Halloween -make up! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-23, 14:25   #1
gwendolinka
Zadomowienie
 
Avatar gwendolinka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 269

Halloween -make up!


Witam! Nie rzucił mi się w oczy żaden wątek o tej tematyce, więc załozylam nowy...
Moje pytanie do doświadczonym- bo nigdy nie robiłam halloweenowego makijazu
Jak skutecznie zakryć brwi? Wystarczy farba? (Próbowałam korektorem w sztyfcie na początek, za bardzo efektu to nie przyniosło.)
Czy zamiast czarnej szminki można użyć czarnego cienia na szminke (w kącikach) , czy nie zda to egzaminu?
Czy można powieki malować farbą do twarzy, czy np mocno wysusza? Lepiej zrobić to jakimś cieniem w płynie.
Biorę się za make up typu Corpse bride i po tutorialach takie pytania mi się nasuneły
__________________
Dance like a Queen Fight like a King!

- 18.04.2011 Dr ES
325 Hp ESy florESy (.)(.)
gwendolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 15:37   #2
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Halloween -make up!

Gdzieś na youtube widziałam filmik, ale teraz nie mam linka. Mozna chyba znaleźć pod "eyebrow sealing". Ja widziałam filmik pokazujący dwie metody: albo z użyciem profesjonalnego produktu do charakteryzacji, jakiegoś lateksu w płynie, albo... zwykłego kleju do papieru w sztyfcie.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 15:41   #3
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Halloween -make up!

Brwi możesz zakryc zwykłym szkolnym klejem w sztyfcie [ofc najpierw sprawdź na fragmencie skóry czy dobrze reagujesz i takie tam ], albo kupic specjalny wosk do tego celu - mehron chyba taki ma, to jest koszt ok 30 pln.

Jak najbardziej możesz użyć cieni,kredki do oczu, eyelinera, albo co tam ci odpowiada zamiast szminki.

Zależy jaką masz farbę, bo farb do bodypaintingu jest kilka - tłusta [ której czesto uzywaja np. klauni ] i taka, która po wyschnięciu lubi się kruszyc. Jak masz tą tłustą, to wszytsko ok, najwyzej zafixujesz farbe cieniem/pudrem, jak tą o suchym wykończeniu to powieki warto dokończyc cieniem na jakiejś bazie, albo eyelinerem.

No i przy takich duzych powierzchniach do malowania sprawdx przed impreza jak reagujesz na farbę.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 15:46   #4
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Halloween -make up!

profesjonalny produkt:
http://www.makeupatwigsupnorth.co.uk...ng-eyebrow.asp


Maskowanie klejem biurowym:
http://www.youtube.com/watch?v=nTl3ePEmhi4
http://www.youtube.com/watch?v=VonOATmYKas
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 16:37   #5
gwendolinka
Zadomowienie
 
Avatar gwendolinka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 269
Dot.: Halloween -make up!

o dzięki za odpowiedź! Widziałam jeszcze że rany można robić klejem duo ale ponoć nie schnie dobrze ... lepiej czymś innym... Pytam bo mam ten klej w domu myślałam że bedzie tania charakteryzacja Robiłyscie może?

Jaką farbę możecie polecić, żeby pomalować całą twarz?

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=6x4aF4UEqpM
Tam dziewczyna przykleja sobie klejem duo coś na twarz , na początku od filmu od razu- jakiś papier. Wiecie co to?
__________________
Dance like a Queen Fight like a King!

- 18.04.2011 Dr ES
325 Hp ESy florESy (.)(.)
gwendolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 17:07   #6
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Halloween -make up!

Cytat:
Napisane przez gwendolinka Pokaż wiadomość
Jaką farbę możecie polecić, żeby pomalować całą twarz?
http://www.youtube.com/watch?v=6x4aF4UEqpM
Tam dziewczyna przykleja sobie klejem duo coś na twarz , na początku od filmu od razu- jakiś papier. Wiecie co to?
Na całą twarz polecam takie zwykłe farbki do twarzy, popytaj wśród znajomych, może komuś została biała z euro, jeśli nie to można je kupić w marketach za kilka zł.

To 'coś' to rozwarstwiona chusteczka. Bierzesz chusteczki 3 warstwowe, dzielisz na 3, wycinasz owal, naklejasz na klej duo do rzęs lub zwykły typu magic, jak jest taka mokra to marszczysz. Po zaschnięciu zamalowujesz farbą jak resztę twarzy, brzegi maskujesz większą warstwą/czymś kryjącym. Takie chusteczkowe plamy dają efekt rozkładającego się ciała (trzeba je odpowiednio pomarszczyć, dlatego polecam poćwiczyć trochę).
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 07:33   #7
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Halloween -make up!

Witajcie,
tak Was czytam i ręce mi opadają. Klej biurowy na twarz lub farba na powieki. Kochane w ten sposób możecie sobie krzywdę wyrządzić. Twarz ma się tylko jedną i szkoda ją zniszczyć. Tyle starań ile wkładamy w jej pielęgnację tak łatwo można zniszczyć.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-24, 12:46   #8
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Halloween -make up!

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Witajcie,
tak Was czytam i ręce mi opadają. Klej biurowy na twarz lub farba na powieki. Kochane w ten sposób możecie sobie krzywdę wyrządzić. Twarz ma się tylko jedną i szkoda ją zniszczyć. Tyle starań ile wkładamy w jej pielęgnację tak łatwo można zniszczyć.
To nie opadaj rąk, tylko podaj rozwiązanie, które według Ciebie jest słuszne. Powiedziec "jesteście beznadziejne" zawsze jest łatwo.

Kleje w sztyfcie są robione tak, żeby małe dzieci mogły je przypadkiem zjeśc i nic im nie było, wątpię, żeby miały bardziej zaszkodzić cerze, zwłaszcza, ze nie chodzi o aplikacje na policzki tylko o "zamaskowanie" brwi. I dobrze, załóżmy że tylko tania, budżetowa sztuczka dziewczyn z YT, których nie stac na woski i inne specyfiki- dlatego padły propozycje innych produktów.

Co do farby na powiekach - dziewczyny na pokazach body paintingu, sesjach, albo znajomi aktorzy wytrzymują kilka godzin pokryci farbą z powiekami i ustami włącznie i nikt od tego nie umarł ani przedwcześnie się nie postarzał [chyba]. W dodatku napisałam wcześniej, że w zależności od preferencji i od farby mozna powieki wykonczyc kosmetykami do makeupu...
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 15:35   #9
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Halloween -make up!

Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
To nie opadaj rąk, tylko podaj rozwiązanie, które według Ciebie jest słuszne. Powiedziec "jesteście beznadziejne" zawsze jest łatwo.

Kleje w sztyfcie są robione tak, żeby małe dzieci mogły je przypadkiem zjeśc i nic im nie było, wątpię, żeby miały bardziej zaszkodzić cerze, zwłaszcza, ze nie chodzi o aplikacje na policzki tylko o "zamaskowanie" brwi. I dobrze, załóżmy że tylko tania, budżetowa sztuczka dziewczyn z YT, których nie stac na woski i inne specyfiki- dlatego padły propozycje innych produktów.

Co do farby na powiekach - dziewczyny na pokazach body paintingu, sesjach, albo znajomi aktorzy wytrzymują kilka godzin pokryci farbą z powiekami i ustami włącznie i nikt od tego nie umarł ani przedwcześnie się nie postarzał [chyba]. W dodatku napisałam wcześniej, że w zależności od preferencji i od farby mozna powieki wykonczyc kosmetykami do makeupu...
Nie napisałam, że jesteście beznadziejne, więc nie wiem o co masz do mnie pretensje?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 15:52   #10
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Halloween -make up!

Nie mam pretensji - pokazuję, że Twoja wypowiedź nic nie wniosła do dyskusji. Wynika z niej, że uważasz, że te pomysły są szkodliwe i głupie, ale nie dajesz alternatywnego rozwiązania.

To trochę tak jakbyś mówiła komuś, kto potrzebuje się szybko dostac z punktu A do B "Nie jedź samochodem, bo możesz mieć wypadek" i nic poza tym.

Reakcja alergiczna, uczuleniowa, przesuszenie skóry i milion innych rzeczy może się zrobic z dnia na dzień, bo np. się przeprowadzimy i woda w kranie jest inna czy z rownie błahego powodu. Nie wiem wiec, czemu demonizowac akurat farby do bodypaintingu i klej biurowy, zwłaszca, ze założycielka tematu nie bedzie pomykac z twarza Emily na co dzień.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 17:21   #11
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Halloween -make up!

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Witajcie,
tak Was czytam i ręce mi opadają. Klej biurowy na twarz lub farba na powieki. Kochane w ten sposób możecie sobie krzywdę wyrządzić. Twarz ma się tylko jedną i szkoda ją zniszczyć. Tyle starań ile wkładamy w jej pielęgnację tak łatwo można zniszczyć.
Równie łatwo sobie zaszkodzić specyfikami zapisanymi przez dermatologa albo zwykłymi kosmetykami z drogerii, co klejem biurowym albo farbką do twarzy. Przecież to są preparaty dla dzieci, z atestami.


Jeśli tak bardzo chcesz odsądzać nasze wypowiedzi od rozsądku to podaj jakieś argumenty merytoryczne, żebyśmy mogły zobaczyć swój błąd.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-25, 20:50   #12
Gofro
Raczkowanie
 
Avatar Gofro
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 54
GG do Gofro
Dot.: Halloween -make up!

Cytat:
Napisane przez gwendolinka Pokaż wiadomość
o dzięki za odpowiedź! Widziałam jeszcze że rany można robić klejem duo ale ponoć nie schnie dobrze ... lepiej czymś innym... Pytam bo mam ten klej w domu myślałam że bedzie tania charakteryzacja Robiłyscie może?
Ja robiłam tą ranę z klejem DUO
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post37257564

Nakładasz tam gdzie chcesz mieć ranę, jak troszkę przeschnie dokleiłam trochę waty, żeby stworzyć wybrzuszenia, pomalowałam całość ciemno czerwoną szminką, trochę zasinień i cieni zwykłymi cieniami do powiek (brązowy, fioletowy, czarny) i trochę bezbarwnego błyszczyka na wierzch, żeby wyglądało na świeże.

A w kwestii zakrywania brwi klejem i farbek do twarzy.
Nie ma żadnego problemu z klejem, nie przesadzajmy, można go użyć. Nie widzę sensu w kupowaniu specjalnego produktu jeśli dziewczyna użyje go tylko raz, a od kilku godzin twarz jej przecież nie odpadnie.
A co do farbek to przecież dziewczyna pyta o farbki do twarzy. A to znaczy, że są stworzone tak, żeby mogły być używane w rejonach również oczu i ust, które też do twarzy są zaliczane. Nie przesadzajmy.

edit.: Jeśli chcesz nawet zrobiłam tutorial do tej rany, link jest w wątku podanym wyżej
__________________
---------------
Zapraszam na makijażowego bloga:
http://goferomakeup.blogspot.com/
---------------
Oraz na fanpage:
https://www.facebook.com/GoferoMakeup

Edytowane przez Gofro
Czas edycji: 2012-10-25 o 22:56
Gofro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 16:23   #13
karniaczek
Przyczajenie
 
Avatar karniaczek
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: warszawa/zamosc
Wiadomości: 5
Dot.: Halloween -make up!

brwi mozna zakryc tez mydlem
karniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.