Mity i Sterotypy Fitnessowe - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-25, 13:53   #1411
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

czytam sobie o posiłkach przed i po treningowych i wychodzi mi ze zródło białka przy cwiczeniach to kurczak/indyk/ryba głownie, nabiał nie, jajka nie, wędlina nie troche mnie to przeraża szczerze powiem, teraz np. chce isc po pracy na siłownie i najwygodniej byloby mi zjesc ser biały ale widze ze odpada, na ugotowanie teraz miecha nie mam szans, troche sie tez boje tych kurczaków (wiadomo co teraz sprzedają ... ), jak wy sobie z tym radzicie?
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 14:09   #1412
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
czytam sobie o posiłkach przed i po treningowych i wychodzi mi ze zródło białka przy cwiczeniach to kurczak/indyk/ryba głownie, nabiał nie, jajka nie, wędlina nie troche mnie to przeraża szczerze powiem, teraz np. chce isc po pracy na siłownie i najwygodniej byloby mi zjesc ser biały ale widze ze odpada, na ugotowanie teraz miecha nie mam szans, troche sie tez boje tych kurczaków (wiadomo co teraz sprzedają ... ), jak wy sobie z tym radzicie?
jajka moga byc, chyba ze szykujesz sie na zawody fitness (chodzi o tluszcz z jajek). najlepiej brac posilek w pudelko na zywnosc i problem z glowy. kanapka z razowcem i pieczonym indykiem, koktajl (owoce, odzywka lub jajko-jak sie nie brzydzisz surowych)
__________________
"Nie trwoń czasu, to z niego składa się życie."
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 14:36   #1413
Trixxi
Zadomowienie
 
Avatar Trixxi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 201
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

jajka są ok pod warunkiem że są wiejskie a nie od kur karmionych nie wiadomo czym nabiał z umiarem też. Wędliny odpadają bo te sklepowe są mało wartościowe ale możesz sobie kupić kawałek np indyka albo schabu, upiec, pokroić w plastry i dodawać do kanapek
Trixxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 14:40   #1414
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

wiem, tylko ja tak strasznie nie znoszę gotowac nic, trzeba bedzie sie przestawic ze nie sklep tylko gary w domu, a dzis zjem banana przed bo juz nic nie wymysle sensownego :/ a po drodze do domu zrobie zapas indyka
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 22:14   #1415
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Ja ostatnio wspomagam się batonami Allevo (sycące, fakt) i koktajlem Forever Lite Ultra o wysokiej zawartości białka i witamin oraz aminokwasów. Dzisiejszy trening krótki ale intensywny, głównie nacisk kładę na nogi bo tam najwięcej mi się odkłada.
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 07:23   #1416
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Hej, nie wiem czy to dobre miejsce, ale zaryzykuję
Jestem prawie 7mc na diecie, ale dosłownie od 6 dni ćwiczę. Dzisiaj własnie 6 dzień (potem dwa dni wolne) i tak po 40-50 min. ćwiczeń z Mel B.
Wcześniej w ogóle nie ćwiczyłam.
I teraz moje pytanie : Ponad tydzień (coś ok. kiedy zaczęłam ćwiczenia) waga stoi jak zaklęta. Najpierw zrzucałam to na zakwasy, które ponoć mogą ważyć, ale już ich nie ma a waga dalej stoi.
Czy to możliwe że to od ćwiczeń?
No i dodam że nie mogę się sugerować tylko miarką bo mam do zrzucenia jeszcze 18kg i wciąż mam otyłość.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 08:06   #1417
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

6 dni to często za mało, żeby zauważyć jakiekolwiek różnice, sugeruję ważyć się i mierzyć co 2 tygodnie

tak, mogłaś nabrać nieco wody od ćwiczeń, tak się często dzieje na początku
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-26, 08:13   #1418
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
6 dni to często za mało, żeby zauważyć jakiekolwiek różnice, sugeruję ważyć się i mierzyć co 2 tygodnie

tak, mogłaś nabrać nieco wody od ćwiczeń, tak się często dzieje na początku
mi nie chodzi mi o to żeby zobaczyć różnicę, tylko własnie o to że waga stoi
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:35   #1419
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Słuchajcie za-łam-ka Kolejny kg, nie wiem jak to się stało... Przecież długo ważyłam 65, teraz jest 70 i kurde załamuję ręce. Ok, grzeszę czasami, szybkie jedzonko, czasem batonik. Ale największym problemem jest tzw zespół nocnego jedzenia- budzę się np o 3 w nocy i koniecznie muszę coś zjeść, bo inaczej nie usnę. Być może to jest największy współwinny... Trudno mi nad tym panować
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:36   #1420
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Telka może postaw sobie obok łóżka butelkę wody, i kiedy będziesz chciała iść coś zjeść to wypij całą.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:41   #1421
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Pewna osoba też mi to sugerowała. Ok, dziś zacznę (wszak ponoć poniedziałek to nie jest dobry czas na postanowienia ). Słuchaj, a takie wynalazki jak Good Bye Apetite są coś warte? Może to by mi pomogło, wiesz jakby nie było dają brzuszkowi sygnał, że coś tam jest...
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-26, 09:42   #1422
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

A może problem tkwi w Twoim jadłospisie? Być może jesz za mało albo nie jesz kolacji i potem jesteś głodna. Może mogłabyś tu rozpisać swój przykładowy jadłospis?
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:46   #1423
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
Pewna osoba też mi to sugerowała. Ok, dziś zacznę (wszak ponoć poniedziałek to nie jest dobry czas na postanowienia ). Słuchaj, a takie wynalazki jak Good Bye Apetite są coś warte? Może to by mi pomogło, wiesz jakby nie było dają brzuszkowi sygnał, że coś tam jest...
ale ty jesz w nocy bo jesteś głodna czy po prostu musisz?
Bo jeżeli musisz to tu raczej jadłospis z dnia nie ma nic do rzeczy.

Spróbuj najpierw z samą wodą, jak to będzie za mało wtedy wypróbuj jakiś suplement.

I jak się obudzisz to pij do oporu , wtedy momentalnie odechce się jeść jak żołądek będzie pełny
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:46   #1424
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

I tu mnie masz- nie jadam regularnie Mój tryb życia jest bardzo dynamiczny, zmienia się jak w kalejdoskopie (od poniedziałku nieco stabilniejszy, rozpoczynam pracę jako lider w pewnej firmie kosmetycznej). Dziś rano zażyłam jedną tabletkę błonnika z chromem Bio Garden, potem zjadłam bułkę z serkiem Bieluchem posypaną szczyptą soli, na odrobinie margaryny i do tego woda. Co będzie dalej- nie wiem, spróbuję pozostać na batonie Allevo i może jakaś mała zakąska (pracuję dorywczo jako hostessa).
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 11:52   #1425
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

tekla45, jest pewna metoda na niebudzenie się w nocy.
Trzeba na godzinę -półtorej przed snem zjeść posiłek węglowodanowy.
On ładnie "wyłącza" organizm.
Pomaga też magnez zażywany przed snem.
Ryzykowne, wiadomo, można przytyć. Ale każda inaczej reaguje.

Jak nic nie pomoże, to pij w nocy jakiś koktajl białkowy.
Syci to i nie powoduje obrastania w tłuszczyk.
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 14:19   #1426
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio wspomagam się batonami Allevo (sycące, fakt) i koktajlem Forever Lite Ultra o wysokiej zawartości białka i witamin oraz aminokwasów. Dzisiejszy trening krótki ale intensywny, głównie nacisk kładę na nogi bo tam najwięcej mi się odkłada.
Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
Słuchajcie za-łam-ka Kolejny kg, nie wiem jak to się stało... Przecież długo ważyłam 65, teraz jest 70 i kurde załamuję ręce. Ok, grzeszę czasami, szybkie jedzonko, czasem batonik. Ale największym problemem jest tzw zespół nocnego jedzenia- budzę się np o 3 w nocy i koniecznie muszę coś zjeść, bo inaczej nie usnę. Być może to jest największy współwinny... Trudno mi nad tym panować
Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
I tu mnie masz- nie jadam regularnie Mój tryb życia jest bardzo dynamiczny, zmienia się jak w kalejdoskopie (od poniedziałku nieco stabilniejszy, rozpoczynam pracę jako lider w pewnej firmie kosmetycznej). Dziś rano zażyłam jedną tabletkę błonnika z chromem Bio Garden, potem zjadłam bułkę z serkiem Bieluchem posypaną szczyptą soli, na odrobinie margaryny i do tego woda. Co będzie dalej- nie wiem, spróbuję pozostać na batonie Allevo i może jakaś mała zakąska (pracuję dorywczo jako hostessa).
czego Ty oczekujesz jak sie glodzisz?? batonik, bulka z serkiem...??? co to ma byc?? zacznij jesc jak czlowiek, a nie glodzidz sie to nie bedziesz glodna w nocy i Twoj organizm nie bedzie magazynowal tluszczu (a robi tak bo go glodzisz). i poczytaj sobie etykiete na tych batonikach, to napewno nie jest produkt dla osoby chcacej zrzucic kg...
__________________
"Nie trwoń czasu, to z niego składa się życie."
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 20:23   #1427
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

malvinus- ja się nie głodzę. Staram się tylko ograniczać kalorie, nigdy się nie głodziłam i naprawdę jem jak człowiek, a że tryb życia mam jaki mam nie jest do końca z mojej winy. Z tego co mi wiadomo, baton Allevo jest zamiennikiem posiłku i faktycznie, jestem po nim syta, mam silę ćwiczyć więc nie wiem o co Ci chodzi. I piję raz dziennie koktajl Forever Lite na bazie białka sojowego.
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 18:17   #1428
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
malvinus- ja się nie głodzę. Staram się tylko ograniczać kalorie, nigdy się nie głodziłam i naprawdę jem jak człowiek, a że tryb życia mam jaki mam nie jest do końca z mojej winy. Z tego co mi wiadomo, baton Allevo jest zamiennikiem posiłku i faktycznie, jestem po nim syta, mam silę ćwiczyć więc nie wiem o co Ci chodzi. I piję raz dziennie koktajl Forever Lite na bazie białka sojowego.
Twoj brak elementarnej wiedzy na temat zdrowego odzywiania pozwala Ci wierzyc, ze zjedzenie batonika czy bulki po ktorej jestes napchana i nie czujesz glodu to nie jest glodzenie. Powodzenia. Napisz nam jak ladnie schudniesz z samego tluszczu a nie z miesni. Jedrna bedziesz jak galareta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 12:32   #1429
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
baton Allevo jest zamiennikiem posiłku
"Zamiennik posiłku" to raczej hasełko ukute przez marketingowców.
Normalnych, zbilansowanych posiłków nie da się zastąpić.
Na dłuższą metę- bo te batony powstały chyba z myślą o astronautach, żołnierzach, itp


Zresztą ciezko nazywać "dietetycznym " coś, co ma w składzie: syrop glukozowy, syrop fruktozowo-glukozowy, cukier, słód pszeniczny...
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 17:27   #1430
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
malvinus- ja się nie głodzę. Staram się tylko ograniczać kalorie, nigdy się nie głodziłam i naprawdę jem jak człowiek, a że tryb życia mam jaki mam nie jest do końca z mojej winy. Z tego co mi wiadomo, baton Allevo jest zamiennikiem posiłku i faktycznie, jestem po nim syta, mam silę ćwiczyć więc nie wiem o co Ci chodzi. I piję raz dziennie koktajl Forever Lite na bazie białka sojowego.
to ze czujesz sie zapchana nie znaczy ze zaspokoilas potrzeby swojego organizmu. wrzuc to co zjadlas do jakiegos dziennika zywieniowego i policz ile kalorii zjadlas.

baton allevo zamiennikiem posilku...?blagam Cie

koktajl na bazie bialka sojowego, spozywany codziennie, to czyste przestepstwo wobec swojej gospodarki hormonalnej
__________________
"Nie trwoń czasu, to z niego składa się życie."
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 18:28   #1431
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Nie będę się z Wami sprzeczać, z dietetyki na świadectwie miałam 5 a profesorka wyraźnie podkreśliła moją wiedzę. Waga- -0,7kg . A przestępstwa dietetyczne czy urodowe popełnia każdy, Wy też choć podejrzewam się nie przyznacie. Chodzę na solarium, przedłużam rzęsy, noszę niszczycielskie tipsy....

Kocurasek- spokojna głowa, moje ciało jest bardzo jędrne
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:03   #1432
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez malvinus Pokaż wiadomość
koktajl na bazie bialka sojowego, spozywany codziennie, to czyste przestepstwo wobec swojej gospodarki hormonalnej
możesz trochę rozwinąć?
bardzo mnie tym tematem zainteresowałaś.
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:36   #1433
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
malvinus- ja się nie głodzę. Staram się tylko ograniczać kalorie, nigdy się nie głodziłam i naprawdę jem jak człowiek, a że tryb życia mam jaki mam nie jest do końca z mojej winy. Z tego co mi wiadomo, baton Allevo jest zamiennikiem posiłku i faktycznie, jestem po nim syta, mam silę ćwiczyć więc nie wiem o co Ci chodzi. I piję raz dziennie koktajl Forever Lite na bazie białka sojowego.
MatkoBoskoRedukcyjno

Mam teraz 4 prace, w porywach piątą, rodzinę, i moderuję 4 fora + odpisuję na dziesiątki jak nie setki wiadomości (fakt, ostatnio ze sporym opóźnieniem) a jem zdecydowanie lepiej, zwykle 5 posiłków który przygotowuję sama.

Twoje posty śmierdzą mi marketingiem szeptanym na kilometr, tak nachalnie wciskasz w każdy post nazwy stosowanych produktów.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 08:46   #1434
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
Nie będę się z Wami sprzeczać, z dietetyki na świadectwie miałam 5 a profesorka wyraźnie podkreśliła moją wiedzę. Waga- -0,7kg . A przestępstwa dietetyczne czy urodowe popełnia każdy, Wy też choć podejrzewam się nie przyznacie. Chodzę na solarium, przedłużam rzęsy, noszę niszczycielskie tipsy....
Ha ha ha Jak widać w Twoim przypadku ocena nie jest odzwierciedleniem posiadanej wiedzy, takich bzdur jak piszesz dawno nie czytałam ...
Spadek wagi o niczym nie świadczy, a tym bardziej 0,7, bo to równie dobrze zwykłe wahania wagi spowodowane większą bądź mniejszą ilością wody może być, więc nie wiem czym tu się cieszyć

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
(...)
Twoje posty śmierdzą mi marketingiem szeptanym na kilometr, tak nachalnie wciskasz w każdy post nazwy stosowanych produktów.
Mi też
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 11:04   #1435
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
MatkoBoskoRedukcyjno

Mam teraz 4 prace, w porywach piątą, rodzinę, i moderuję 4 fora + odpisuję na dziesiątki jak nie setki wiadomości (fakt, ostatnio ze sporym opóźnieniem) a jem zdecydowanie lepiej, zwykle 5 posiłków który przygotowuję sama.

Twoje posty śmierdzą mi marketingiem szeptanym na kilometr, tak nachalnie wciskasz w każdy post nazwy stosowanych produktów.
mozna gdzies zobaczyc twój przykładowy jadłospis?

a marketing szeptany? mało co sie nie złapałam a raczej zawsze wyczuwam na kilometr i nie denerwujcie się, jestesmy tak bombardowani dziwnymi informacjami ze fajnie byloby gdyby tutaj tez obalano mity dotyczące odzywaniania przy treningach

ide zjesc sałatke z indykiem (wczoraj ugotowanym) i juz sie martwie czy nie za wczesnie (na siłownie ide po 15stej)
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 11:24   #1436
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;42008062]możesz trochę rozwinąć?
bardzo mnie tym tematem zainteresowałaś.[/QUOTE]

soja zawiera fitoestrogeny, pochodne kobiecych estrogenow ktore w naszym organizmie zaczynaja dzialac jak hormony z tabletek. raz na ruski rok jak zjemy cos z soja to nic sie nie stanie ale regularna dostawa hormonow z zewnatrz bedzie miala efekt jak przyjmowanie tabletek.

podawanie dzieciom produktow sojowy w przypadku dziewczynek przyspieszy ich dojrzewanie a w przypadku chlopcow opozni. soje moga ewentualnie spozywac kobiety w okolicy menopauzy
__________________
"Nie trwoń czasu, to z niego składa się życie."
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 12:31   #1437
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Na dodatek soja jest jedną z najczęściej modyfikowanych genetycznie roślin uprawnych (GMO)
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 16:57   #1438
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Żeby nie było że wciskam tu nazwy firm, powiem tylko że koktajl jest w 100% sprawdzony i pewny. Na pewno nie zawiera soi modyfikowanej genetycznie. Waga zaczęła pomału spadać i to jest najważniejsze.
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 09:11   #1439
Trener masazysta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Temat na podobienstwo “faktow i mitow dietetycznych”. Biorac pod uwage, jakie cuda wianki w niektorych wypowiedziach sie zdarzaja, oraz ile cyrkuluje w prasie/otoczeniu mitow i stereotypow nt. cwiczen, mysle, ze warto o tym popisac.

W miare mozliwosci i czasu prosze mile panie moderatorki o skorygowanie, jesli cos pomerdam

Na wstepie: sa rzeczy, ktore beda sie roznic pomiedzy danymi ogranizmami, sposobow cwiczenia jest mnostwo, mozna je dostosowac pod dane cele, mozliwosci i osobiste preferencje.
Co nie zmienia faktu, iz – nie kazdy program bedzie do danych celow pasowal, oraz ze kazdego obowiazuja prawa fizyki, biologia i chemia. Jesli wiec ktos twierdzi, ze ma efekty, ktore sa niemozliwe, to jest problem tej osoby percepcji, a nie cudenko, ktorego sie nie imaja zasady dzialania ludzkiego ciala

Teraz o konkretnych mitach, stereotypach i przeklamaniach.

1)„Chce zrzucic troche z ..., poradzcie jakies cwiczenia na ...”tluszczu nie spala sie miejscowo, wiec wykonywanie cwiczen ograniczonych tylko do jednej grupy miesni/partii ciala nie ma sensu. Co wiecej, bez cwiczenia calego ciala/wiekszej ilosci jego partii nie ma mowy o efektywnym spalaniu tluszczu na dluzsza mete.

2)Jedna z wersji punktu 1, najczestsza bodajze – robienie brzuszkow na spalenie oponki z brzucha. Jest to totalny bezsens – do spalenia tluszczu najefektywniejsze sa cwiczenia silowe, interwaly i aeroby, przy tym konieczny jest deficyt kaloryczny. Brzuszki nie sa odpowiednim typem wysilku, nie daja ogranizmowi odpowiednich bodzcow do chudniecia. Dotyczy to rowniez A6W – programu szalenie popularnego, tyle, ze niestety wiekszosc osob go wykonujaca ma zupelnie inne cele niz efekty, jakie ten program daje. Reasumujac – A6W nie sluzy do chudniecia/spalania tluszczu!

3)„Zalezy mi tylko na zrobieniu tego i owego, dlatego stosuje tylko diete i nie cwicze/tylko cwicze, bez diety” – takie podejscie nie ma sensu, dane cele fitnessowe osiaga sie dzieki wlasciwej dla danych celow diecie i wlasciwym cwiczeniom. Jedno bez drugiego nie daje efektow, badz daje mizerne.

4)„Im wiecej cwicze, tym lepiej” – niektore osoby wpdaja w taka pulapke, wykonujac w nieskonczonosc bezsensowne cwiczenia, np. machajac setki brzuszkow, robiac sobie 3godzinne sesje cwiczen, czy wykonujac cwiczenia danej partii miesni codziennie. Jesli cwiczenia nie pasuja do celow danej osoby, zwiekszenie ich ilosci nie da efektow, a moze tylko zaszkodzic – np. machajac te brzuszki bez konca mozna sobie wywalic plecy :brzydal: Z kolei zbyt dlugie cwiczenia moga prowadzic do tego, ze osoba cwiczaca wejdzie w faze kataboliczna i bedzie sobie palic miesnie w trakcie treningu. Miesnie potrzebuja odpoczynku, wiec nie ma mowy o intensywnych ich trenowaniu codziennie! Przemeczanie ich moze dac tylko efekt odwrotny od zamierzonego.

5)„Na schudniecie najlepsze sa aeroby” – o ile, w trakcie aerobow spala sie wiecej kalorii niz w trakcie cwiczen silowych i interwalow, to: cwiczenia silowe podkrecaja metabolizm, dajac lepszy laczny efekt; interwaly, szczegolnie intensywne, dzieki EPOC maja znaczacy efekt spalania tluszczu po cwiczeniach. Do tego, przy aerobach jest niebezpieczenstwo spalania miesni, wiec same aeroby na dluzsza mete moga sie przyczynic do ubytku miesni i co za tym idzie – zwolnienia metabolizmu.

6)„Cwicze na czczo/po treningu nic nie jem, nie po to cwiczylem/cwiczylam, by sie objadac” – Cwiczenie na czczo moze prowadzic do katabolizmu miesni. Podobnie, po treningu nalezy dostarczyc cialu weglowodanow, zeby je uzupelnic i bialka, niezbednego miesniom po ich pracy.

7)„Tluszcz zamienia sie w miesnie”; „miesnie mi urosly na redukcji”, „chce sie odchudac, ale boje sie robic takie czy siakie cwiczenia urosna mi miesnie, a chce je wyszczuplic” – tluszcz i miesnie to zupelnie dwie rozne tkanki. Niemozliwa jest przemiana jednej w druga i ciach bajera. Do spalania tluszczu jest niezbedny deficyt kaloryczny. Przy deficycie, traci sie tez miesnie – wlasciwie dobrany program cwiczen i dieta minimalizuje utrate miesni i maksymalizuje utrate tluszczu, ale jest fizycznie niemozliwe, zeby na deficycie kalorycznym nabierac masy miesniowej. Podobnie – na dodatnim bilansie kalorycznym, podczas budowania masy miesniowej, nie da sie naraz spalac tluszczu (mozna za to obnizyc sobie %bf, bo jesli nabieramy masy i sa to glownie miesnie, to tluszcz jako % masy ciala bedzie nizszy).Analogicznie z irracjonalna bojaznia na wizazu do lapania sie za cwiczenia silowe, jakoby to prowadzilo do wielkiego rozrostu miesni. Nie tylko zreszta silowe, nieraz jest to bardziej ogolne. Tymczasem, wielkie odkrycie – miesnie nie biora sie z powietrza. Do zyskania masy miesniowej potrzebny jest dodatni bilans kaloryczny i cwiczenie tych miesni. W przeciwnym wypadku, nic nie urosnie

Z grubsza tyle, mysle, ze te sterotypy sa na tyle czeste, ze warto o tym popisac. Pytania, komentarze i dodawanie innych jak najbardziej mile widziane
Ja tylko tak bardzo bym nie spychał interwałów na bok i dorzucił że ćwiczenia ( tak uwielbiane przez Panie ) na skośne brzucha poszerzają talie!!!

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

o predyspozycjach i genach mówią ludzie którzy sobie nie radzą i w ten sposób chcą jakoś się wytłumaczyć lepiej zwalic na kogoś że ma lepsze geny niż wziąć się do roboty !!! LENIE a to gdzie wychodzą na wierzch mięśnie w pierwszej kolejności zależy tylko od tego ile i gdzie mamy tłuszczu .
Trener masazysta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 11:12   #1440
kromi
Raczkowanie
 
Avatar kromi
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 153
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

A co sądzicie o tych wskazówkach jak odchudzać się bez wyrzeczeń dzięki zmianie codziennych nawyków... są zgodne z faktami? http://jak-byc-fit.tumblr.com/
kromi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 11:21:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.