Miłośniczki kosmetyków ekologicznych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-03, 23:08   #31
BezSzans
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 273
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
A swoja droga, czy to nie paradoks, ze pochodne ropy naftowej (parafine czyli) uwazamy za chemie, podczas gdy wedlug naukowcow sa to sfermentowane szczatki roslin? Sama natura.
Nooo to jakby tak rozumować, to frytki są zdrową żywnością, tak samo jak pizza, bo przecież pochodzą z surowców roślinnych.

Fajnie, że jest taki wątek, bo też staram się wybierać pielęgnację naturalną. Niekoniecznie muszą mieć jakieś certyfikaty, bo po prostu w to nie wierzę - dla mnie to biznes. Znacznie poszerzy to moje horyzonty, bo jak na razie, oprócz biochemii, używałem jedynie produktów dla dzieci (babydreamów czy Hipp) lub The Body Shop. Oczywiście wszystko w granicach mojego budżetu (ucznia) - "przesiadka" na inne kosmetyki to zawsze jakaś wojaż w nieznane. Eksperyment. Więc nie dla mnie kosmetyk naturalny za 80 zł/15 ml. Nigdy się nie ma pewności co do tego, co się kupi. A z resztą, kto lubi wywalać pieniądze w błoto? Gdybym był ekspertem w odczytywaniu składów, tj. wiedział, co to konkretnie za rodzaj z każdej rośliny i jak na nią zareaguję, to pewnie dałbym się pokusie i kupił, nawet i za tą większa sumę.

A tą polecaną przez was Avę widziałem w gazetce Rossmana. Muszę się temu bliżej przyjrzeć.

Myślę, że najlepiej jest właśnie znaleźć złoty środek - równowagę pomiędzy chemicznymi i naturalnymi środkami. Każdy musi chyba wyznaczyć sobie sam daną granicę - dla jednych wspomniana Parafina będzie w grupie tolerancji, a dla innych odpada. Np. dla mnie - nie szkodzi mi ona, ba, wręcz działa na mnie, ale świadomie ją odrzucam. W ogóle temat ten ma też bardzo zaczepia o bycie tzw. "świadomym konsumentem".

Edytowane przez BezSzans
Czas edycji: 2009-10-03 o 23:33
BezSzans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 08:07   #32
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

u mnie to sie zaczęło jak przeczytałam o rakotwórczych substancjach w kosmetykach dla dzieci artykuł mnie przekonał !przodującym producentem owych kosmetyków był johnson''dobrze wszystkim znany i lubiany.
pomyslałam sobie wtedy ,ze wcieram w małe ciałko mojego dziecka tyle niebezpiecznych substancji,odstawiła m te kosmetyki i kupiłam ekologiczne ,które nie kosztuja fortuny a ich konsystencja ,zapach ..mmmm odrazu widze ,ze to cos naturalnego sa super,lżej mi na sercu .
cieszę sie ,ze wreszcie prducenci zaczeli myslec o produkowaniu naturalnych kosmetykow .
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 09:31   #33
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

BezSzans napisałeś: "Myślę, że najlepiej jest właśnie znaleźć złoty środek - równowagę pomiędzy chemicznymi i naturalnymi środkami. Każdy musi chyba wyznaczyć sobie sam daną granicę. W ogóle temat ten ma też bardzo zaczepia o bycie tzw. "świadomym konsumentem".

Pięknie napisane, trafiłeś w sedno

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
u mnie to sie zaczęło jak przeczytałam o rakotwórczych substancjach w kosmetykach dla dzieci artykuł mnie przekonał !przodującym producentem owych kosmetyków był johnson''dobrze wszystkim znany i lubiany.
pomyslałam sobie wtedy ,ze wcieram w małe ciałko mojego dziecka tyle niebezpiecznych substancji,odstawiła m te kosmetyki i kupiłam ekologiczne ,które nie kosztuja fortuny a ich konsystencja ,zapach ..mmmm odrazu widze ,ze to cos naturalnego sa super,lżej mi na sercu .
cieszę sie ,ze wreszcie prducenci zaczeli myslec o produkowaniu naturalnych kosmetykow .
A jakich kosmetyków teraz używasz w pielęgnacji maluszka? Możesz coś polecić?

Edytowane przez sylwiahh
Czas edycji: 2009-10-04 o 09:30
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 13:26   #34
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
BezSzans napisałeś: "Myślę, że najlepiej jest właśnie znaleźć złoty środek - równowagę pomiędzy chemicznymi i naturalnymi środkami. Każdy musi chyba wyznaczyć sobie sam daną granicę. W ogóle temat ten ma też bardzo zaczepia o bycie tzw. "świadomym konsumentem".

Pięknie napisane, trafiłeś w sedno

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------



A jakich kosmetyków teraz używasz w pielęgnacji maluszka? Możesz coś polecić?
prosze bardzo podziele sie z wami ;
szampon do włosów -earth friendly baby -organic lavender ,shampo i bodywash ,hypoallegrgic

drugi szampon do włosów logona -rumiankowy[ringelblume]
balsam do ciała-biomleczko od 1 dnia zycia firma bebe natessance
krem do buzki-logona rumiankowy
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 21:02   #35
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
prosze bardzo podziele sie z wami ;
szampon do włosów -earth friendly baby -organic lavender ,shampo i bodywash ,hypoallegrgic

drugi szampon do włosów logona -rumiankowy[ringelblume]
balsam do ciała-biomleczko od 1 dnia zycia firma bebe natessance
krem do buzki-logona rumiankowy
Dzięki za info! Jeszcze nie próbowałam żadnego z tych kosmetyków, ale dzięki Tobie będę miała co wypróbowywać
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.