Reklamacja Zara - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-27, 17:30   #1
nationa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3

Reklamacja Zara


Witam,
chciałam się zapytać czy macie jakieś doświadczenia w reklamacji? Nigdy niczego nie reklamowała i proszę o rade te bardziej doświadczone. No wiec kupiłam buty w Zarze 20 sierpnia 2010. Nie chodziłam w nich zbyt często wtedy bo są to botki na małym obcasie. Zaczęłam na przełomie jesieni-zimy...przez zimę w nich nie chodziłam i zaczęłam znowu na przełomie zimy-wiosny. Ostatnio poczułam, że dzieje się coś nie tak z obcasem. Poszłam do szewca i ten powiedział mi że "stalki" w obcasie są złamane a ich naprawa kosztuje 50 zł. Trochę mnie to przeraziło, i prawdę mówiąc chciałam spróbować je zareklamować..dlaczego muszę tyle płacić skoro za buty zapłaciła 170zł!! Czy należy mi się gwarancja?
nationa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 17:37   #2
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Reklamacja Zara

Cytat:
Napisane przez nationa1 Pokaż wiadomość
Witam,
chciałam się zapytać czy macie jakieś doświadczenia w reklamacji? Nigdy niczego nie reklamowała i proszę o rade te bardziej doświadczone. No wiec kupiłam buty w Zarze 20 sierpnia 2010. Nie chodziłam w nich zbyt często wtedy bo są to botki na małym obcasie. Zaczęłam na przełomie jesieni-zimy...przez zimę w nich nie chodziłam i zaczęłam znowu na przełomie zimy-wiosny. Ostatnio poczułam, że dzieje się coś nie tak z obcasem. Poszłam do szewca i ten powiedział mi że "stalki" w obcasie są złamane a ich naprawa kosztuje 50 zł. Trochę mnie to przeraziło, i prawdę mówiąc chciałam spróbować je zareklamować..dlaczego muszę tyle płacić skoro za buty zapłaciła 170zł!! Czy należy mi się gwarancja?
zapytaj w wątku o Zarze
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=522004&page=93

Ja niestety nie pomoge
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 18:16   #3
nationa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Reklamacja Zara

Napisałam na forum o Zarze, dziękuje za rade. Mam nadzieje, że mi ktoś pomoże. Pozdrawiam
nationa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 18:19   #4
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Reklamacja Zara

Prawo unijne zdaje się przewiduje dwuletni okres gwarancji. Możesz reklamować buty jako towar niezgodny z umową/buty nie nadają się do chodzenia-a do tego są przeznaczone/. Ale pamiętaj, że wadę możesz zgłosić w nieprzekraczalnym terminie 2 miesięcy, inaczej jej nie uwzględnią. Tzn jeżeli stwierdziłaś wadę 1 kwietnia to masz czas do końca maja.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 11:38   #5
slonko2903
Raczkowanie
 
Avatar slonko2903
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 84
Dot.: Reklamacja Zara

Nie zakładałam nowego wątku mam nadzieję, że jakaś dobra dusza mi tu pomoże
Otóż złożyłam reklamacje w Zarze, ponieważ przetarł mi się materiał w torebce. Reklamacje uznano. Przy wyborze postępowania zaznaczyłam, że chcę nowy towar a jeśli nie zwrot gotówki. Byłam dziś w sklepie i pani - chyba kierowniczka (nie jestem pewna, ale nie miała stroju jak inne pracownice) powiedziała, że musze wybrać sobie inny towar i nie oddadzą mi gotówki wcześniej niż za 3 miesiące (w tym czasie mam sobie wybrać coś innego). Moje pytanie brzmi czy serio muszę czekać 3 miesiące by dostać zwrot gotówki? Na stanie nie ma już towaru, którego niezgodność z umową zgłaszałam, więc zgodnie z tymi krokami postępowania powinnam dostać zwrot gotówki. A w tej chwili zostaje 3 miesiące bez torebki i bez gotówki.
Będę wdzięczna za pomoc!
slonko2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-05 12:38:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.