jeżdżę na nartach - póki co, ale snowboardu tez sie trochę uczyłam, cięzko mi z tym idzie, może dlatego, ze nauke na nartach rozpoczęłam w wieku 8 lat, a na desce dopiero od roku ( stara baba nie uczy się już tak łatwo ). Co do urazów, to wydaje mi się, ze na nartach gównie kolana mogą ucierpieć - zerwane wiązadła to bardzo częsty uraz narciarzy. Z kolei snowboardziści to chyba ręce i kość ogonowa - ała.
Rokoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 16:19   #62
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: Narty czy snowboard

podobno w snowboard ale ja jestem osobiście zwolenniczką narciarstwa najlepiej będzie jak spróbuje i jednego i drugiego
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 07:42   #63
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Narty czy snowboard

ja śmigam na desce juz któryś rok i nigdy nie wrócę na narty, bo po prostu są dla mnie zbyt monotonne. uwielbiam poszaleć sobie na desce w zimie
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 16:49   #64
swiece_sklep_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 10
Dot.: Narty czy snowboard

Ja na nartach jeżdżę od jakichś 8 lat, ale od dwóch sezonów próbuję swoich sił na desce i muszę powiedzieć ,że ciekawe wrażenia, ale nie wiem co wybrać
swiece_sklep_pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 15:00   #65
wiewioreczka24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 37
Dot.: Narty czy snowboard

Ja na razie jeźdzę na nartach od 2 sezonów, nie myśle o snowbordzie bo za dużą mam frajdę na nartach
wiewioreczka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 12:55   #66
avis8
Raczkowanie
 
Avatar avis8
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Koło Wrocławia
Wiadomości: 36
narty czy snowboard?

Słyszałam że snowboard nie obciąza tak stawów jak narty. Czy jest to prawda ? Jeżdzę na nartach i kocham ten sport ale niestety nie wiem dlaczego pomimo tego że jestem szczupła bardzo bolą mnie stawy po kilku godzinkach na stoku Zastanawiam sie czy nie przekierunkować sie na deskę?
avis8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 16:57   #67
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: narty czy snowboard?

Zależy jaka deska. Miękka polecana dla początkujących, w podobnym stopniu co narty. Średnia mniej, a na twardej na pewno jest mniejsze obciążenie. Ale zauważ, że nie chodzi tu tylko o obciążanie stawów. Jeżdżąc na snowboardzie, na pewno łatwiej o kontuzję i potłuczenie się. Narty są bardziej stabilne, że tak powiem i ciężej się wywrócić.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 19:50   #68
saakdasadadsad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 445
Dot.: narty czy snowboard?

Cytat:
Napisane przez avis8 Pokaż wiadomość
Słyszałam że snowboard nie obciąza tak stawów jak narty. Czy jest to prawda ? Jeżdzę na nartach i kocham ten sport ale niestety nie wiem dlaczego pomimo tego że jestem szczupła bardzo bolą mnie stawy po kilku godzinkach na stoku Zastanawiam sie czy nie przekierunkować sie na deskę?
na snowboardzie duużo trudniej o np. kontuzję kolan niż na nartach Chyba, że chodzi o poobijanie się (tak, jak ja ostatnio), ale wtedy po prostu siniaki przez tydzień zmieniają kolory a na nartach stawy są bardziej obciążone .


Jak dla mnie narty są łatwiejsze do nauki (przynajmniej na początku), ale snowboard daje większą frajdę
saakdasadadsad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-20, 17:06   #69
pomocnik12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 18
Dot.: narty czy snowboard?

Ja wybrałem klasykę czyli narty. Polecam dobrze przygotować się do sezonu. Minimum miesiąc przed pierwszym wyjazdem na narty należy zacząć ćwiczyć i rozciągać się. I dodatkowo wynajęcie instruktora z 2-3 razy po 2 godziny. Wtedy z kontuzjami nie będzie problemów
__________________
Nie wiesz jak napisać CV?
pomocnik12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 14:02   #70
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: narty czy snowboard?

Cytat:
Napisane przez pomocnik12 Pokaż wiadomość
Ja wybrałem klasykę czyli narty. Polecam dobrze przygotować się do sezonu. Minimum miesiąc przed pierwszym wyjazdem na narty należy zacząć ćwiczyć i rozciągać się. I dodatkowo wynajęcie instruktora z 2-3 razy po 2 godziny. Wtedy z kontuzjami nie będzie problemów

Po co wynajmować 2-3 razy intruktora na 2h? o.O Wystarczy raz, godzina może dwie i potem śmiga się samemu. Nauczenie się jazdy na nartach jest banalne, gorzej jeżeli chodzi o deskę. Z początkami różnie bywa.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 16:17   #71
Panna_Natalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 50
Dot.: narty czy snowboard?

Narty, kiedys próbowałam pojeździć na snowboardzie jeden dzień, ale to zupełnie nie to samo. Co do instruktora, to jak się człowiek uczy to potrzebna przynajmnie godzina, potem po 2-3 dniach jeszcze jedna, żeby powiedział Ci gdzie błędy. Następnie uważam, że co roku mozna go brać na godzinę, ja tak robię, zawsze coś nowego usłyszę i doszkalam technikę. Narty wcale nie są tak banalne. Na desce nauczyłam się sama, na nartach nie. Z nart na dechę łatwiej się przesiąść niż z dechy na narty. Tyle zdań ile zwolenników, ja jestem narciara Deski mi tylko na stoku przeszkadzają, bo siadają gdzie popadnie, szczególnie lubią to robić na środku stoku grupami :P
Panna_Natalia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 21:38   #72
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: narty czy snowboard?

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Pokaż wiadomość
Zależy jaka deska. Miękka polecana dla początkujących, w podobnym stopniu co narty. Średnia mniej, a na twardej na pewno jest mniejsze obciążenie.
Zwróciłabym jeszcze uwagę na optymalne dobranie do wagi i wzrostu. To kluczowe, bo tu każdy centymetr robi różnicę.

Cytat:
Jeżdżąc na snowboardzie, na pewno łatwiej o kontuzję i potłuczenie się. Narty są bardziej stabilne, że tak powiem i ciężej się wywrócić.
Cytat:
Napisane przez akilegne Pokaż wiadomość
na snowboardzie duużo trudniej o np. kontuzję kolan niż na nartach
Od rehabilitanta usłyszałam, że w sezonie ci z połamanymi nogami to narciarze, a ci z połamanymi rękami to snowobardziści.
Miałam złamaną rękę

Cytat:
Jak dla mnie narty są łatwiejsze do nauki (przynajmniej na początku), ale snowboard daje większą frajdę
Ciekawe

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Pokaż wiadomość
Po co wynajmować 2-3 razy intruktora na 2h? o.O Wystarczy raz, godzina może dwie i potem śmiga się samemu. Nauczenie się jazdy na nartach jest banalne, gorzej jeżeli chodzi o deskę. Z początkami różnie bywa.

Nie mam bladego pojęcia, jak to jest na nartach, dlatego z ciekawością czytam wszystkie opinie.
Moim zdaniem warto zapłacić instruktorowi za naukę prawidłowej nauki na desce, bo samodzielnie się ucząc popełnia się całe mnóstwo błędów, które później trudno wyrugować. Często wystarczy ustawić tylko inaczej biodra, by jechać z większą przyjemnością i radością. Kiedy człowiek uczy sie sam, nie wie, że można tak regulowac ciałem.

Cytat:
Napisane przez Panna_Natalia Pokaż wiadomość
Z nart na dechę łatwiej się przesiąść niż z dechy na narty.
A chciałam się pouczyć na nartach i teraz mam obawy

Cytat:
Deski mi tylko na stoku przeszkadzają, bo siadają gdzie popadnie, szczególnie lubią to robić na środku stoku grupami :P
Jestem deskarką i mnie też to przeszkadza. Nawet bardzo. Niestety to cecha ludzi niemyslących i przykro mi, ale zdarza się bez względu na sprzęt, na którym się jeździ - choćby narciarze ustawieni wszerz całego stoku tylko dlatego, że przed nimi stromizna, a zastanawiają się, w jaki sposób zjechać...
Cenię sobie za to osoby, które odpoczywają na brzegach, włączają się do ruchu na stoku, obserwując zachowanie innych, nie wpinaja się na środku zjazdu z wyciągu. Takie, które myślą
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 17:40   #73
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: narty czy snowboard?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość

Nie mam bladego pojęcia, jak to jest na nartach, dlatego z ciekawością czytam wszystkie opinie.
Moim zdaniem warto zapłacić instruktorowi za naukę prawidłowej nauki na desce, bo samodzielnie się ucząc popełnia się całe mnóstwo błędów, które później trudno wyrugować. Często wystarczy ustawić tylko inaczej biodra, by jechać z większą przyjemnością i radością. Kiedy człowiek uczy sie sam, nie wie, że można tak regulowac ciałem.
Mnie akurat chodziło o narty z tym instruktorem. Mówię na swoim przykładzie, rodziny i znajomych, więc wypowiedź poparta wieloma opiniami. Godzina z instruktorem- śmigasz sama, może nie czujesz się do końca pewnie, ale dajesz jak najbardziej radę. W moim przypadku właśnie tak było. Następnie sama trochę pojeździłam, a za jakiś czas wzięłam znów instruktora- tym razem od carvingu, kolejna godzina. Razem 2h i to ładne parę lat temu, a ja do dziś nie narzekam i jeżdżę sobie carvingiem. Stąd zdziwienie jeśli chodzi o tyle lekcji z nauczycielem jazdy. No, ale jeśli ktoś chce to niech sobie wynajmuje tyle razy, ile uważa za słuszne.
Natomiast co do deski to się zgodzę, ale to jest szczerze mówiąc zupełnie inna bajka.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 10:15   #74
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: narty czy snowboard?

Czuję się zatem zachęcona do nauki jazdy na nartach Dziękuję ;roza:

Co do deski, to przyznam, ze mnie najwięcej dał wyjazd tygodniowy z grupowym kursem - szkolenie po 3 godziny dziennie, nagrywanie, wieczorem omawianie i poprawianie błędów. Niestety po 3 dniu złamałam rękę
Czyli w sumie miałam instruktora 4 razy, bo na samym początku jedną godzinę, podczas której w sumie niewiele się nauczyłam. Najwięcej dała mi własna praktyka.
Obecnie mam kilka książek - poradników, z których wyczytuję przed wyjazdami informacje o kolejnych krokach i te ćwiczę w terenie. zabawa jest przednia
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 21:21   #75
Certua
Raczkowanie
 
Avatar Certua
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 48
Dot.: narty czy snowboard?

Tez mnie sie wydaje, ze deska jest trudniejsza technicznie od nart, ale jest mniej kontuzji
__________________
W człowieku najbardziej zdumiewające jest to, że w ogóle jest
Certua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 17:20   #76
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: narty czy snowboard?

Cytat:
Napisane przez Certua Pokaż wiadomość
Tez mnie sie wydaje, ze deska jest trudniejsza technicznie od nart, ale jest mniej kontuzji
No właśnie, na desce jest więcej kontuzji.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 18:01   #77
saakdasadadsad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 445
Dot.: narty czy snowboard?

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Pokaż wiadomość
No właśnie, na desce jest więcej kontuzji.
Zazwyczaj od upadania
a na nartach raczej od tego, że stawy są obciążone, ale też i od upadania
saakdasadadsad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 08:51   #78
maja8210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 58
Dot.: narty czy snowboard?

Moim zdaniem na desce jest dużo prościej oraz mniej kontuzji bynajmniej mi łatwiej przyszła nauka jazdy na desce niż na nartach
maja8210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 17:15   #79
klaudix93
Raczkowanie
 
Avatar klaudix93
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 39
Dot.: narty czy snowboard?

Na desce masz możliwość lądowania na pupie bądź klatce piersiowej, a na nartach można sobie nieźle nogi powywijać.
__________________
Mówi się, że potrzeba tylko jednej minuty, żeby kogoś zauważyć, jednej godziny, żeby go ocenić i jednego dnia, żeby polubić, ale całego życia, by go później zapomnieć...
klaudix93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 20:50   #80
Ania990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 99
Dot.: narty czy snowboard?

Też się zastanawiam czy na najbliższy sezon nie przerzucić się na deskę. Mój chłopak namawia mnie już dwa lata i chyba mu się uda Mam nadzieję, że nie potłukę za bardzo pupy.
__________________
Promocje, wyprzedaże, kody rabatowe http://shoppingnews.pl
Ania990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:14   #81
nielukrowanypiernik
Raczkowanie
 
Avatar nielukrowanypiernik
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 41
Dot.: narty czy snowboard?

Hej
Ja się wypowiem... przez 10 lat śmigałam na nartach, po 3 sezonach przerwy postanowiłam powrócić do sportów zimowych i jakoś tak wyszło, że chciałam spróbować na desce. Zanim jednak zdążyłam udać się na stok i ją wyporzyczyć, otrzymałam w prezencie swoją własną.
Mój pierwszy raz na desce to była totalna tragedia! Z przyzwyczajenia do nart, cały czas ustawiałam się mimowolnie przodem do stoku i leciałam na buzke. Gdyby nie to, że miałam juz deskę na własność nigdy więcej bym na nią nie weszła!
Ale... za drugim razem było już coraz lepiej, a za trzecim śmigałam po trasach dla średniozaawansowanych i teraz mogę powiedzieć, że POLECAM!
To, że trudno się nauczyć... taka opinia wynika chyba z tego, że nawet początkujący narciarze potrafią jakoś powoli slalomikiem zjechać bez upadku ze stoku, a poczatkujący snowboardziści... co chwile widać tylko obłok śniegu- bo ktoś leży.

Sądzę, że gdybym nigdy wczesniej nie miała nart na nogach to sprawiłoby mi to taka samą trudność jak nauczenie się jazdy na desce.

Radzę zainwestować w ochraniacze pod Wasze śniegowce. Ja za pierwszym razem nie miałam i bolało, oj bolało;p Później ukradłam siostrze takie od rolek i ubrałam, mężczyzna zafundował mi rękawice z usztywnionym nadgarstkiem i jakoś stałam się snowboardzistką.

Pozdrawiam i zachęcam do spróbowania
nielukrowanypiernik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 13:52   #82
TomekKiszonek
Raczkowanie
 
Avatar TomekKiszonek
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 42
Dot.: narty czy snowboard?

jedna decha - dużo więcej możliwości na zabawę
TomekKiszonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 23:51   #83
mShelley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: północna Polska
Wiadomości: 32
GG do mShelley
Dot.: narty czy snowboard?

Z doświadczenia moge powiedzieć, że na snowboardzie będzie odrobinę łatwiej nauczyć się jeździć, jeżeli jeździło się na nartach, chociażby dlatego że - hmmm jakby to ująć - "czuje się śnieg"
Mnie po snowboardzie bolały uda.
Narty = ból stawów; Deska = ból mięśni -> do wyboru do koloru ))
A tak naprawdę...sądzę że warto - może nie na miesiąc jak ktoś pisał wcześniej, ale na tydzień przed - porobić jakieś delikatne ćwiczenia. Cośtam boleć zawsze będzie po kilku godzinach na stoku, ale będzie to mniejszy "szok" dla ciała...
mShelley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 12:09   #84
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: narty czy snowboard?

Narty!

Po 19 latach jazdy na nartach (zaczęłam jak byłam 3-letnim dzieciaczkiem, od początku do końca -samouk), ostatnio przyodziałam snowboard i nie było tak fajnie ;p
Narty są najlepsze na świecie Jak dla mnie of course.. Żałuję tylko, że nie zrobiłam instruktora jak jeszcze miałam czas..
__________________




Edytowane przez angelkaa
Czas edycji: 2012-05-17 o 12:16
angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 22:29   #85
Adinaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: narty czy snowboard?

Moim zdaniem snowboard dużo lepszy

[reebok_b]987955[/reebok_b]

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Moim zdaniem snowboard jest duzo fajniejszy

[reebok_b]987955[/reebok_b]
Adinaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 00:04   #86
marta mariola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: narty czy snowboard?

A ja wybieram narty
__________________
Wybrałam figlarną Sugar Baby!
marta mariola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 10:48   #87
coolanka
Raczkowanie
 
Avatar coolanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 209
Dot.: narty czy snowboard?

Odwieczny konflikt! Narty czy snowboard? hihihih. Te dwie grupy specjalnie za sobą nie przepadają, można to zaobserwować na każdym stoku Kto jeździ ten wie mniej więcej o co chodzi i jak to wygląda) Ja wybieram snowboard
coolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 14:33   #88
szeos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: narty czy snowboard?

Na desce wiecej zabawy i szpanu narty sa dla lamerow
szeos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 11:40   #89
saakdasadadsad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 445
Dot.: narty czy snowboard?

Cytat:
Napisane przez szeos Pokaż wiadomość
Na desce wiecej zabawy i szpanu narty sa dla lamerow

http://www.snowboard.kondi.pl/pozerzy.php

saakdasadadsad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 15:44   #90
matekX99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: narty czy snowboard?

Jeżdżę zarówno na desce jak i na nartach i nie uważam, że któraś z tych dyscyplin jest gorsza. Niech każdy robi to co lubi.
matekX99 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-31 08:12:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.