Jak szybko pozbyć się krostek i pryszczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

Narzędzia
Stary 2015-02-13, 14:47   #1
redakcja
(ro)BOT

Jak szybko pozbyć się krostek i pryszczy?

Wszystkie doskonale wiemy, że krostki najczęściej wyskakują na twarzy tuż przed ważnym spotkaniem albo randką. Oto sprawdzone sposoby, które pozwolą zmniejszyć wielkość pryszcza, a nawet całkowicie się go pozbyć! czytaj więcej
redakcja jest offline  
Stary 2015-02-14, 20:34   #2
Malutka_25
Raczkowanie

Dot.: Jak szybko pozbyć się krostek i pryszczy?

Potwierdzam bardzo dobre działanie olejku z drzewa herbacianego. Nie nadaje się on jednak dla wszystkich typów skóry. Osoby o wrażliwej i suchej cerze nie powinny go stosować ponieważ jeszcze bardziej wysuszy im twarz. Nie polecam też zbyt długiego stosowania i radziłabym używać miejscowo, nie na duże partie skóry. Mam cerę mieszaną, z dość tłustym czołem na którym pojawiają się wypryski. W pewnym momencie zaczęła schodzić mi skóra z czoła od nadmiernego smarowania olejkiem. Fakt faktem, przez noc może zdziałać cuda - mi wysusza wypryski i rano zostają same strupki
Malutka_25 jest offline  
Stary 2015-02-16, 14:26   #3
fresh_mint
Przyczajenie

No, olejek herbaciany jest mega. Co do diety, to jednak uważam, że to jest HIT. Po zmianie odżywiania, moja cera odrazu się zmieniła. Szczególnie polecam kaszę jaglaną, czyni cuda po 2 tygodniach jedzenia (np zamiast ryżu lub makaronów). Dodatkowo muszę polecić punktowe serum siarkowe. Działa cuda! Pozdrawiam!
fresh_mint jest offline  
Stary 2015-02-17, 12:40   #4
MissKinga
Przyczajenie

Szczerze powiedziawszy, to tego typu porady są dla osób, które na co dzień mogą poszczycić się nienaganną cerą, a pryszcze wyskakują im raz na jakiś czas. Dla osób cierpiących na trądzik te rady na nic się nie zdadzą - sama walczyłam z trądzikiem 6 lat (!), i dopiero izotretynoina mi pomogła. Nie pomogły naturalne metody, nie pomogła dieta, nie pomogły kremy i maści zapisane przez dermatologa - wręcz przeciwnie, po nich, mimo prawidłowego stosowania, stan cery się pogorszył. Hormony też nie są najlepszym rozwiązaniem - po nich nie dość, że źle się czułam (a były dobierane różne rodzaje pigułek), to po ich odstawieniu pryszczy się pojawiło tyle, że czasami wstyd mi było wyjść z domu. Dopiero zmiana dermatologa i kuracja retinoidami przyniosła efekty - po półrocznej kuracji cera wygląda na tyle dobrze, że nie muszę używać podkładu. Tak więc jeżeli macie problemy z cerą, to lepiej od razu idźcie do dobrego lekarza, zamiast bawić się w metody, które pomogą jak umarłemu kadzidło.
MissKinga jest offline  
Stary 2015-02-17, 13:55   #5
Kreciola
Raczkowanie

Trądzik to mój poważny problem. Przez pewien czas moja cera wyglądała dość ładnie, ostatnio miała sporo stresów i dostałam wysypu. To, co mogę polecić ze swej strony to:
- zmiana diety - smażone góra raz w tygodniu,
-picie czystka,
- łykanie cynku,
-zakup wyciskarki do soków był super pomysłem - robię sobie soki i to mi bardzo pomogło!!! marchewki + jabłka = pyszota!!!
- w ogóle się nie maluję: zero pudru, podkładu, fluidów i tym podobnych
- odpowiednia higiena: często zmieniać poszewki, ręczniki
- uciszyć nerwy, tego wciąż się uczę
- pasta cynkowa z kwasem salicylowym na dzień, a na noc maść od dermatologa
-maseczka z zielonej glinki, ale tej sproszkowanej do samodzielnego wykonania
Stary 2015-02-18, 19:57   #6
wallping
BAN stały

najlepiej to nie wyciskać pryszczy taka moja rada

<reklama>

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-02-19 o 10:41 Powód: <reklama>
wallping jest offline  
Stary 2015-02-23, 07:51   #7
Anahi1307
Raczkowanie

ach jak już się pryszcze ma to wcale to takie proste nie jest a jak mają być to i tak bedąD
Anahi1307 jest offline  
Stary 2015-02-23, 11:18   #8
keepcalmandbebeautiful
Raczkowanie

Eh, żeby to było takie proste...
U mnie niestety żaden sposób nie działa idealnie dobrze i długotrwale. Byłam ostatnio u dermatologa i lekarka powiedziała mi, że trądzik jest jakby chorobą dziedziczną, której nie da się w 100% wyleczyć, ale można zmniejszać jej objawy. Dostałam maść robioną na noc, dwa kremy na dzień, zalecenia odnośnie mycia twarzy przegotowaną wodą i żelem aptecznym, zmiana diety (wyeliminować cukier, ostre i kwaśne rzeczy, a także alkohol), poza tym muszę się przejść do ginekologa, laryngologa i stomatologa na badanie "ognisk zapalnych". Zobaczymy, czy coś z tego będzie w końcu, bo z trądzikiem walczę już dobre kilkanaście lat. Jak dotąd bez efektów.

Tagi
aloes, pryszcze, trądzik, olejek z drzewa herbacianego, miód

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości