Zagroda babuszki cz.2 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-08-20, 09:19   #31
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Aniu, 20 *C i pochmurnie. Lada moment zacznie padać
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 09:33   #32
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 654
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;89323678]Amitko raczej na allegro kupię, tam za 250 cebulek zapłacę 100zł a nie zawiodłam się nigdy na roślinach z allegro, więc i tu liczę, że będzie ok
[/QUOTE]
hymmm... może i ja tam poszukam cebul tulipanów? Ciągle zapominam o Allegro.
Amitka Mówisz, że da się bi-nalewkę z mirabelek. Muszę pomyśleć, co wychodzi taniej. Syn ostatnio zastanawiał się nad cydrem i chyba można go robić w domu dla siebie bez żadnych kruczków prawnych.

Gryzeldko Spokojnie. Ja się nawet przekwalifikowałam zawodowo w pewnym momencie, kiedy to wydawać by się mogło, że ,,jestem za stara". A byłam dużo młodsza niż teraz. Na spokojnie, rozejrzyj się co mogą Ci zaoferować portale szukające pracowników. Tak na luzie. Dobrze jest zastanowić się nad CV, w sensie co mogę tam wpisać i od razu zobaczysz jak wiele osiągnęłaś i jak duże masz doświadczenie. Znam osoby, które w takiej sytuacji - nie pewności, wręcz zareagowały na różne ogłoszenia aby sprawdzić się w nowych realiach i bardzo często były miło zaskoczone. Z własnego doświadczenia wiem, że dużo lepiej ogarnia się sprawę nowej pracy mając jeszcze starą, niż szukając już po fakcie. A rozeznać się możesz zawsze
Gryzeldo Jaki on piękny!! Tak, tak, skrzyp polny chowa się na zimę i jest tak samo upierdliwy jak każdy inny skrzyp Mnie się w skrzypie polnym podoba jego kształt, wygląda tak prehistorycznie, co z resztą jest prawdą. Jak o nim, to tak fachowo zacytuję ,,Dowody na jego istnienie pochodzą z okresu karbonu, którego początek datowany jest na niewiarygodne 359 miliony lat temu. Dla przykładu, był świadkiem narodzin owadów i gadów. Skrzyp polny z rodziny eukariontów jest rośliną wieloroczną rozmnażającą się przez zarodniki."
Emmi123 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 09:37   #33
Adazina
🍀🌻jest jak jest🌻🍀
 
Avatar Adazina
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: moja piękna okolica
Wiadomości: 7 350
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Dzień dobry Miłe Sąsiadeczki...!!!


Z całego serca gratuluję Wam tego wspólnego wspanialego jubileuszu.

❤️🥂🍾🥂❤️
Adazina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 09:44   #34
Cyferkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Cyferkaa
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 5 387
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Witam miło sąsiadki i pozdrawiam

Ale żeście napisały

Gryzeldko piękny ten skrzyp...oczu nie mogę oderwać i już wiem!
że muszę taki mieć

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Adi, tu jesteś
Cyferkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 10:25   #35
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 654
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Cyferko tylko w skrzyni albo w czym innym ograniczniku, bo to mega inwazyjna roślina

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Podzielę się z Wami moimi ostatnimi przemyśleniami spowodowanymi wyjazdem MM i moją bardziej intensywną pracą tutaj. Mimo, że chłopcy próbują pomagać to jednak na mnie spada większość.

Po zaledwie kilku dniach pojawiła się myśl - żadnego codziennego dojenia kóz!.

Poranne obrządki - ok. Bardziej-mniej ma się do tego zapał ale idzie. Wieczorne - podobnie. Patrząc po sobie, jak staram się być konsekwentna w działaniach, w wielu przypadkach można sobie regulować zegarek, bo na przykład na kwadrans przed 12 nalewam wody ptakom. Ale gdybym miała codziennie rano i wieczorem zajmować się dojeniem to bym oci...ła. Za stara jestem! Wierzcie mi, pojawiły się momenty, kiedy już wszystko ogarnięte i chcę zająć się obiadem, papierologią czy czymś tam w domu a tu nagle kot na spóźnione śniadanie przyszedł i mnie... ,, " mimo, że kociarą jestem. (cudzysłów, aby podkreślić, że jest to symbolika tylko). Może przez te upały, bo normalnie do tego wszystkiego jeszcze bym sobie popieliła, albo ta papierologia ,,z tyłu głowy" . Ale zero dojenia czegokolwiek
Idę działać. Miłego przedpołudnia i całego dnia. Do zobaczenia na popołudniowej herbatce

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Miałam już kompa wyłączać ale muszę to napisać.

Jeszcze doba nie minęła od założenia części 2 a mamy już prawie 500 wyświetleń. Stajemy się kochane celebrytkami życia wiejskiego

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2022-08-20 o 10:04
Emmi123 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 11:51   #36
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Dzień dobry Skoro sobota, to ja koniecznie muszę zajrzeć na bonprix, co mają ciekawego na wyprzedażach...
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 11:59   #37
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Emmi, cydr to wino z jabłek więc bez problemu.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

A pędzenie bimbru to niska szkodliwość społeczna czynu
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-20, 12:27   #38
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 654
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Amitka Zaproponowałam utajnioną nazwę, aby nas nie zbamowano jako grupę ,, promującą zakazane używki" Duża czy mała szkodliwość jest szkodliwością a precedens na własny użytek kosztuje ,,do roku pozbawienia wolności" za pierwszym razem pewnie pouczenie czy w zawieszeniu, potem inaczej. Być może jest i jakaś grzywna ale aż tak się nie wczytywałam. Fakt, faktem jest zabronione.
Emmi123 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 12:31   #39
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 111
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Amita, u nas 30 stopni. Parno, upalnie, duszno... Straszą burzami. Puki co jest masakra. Jestem z dzieckiem na terapii. Jeszcze pół godzinki i do domu.

Emmi, wiejskie celebrytki mówisz? 😁😁 podoba mi się ❤😁

Kurde... Tak mi się dzień dzisiaj spierniczyl od rana. że źle zobaczyłam na zegarek, na kalendarz. I dzisiaj jestem cały dzień do tyłu. A raczej do przodu. Ale koniec końców wychodzę na minus.
annorl1 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 12:38   #40
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 654
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Skoro sobota, to ja koniecznie muszę zajrzeć na bonprix, co mają ciekawego na wyprzedażach...
Hymmm... ja z tą firmą mam słabe relacje, ale może po latach się wyrobili. U mnie w pracy kilka osób kupuje u nich. Jeśli chodzi o ciuchy to ja raczej preferuję kontakt dotykowy z artykułem, bo ja bardzo wrażliwa jestem Ale mam na swoim kącie jedną sukienkę, kupioną internetowo, wpatrywałam się w nią z dobry miesiąc i rzeczywiście okazała się super. Darmowe zwroty nie są dla mnie motywujące.

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Annorl A korzystasz ze ściennego kalendarza czy tylko z osobistego? Od lat mam wiszący kalendarz w salonie, taki z przesuwanym okienkiem, aby przesunąć i tym samym spojrzeć , duże okienka na każdy dzień i w nie wpisujemy wszystkie ważne rzeczy: wizyty lekarskie, opłaty za auto, urodziny/imieniny zaznaczam w kółeczku, itd. Hasło i godzinę. Z czasem podchodząc patrzę z wyprzedzeniem na tydzień kolejny. Drugi kalendarz wisi w kuchni, już taki bez okienka, na którym mam zaznaczone wywóz worków - kółeczkami w odpowiednim kolorze. Nie muszę pamiętać, nie zapomnę. Oznaczam sobie kupno butli gazowej, przyjazd szambiarki.

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2022-08-20 o 12:40
Emmi123 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 12:49   #41
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 111
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Emmie. Mam ścienny. Mam też osobisty. Ale pisałam że dzisiaj miałam mega ciężki poranek. I mówiłam co innego. a koniec końców zrobiłam co innego. Ech... Dobra. Dziecko skorzystało. Bo zamiast godziny terapii. Ma 2 godziny 😁 a ja przez te 2 godziny miałam szanse się trochę wyciszyć. Tym bardziej że wiem że przez kilka.... Naście dni będzie kontynuacja tego stanu. Więc przyda mi się dystans. Jak to mówią. Nie ma tego złego....

A co do kalendarza. Za rok potrzebuje 2 kalendarze ścienne duże 🤣!
annorl1 jest teraz online Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-20, 13:03   #42
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 654
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Ze względu na to, że znów mnie przypadło założenie Zagrody babuszki i ja zarządzam wpisem z naszą bazą linków, to bardzo proszę o podawanie mi linków, które chciałybyście aby się znalazły w tej liście do szybkiego znalezienia.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Annorl Nawet 4 czy 5 kalendarzy ściennych jak się przydadzą Wisi, jeść nie woła, głowy nie zawraca...

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Upał... Można skonać. Przestawiam tylko kozy... może je zabrać do głębokiego cienia?

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Niby widzę je z okna. Wystawiłam je już koło 7, więc pojadły, teraz leżą na pastwisku w cieniu i widzę jak Melka przeżuwa. To chyba jest ok. Lekki wiaterek zawiewa.

Zmuszona zostałam przez kapustę kiszoną do ugotowania bigosu. Kto by pomyślał! Nierozumne a wywarło na mnie presję . Kupiłam, ale nic nie robiłam, bo bardzo wolno schodzi nam jedzenie. Na dzisiaj jeszcze jest wczorajsza pomidorowa. Przy tym upale chłopcy jedzą rano - śniadanie i obiadokolację bliżej 19-20 dopiero i mało. Wczoraj na obiadokolację spałaszowali kilka serków homogenizowanych. W takich warunkach nie da się gotować .
Emmi123 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 13:51   #43
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Witajcie Zagrodzianki u mnie tez nadal upalnie. Ciezko wytrzymać. Siedzę w wiatraku. Gotowalam na obiad zapiekanke z cukinii ziemniakow papryki cebuli i filetu z kurczaka. A teraz robilam szarlotke. Kolezanka mi podpowiedziala by dodac galaretke brzoskwiniowa do jablek. Zobacze czy będzie dobre chyba wypije drugą kawę
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 14:06   #44
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Obiad dziś był z nowego nabytku, czyli z frytownicy beztłuszczowej. Pieczone ziemniaczki i kotlet mielony. Wyszło super. To mi rozwiąże problem z kotletami z ryżu, warzyw, które niemiłosiernie pryskają na patelni. Muszę tylko kupić spryskiwacz do oleju/oliwy, bo tak z butelki to trochę mam za duży rozrzut.
Pada ale podobno jest 25*C.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 14:30   #45
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 111
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Cicha, robiłam tak jabłka do szarlotki i fajnie wyszły.

Amita, daj tego deszczu, może się ochłodzić nieco...

Emmie, a no racja... Tylko że ja mam mały dom i bardzo mało ścian. więc 5 nie było by gdzie powiesić 🤣 2 to jakoś upchnę.

U nas na obiad dzisiaj nie wiem co. Przyjechałam z terapii z córką i zjedliśmy resztki pomidorowej. Dosłownie resztki, bo to już 3 dzień. Dla każdego po pół chochli 🤣 ja z mężem doprawilam resztką fasolki po bretońsku. Dzieciom wystarczyło. a po zupie zrobiłam popcorn w nowej maszynie.

Ostatnio upiekłam ciasto z kaszą. Ko... Gdyby nie to że nie urosło i wyszedł zakalec to wszystko ok. Miałam kurom wywalić, ale mnie dzieci ochrzaniły, że takie dobre ciasto kurom 😲🤣🤣 no i pół blachy już nie ma. Rzeczywiście dobre jest. Mocno czekoladowe. Tylko miało być coś jak brownie. A wyszło coś jak placek spod wałkownicy 🤣🤣

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Gryzelda, fajnie wygląda ten skrzyp ❤ oj... Taki to mogła bym u siebie widzieć 😁
annorl1 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 14:41   #46
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 654
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Annorl Tak sobie myślę, że idealnym miejscem na główny kalendarz to byłaby ściana w toalecie albo przy wannie, ale przy wannie to mogłoby zawilgotnieć, ale w toalecie? Zakalce są pyszne, to po prostu inna forma tego samego ciasta . Mój brat bardzo lubił zakalce.


Amitka dobrze rozumiem, że we frytkownicy również robiłaś kotlet mielony? Jeśli tak, to jak to urządzenie wygląda? Nie umiem sobie tego wyobrazić. Od czego mamy google . Coś sobie wyświetliłam, coś z szufladką, takie coś masz? I do tego wkładasz surowe kotlety mielone? Współczesność nie dla mnie


Cicha Smażymy się obie i to bez urządzeń beztłuszczowych
Zagrodzianki jak sobie dajecie radę w ten upał?
Emmi123 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 15:09   #47
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 856
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Emmi, świetnie sobie radzimy. Byleby nie było burz, gradów I innych zawieji śnieżnych..

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Gryzeldo, pięknie opisałaś swoje ogrodowe plany. Będziesz mieć bardzo ładnie. Wyguglowalam ten skrzyp i wygląda ciekawie. J

Zaciekawiły mnie krokusy których pisałaś, że takie

tanie. Bo za taka cenę to ja mogę zaryzykować ze je wszystkie pies zadepcze. Tylko czy to są krokusy czy te małe krokusów?

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Emmi, co do dojenia koz- pamiętasz jak myslalas o krowie? To wszystko jest ok, jak ktoś lubi i zajmuje się tylko tym.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Ann, ciasto z kaszą? To tylko Ty mogłaś wymyślić Ja upieklam że śliwkami kruche z białej mąki prosto że sklepu. Czyli sama chemia sliwki ze sklepu więc pewnie milion razy pryskane. Moim pryskane nue pomogło, jak były robaczywe tak dalej są. Może trzeba kilka razy opryskać.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Ma obiad makaron z mięsem i z sosem tym, co Amitka robi do słoików. Robiłam wczoraj i zostawiłam trochę na dziś żeby spróbować. Rewelacja. Bardzo dobry. Zrobię więcej, tylko doszoruje garnek com go wtedy przypaliła

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Gothic, ja czasem kupuje na bonprix. Można trafić cis fajnego. Przymierzam na spokojnie w domu i oddaje co nie pasuje. Mają coś wspaniałego- czyli zawyżane rozmiary więc mogę kupować rozmiary mniejszy i się cieszyć że pasuje

Ale ostatnio kupiłam trochę bielizny, tylko to już nie bo prix, kupuję z Gaii , i to mi się podobało i to i nie mogłam się zdecydować to wzięłam i to i to i jeszcze to. Lubię softy czyli takie cienkie biustonosze. Muszę zrobic porządek w szufladzie i powyrzucać te co w nich nue chodzę. Albo musze zacząć o nie dbać i nie wrzucać bezmyślnie do pralki.

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Lenigka buszuje po świecie szkoda tych kamieni Stone..cośtam ale za to zobaczysz coś innego.

Edytowane przez Lanolinkaaa
Czas edycji: 2022-08-20 o 14:54
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 15:58   #48
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 654
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Lanolinko ale kusisz tą krową . A poważnie, to zmęczenie już mi przeszło i taka jedna krowa mogłaby być. W dodatku, że jestem przyzwyczajona do jej mleka i od razu można by coś z nim zrobić. Z kozim mlekiem mieliśmy problemy. Pomyślałam o swojskim masełku. Ale... gdzie tam swojskie masełko, dojenie krowy jak nie mogę się zmobilizować aby chlebek upiec . To takie myślowe, równoległe życie .
Ochłodziło się i jest sporo przyjemniej.

Ale przyszłam aby się z Wami podzielić przeczytanym niusem. Kobiety wyzwolone niech wezmą głębszy oddech.

Badania naukowe nad demencją, wykazały, że prace domowe sprzyjają w walce z nią. Demencja nie jest naturalnym procesem starzenia się, jest efektem różnych chorób wpływających na osłabienie mózgu. (tak w totalnym skrócie) Klasyczne prace domowe pozwalają jej nie mieć, ponieważ te czynności uruchamiają wiele obszarów naszego mózgu i stają się naturalnymi ćwiczeniami.

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2022-08-20 o 16:00
Emmi123 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 17:53   #49
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Całkiem niezla wyszla ta szarlotka . O Emmi teraz przy zmywaniu bede sobie tak myslec ze mnie chroni przed demencja to zawsze nie będzie mnie tak to wkurzac polecam Wam do oglądania na YouTube Rodzina na polu. Super sie ich ogląda. Robia przetwory i prace polowe . Na upaly lody jem. A tak to wiatrak i leżę w najgorętszych czesciach dnia.

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Mam mnóstwo papierowek i rozdaje znajomym. Gruszki dojrzewaja i sliwki wegierki. Sliwki to jeszcze trochę.
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-20, 18:05   #50
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Emmi, dokładnie taki z szufladką sprzęcior ;D Mam firmy hexo, bo to polski producent. Normalnie uformowałam kotlety i wsadziłam do koszyka, obok wsypałam ziemniaki. Ale nie zauważyłam że są do dokupienia jeszcze akcesoria. Np kratka na którą można położyć kotlety a na dole piec ziemniaczki, formę do ciasta i formę do pizzy. Zamówię sobie, bo dziś robiłam na 2 razy. Bałam się, że wyjdzie paskudne i mąż będzie miał ubaw.
Pada, pada, pada...

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Ha,ha,ha, te badania to na bank jakiś fan patriarchatu przeprowadzał.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 18:45   #51
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Lanolinko mają wysokość 8-10cm, więc chyba takie normalne krokusy paczki po 50szt. za 19.99zł. Zamówiłam 3 paczki, zobaczę ile ich będzie jak przyjdą. Skrzyp będę zamawiać pod koniec września dopiero, bo tak mi zasilą konto w kafeterii, a nie chcę ze swojej gotówki kupować.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 19:36   #52
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 118
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Hej, dziewczyny. Upałtrochę dzisiaj lżejszy, teraz na termometrze 22 stopnie, wczoraj było dwięcej. Chłodniejsze podmuchy wiaterku troche ochładzają jednak.

Cytowanie zdań jest dla mnie dość skomplikowane, więc cytować nie będę.

gryzeldo , to dużo 250 cebulek, czy ty tyle naprawdę wsadzisz?. Ale może masz duży teren, . Pięknie na wiosnę będzie. Nie mam żadnych cebulkowych kwiatów bo zawsze zaniedbałam. Zapominałam wykopać po przekwitnieniu.
Miałam przez kilka lat czerwone tulipany, ale w koncu zaschły . Nowych nie nasadzałam.

Współczuję utraty pracy, ale doczytałam się że to tylko taka możliwośc. Może jednak do tego nie dojdzie. , Coś znajdziesz na pewno .

Ann, z jaką kaszą piekłaś to ciasto?. Ja piekłam z kaszą jaglaną, takie też czekoladowe brownie. Było pyszne, piekłam kilka razy i zawsze się udało. Potem wkleję przepis, Piekłam też sernik z kaszą jaglaną, mnie bardzo smakowal. To ciasta dla bezglutenowców chyba, bo w tej chwili nie pamiętam czy tam szły jajka.

Gothka , dzięki za link. musiałam się zarejestrować, ale to ok. Teraz trzeba się rozejrzeć po tym Lubimy czytac. Ze smartfonu nie lubię.

Dzisiaj zjadłam cukienię z fasolką z ogródka. Cukinia też ogrodowa , ale nie moja. dostałam. Pyszne było, lubie takie same warzywa. Na masełku i z bułeczką tartą.
Ktoś mnie pytał dlaczego zrezygnowałam z kawy, chyba Emmi?
Żle się czułam miałam dolegliwości , gniotło mnie ciągle gdzieś w nadbrzuszu, Takie skurcze dziwne, az do mdłości. Od dawna miałam podejrzenie do kawy. Czuję się dużo lepiej, prawdopodobnie to była przyczyna. Zobaczymy co dalej.

jutro niedziela, jakby nie było upału to trochę do lasu , dotlenić się.
herbatka99 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 20:49   #53
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 111
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Herbatki, ja pytałam o kawę 😉 oj... No to jak szkodziła, no. to był mus z niej zrezygnować.

Anita, z tego co piszesz to funkcję jak mój komisarz ma ta frytkownica. Ja też robię mielone z piekarnika, albo jak mam mało to z kombiwara. Bez tłuszczu, bez pryskania. I bez stania przy patelni 🤣

Emmi, w ubikacji kalendarz nie da rady. Po pierwsze ja tam nie patrzę po ścianach 🤣 a po drugie ja muszę mieć pod ręką. Czyli w kuchni tylko w chodzi w grę 😉
annorl1 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 20:53   #54
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Herbatko no kawałek mam, ale zamówiłam na razie 150sztuk. Co do pracy to do listopada jestem pod ochronką, bo po macierzyńskim wróciłam na obniżony etat. Ale od grudnia pozostaję na zmniejszonym etacie a ochronkę tracę, więc będę najprostszym ogniwem do pozbycia się. No i wczoraj 2 osoby z mojego zespołu dostały podwyżkę z okazji corocznego przeglądu wynagrodzeń, a ja mimo że widziałam się z przełożoną to zostałam pominięta, więc też nie wiem jak to jest.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 20:54   #55
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 111
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Herbatki, ja robiłam z kaszą pęczak. Bo akurat taką miałam ugotowaną. Przepis był na gryczaną. Ale raczej to nie było powodem. Bo już nie pierwszy raz używam innych kasz niż w przepisie 😉 moje ciasto było z jajkami i kefirem. Ale już nie pamietam z jakiego przepisu.

Lanolinko, no co Ty! Ja też śliwki kupuje w sklepie. Pomidory, papryki, arbuzy, banany... Ty myślisz że mam wszystko swoje? 🤣 a mleko? Przecież tego to u mnie hektolitry idzie i w sklepie kupuje. Więc spoko. Nie taka święta jestem z tymi eko serio zakupami 🤣🤣
annorl1 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 21:29   #56
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 118
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Ann, przyczyną zakalca mogła być kasza pęczak.
Kiedyś robiłam sporo pasztetów wegańskich, moje córki nie jadły miesa.
Kasza jęczmienna ma dużo kleistości i była takim spoiwem dla innych składników, Np: soczewica , kasza gryczana groch cieciorka.

Ale dlaczego wychodzi czasem zakalec to chyba naprawdę nie wiadomo.

Ciężko mi czasami bez kawy, Sprzątamy piwnicę i jestem zmęczona , a tutaj kawą nie mogę się podreperować.

wkleję przepis na ciasto z kaszy, Jest ciekawe ,


1/2 szklanki kaszy jaglanej
1 szklanka wrzątku
szczypta soli
50 ml oleju rzepakowego
3 jajka
1/2 szklanki mleka
1/2 szklanki cukru
1/2 szklanki kakao
1 łyżeczka proszku do piecz.

orzechy migdały wiórki itp.


Kaszę opłukać w cieplej i zimnej wodzie, Ugotować we wrzątku z odrobiną soli

Studzimy, dodajemy pozostałe składniki oprócz orzechów . całość miksujemy blenderem.
wykładamy na blachę posypujemy migdałami .
180 stopni -40 min. sprawdzamy patyczkiem ,

kasza jaglana jest bardzo zdrowa, ale niezbyt smaczna, mozna trochę przemycic właśnie w cieście.
herbatka99 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 21:31   #57
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Aniu, nie wiem co to za kominiarz, bo mój ni cholerki nie chce nic upiec Ale chyba chodziło o kombiwar? A ta frytownica to rewelka, ani jednej tłustej plamy na mojej indukcji i wszędzie dookoła. A piekarnik jest po prostu za duży dla dwóch osób. Kiedyś mieliśmy taki mały, wersja mini. I pewnie do takiej wrócimy, jak wykończę ten. Niby ma opcję grilla i górną grzałkę, ale zanim on się nagrzeje... A ja mam lekką obsesję na punkcie zużycia, tak mi z męża przeszło, bo on zawsze mi powtarza: jak będziesz rachunki płaciła to se będziesz nie używała pokrywek. I zakrywa mi to, co musi odparować :P Strasznie nie lubię jak się przejdzie i mi poprzestawia ustawienia na kuchence.
Ciągle pada.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 22:10   #58
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 118
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Amitko, a jaką masz kuchenkę ? Bo ja będę zmieniać na indukcję, i zbieram wiadomości na temat, chodzi mi o to jaką masz szerokość kuchenki ,i jaki duży piekarnik?. Długo się nagrzewa?.
herbatka99 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 23:28   #59
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Herbatko, mam płytę indukcyjną AEG, na normalne napięcie, nie na siłę. Cztery "palniki". To jest kawał szyby nałożonej na blat kuchenny. Piekarnik mam Elektrolux, elektryczny, nie mam pojęcia czy szybko, bo nie mam porównania. Kuchenka ma zakres od 1 do 14, plus program Power i jeszcze jakiś jeden expresowy, ale ja z nich nie korzystam. Bo to woda się gotuje, a garnek zimny, czyli może do gotowania makaronu lub pierogów będzie akurat. W tych potrawach gdzie nie potrzebujemy utrzymać ciepła na dłużej. Dobre jest to w indukcji, że momentalnie podgrzewa i momentalnie wychładza palnik. W płytowych elektrycznych, to wyłączałam płytkę długo przed skończeniem gotowania, bo trzymała ciepło jeszcze dobre 15,20 minut. Super się czyści, bo nawet jeśli coś wykipi to na zimne pole.

Edytowane przez Amita10
Czas edycji: 2022-08-20 o 23:30
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 23:56   #60
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 118
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

I myślę że jest bezpieczna jak się zapomni o gotowanych właśnie jajkach na twardo

Będę kupować kuchenkę stacjonarną ,razem z piekarnikiem..tam piekarniku nie są chyba duże .do jednego ciasta wielki piekarnik to nieekonomiczne.
herbatka99 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-21 18:53:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.