Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-24, 21:25   #2791
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Akada właśnie patrzyłam i u nas jest tylko jeden klub malucha, który działa na zasadzie żłobka. A mnie by wystarczyło raz na jakiś czas odetchnąć, nie zawozić go tam codziennie.
Może spróbujemy w końcu się wybrać do sali zabaw, może to będzie jakieś wyjście.




Nie no do beznadziejnej nie chciałabym iść, tylko po to by wyjść z domu.
Nie słyszałam o niczym podobnym w naszej okolicy. Małe miasto, inna mentalność ludzi.
O właśnie i pod tym względem też nieraz brakuje mi Warszawy. Tam wszystko było na wyciągnięcie ręki. No ale cóż, coś za coś.



Co te nianie tak rezygnują?
Aż tak źle w tej pracy? A co jest nie tak? Obowiązki, atmosfera?



Hah no domyślam się, że im dalej, tym gorzej.
Pocieszyłaś mnie. Wyznaczam mu granice, a jemu to nie pasuje i wtedy wpada w płacz i bunt. Cóż, nie dam sobie wejść na głowę, choć nieraz dla swojego świętego spokoju odpuszczam.

Na pewno dasz radę ogarnąć! Pewnie nie będzie łatwo, bo to ogromna zmiana.
Jak dałaś radę tyle czasu "siedzieć w domu"?
Sama się sobie dziwię, że tyle wytrzymałam i to w pandemii. W pierwszej ciąży wynudziłam się za wszystkie czasy, ze strachu nie robiłam praktycznie nic, za to obejrzałam mnóstwo seriali, wyspałam na zapas czego efektem były bezsenne noce następny rok poświęciłam starszakowi ucząc się każdego dnia jak "obsługiwać" niemowlę, a później chodzący maluch i druga ciąża. Po narodzinach Kornela czas do teraz zleciał jak pstryknięcie palcem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
A może zadzwoń tam i uda się dogadać, kupić jakiś pakiet godzin …?

Myśle, że nianie chcą zarobić a nie dorobić, wiadomo, że jak my mamy zarabiać tylko na nianie to trochę bez sensu. Trzeba mieć dużo szczęścia żeby trafić na dobrą nianie, nie za miliony.
Wczoraj przeczytałam, że u mnie w mieście od stycznia w żłobkach prywatnych nie będzie dofinansowania z miasta, a co za tym idzie w większości podwyżka +500 zł, co w wielu żłobkach daje kwotę grubo ponad 1500 zł za czesne patrząc na to, to niewiele dokładając można wziąć nianię i dziecko automatycznie przestaje chorować lub zrezygnować w ogóle z pracy, bo jak ktoś ma np. najniższą pensję, to dla 300-400 zł nie warto pracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 21:38   #2792
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Sama się sobie dziwię, że tyle wytrzymałam i to w pandemii. W pierwszej ciąży wynudziłam się za wszystkie czasy, ze strachu nie robiłam praktycznie nic, za to obejrzałam mnóstwo seriali, wyspałam na zapas czego efektem były bezsenne noce następny rok poświęciłam starszakowi ucząc się każdego dnia jak "obsługiwać" niemowlę, a później chodzący maluch i druga ciąża. Po narodzinach Kornela czas do teraz zleciał jak pstryknięcie palcem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Wczoraj przeczytałam, że u mnie w mieście od stycznia w żłobkach prywatnych nie będzie dofinansowania z miasta, a co za tym idzie w większości podwyżka +500 zł, co w wielu żłobkach daje kwotę grubo ponad 1500 zł za czesne patrząc na to, to niewiele dokładając można wziąć nianię i dziecko automatycznie przestaje chorować lub zrezygnować w ogóle z pracy, bo jak ktoś ma np. najniższą pensję, to dla 300-400 zł nie warto pracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jedynie dla własnej, nie wiem jak to nazwać, 'higieny umysłowej', ech właśnie mi jedna potencjalna pani napisała, że ma 20 miesieczną córeczkę i czy mogłaby ją zabierać ze sobą, gdyby się zajmowała moją Oliwką...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Akada właśnie patrzyłam i u nas jest tylko jeden klub malucha, który działa na zasadzie żłobka. A mnie by wystarczyło raz na jakiś czas odetchnąć, nie zawozić go tam codziennie.
Może spróbujemy w końcu się wybrać do sali zabaw, może to będzie jakieś wyjście.




Nie no do beznadziejnej nie chciałabym iść, tylko po to by wyjść z domu.
Nie słyszałam o niczym podobnym w naszej okolicy. Małe miasto, inna mentalność ludzi.
O właśnie i pod tym względem też nieraz brakuje mi Warszawy. Tam wszystko było na wyciągnięcie ręki. No ale cóż, coś za coś.



Co te nianie tak rezygnują?
Aż tak źle w tej pracy? A co jest nie tak? Obowiązki, atmosfera?



Hah no domyślam się, że im dalej, tym gorzej.
Pocieszyłaś mnie. Wyznaczam mu granice, a jemu to nie pasuje i wtedy wpada w płacz i bunt. Cóż, nie dam sobie wejść na głowę, choć nieraz dla swojego świętego spokoju odpuszczam.

Na pewno dasz radę ogarnąć! Pewnie nie będzie łatwo, bo to ogromna zmiana.
Jak dałaś radę tyle czasu "siedzieć w domu"?
Obowiązki są ok, bo dla mnie w sumie nic nowego, mam też super koleżankę w pokoju, ale 'góra' i ogolnie to wszystko, co się dzieje w firmie... Masakra. Co chwilę zwolnienia w jakichś dziwnych okolicznościach, totalny brak komunikacji, zero procesów działania, zero jakiejkolwiek wizji czy strategii... Szczerze mówiąc, myślę coraz częściej o założeniu swojej działalności i pracy na własny rachunek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 21:40   #2793
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość

[/COLOR]Wczoraj przeczytałam, że u mnie w mieście od stycznia w żłobkach prywatnych nie będzie dofinansowania z miasta, a co za tym idzie w większości podwyżka +500 zł, co w wielu żłobkach daje kwotę grubo ponad 1500 zł za czesne patrząc na to, to niewiele dokładając można wziąć nianię i dziecko automatycznie przestaje chorować lub zrezygnować w ogóle z pracy, bo jak ktoś ma np. najniższą pensję, to dla 300-400 zł nie warto pracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I o to niektórym chodzi….żebyśmy siedziały przy garach bo to nasze miejsce i myślały o kolejnych dzieciach. Słyszałyście o rejestrze ciąż..kolejny krok to zakaz wyjazdu w ciąży? …. Masakra

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
No jedynie dla własnej, nie wiem jak to nazwać, 'higieny umysłowej', ech właśnie mi jedna potencjalna pani napisała, że ma 20 miesieczną córeczkę i czy mogłaby ją zabierać ze sobą, gdyby się zajmowała moją Oliwką...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie część dla tej higieny i żeby nie wypaść z rynku pracuje. Poza tym nie tylko moja pensja idzie na żłobek więc ja aż tak na to nie patrzę

Opieka łączona ma plusy i minusy….nie skreślałbym jej całkowicie Pytanie czy ma doświadczenie w takiej opiece, jak ona to widzi ….
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 21:46   #2794
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
I o to niektórym chodzi….żebyśmy siedziały przy garach bo to nasze miejsce i myślały o kolejnych dzieciach. Słyszałyście o rejestrze ciąż..kolejny krok to zakaz wyjazdu w ciąży? …. Masakra



No dokładnie część dla tej higieny i żeby nie wypaść z rynku pracuje. Poza tym nie tylko moja pensja idzie na żłobek więc ja aż tak na to nie patrzę

Opieka łączona ma plusy i minusy….nie skreślałbym jej całkowicie Pytanie czy ma doświadczenie w takiej opiece, jak ona to widzi ….
Ja mam z tyłu głowy, że w takiej formie to zawsze moja Oliwka będzie tą drugą... A co, jak jej córeczka zachoruje? No kuźwa naprawdę mam pecha do tych niań.

No ten rejestr ciąż to jakieś jaja, widziałam wymowną grafikę u Matyldy Damięckiej z zakolczykowanym uchem i tekstem 'samica rozpłodowa'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 21:56   #2795
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
7 tygodni piękny wynik brawo
Szybciej łapie polski niż francuski ? U nas tak jak było z pierwszą córką dużo widać, że rozumie



Współczuje przygód z „2”
A nie możesz podreperować zdrowia psychicznego jakimś klubem dla malucha ? Jemu też by na pewno dużo takie zajęcia dały, sorry, ale ile można siedzieć z matką ;-)



Szkoda, że praca nie spełnia Twoich oczekiwań :-(
A coś kojarzę, że miałaś jakiś super żłobek upatrzony ? Koleżanka też po przebojach z nianią posyła teraz do żłobka i w sumie więcej szkody wyszło z tą nianią bo młody ma teraz krótszy okres adaptacji. Niania była tania niestety szybko zrezygnowała a drugiej za tyle nie mogą znaleźć i wcale się nie dziwie.

Ja za tydzień o tej porze będę o pierwszym dniu prace biec po dziewczyny już nie mogę się doczekać, chociaż przez choroby nie zrobiłam w domu tyle co chciała Dzisiaj mieliśmy szczepienie na pneumokoki po nowym roku kolejne, ale to już mąż pójdzie
Też od 7 tygodni pijemy syropek Omegamed. Moze przypadek, bo ja to srednio w takie specyfiki wierze , ale pijemy go dalej ;p

Słów mowi wiecej po polsku,ale jestem w ogole zaskoczona ze juz francuskie zlapala no gadula po mamie
Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
No jedynie dla własnej, nie wiem jak to nazwać, 'higieny umysłowej', ech właśnie mi jedna potencjalna pani napisała, że ma 20 miesieczną córeczkę i czy mogłaby ją zabierać ze sobą, gdyby się zajmowała moją Oliwką...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Obowiązki są ok, bo dla mnie w sumie nic nowego, mam też super koleżankę w pokoju, ale 'góra' i ogolnie to wszystko, co się dzieje w firmie... Masakra. Co chwilę zwolnienia w jakichś dziwnych okolicznościach, totalny brak komunikacji, zero procesów działania, zero jakiejkolwiek wizji czy strategii... Szczerze mówiąc, myślę coraz częściej o założeniu swojej działalności i pracy na własny rachunek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym moze nawet rozwazyla ta opcja z drugim dzieckiem. Nawet szukalam takiej opcji dla nas ,ale nie znalazlam nic ciekawego. Glownie chodzilo mi kontakt Emi z rowiesnikiem ,ale tez cena nizsza.

A co do wlasnej działalnosci to YOU GO GIRL !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 22:22   #2796
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Ja mam z tyłu głowy, że w takiej formie to zawsze moja Oliwka będzie tą drugą... A co, jak jej córeczka zachoruje? No kuźwa naprawdę mam pecha do tych niań.

No ten rejestr ciąż to jakieś jaja, widziałam wymowną grafikę u Matyldy Damięckiej z zakolczykowanym uchem i tekstem 'samica rozpłodowa'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to są zdecydowanie minusy, z plusów, ale to może za jakiś czas kontakt z innym dzieckiem, niektóre zabawy lepiej w dwójkę No i napewno kasa

Aż sobie weszłam na jej profil, w komentarzu jeszcze lepsze dała :-(
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Też od 7 tygodni pijemy syropek Omegamed. Moze przypadek, bo ja to srednio w takie specyfiki wierze , ale pijemy go dalej ;p

Słów mowi wiecej po polsku,ale jestem w ogole zaskoczona ze juz francuskie zlapala no gadula po mamie Ja bym moze nawet rozwazyla ta opcja z drugim dzieckiem. Nawet szukalam takiej opcji dla nas ,ale nie znalazlam nic ciekawego. Glownie chodzilo mi kontakt Emi z rowiesnikiem ,ale tez cena nizsza.

A co do wlasnej działalnosci to YOU GO GIRL !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak wierzysz, że działa to połowa sukcesu, zapisałam sobie, zamówię przy kolejnym Gemini, my też dajemy coś podobnego żeby chętniej żelazo przyjmowała

Daliśmy już młodej ibuma, wczorajsza noc też była słaba więc to chyba kolejny ząb a nie po szczepieniu, dodatkowo starsza też ma mamoze One chyba czują, że mama wraca do pracy i skończy się odbieranie o 15 :-(

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2021-11-24 o 22:49
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 18:55   #2797
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

ah musze sie pochwalic ze dostalam podwyzke wiec moje jęczenie menagerowi na callach w koncu poskutkowalo. I to naprawde nie byle jaka bo az 20% (aczkolwiek ja nadal pracuje za dwoch). No ,ale zdecydowanie mi to poprawilo dzis humor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-26, 11:40   #2798
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
ah musze sie pochwalic ze dostalam podwyzke wiec moje jęczenie menagerowi na callach w koncu poskutkowalo. I to naprawde nie byle jaka bo az 20% (aczkolwiek ja nadal pracuje za dwoch). No ,ale zdecydowanie mi to poprawilo dzis humor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje

U nas covid. Młoda gorączkuje od wtorku wieczorem, ja bez węchu i mały katar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 12:37   #2799
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
Gratulacje

U nas covid. Młoda gorączkuje od wtorku wieczorem, ja bez węchu i mały katar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrowia dla Was. Jak myślisz, jak się zaraziliście?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
ah musze sie pochwalic ze dostalam podwyzke wiec moje jęczenie menagerowi na callach w koncu poskutkowalo. I to naprawde nie byle jaka bo az 20% (aczkolwiek ja nadal pracuje za dwoch). No ,ale zdecydowanie mi to poprawilo dzis humor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje, no tak to można pracować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 13:34   #2800
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Zdrowia dla Was. Jak myślisz, jak się zaraziliście?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Gratulacje, no tak to można pracować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo w pracy, albo u okulisty, albo od kuzyna- tak na prawdę to huk wie. Mam wrażenie że teraz to tylko kwestia tego kiedy się złapie i jak się przejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 16:53   #2801
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Czytałam ostatnio o tej rejestracji ciąż. Chyba ich tam konkretnie pogrzało! Chcą żebyśmy poświęcały się dla dobra ogółu? W ogóle co to ma być?
Jak oglądałam "Opowieść podręcznej", to tamte wydarzenia wydawały się być mocno nierealistyczne, a teraz nasz rząd sprawia, że powoli staje się to w Polsce rzeczywistością!

Mam nadzieję, że ludzie się w końcu obudzą.
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Też od 7 tygodni pijemy syropek Omegamed. Moze przypadek, bo ja to srednio w takie specyfiki wierze , ale pijemy go dalej ;p

Słów mowi wiecej po polsku,ale jestem w ogole zaskoczona ze juz francuskie zlapala no gadula po mamie Ja bym moze nawet rozwazyla ta opcja z drugim dzieckiem. Nawet szukalam takiej opcji dla nas ,ale nie znalazlam nic ciekawego. Glownie chodzilo mi kontakt Emi z rowiesnikiem ,ale tez cena nizsza.

A co do wlasnej działalnosci to YOU GO GIRL !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie ja też szukałam czegoś podobnego, żeby sobie coś dorobić, wyjść z domu i żeby Młody miał kontakt z innym dzieckiem. Niestety, pomimo tego, że zaznaczyłam to w ogłoszeniu, to chyba nikt nie czytał w ogóle treści.
Dzwonili do mnie rodzice z ofertami, ale jak tylko padało z mojej strony pytanie, czy nie przeszkadza im to, że będę przyjeżdżać ze swoim dzieckiem, to nagle każdy zdziwiony i wycofywał się rakiem, że w takim razie się zastanowi/da znać. Oczywiście nie trudno się domyślić, że żadnej odpowiedzi nie dostawałam.
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
ah musze sie pochwalic ze dostalam podwyzke wiec moje jęczenie menagerowi na callach w koncu poskutkowalo. I to naprawde nie byle jaka bo az 20% (aczkolwiek ja nadal pracuje za dwoch). No ,ale zdecydowanie mi to poprawilo dzis humor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!
Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
Gratulacje

U nas covid. Młoda gorączkuje od wtorku wieczorem, ja bez węchu i mały katar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, obyście łagodnie przeszły. A mąż jak się czuje?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-26, 19:31   #2802
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
ah musze sie pochwalic ze dostalam podwyzke wiec moje jęczenie menagerowi na callach w koncu poskutkowalo. I to naprawde nie byle jaka bo az 20% (aczkolwiek ja nadal pracuje za dwoch). No ,ale zdecydowanie mi to poprawilo dzis humor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje to już nie zmieniasz ? ;-)

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
Gratulacje

U nas covid. Młoda gorączkuje od wtorku wieczorem, ja bez węchu i mały katar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrówka ! To już po teście ?
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 21:46   #2803
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Czytałam ostatnio o tej rejestracji ciąż. Chyba ich tam konkretnie pogrzało! Chcą żebyśmy poświęcały się dla dobra ogółu? W ogóle co to ma być?
Jak oglądałam "Opowieść podręcznej", to tamte wydarzenia wydawały się być mocno nierealistyczne, a teraz nasz rząd sprawia, że powoli staje się to w Polsce rzeczywistością!
Muszę zobaczyć ten serial. Co do rejestru ciąż to do kompletu poproszę rejestr potencjalnych tatusiów …
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 21:47   #2804
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
Albo w pracy, albo u okulisty, albo od kuzyna- tak na prawdę to huk wie. Mam wrażenie że teraz to tylko kwestia tego kiedy się złapie i jak się przejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mysle ze masz racje . Lagodnego przebiegu dla Was ! Dawj znac jak tam
Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Gratulacje to już nie zmieniasz ? ;-)



Zdrówka ! To już po teście ?
No poki co nie zmieniam ,ale rowniez dlatego ,ze w teoretycznej rozmowie manager mi powiedzial ze bedzie mogl mnie przeniesc do oddzialu Francji . No a to biorac pod uwage nasze plany wyprowadzki jest mega wazne. Wiec jeszcze sie pomecze (ale chociaz za lepszy pieniadz ;p).

W ogole wczoraj z ciekawosci zwazylam Emilke i ona odkad poszla do zlobka (w wrzeniu) przytyla 1kg 600g no jestem w szoku , chodz nie ma sie co dziwic jak ona je tam dwu daniowy obiad i w domu kolejny.

Co do rejestru ciaz to MASAKRA.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 22:11   #2805
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Muszę zobaczyć ten serial. Co do rejestru ciąż to do kompletu poproszę rejestr potencjalnych tatusiów …
Serial jest mocny, ale wciąga.

Tłumaczą się oczywiście dobrem pacjentek, że w razie zagrożenia zdrowia, życia lub podczas normalnych wizyt u specjalistów, będą oni mieli w systemie, że kobieta jest w ciąży i wtedy będą mogli wdrożyć odpowiednie leczenie, nie szkodząc dziecku.

Taaa, znając zapędy rządzących, to wiadomo do czego to doprowadzi.

Boję się zachodzić w kolejną ciążę...
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 22:22   #2806
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Serial jest mocny, ale wciąga.

Tłumaczą się oczywiście dobrem pacjentek, że w razie zagrożenia zdrowia, życia lub podczas normalnych wizyt u specjalistów, będą oni mieli w systemie, że kobieta jest w ciąży i wtedy będą mogli wdrożyć odpowiednie leczenie, nie szkodząc dziecku.

Taaa, znając zapędy rządzących, to wiadomo do czego to doprowadzi.

Boję się zachodzić w kolejną ciążę...
ja widzialam. bardzo mocny i niestety nasz kraj powoli zmierza w ta strona (chociaz tam to juz jest totalna abstrakcja).
tez polecam

tak tak dla dobra kobiet oczywiscieeee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 22:25   #2807
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Serial jest mocny, ale wciąga.

Tłumaczą się oczywiście dobrem pacjentek, że w razie zagrożenia zdrowia, życia lub podczas normalnych wizyt u specjalistów, będą oni mieli w systemie, że kobieta jest w ciąży i wtedy będą mogli wdrożyć odpowiednie leczenie, nie szkodząc dziecku.

Taaa, znając zapędy rządzących, to wiadomo do czego to doprowadzi.

Boję się zachodzić w kolejną ciążę...
Kolejny krok zakaz wyjazdu w ciąży teraz w ciąży trzeba mieć zaufanego lekarza bałaby się, że trafie do jakiegoś Chazana co za młodu dorobił się willi na aborcji a teraz mu się sumieniu obudziło…

Teraz obejrzeliśmy fakty, chcą utrudnić rozwody rodzicom małoletnich dzieci, za pewne w TVP pokażą, że to dla dobra dziecko … ofc można spróbować mediacji i walczyć, ale jak są masakryczne kłótnie i rękoczyny to sorry mediacja nie pomoże i tak naprawdę lepiej dla dobra dzieci się rozwieść

Bosszzz jak nie znoszę jak mi mówią jak żyć od razu mam ochotę na odwrót ;-)

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Mysle ze masz racje . Lagodnego przebiegu dla Was ! Dawj znac jak tam No poki co nie zmieniam ,ale rowniez dlatego ,ze w teoretycznej rozmowie manager mi powiedzial ze bedzie mogl mnie przeniesc do oddzialu Francji . No a to biorac pod uwage nasze plany wyprowadzki jest mega wazne. Wiec jeszcze sie pomecze (ale chociaz za lepszy pieniadz ;p).

W ogole wczoraj z ciekawosci zwazylam Emilke i ona odkad poszla do zlobka (w wrzeniu) przytyla 1kg 600g no jestem w szoku , chodz nie ma sie co dziwic jak ona je tam dwu daniowy obiad i w domu kolejny.

Co do rejestru ciaz to MASAKRA.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dobra perspektywa a to kiedy myślicie, pamietam, że jakoś ze względu na problemy zdrowotne się wstrzymujecie

To ile waży? Dobrze, że apetyty dopisuje
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 23:00   #2808
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Kolejny krok zakaz wyjazdu w ciąży teraz w ciąży trzeba mieć zaufanego lekarza bałaby się, że trafie do jakiegoś Chazana co za młodu dorobił się willi na aborcji a teraz mu się sumieniu obudziło…

Teraz obejrzeliśmy fakty, chcą utrudnić rozwody rodzicom małoletnich dzieci, za pewne w TVP pokażą, że to dla dobra dziecko … ofc można spróbować mediacji i walczyć, ale jak są masakryczne kłótnie i rękoczyny to sorry mediacja nie pomoże i tak naprawdę lepiej dla dobra dzieci się rozwieść

Bosszzz jak nie znoszę jak mi mówią jak żyć od razu mam ochotę na odwrót ;-)

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------



To dobra perspektywa a to kiedy myślicie, pamietam, że jakoś ze względu na problemy zdrowotne się wstrzymujecie

To ile waży? Dobrze, że apetyty dopisuje
Tak chodzilo o Emilki nerki ,ale kolejne usg i znowu jest wzorowo ,wiec chyba odpukac ten problem juz za nami.
Myslimy o czerwcu/lipcu ,ale ja tak przedtem bylam bardzo na tak to teraz troche boje wyjazdu. Ciezkie to decyzje. Ostateczna mamy podjac w styczniu.

Wazy 11kg wiec nie az tak duzo ,ale ona z 25 centyla ktorym szla najpierw po urodzeniu doszla juz na 80. Pewnie ,ze sie ciesze ze ma apetetyk aczkolwiek czasem musze chowac kotlety ze stolu bo chyba nie moze ich zjesc tyle co ja ?! no sama juz nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 10:43   #2809
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Mąż zupełnie bez objawów więc albo przechodzi mega lekko, albo szczepienie zadziałało w 100% i się nie zaraził. Ja już dziś większość zapachów czuję ogólnie każdemu życzę takiego przebiegu choroby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-30, 17:57   #2810
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej

Ja w zeszłą środę wróciłam do pracy i nie mam czasu na nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 19:29   #2811
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Hej

Ja w zeszłą środę wróciłam do pracy i nie mam czasu na nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A sam powrot oraz oderwanie sie od dzieci oceniasz jak ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-01, 06:46   #2812
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Hej

Ja w zeszłą środę wróciłam do pracy i nie mam czasu na nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja wróciłam we wrześniu a nadal nie ogarniam



kupiliśmy suszarkę- o mamo jakie to cudowne urządzenie
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-01, 07:19   #2813
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
ja wróciłam we wrześniu a nadal nie ogarniam



kupiliśmy suszarkę- o mamo jakie to cudowne urządzenie
Ja się pochwalę, że wreszcie mamy robota odkurzającego Ukłony dla tych co wymyślili to urządzenie. Nareszcie mam czyste podłogi Mietek zostanie z nami na długo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-01, 21:40   #2814
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Hej

Ja w zeszłą środę wróciłam do pracy i nie mam czasu na nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, powodzenia Ja dziś pierwszy dzień, na razie ciężko było wstać ;-) a jutro na 7

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
ja wróciłam we wrześniu a nadal nie ogarniam

kupiliśmy suszarkę- o mamo jakie to cudowne urządzenie
Nie strasz aż tak źle ;-) nic się nie dzieje z ciuchami ? Bo ja się boje z drugiej strony już nie mam gdzie suszyć ….

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja się pochwalę, że wreszcie mamy robota odkurzającego Ukłony dla tych co wymyślili to urządzenie. Nareszcie mam czyste podłogi Mietek zostanie z nami na długo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę urządzenie super, ale u nas faktycznie sporo na podłodze i za każdym razem chwile zajmuje ogarnięcie jej.
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-02, 02:36   #2815
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Wow, powodzenia Ja dziś pierwszy dzień, na razie ciężko było wstać ;-) a jutro na 7



Nie strasz aż tak źle ;-) nic się nie dzieje z ciuchami ? Bo ja się boje z drugiej strony już nie mam gdzie suszyć ….



Kurczę urządzenie super, ale u nas faktycznie sporo na podłodze i za każdym razem chwile zajmuje ogarnięcie jej.
Ja co prawda mam pralkosuszarkę i raczej w niej suszę tylko pościel i ręczniki, ale czasem mi się zdarza np. bluzeczki do przedszkola i mogę powiedzieć, że grunt to dobra segregacja wg grubości ubrań oraz wyjmowanie jeszcze ciepłych rzeczy no i lepiej puścić jakiś mniej inwazyjny program, bo niektórzy narzekają, że rzeczy gorszej jakości się kurczą.

A moja młoda chora, mamy pierwszy w życiu antybiotyk :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-02, 15:55   #2816
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Wow, powodzenia Ja dziś pierwszy dzień, na razie ciężko było wstać ;-) a jutro na 7



Nie strasz aż tak źle ;-) nic się nie dzieje z ciuchami ? Bo ja się boje z drugiej strony już nie mam gdzie suszyć ….



Kurczę urządzenie super, ale u nas faktycznie sporo na podłodze i za każdym razem chwile zajmuje ogarnięcie jej.
Na suszenie prania mogę Ci polecić osuszacz powietrza. Kupiliśmy w innym celu - właśnie żeby powietrze nam osuszał, bo mieliśmy za dużą wilgotność w mieszkaniu, ale ma funkcję osuszania prania, średnio 2 suszarki odzieży osusza w 6h używamy około 2 miesiące. Ręczniki po kąpieli suche w 30 minut.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-02, 21:17   #2817
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Ja co prawda mam pralkosuszarkę i raczej w niej suszę tylko pościel i ręczniki, ale czasem mi się zdarza np. bluzeczki do przedszkola i mogę powiedzieć, że grunt to dobra segregacja wg grubości ubrań oraz wyjmowanie jeszcze ciepłych rzeczy no i lepiej puścić jakiś mniej inwazyjny program, bo niektórzy narzekają, że rzeczy gorszej jakości się kurczą.

A moja młoda chora, mamy pierwszy w życiu antybiotyk :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zdrowka dla malutkiej !

a my oddalismy nasz robot na gwarancje. mam wielka nadzieja ze nie da sie go naprawic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-02, 22:27   #2818
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Wow, powodzenia Ja dziś pierwszy dzień, na razie ciężko było wstać ;-) a jutro na 7



Nie strasz aż tak źle ;-) nic się nie dzieje z ciuchami ? Bo ja się boje z drugiej strony już nie mam gdzie suszyć ….



Kurczę urządzenie super, ale u nas faktycznie sporo na podłodze i za każdym razem chwile zajmuje ogarnięcie jej.
Aż tak źle nie jest, ale powiedzmy, że niezapowiedziani goście nie są u nas mile widziani, chyba że nie przeszkadza im notoryczny bałagan

Na razie wypróbowałam na ręcznikach i pościeli i jest super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-07, 16:42   #2819
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dobijcie mnie. Dziecko mi się zepsuło. Dziś w nocy spał od 24 do 3, a poza tym ciągły płacz i rzucanie się po łóżku. Dzisiejszy dzień też nie należy do najłatwiejszych. Mam nadzieję, że chociaż dzisiejsza nocka będzie spokojniejsza. Nie wiem czy mu coś dolega, czy to przez wyrzynające się trójki. Tylko, że białe dziąsła w tym miejscu ma już od miesiąca.


A co tam u Was? Wszystkie zapracowane?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-07, 19:43   #2820
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
zdrowka dla malutkiej !

a my oddalismy nasz robot na gwarancje. mam wielka nadzieja ze nie da sie go naprawic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co chcesz nowy ?

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
Aż tak źle nie jest, ale powiedzmy, że niezapowiedziani goście nie są u nas mile widziani, chyba że nie przeszkadza im notoryczny bałagan

Na razie wypróbowałam na ręcznikach i pościeli i jest super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na ręczniki wysoka temperatura nie szkodzi. Mąż na kawalerski mieszkaniu miał pralko suszarkę i chyba tylko raz użyłam bo miałam wrażenie, że mi ubrania maleją

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Dobijcie mnie. Dziecko mi się zepsuło. Dziś w nocy spał od 24 do 3, a poza tym ciągły płacz i rzucanie się po łóżku. Dzisiejszy dzień też nie należy do najłatwiejszych. Mam nadzieję, że chociaż dzisiejsza nocka będzie spokojniejsza. Nie wiem czy mu coś dolega, czy to przez wyrzynające się trójki. Tylko, że białe dziąsła w tym miejscu ma już od miesiąca.

A co tam u Was? Wszystkie zapracowane?
To mnie uspokoiłaś, już wymyślałam Oliwii jakieś choroby …. U nas rzuca się, wygina od 23 do 3 w nocy potem dopiero śpi spokojniej tylko, że ja wstaje o 6. A ona ma taki radar, że jak wychodzę przed 7 to ona też się mężowi budzi

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Na suszenie prania mogę Ci polecić osuszacz powietrza. Kupiliśmy w innym celu - właśnie żeby powietrze nam osuszał, bo mieliśmy za dużą wilgotność w mieszkaniu, ale ma funkcję osuszania prania, średnio 2 suszarki odzieży osusza w 6h używamy około 2 miesiące. Ręczniki po kąpieli suche w 30 minut.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojjj my raczej w mieszkaniu nawilżacz używamy

Ufff ogarnełam się już w pracy, trochę przyzwyczaiłam do wczesnego wstawiania. Jestem zadowolona z tego co robię a już najbardziej się cieszę jak kończę o 15:15, tak sobie ustaliłam
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.