Problemy młodego małżeństwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-17, 09:21   #1
Punchdrunk
Raczkowanie
 
Avatar Punchdrunk
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 151

Problemy młodego małżeństwa


Nie wiem, jak ogarnąć sytuację w swoim małżeństwie. Niby nic poważnego się nie dzieje, ale mi spędza sen z powiek.

Jesteśmy małżeństwem od pół roku. Od czasu pandemii, kiedy nie możemy spędzać czasu aktywnie, mąż wrócił do grania na komputerze/konsoli/tablecie. Wszystkim na raz. Gra 5 godzin dziennie i wygląda to tak, że jest włączony komputer, on [złe słowo] grę, a obok stoi tablet, na którym równocześnie też w coś gra. Przestał angażować się w domu - pozmywa, jak trzy razy poproszę. Zaczęłam się czuć, jakbym była w związku z piętnastolatkiem. Synuś pogra, a mamusia poskłada pranie i zrobi papu. Przestał mieć potrzebę seksu. Dla mnie 5 dni bez to już długo, zresztą co innego, gdyby przerwa wynikala z przemęczenia czy choroby, a co innego, gdy on nawet na mnie oka nie zawiesi, bo jest zajęty swoją [złe słowo]. Jak wprost powiedziałam, że nie byliśmy blisko od kilku dni, to on zdziwiony "przecież w Wielkanoc się kochaliśmy" i taki oburzony, że czego ja chcę. Jak spędzamy czas razem, to godzinę, podczas której on włączy durny sitcom do oglądania.

Nie jestem mistrzem spokojnych rozmów o problemach, bo szybko wybucham i jest awantura, więc piszę tu dla ułożenia myśli przed rozmową, którą planuję na dzisiaj (o ile oderwę go od komputera) oraz - bardzo Was proszę o rady, jak zdyscyplinować męża i rozruszać te nasze pożycie, bo coraz gorzej z moją depresją (leczę się od roku). Jest marazm, bo nie mogę iść biegać/pojeździć rowerem, ani mąż ze mną nie chce spędzać czasu i oddalamy się od siebie walczę, żeby nie popaść w gorszy stan, zmuszam się do chodzenia do pracy, robienia obiadów, zakupów, makijażu, umycia głowy. Każda czynność to dla mnie walka. On tego nie widzi, jak mam gorszy dzień, to jest zdziwiony "myślałem, że się już wyleczyłaś"

Dodajcie otuchy/udzielcie rad, jak porozmawiać

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2020-04-19 o 10:36 Powód: złe słowo
Punchdrunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 10:03   #2
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak ogarnąć sytuację w swoim małżeństwie. Niby nic poważnego się nie dzieje, ale mi spędza sen z powiek.

Jesteśmy małżeństwem od pół roku. Od czasu pandemii, kiedy nie możemy spędzać czasu aktywnie, mąż wrócił do grania na komputerze/konsoli/tablecie. Wszystkim na raz. Gra 5 godzin dziennie i wygląda to tak, że jest włączony komputer, on [złe słowo] grę, a obok stoi tablet, na którym równocześnie też w coś gra. Przestał angażować się w domu - pozmywa, jak trzy razy poproszę. Zaczęłam się czuć, jakbym była w związku z piętnastolatkiem. Synuś pogra, a mamusia poskłada pranie i zrobi papu. Przestał mieć potrzebę seksu. Dla mnie 5 dni bez to już długo, zresztą co innego, gdyby przerwa wynikala z przemęczenia czy choroby, a co innego, gdy on nawet na mnie oka nie zawiesi, bo jest zajęty swoją [złe słowo]. Jak wprost powiedziałam, że nie byliśmy blisko od kilku dni, to on zdziwiony "przecież w Wielkanoc się kochaliśmy" i taki oburzony, że czego ja chcę. Jak spędzamy czas razem, to godzinę, podczas której on włączy durny sitcom do oglądania.

Nie jestem mistrzem spokojnych rozmów o problemach, bo szybko wybucham i jest awantura, więc piszę tu dla ułożenia myśli przed rozmową, którą planuję na dzisiaj (o ile oderwę go od komputera) oraz - bardzo Was proszę o rady, jak zdyscyplinować męża i rozruszać te nasze pożycie, bo coraz gorzej z moją depresją (leczę się od roku). Jest marazm, bo nie mogę iść biegać/pojeździć rowerem, ani mąż ze mną nie chce spędzać czasu i oddalamy się od siebie walczę, żeby nie popaść w gorszy stan, zmuszam się do chodzenia do pracy, robienia obiadów, zakupów, makijażu, umycia głowy. Każda czynność to dla mnie walka. On tego nie widzi, jak mam gorszy dzień, to jest zdziwiony "myślałem, że się już wyleczyłaś"

Dodajcie otuchy/udzielcie rad, jak porozmawiać
Sytuacja, w której większość ludzi się teraz znajduje nie jest normalna. Każdy próbuje sobie jakoś psychicznie radzić z tak nagłą zmianą sposobu życia (no chyba że ktoś wcześniej non stop siedział w domu i nie odczuwa zbytnio zmiany). Niestety ale nie ma innej rady jak rozmowa, rozmowa, rozmowa i ja np. bym odpuściła. Tzn nie nadskakiwałabym mu, ale też nie bawiła się w organizowanie mu zajęcia itd. On ma prawo nie mieć ochoty na seks, bierz poprawkę na to, że on może gorzej psychicznie znosić zamknięcie w domu i to może mieć ogromny wpływ na libido. Ja sama nie mam co ze sobą zrobić, wpadam albo w jakiś szał sprzątania od rana do wieczora albo przez trzy dni nie robię dosłownie nic poza snuciem się od łóżka na balkon i do telewizora.
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2020-04-19 o 10:37 Powód: Słownictwo w cytacie.
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 10:10   #3
Punchdrunk
Raczkowanie
 
Avatar Punchdrunk
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 151
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Wiec jak, nie rozmawianie z żoną jest ok, a ja się tylko czepiam? Dlaczego jedna osoba, z depresją, ma zaciskać zęby i organizować wspólne życie, a druga w tym czasie może zapomnieć o bożym świecie przed gierką?



Czepiam sie?
Punchdrunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 10:10   #4
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Hmm..może to jego sposób na walkę z pandemia i siedzeniem w domu. Mówiłaś mu że przestał angażować się w dom? Może on tego nie widzi albo pochłonęła go gra. Spytaj czy stresuje go tylko pandemia czy coś jeszcze?
My mamy podobny staż małżeński. Mąż pracuje zdalnie i potem gra do 2-3h w ciągu dnia kontaktując się z kolegami w grze. Ma po 30 i jakoś mi to nie pasuje gry komputerowe, żona i 33 lata? Zastanawiam się czasem czy jak pojawi się dziecko też będzie grał w gry? Mnie nigdy nie ciągnęło do gier komputerowych. Kiedyś gralam coś w Simsy ale potem mi się znudziło już lata nie gram. Nie wiem czy to kwestia wieku czy czego. Mówił że on się tak odstresowuje. Poza tym nie jest to dla mnie atrakcyjne " facet po 30 grający codziennie na kompie i ja wołająca z przedpokoju że obiad" Wolałabym już żeby ćwiczył na odstresowanie chociaż byłby jakiś plus z tego.



Facet zaniedbuje autorkę. Owszem na prawo nie mieć ochoty na seks ale nie musi jej zaniedbywać przez to.

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2020-04-17 o 10:13
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 10:13   #5
Punchdrunk
Raczkowanie
 
Avatar Punchdrunk
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 151
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Właśnie o to chodzi, 31-letni mąż gra i gra, a ja mu przypominam o obiadku, zmywaniu czy wypracowaniu sobie koszuli do pracy.

Nie wspomnę o tym, że jak intensywnie pisałam doktorat, przy czym "intensywnie" oznacza 2-3 godziny dziennie i to nie codziennie, on chodzil dookoła mnie i marudzil, że nie poświęcam mu czasu :/
Punchdrunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 10:22   #6
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, 31-letni mąż gra i gra, a ja mu przypominam o obiadku, zmywaniu czy wypracowaniu sobie koszuli do pracy.

Nie wspomnę o tym, że jak intensywnie pisałam doktorat, przy czym "intensywnie" oznacza 2-3 godziny dziennie i to nie codziennie, on chodzil dookoła mnie i marudzil, że nie poświęcam mu czasu :/
Hipokryta. Mówiłaś mu o tym?
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 10:22   #7
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, 31-letni mąż gra i gra, a ja mu przypominam o obiadku, zmywaniu czy wypracowaniu sobie koszuli do pracy.

Nie wspomnę o tym, że jak intensywnie pisałam doktorat, przy czym "intensywnie" oznacza 2-3 godziny dziennie i to nie codziennie, on chodzil dookoła mnie i marudzil, że nie poświęcam mu czasu :/
To nie rób tego przez jakis czas. Zle to na ciebie dziala i byc moze na niego tez.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 10:25   #8
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Ja z kolei nie rozumiem urazu do gier. Gry to nie tylko głupie gierki dla dzieci, jest pełno ciekawych gier dla dorosłych, strategii. Sama lubię grać w gry strategiczne, mąż też. Najważniejsze jest to, aby z niczym nie popadać w przesadę. Żeby gry nie zajmowały większości czasu, spychajac rodzinę i obowiązki na dalszy plan. Ja pracuję zdalnie, mąż u siebie w pracy, pełny etat a czasem i dłużej. I zazdroszczę czasem wszystkim, którzy siedzą w domu i mogą się ponudzić też bym chciała mieć więcej wolnego czasu i móc sobie pograć z 2-3 godzinki.

Próbowałaś z nim w coś zagrać albo zaproponować alternatywę na wspólnie spędzony czas? Albo czasem wystarczy być blisko, nawet jak każde robi co innego. Ja po pracy włączam sobie serial na Netflixie, mąż obok gra, w trakcie sobie gadamy i żartujemy. Tak też można.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 10:34   #9
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, 31-letni mąż gra i gra, a ja mu przypominam o obiadku, zmywaniu czy wypracowaniu sobie koszuli do pracy.

Nie wspomnę o tym, że jak intensywnie pisałam doktorat, przy czym "intensywnie" oznacza 2-3 godziny dziennie i to nie codziennie, on chodzil dookoła mnie i marudzil, że nie poświęcam mu czasu :/
przypominasz mu o tym, żeby zjadł obiad czy żeby go zrobił dla was?
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 10:44   #10
Punchdrunk
Raczkowanie
 
Avatar Punchdrunk
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 151
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Będę szczera - robię obiad i wołam, żeby (do cholery) przyszedł ze mną zjeść. Albo wczoraj chciał gofry, zrobiła ale jeszcze 3 razy mu komunikowałam ten fakt, bo był zajęty pykaniem. Usiedliśmy razem z goframi, ale i tak nie pogadaliśmy, bo włączył serial. Po serialu siadł grać dalej.

Zajęłam się sobą, pofarbowałam włosy, obcięłam końcówki, założyłam fajny, seksowny ciuch - popatrzył, powiedzial, że ładnie wyglądam i tyle miałam z jego uwagi...
Punchdrunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 11:12   #11
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

To po co mu usługujesz? Przestań traktować go jak dziecko. Skoro chce gofry (a później cię olewa, bo gierka ważniejsza) to powiedz mu, żeby sam sobie zrobił Nie rozumiem robienia z siebie służącej i późniejszych pretensji bo druga osoba to wykorzystuje.
No wykorzystuje bo sama na to pozwalasz
Przypominasz misiowi o wyprasowaniu koszuli do pracy, serio? Jeszcze raz: to dorosły facet, nie dziecko a ty nie jesteś służącą.
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 11:27   #12
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

zrob sobie liste tematow przed romozwa.
1 obowiazki domowe: oboje sprzatamy i nie chce musiec ci przypominac ze ty tez masz to robic.

2 gotowanie: obojemy jemy i oboje musimy gotowac. moze zaproponuj gotowanie razem obiadu skoro obojesiedzicie w domu? nowe przepisy, zdrowa kuchnia- co wam odpowiada. to was zblizy.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 12:14   #13
Punchdrunk
Raczkowanie
 
Avatar Punchdrunk
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 151
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Najbardziej mnie irytuje, że my nie siedzi.y w domu tak całkiem, bo chodzimy na 8 godzin do pracy. I potem ja muszę gotować, bo on absolutnie nie chce tego robić. Nie przeszkadza mi to tak całkiem, bo ja lubię gotowac. Normalnie on mi pomaga- obiera ziemniak, gotuje ryż, zmywa, bo ja tego nienawidzę. Boli mnie najbardziej, że on się wyłącza przez tę grę.
Punchdrunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 12:26   #14
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Najbardziej mnie irytuje, że my nie siedzi.y w domu tak całkiem, bo chodzimy na 8 godzin do pracy. I potem ja muszę gotować, bo on absolutnie nie chce tego robić. Nie przeszkadza mi to tak całkiem, bo ja lubię gotowac. Normalnie on mi pomaga- obiera ziemniak, gotuje ryż, zmywa, bo ja tego nienawidzę. Boli mnie najbardziej, że on się wyłącza przez tę grę.
Nie przeszkadza ci ze musisz gotowac dla dwojga?


Wspolne gotowanie da ci to czego potrzebujesz: wspoloty.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 12:33   #15
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, 31-letni mąż gra i gra, a ja mu przypominam o obiadku, zmywaniu czy wypracowaniu sobie koszuli do pracy.

Nie wspomnę o tym, że jak intensywnie pisałam doktorat, przy czym "intensywnie" oznacza 2-3 godziny dziennie i to nie codziennie, on chodzil dookoła mnie i marudzil, że nie poświęcam mu czasu :/
To przestań to robić. Zakładam, że mu powiedziałaś, co i jak. Jeśli nie rozumie, to rób obiad dla siebie, zmywaj swoje rzeczy, pierz i prasuj dla siebie. Niech znajdzie na to czas. Nie przypominaj mu - będzie głodny albo pójdzie w pomiętej koszuli.

Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gra i tak sobie radzi ze stresem, bo ja robię TAK SAMO. Tyle że jest czas na granie, jest czas, który spędzamy we dwoje albo zajmuję się domem i siedzę z dzieckiem.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 12:35   #16
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Najbardziej mnie irytuje, że my nie siedzi.y w domu tak całkiem, bo chodzimy na 8 godzin do pracy. I potem ja muszę gotować, bo on absolutnie nie chce tego robić. Nie przeszkadza mi to tak całkiem, bo ja lubię gotowac. Normalnie on mi pomaga- obiera ziemniak, gotuje ryż, zmywa, bo ja tego nienawidzę. Boli mnie najbardziej, że on się wyłącza przez tę grę.
Czy rozmawiałaś z nim konkretnie o czasie jaki poświęca dziennie na granie? Bo dzień w dzień 5 godzin owszem, może ogłupiać. Ja widzę po TŻ, że gdy za dużo gra, to staje się jakiś taki nieobecny, trochę osowiały. Ale mamy ustalone, że gdy zaczyna przesadzać, to mu o tym mówię. Poza tym zaczął sobie szukać innych zajęć - czytanie, jakieś majsterkowanie - aby granie nie było jedynym hobby. Musielibyście poczynić jakieś ustalenia i się ich trzymać. Nie stój nad nim i nie mów, że ma coś zrobić, po czym za 5 minut Ty to robisz, bo on gra. Umawiajcie się na "za pół godziny zrób proszę przerwę w grze i robimy to i to". A jeżeli oleje raz, drugi, trzeci, to cóż - nie gotuj dla dwojga, przestań dla niego robić cokolwiek, choćby Cię miało trząść. Nie matkuj mu. Albo zauważy problem i zechce coś zmienić, albo będziesz miała nieobecnego partnera i małżeństwo głównie na papierze. A wiadomo coś się z takimi związkami dzieje - na krótszą lub dłuższą metę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 12:38   #17
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Najbardziej mnie irytuje, że my nie siedzi.y w domu tak całkiem, bo chodzimy na 8 godzin do pracy. I potem ja muszę gotować, bo on absolutnie nie chce tego robić. Nie przeszkadza mi to tak całkiem, bo ja lubię gotowac. Normalnie on mi pomaga- obiera ziemniak, gotuje ryż, zmywa, bo ja tego nienawidzę. Boli mnie najbardziej, że on się wyłącza przez tę grę.
Usiądź i pomyśl, co byś chciała z nim robić - czy to obejrzeć film / serial, czy to np. zrobić jakiś deser razem, pograć w planszówki? Z racji aktualnej sytuacji w kraju wszelkie opcje z rozrywką poza domem odpadają, niestety... Od przyszłego tygodnia będzie można wychodzić do parków i lasów, to też możesz zaproponować.

Co robiliście razem przed kwarantanną? Chodzi mi o czas spędzony w domu.

Pamiętaj, że nie tylko ty jesteś w takiej sytuacji - wszyscy jesteśmy. Jakoś trzeba sobie wypełnić czas na kwarantannie.
Pogadaj z nim, zaproponuj coś i zobacz jaka będzie reakcja.
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 12:47   #18
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Mi się wydaje że to by i tak wyszło a to siedzenie w domu bez wyjścia na rower bieganie czy spacer tylko to przyspieszyło. Serio was nie ma więcej niż połowę dnia, i gra grami ale facet olewa to co robił wcześniej, pomoc przy gotowaniu czy obowiązki domowe, seks. Tego ''epidemia'' nie tłumaczy.
To też nie jest metoda żeby ciągle coś robić czy wychodzić bo jak nie to granie go wciągnie jak teraz. Wygląda to na nałóg.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-04-17 o 12:49
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 12:53   #19
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Mi się wydaje że to by i tak wyszło a to siedzenie w domu bez wyjścia na rower bieganie czy spacer tylko to przyspieszyło. Serio was nie ma więcej niż połowę dnia, i gra grami ale facet olewa to co robił wcześniej, pomoc przy gotowaniu czy obowiązki domowe, seks. Tego ''epidemia'' nie tłumaczy.
To też nie jest metoda żeby ciągle coś robić czy wychodzić bo jak nie to granie go wciągnie jak teraz. Wygląda to na nałóg.
Racja.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 13:20   #20
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

znaczy dla mnie ogólnie duże znaczenie ma że normalnie pracują jak wcześniej, nic się nie zmieniło. To jednak inna sytuacja niż kogoś kto jest np. na urlopie, czymś gorszym lub pracuje zdalnie. Żyją praktycznie jak do niedawna, tyle tylko że pod banderą i w klimacie tego wszystkiego, no ok nie spotykają się nie pójdą na sport. Ale to też nie jest czelendz zostandomu jak u innych.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 13:39   #21
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Będę szczera - robię obiad i wołam, żeby (do cholery) przyszedł ze mną zjeść. Albo wczoraj chciał gofry, zrobiła ale jeszcze 3 razy mu komunikowałam ten fakt, bo był zajęty pykaniem. Usiedliśmy razem z goframi, ale i tak nie pogadaliśmy, bo włączył serial. Po serialu siadł grać dalej.

Zajęłam się sobą, pofarbowałam włosy, obcięłam końcówki, założyłam fajny, seksowny ciuch - popatrzył, powiedzial, że ładnie wyglądam i tyle miałam z jego uwagi...
Ja tego absolutnie nie rozumiem, czemu kobiety się tak dają robić.
Przecież wystarczy zastosować skuteczny trik polegający na tym, że zaczynasz go olewać, robisz jedzenie tylko dla siebie, zmywasz tylko po sobie, przestajesz sprzątać, wynosić śmieci, pranie też robisz tylko dla siebie i czekasz aż się jaśnie panicz zorientuje, że nie ma co jeść/ nie ma majtek czystych do założenia i czemu tak brudno i śmierdzi z kosza Owszem, wymaga to trochę poświęcenia czystości na chacie ale jak dla mnie nie ma skuteczniejszego sposobu, żeby ruszyć takim. Ale zwykle w odpowiedzi słyszę od babeczek "nieee, no co ty, zrobi się syf, wszystko będzie tak leżało, etc etc". No cóż, jak tam sobie chcecie.

Edytowane przez LhunLai
Czas edycji: 2020-04-17 o 13:41
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 13:44   #22
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Wiec jak, nie rozmawianie z żoną jest ok, a ja się tylko czepiam? Dlaczego jedna osoba, z depresją, ma zaciskać zęby i organizować wspólne życie, a druga w tym czasie może zapomnieć o bożym świecie przed gierką?



Czepiam sie?
Może przestań go karmić? Zgłodnieje, to się oderwie od grania.

Chłop może też mieć gorszy nastój przez to zamknięcie w domu i nie mieć ochoty na seks, ale to nie powód, żeby go karmić, opierać i wyrzucać spod niego gnój jak spod krowy. Będzie musiał obrobić swój tyłek, to przynajmniej będzie miał jakąś dodatkową aktywność. Dobrze mu zrobi.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Najbardziej mnie irytuje, że my nie siedzi.y w domu tak całkiem, bo chodzimy na 8 godzin do pracy. I potem ja muszę gotować, bo on absolutnie nie chce tego robić. Nie przeszkadza mi to tak całkiem, bo ja lubię gotowac. Normalnie on mi pomaga- obiera ziemniak, gotuje ryż, zmywa, bo ja tego nienawidzę. Boli mnie najbardziej, że on się wyłącza przez tę grę.
Gotuj tylko dla siebie. W czym problem? "Kto nie pracuje, ten nie je".

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-04-17 o 13:43
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 13:55   #23
Punchdrunk
Raczkowanie
 
Avatar Punchdrunk
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 151
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Przed epidemia żyliśmy z musu bardzo intensywnie. Rok wcześniej bylismy dwa razy w podróży, dużo też jeździliśmy po kraju - a to festiwal, a to koncert, a to jakiś krótki wypad np. 3 dni w Krakowie. Kino, teatr, rowery. Kurs tańca. Zorganizowaliśmy ślub. Kupiliśmy i wykańczamy dom. Postanowiliśmy sobie trochę odpocząć, bo faktycznie byliśmy już bardzo wykończeni ciągłymi wyjazdami. Więc zimą oglądaliśmy głównie seriale albo graliśmy w planszowymi. Ale dużo więcej rozmawialiśmy. Tak po prostu byliśmy ze sobą. Pisałam doktorat i bardzo się starałam, żeby mieć czas i na naukę, i dla męża.

A teraz on kurła gra. Wczoraj - od 17.30 do 23.00, z przerwą na serial. Przestał czytać książki. Gorzej śpi przez te granie.
Punchdrunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 14:15   #24
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Czyli facet ma Cię głęboko w poważaniu, bo ty się nie postawisz. On gra od 17 do 23, ty mu ugotujesz, posprzątasz, zrobisz pranie. Ty się zajmujesz wszystkim, więc "dla niego nic nie zostaje" tak więc siedzi i gra.
Zgadzam się z dziewczynami - przestań go obsługiwać. Przecież dla niego to idealna sytuacja - kucharka i sprzątaczka pod ręką.

Czemu to sobie robisz? Zdajesz sobie sprawę, że ta cała sytuacja to nie jest jedynie jego wina, ale też twoja?
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 14:20   #25
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Przed epidemia żyliśmy z musu bardzo intensywnie. Rok wcześniej bylismy dwa razy w podróży, dużo też jeździliśmy po kraju - a to festiwal, a to koncert, a to jakiś krótki wypad np. 3 dni w Krakowie. Kino, teatr, rowery. Kurs tańca. Zorganizowaliśmy ślub. Kupiliśmy i wykańczamy dom. Postanowiliśmy sobie trochę odpocząć, bo faktycznie byliśmy już bardzo wykończeni ciągłymi wyjazdami. Więc zimą oglądaliśmy głównie seriale albo graliśmy w planszowymi. Ale dużo więcej rozmawialiśmy. Tak po prostu byliśmy ze sobą. Pisałam doktorat i bardzo się starałam, żeby mieć czas i na naukę, i dla męża.

A teraz on kurła gra. Wczoraj - od 17.30 do 23.00, z przerwą na serial. Przestał czytać książki. Gorzej śpi przez te granie.
Oczywiście, że gorzej śpi, bo od takiej dawki światła emitowanego przez monitor i innych kwestii związanych z tego typu aktywnością trudno, aby mózg pracował normalnie. To nie jest zdrowe. Jak wszystko w nadmiarze.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 14:47   #26
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Przed epidemia żyliśmy z musu bardzo intensywnie. Rok wcześniej bylismy dwa razy w podróży, dużo też jeździliśmy po kraju - a to festiwal, a to koncert, a to jakiś krótki wypad np. 3 dni w Krakowie. Kino, teatr, rowery. Kurs tańca. Zorganizowaliśmy ślub. Kupiliśmy i wykańczamy dom. Postanowiliśmy sobie trochę odpocząć, bo faktycznie byliśmy już bardzo wykończeni ciągłymi wyjazdami. Więc zimą oglądaliśmy głównie seriale albo graliśmy w planszowymi. Ale dużo więcej rozmawialiśmy. Tak po prostu byliśmy ze sobą. Pisałam doktorat i bardzo się starałam, żeby mieć czas i na naukę, i dla męża.

A teraz on kurła gra. Wczoraj - od 17.30 do 23.00, z przerwą na serial. Przestał czytać książki. Gorzej śpi przez te granie.
siedzi za duzo przed ekranem to i nie moze spac. Sama tak mialam jak przechodzilam Wiedzmina pierwszy raz. To jest jak nalog.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 18:50   #27
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Hmm..może to jego sposób na walkę z pandemia i siedzeniem w domu. Mówiłaś mu że przestał angażować się w dom? Może on tego nie widzi albo pochłonęła go gra. Spytaj czy stresuje go tylko pandemia czy coś jeszcze?
My mamy podobny staż małżeński. Mąż pracuje zdalnie i potem gra do 2-3h w ciągu dnia kontaktując się z kolegami w grze. Ma po 30 i jakoś mi to nie pasuje gry komputerowe, żona i 33 lata? Zastanawiam się czasem czy jak pojawi się dziecko też będzie grał w gry? Mnie nigdy nie ciągnęło do gier komputerowych. Kiedyś gralam coś w Simsy ale potem mi się znudziło już lata nie gram. Nie wiem czy to kwestia wieku czy czego. Mówił że on się tak odstresowuje. Poza tym nie jest to dla mnie atrakcyjne " facet po 30 grający codziennie na kompie i ja wołająca z przedpokoju że obiad" Wolałabym już żeby ćwiczył na odstresowanie chociaż byłby jakiś plus z tego.



Facet zaniedbuje autorkę. Owszem na prawo nie mieć ochoty na seks ale nie musi jej zaniedbywać przez to.
Czemu ci nie pasuje, że mąż gra w gry? To takie samo hobby jak prowadzenie ogrodu, dzierganie na szydełku czy rozwiązywanie sudoku.
Mój mąż ma 38lat, mamy 2 dzieci, on też gra. Codziennie. Dwie-trzy godziny(no nie codziennie 3...Ale teraz gdy jesteśmy zamknięci to 2 godziny dziennie na pewno na to poświęca). To jest czas dla niego. Ten czas na odstresowanie. Jakby był kobietą to pewnie w tym czasie malowałby paznokcie/ robił DIY, oglądał tutoriale na youtube z makijazami albo...milion innych rzeczy w tym grałby na kompie.
Bo "gierki" to przecież nie jest domena tylko facetów. Dużo dziewczyn/ kobiet też gra.
Ja akurat nie lubię i nie gram, ale nie widzę w tym nic złego DOPÓKI nie zajmuje mu to całego czasu wolnego. Tj oprócz grania chce równiez spędzać czas inaczej. Dopóki granie nie jest nalogowe/ obsesyjne to jak każda aktywność ludzka- jest zwykłym czasoumilaczem i nie ma co się o to spinać.

W przypadku Autorki męża- tutaj już jeat gorzej. On ma tryb "wdupiemania" już włączony. Czegoś takiego bym nie zdzierżyła w związku.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Punchdrunk Pokaż wiadomość
Będę szczera - robię obiad i wołam, żeby (do cholery) przyszedł ze mną zjeść. Albo wczoraj chciał gofry, zrobiła ale jeszcze 3 razy mu komunikowałam ten fakt, bo był zajęty pykaniem. Usiedliśmy razem z goframi, ale i tak nie pogadaliśmy, bo włączył serial. Po serialu siadł grać dalej.

Zajęłam się sobą, pofarbowałam włosy, obcięłam końcówki, założyłam fajny, seksowny ciuch - popatrzył, powiedzial, że ładnie wyglądam i tyle miałam z jego uwagi...
Wybacz ale masz to co masz na własne życzenie.
Ja swojego 9letniego syna tak nie obsluguję jak ty tego twojego pana. Nic dziwnego że stracił do ciebie szacunek

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 20:10   #28
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Ale te wszystkie problemy pojawiły się dopiero teraz? Wcześniej zawsze normalnie dzieliliście się obowiązkami?

Przeszkadza Tobie, że on gra zamiast czytać książki, ale czy nigdy wcześniej nie zauważyłaś, że on bardzo lubi grać? Czy to teraz nagle zmienił się nie do poznania? Rozmawiałaś z nim jakie masz oczekiwania i co Ci przeszkadza teraz? Czy po prostu w ciszy się denerwujesz i po nim sprzątasz i oczekujesz, że sam się domyśli? Tak pytam, dla mnie to oczywiste, że obowiązkami się dzielimy, ale może u Was tak nigdy nie było
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 23:13   #29
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
siedzi za duzo przed ekranem to i nie moze spac. Sama tak mialam jak przechodzilam Wiedzmina pierwszy raz. To jest jak nalog.
U mnie to było Silent Hill. Miałam takiego agresora, próbując przejść decydujące starcie na karuzeli, że własnego ojca bym zabiła, jak mi zwrócił uwagę, że gram od 6 godzin.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 23:26   #30
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Problemy młodego małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
U mnie to było Silent Hill. Miałam takiego agresora, próbując przejść decydujące starcie na karuzeli, że własnego ojca bym zabiła, jak mi zwrócił uwagę, że gram od 6 godzin.
Ty i agresor ciezko mi to sobie wyobrazic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-19 14:32:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.