Matowy rozswietlacz - istnieje? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-05, 21:57   #31
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Matowy rozswietlacz - istnieje?

Nie no, ja bym się chętnie czegoś nowego dowiedziała, ale jak mi ktoś kolejny raz powtarza, że opowiadam bajki, a ja tylko usiłuję wyprostować pewne kwestie, bo przecież też widzę - jak koleżanka najada - co jest na rozmaitych mazidłach czy w necie napisane, to chyba niespecjalnie idzie się dogadać, faktycznie.
Szkoda, bo @jamestown - masz na pewno masę doświadczenia, ale podejście pod tytułem 'nie chce mi się dyskutować', chociaż to nie są żadne farmazony z mojej strony, a próba zrozumienia - no, sorry, odpuszczam
__________________
Kuleczkowy program naprawczy "Tak! dla Czerwieni!"

Do wewnatrz:
20.08.2012
- silica, A+E

Na zewnatrz:
24.08.2012
- olejowanie+maska (+laminowanie)
- wcierki
- częstotliwość 4 toner+maska : 1 farba
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 22:32   #32
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Matowy rozswietlacz - istnieje?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;36349048]Rozswietlenie to nie tylko drobinki . To takze polysk satynowy, metaliczny, perlowy itp itd. Nie mat.QUOTE]


---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------



Że się czepnę - na pewno miałaś w rękach Touche Eclat czy podobny produkt. Nie błyszczą - w żaden sposób, bo i po co komu błysk pod okiem. Używa się ich, aby rozświetlić/ rozjaśnić cienie, łuk brwiowy, kości policzkowe, grzbiet nosa.

Doooobra, poszukałam w necie, bo nie lubię, jak mi się wmawia, że czegoś nie wiem. Kolejny matowy rozświetlacz, do twarzy, robi Illamasqua: http://www.illamasqua.com/shop/produ...powder-blusher Nazywa się toto White highlighter, matt finish. Znalazłam też podobny produkt w palecie NYX, "All I've Ever Wanted". Pupa ma EYEBROW HIGHLIGHTER MATT & SHINE (biała dwustronna kredka) . Więcej mi się nie chce szukać, ale jak widać takie produkty ISTNIEJĄ. Więc czasem nie ma co się tak zaperzać.

Edytowane przez najada_naj
Czas edycji: 2012-09-05 o 22:39
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 09:16   #33
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Matowy rozswietlacz - istnieje?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;36347910]Najado, to juz nie chodzi o wymyslanie znaczen nowych slow. Po prostu rozjasnienie a rozswietlenie to nie jest to samo. Nie nalezy uzywac tych slow zamiennie. Kazdy profesjonalny wizazysta Ci to powie. Nie rozumiem zatem dlaczego tu pisze sie takie bajki. Choc nie jestesmy profesjonalistami to mozemy chyba trzymac sie konkretnej wiedzy, prawda?[/QUOTE]
A słyszałaś o matowych pudrach , co świecą na zdjęciach z flashem? (uprzedzę pytanie Jamestown nei chodzi o wydanie na halloween, albo o puder z Czarnobyla). To akurat przykład źle zrobionego kosmetyku, ale pokazuje dobrze o co chodzi. Poczytaj recenzje tego: "matuje i rozświetla jednoczesnie" , podobno to ten kosmetyk odpowiada za te wpadki , choć opinie są pozytywne na ogół . Ma drobinki rorzpraszajace światło, ale w skupionym świetle flasha świeci . Zdarza się to też z innymi kosmetykami .
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 12:54   #34
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Matowy rozswietlacz - istnieje?

Może coś pomoże

http://www.pudelek.pl/artykul/43040/...ijaz_straszne/


oooo było stronę wcześniej

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2012-09-06 o 13:18
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 16:40   #35
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Matowy rozswietlacz - istnieje?

Dobra, pal licho te nazwy choć też skłaniam się do tego, iż to jest rozjaśniacz a nie rozświetlacz.
Maciej jeszcze jakieś przykłady takowych kosmetyków? Od jakiegoś czasu poszukuję takiego rozjaśniacza i nie wiem w jakim iść kierunku
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 21:29   #36
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Matowy rozswietlacz - istnieje?

Celowo nie pisałam o rozjaśniaczu, żeby nie było propozycji kremów wybielających albo... ACE. Ale do rzeczy.

Poeksperymentowałam nieco w domu z tym co mam: białe i cieliste kredki, jasne cienie - perłowe, brokatowe i matowe. Byłam w stanie wykonać konturowanie a'la Kardashianka matowymi produktami, ale ciężko osiągnąć naturalny efekt rozjaśniając tak dużą część twarzy. Perłowe i iskrzące produkty nadają się tylko na szczyt kości policzkowych przeciągnięte skośnie do góry do linii włosów. I tutaj, chociaż nie-maty wyglądały dobrze, to przeszkadzają mi drobinki albo wyraźny, sztuczny perłowy połysk. Wnioski: rozjaśnianie prawie całej twarzy - nie, rozświetlanie kości policzkowych i okolic - tak, ale albo jasnym matowym preparatem albo jasnym preparatem o jednolitym połysku bez drobinek (chciałabym na sobie zobaczy efekt, który nazywa się taflą wody).
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.