Novynette / Mercilon / Ovulastan / Dessette- cz. 2 - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-15, 11:30   #1
kkarrammba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 13
Arrow

Novynette / Mercilon / Ovulastan / Dessette- cz. 2 - wątek zbiorczy!


Novynette/ Mercilon/ Ovulastan/ Dessette- cz. II

poprzednia część: klik

ULOTKI:
ulotka Novynette
ulotka Mercilon

--------------------


Hej dziewczyny,

Może macie jakieś podobne doświadczenia z tabletkami antykoncepcyjnymi.

Biorę tabletki Novynette od 4 lat (z jedną półroczną przerwą, z dwa lata temu, ze względu na torbiele lekarz przypisał mi Orgametril). Aktualnie po torbielach nie ma śladu, ale zaczełam zauważać dziwne zachowania depresyjne u siebie(od okolo ponad 2 miesięcy dosłownie bez przerwy, jakby to był dzien/ tydzien to bym machnela reka bo zle dni każdemu sie zdarzaja, ale to juz trwa bardzo dlugo). Do tego dochodzą jakieś fobie, lęki i strasznie złe samopoczucie. Zastanawiam się czy mogą być one spowodowane przyjmowaniem tabletek i czy takie efekty uboczne mogły się pokazać dopiero po tak długim czasie? Na ulotce jest wspomniane ze moze powodować depresje, ale po tak dlugim czasie, gdy nic sie wczesniej nie dzialo?

Nigdy nie narzekalam na te tabletki, jedyne co to obnizone libido, ale jakos mi to nie przeszkadzalo. Zastanawiam się nad zmianą, tylko czy w ogóle jest możliwość że efekty mogły wyjść po tak długim czasie, bo szkoda by mi było zmieniać jeżeli to nie one to powodują.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2014-12-30 o 10:54
kkarrammba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:47   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletki anty (novynette) a depresja

Skutki uboczne moga wystapic od razu lub po jakims czasie.
Zmiana może dobrze zrobic ale może sie okazać, że takie same skutki wystapia ponownie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:55   #3
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Tabletki anty (novynette) a depresja

Zgadzam się z Paulą. Stany depresyjne mogą być jak najbardziej spowodowane przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Porozmawiaj o tym ze swoim ginekologiem.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 16:10   #4
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

ale sie dzisiaj wkur***am na ginekologa, musialam isc na tip top po konsultacje i zmiane tabli, biore novynette juz 8miesiac, do pol roku mialy miel prawo plamienia, a tu 10tabletke biore i mam okres!!! wnerwilam sie i polecialam do szpitala, nie w swoim miescie, tak pacjentki zachwalaly doktorka, to myslalam ze mi zmieni na poprzednie! a on do mnie ze mam odstawic wogole przynajmniej na 3miechy bo juz moj organizm nie toleruje tabli i ciagle bede krwawic nawet jak zmienie! szlak mnie trafil bo powinien zmienic jak nie odpowiadaja a tez wyskoczyl mi jeszcze z jakims ringiem! a co to stac kazdego na antykoncepcje za 1000zl? glupi gbur stary w dodatku gruby i lysy!

poradzcie dziewczyny bo nie ma tutaj w miescie u mnie dobrego gina...czy moze ktoras juz tak robila, odstawila novynette i zaczela brac inne?z zwiekszona dawka hormonow? musialyscie robic przerwe 7dniowa czy nie? prosze o pilna odp
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 20:53   #5
Cruella demon
Przyczajenie
 
Avatar Cruella demon
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

Pierwszą tabletkę właśnie Novynette wzięłam 2dnia okresu(sobota), bo chciałam brać tabletki rano (okres dostałam w piątek w południe), zaraz po obudzeniu, zgodnie z zaleceniami na ulotce powinnam się zabezpieczać innymi środkami jeszcze przez 7 dni i mam pytanie, może głupie, ale jak wezmę w piątek o 7 rano 7 tabletkę to czy musze jeszcze w tym dniu zastosować inne środki antykoncepcji?
__________________
Staram się pokochać siebie.

Edytowane przez Cruella demon
Czas edycji: 2013-03-28 o 20:56
Cruella demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 21:41   #6
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

Cytat:
Napisane przez Cruella demon Pokaż wiadomość
Pierwszą tabletkę właśnie Novynette wzięłam 2dnia okresu(sobota), bo chciałam brać tabletki rano (okres dostałam w piątek w południe), zaraz po obudzeniu, zgodnie z zaleceniami na ulotce powinnam się zabezpieczać innymi środkami jeszcze przez 7 dni i mam pytanie, może głupie, ale jak wezmę w piątek o 7 rano 7 tabletkę to czy musze jeszcze w tym dniu zastosować inne środki antykoncepcji?
na wzięcie pierwszej tabletki masz dzień (24godz.) od rozpoczęcia się okresu. jeśli okres dostałaś w południe a tabletkę wzięłaś rano dnia następnego to to wciąż jest 1.d.c więc nie musisz się dodatkowo zabezpieczać.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 22:15   #7
Cruella demon
Przyczajenie
 
Avatar Cruella demon
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
na wzięcie pierwszej tabletki masz dzień (24godz.) od rozpoczęcia się okresu. jeśli okres dostałaś w południe a tabletkę wzięłaś rano dnia następnego to to wciąż jest 1.d.c więc nie musisz się dodatkowo zabezpieczać.
chyba mi się hormony na mózg rzuciły, że nie zwróciłam uwagi na te 24godz tylko brałam pod uwagę słowo "dzień" dziękuje bardzo
__________________
Staram się pokochać siebie.
Cruella demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 22:46   #8
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

dziewczyny sprawdzcie czy dobrze rozumuję
pierwsze opakowanie zaczęłam w sobotę miesiąc temu, więc w zeszły piątek wzięłam ostatnią tabletkę. Czyli nowe opakowanie zaczynam w sobotę tak?
bo liczę i liczę i wolę się upewnić u kogoś doświadczonego
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 23:02   #9
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość
dziewczyny sprawdzcie czy dobrze rozumuję
pierwsze opakowanie zaczęłam w sobotę miesiąc temu, więc w zeszły piątek wzięłam ostatnią tabletkę. Czyli nowe opakowanie zaczynam w sobotę tak?
bo liczę i liczę i wolę się upewnić u kogoś doświadczonego
nowe opakowanie zaczynasz 8. dnia przerwy, czyli w Twoim wypadku w sobotę
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 09:33   #10
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
nowe opakowanie zaczynasz 8. dnia przerwy, czyli w Twoim wypadku w sobotę
dziękuję
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 18:42   #11
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dziewczyny, nie wiem jak to się stało. Biorę tabletki do dwóch lat i jakieś opóźnienia zdarzały mi się wyjątkowo,naprawdę sporadycznie, aż tu wczoraj coś takiego... W czwartek kochaliśmy się z Tż, kilka godzin po wzięciu czwartkowej tabletki, która była 2-gą z opakowania. W piątek wzięłam punktualnie, niestety w sobotę zapomniałam;/ Wzięłam ją dzisiaj po 12, czyli mam niestety dokładnie 15,5 godzin opóźnienia Przed tym czzwartkowym stosunkiem bardzo długo się nie kochaliśmy, więc to była jedyna okazja do zajścia w ciążę. Wiem, co jest napisane w ulotce,wiem, że szanse na ciążę są, ale co forum to forum, powiedzcie czy któraś z Was miała podobną sytuację? Była ciąża, nie było?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 00:31   #12
manderei
Przyczajenie
 
Avatar manderei
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 16
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez NAasia91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile kosztuja te tabletki za 3 blistry? Mniej więcej
Trochę późno, ale może odpowiedź się przyda .
Ostatnio mi ginka przepisała to duże opakowanie (1 op x 63 tab.), ale w aptece (Ziko w Krakowie) normalnie mi sprzedali 3 op. x 21 tab. I jeszcze farmaceutka się pytała, czy chcę wykupić całość czy na odpis .
manderei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 18:50   #13
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Nie wiem co się ze mną dzieje ale ciągle świruję... biorę Novynette od niecałych dwóch miesięcy, od samego początku dokuczają mi:

- mdłości- mniej więcej w tym czasie zaczełam ćwiczyć i lekko sie odchudzać a mdłości i zawroty głowy i tak czasem mi dokuczają bo jestem anemiczną wegetarianką

-wrażliwość piersi - juz powiększyły sie o rozmiar- może to dlatego?

to dodatkowo mnie stresuje, bo myślę bez przerwy o ciąży (ginekolog zaprzeczył jakobym w niej była i stwierdził, ze do trzech miesięcy objawy są normalne).

Pytanie 1

Czy któraś z Was ma podobne objawy?



Teraz zdarzyło mi sie nie wziąć 15stej tabletki z blistra - pojechałam na Święta do rodziców i bach! zostawiłam tabletki w innej torebce... zdobyłam recepte i "zapomnianą" tabletkę wzięłam ok 10:00 (normalnie biore o 21:00), kolejne normalnie.


Pytanie 2

Dzisiaj biorę już 6stą tabletkę od tej zapomnianej, czy moge już odhaczyć ulotkowy tydzień dodatkowego zabezpieczania czy musze jednak poczekać do jutra?



Jak napisałam na początku - świruję. boję się ciąży panicznie stąd zdecydowałam się właśnie na tabletki...
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 16:03   #14
monnnni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

hej Miałam wymioty po godzinie od wzięcia tab.Novynette, więc wzięłam kolejną.
Oczywiscie mam kolejne opakowania, więc wezmę w tym cyklu 21 tabletek, korzystając z kolejnego. NO ALE kiedys mi zabraknie tej jednej tabletki. Wg ulotki moglabym zrobic przerwe po 20 tabletkach,ale wolę nie ryzykować teraz.
Czy któraś z Was tak miala? Jak duze jest ryzyko jesli wzielabym tylko 20 tabletek ?
monnnni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 18:40   #15
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monnnni Pokaż wiadomość
hej Miałam wymioty po godzinie od wzięcia tab.Novynette, więc wzięłam kolejną.
Oczywiscie mam kolejne opakowania, więc wezmę w tym cyklu 21 tabletek, korzystając z kolejnego. NO ALE kiedys mi zabraknie tej jednej tabletki. Wg ulotki moglabym zrobic przerwe po 20 tabletkach,ale wolę nie ryzykować teraz.
Czy któraś z Was tak miala? Jak duze jest ryzyko jesli wzielabym tylko 20 tabletek ?
Wzięcie mniejszej ilości to żadne ryzyko możesz wziąć nawet 16 i też nic się nie stanie, będziesz normalnie zabezpieczona.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 18:30   #16
monnnni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

dziękuję za odp ale coś mi tu nie pasuje-skoro 16 wystarczy to po co 21 trzeba brac?:P Chyba nie do konca masz rację i ryzyko ciąży wzrasta przeciez przed 7dniową przerwą...

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

chyba, że to była ironia a ja nie załapałam ;p
monnnni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 18:37   #17
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monnnni Pokaż wiadomość
dziękuję za odp ale coś mi tu nie pasuje-skoro 16 wystarczy to po co 21 trzeba brac?:P Chyba nie do konca masz rację i ryzyko ciąży wzrasta przeciez przed 7dniową przerwą...

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

chyba, że to była ironia a ja nie załapałam ;p
gdybym nie była pewna tego o czym piszę- nie wypowiadałabym się. następnym razem polecam przeczytać jeszcze raz ulotkę- tylko ze zrozumieniem (!)- zanim się komuś zarzuci że nie ma racji

ryzyko owszem, w 3. tyg jest większe ale- co też jest w ulotce- wtedy gdy tabletkę się pominie i nie zastosuje do instrukcji postępowania w takim przypadku.

jeśli wciąż nie wiesz skąd informacje o możliwości wzięcia mniejszej ilości tabletek- spójrz do pkt. pominięcie tabletki w 3. tygodniu- jasno jest napisane że wtedy można przestać brać tabletki, zrobić normalną przerwę i po niej zacząć kolejne opakowanie i w takim przypadku antykoncepcja jest wciąż zachowana.

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2013-04-07 o 18:43
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 14:53   #18
monnnni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Właśnie przestudiowałam - rzeczywiście, antykoncepcja zachowana i nie jest konieczne stosowanie dodatkowej
Zwracam honor ))
monnnni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 07:22   #19
empress83
Raczkowanie
 
Avatar empress83
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 221
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

U mnie Novynette nie sprawdziło się.
Zawsze brałam Logest. Nie tyłam, nie miałam żadnych skutków ubocznych. Kompletnie nie odczuwalny dla mnie oprócz tego, że byłam zabezpieczona.
Któregoś razu będąc u gin.-poł. mówiąc mu że zawsze brałam Logest i dobrze się po nich czuję przepisał mi Novynette.... żebym sobie przetestowała.... nie byłam pewna ale stwierdziłam, że skoro lekarz, że może są podobne...

Niestety kupiłam, zaczęłam używać i..... zmiany nastroju gorzej jak u kobiety w ciąży, raz śmiech raz płacz nie wiadomo dlaczego, zawroty głowy, robiło mi się słabo, chodziłam mega rozdrazniona... Wytrzymałam ok 1,5 tygodnia. Tylko namieszałam sobie w organizmie....
Zaczęłam dopiero wtedy szukać informacji o nich... okazało się, że są starsze jeżeli chodzi o generację pig. od moich, że jest to kompletnie coś innego.
Później przy rozmowach z koleżankami okazało się, że jeszcze 2 brały te tabletki- obie miały identyczne objawy jak ja.
Więc poszłam do gin ale już innego i poprosiłam o swoje... Kolejny ginekolog był zdziwiony, że poprzedni bez badań i bez najmniejszych wskazań zmienił mi pig.
empress83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-11, 20:50   #20
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

czy jeśli zaczynam branie i jest niedziela to mam wziąć tabletkę z miejsca oznaczonego na blistrze "niedziela" nawet, gdy blister zaczyna się od innego dnia tygodnia?
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 20:53   #21
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gabi1989 Pokaż wiadomość
czy jeśli zaczynam branie i jest niedziela to mam wziąć tabletkę z miejsca oznaczonego na blistrze "niedziela" nawet, gdy blister zaczyna się od innego dnia tygodnia?
charakterystyka tych tabletek (jednakowy skład) pozwala na branie dowolnej tabletki w dowolnej kolejności. jednak branie ich zgodnie z opisem dni tygodni sprawia, że łatwiej w razie czego wyłapać np że się zapomniało w danym dniu tabletki.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 21:07   #22
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
charakterystyka tych tabletek (jednakowy skład) pozwala na branie dowolnej tabletki w dowolnej kolejności. jednak branie ich zgodnie z opisem dni tygodni sprawia, że łatwiej w razie czego wyłapać np że się zapomniało w danym dniu tabletki.

a mogę zapytać co oznaczają dwa rodzaje napisów na tabletkach?
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 21:19   #23
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gabi1989 Pokaż wiadomość
a mogę zapytać co oznaczają dwa rodzaje napisów na tabletkach?
każda tabletka ma z jednej strony wytłoczone RG a z drugiej P9, są to oznaczenia producenta.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:43   #24
Cruella demon
Przyczajenie
 
Avatar Cruella demon
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
- mdłości- mniej więcej w tym czasie zaczełam ćwiczyć i lekko sie odchudzać a mdłości i zawroty głowy i tak czasem mi dokuczają bo jestem anemiczną wegetarianką

-wrażliwość piersi - juz powiększyły sie o rozmiar- może to dlatego?

to dodatkowo mnie stresuje, bo myślę bez przerwy o ciąży (ginekolog zaprzeczył jakobym w niej była i stwierdził, ze do trzech miesięcy objawy są normalne).

Pytanie 1

Czy któraś z Was ma podobne objawy?



Jak napisałam na początku - świruję. boję się ciąży panicznie stąd zdecydowałam się właśnie na tabletki...
mam dokładnie wszystkie wymienione przez Ciebie objawy + pod koniec opakowania pojawiły się bóle brzucha, a skończyłam właśnie pierwsze 21 tabletek.
przyznaje, że też mam lekkie nerwy związane z ciążą, zdaje sobie sprawę, że jest to niemożliwe, bo stosowałam tabletki 100% zgodnie z zaleceniami. czekam na te ulotkowe 3 opakowania, wtedy niby te skutki powinny ustąpić

no i dodatkowo oprócz powiększenia się piersi są dużo bardziej wrażliwsze
__________________
Staram się pokochać siebie.

Edytowane przez Cruella demon
Czas edycji: 2013-04-13 o 11:44
Cruella demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 10:35   #25
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

ja teraz skonczylam drugie opakowanie jedyne co zauwazyłam to to ze jestem strasznie sucha ( nie zawsze ale czesto) ale mam nadzieje że to sie zmieni i muszę od 3 op. tzmienić godzine brania bo zawsze biore o 21 ale mysle ze to chyba dla mnie za poźna godzina i chyba przeżuce sie na 10 rano. mam pytanie ogolnie czy przez te pierwsze miesiące miałyście wydzieline tzn śluz z pochwy :P?
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 22:21   #26
sylwinka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Witajcie Biorę Novynette od miesiąca...a mianowicie jestem już przy drugim blistrze...i powiem wam, że próbowałam już Yasminelle po których miałam straszne bóle głowy i zaprzestałam już po 1 tyg, potem Microgynon 21 po którym omal nie zemdlałam również w okolicach tygodnia czasu stosowania, no a Novynette są cudowne, nic mi nie jest jestem zupełnie sobą. Moja lekarka mi je przypisała ponieważ zawierają małe ilości hormonów, badań niestety nie zdążyłam zrobić na zawartość hormonów ale przypuszczam, że tabletki są odpowiednie, nie mam żadnych pryszczy, w pierwszym msc przytyłam 3 kg ale to z własnej woli ponieważ byłam na odwyku nikotynowym no i oczywiście chciało się podjadać..wgl święta itd a więc apetyt był...ale wzięłam się za dietę i ćwiczenia i juz waga wróciła do normy a więc uważam że tyje się jedynie przez podjadanie a nie przez te akurat tabletki. Słyną one z nie zatrzymywania wody w organizmie także polecam jak najbardziej wypróbować Zwiekszają śluz a ochota na seks jest nawet nieco lepsza ponieważ nie czuję już tego dyskomfortu spowodowanego gumkami ;/ życzę dobrego samopoczucia
__________________
pixi_ess
sylwinka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 13:38   #27
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

a ja własnie zmagam sie z problemem suchości pochwy.. i szczerze mówiąc zastanawiam sie nad zmiana tabletek... :/ w sb sie zapisze do ginekologa
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 14:17   #28
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy!

Witam Mozna się podłączyć?
Od wczoraj biorę Mercilon. Wcześniej brałam Yasminelle, Kontracet i nieszczęsną Azalię. Musiał przerwać branie tabletek, z powodu badań hormonalnych i tak po ponad półrocznej przerwie wróciłam. Mój endo-gin. zalecił mi je, ponieważ mają zneutralizować wszelkie problemy, z którymi się borykam, a także przywrócić jajniki do ich prawidłowego stanu.
Zobaczymy jak mi na nich będzie.
Nie ukrywam też, że prócz leczenia służą mi one za natykoncepcję
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 13:59   #29
Masia_Rasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

regulamin

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2013-05-02 o 10:34
Masia_Rasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 16:20   #30
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Odp: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja chyba będę musiała zmienić tabletki. Mam plamienia od 17 tabletki. Szkoda, bo przed Novynette testowałam 2 inne i mi nie pasowały, a przy Novy. libido jest wysokie, nie tyje, nic mnie nie boli. Zostanę przy tych samych składnikach tylko więcej mg estrogenu. Wykupiłam jeszcze 1 opak i jak będzie to samo to zmienię.
Dziwne że dopiero teraz mam takie objawy po 2 latach brania

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2013-05-01 o 16:22
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-18 16:10:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.