Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-15, 12:05   #1
dixie1990
Zakorzenienie
 
Avatar dixie1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 146

Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)


Witajcie .

Jakiś czas temu chodziłam około 8 miesięcy na siłownię . Ważyłam wtedy 54 kg przy wzroscie 170 . Zależalo mi na wyrzeźbieniu nóg i rąk . Niestety to co robiłam jakoś nie zmieniło mojego ciała . Wiem , że na to potrzeba czasu ale moje ciało nawet szybko pokazuje efekty .


Teraz waze 58 kg ( cwiczylam co nieco w domu - mel b , killerskie nogi , e . chodakowska ) zależy mi na pozbyciu się 4 kg i wyrzezbieniu nóg , rąk i troszke brzucha ( nie lubie umięsnionego ) , moja zmorą są boczki - nawet jak ważyłam 50 kg i bylam prawie kościotrupem to je mialam .

Opisze co robię :

3x20 przysiadów z ciezarkami
3x15 unosze nogi na siedzaco do gory na takiej maszynie
3x15 unosze nogi na tej samej maszynie ale na brzuchu
3x15 przywodziciele
3x15 odwodziciele
rózne ćwiczenia na ręce
na takim kleczniku schylam sie do przodu
z kijem robie skręty
takie cos robie dwa razyw ciagu jednego treningu i do tego 10 min na rowerku /stepperze/ crossie .

Czy cwicze odpowiednio ? co powinnam robic aby zrzucic te 4 kg przy cwiczeniach na silowni ?

Z góry dziękuję za pomoc .
Pozdrawiam

Edytowane przez dixie1990
Czas edycji: 2013-07-15 o 12:59
dixie1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 13:19   #2
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Te 10 minut na stepperku czy rowerku to trochę mało, szczególnie jak masz problem z boczkami.
Pomyśl o większej ilości aerobów, może jakieś bieganie, lekkie interwały?
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 13:43   #3
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

dixie1990, za boczki, nadwyżkę kg odpowiedzialna jest dieta, więc nie wiem dlaczego lekarstwa szukasz w ćwiczeniach. Ćwiczenia wspomagają kształtowanie sylwetki, ale bez odpowiedniej diety będą nieskuteczne.

Trening mi się nie podoba - chaotyczny. Może skorzystaj z gotowego planu (na sfd w dziale ladies w regulaminie masz linki do planów treningowych).

Edytowane przez xzora
Czas edycji: 2013-07-15 o 13:44
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 13:53   #4
Niniczka
Raczkowanie
 
Avatar Niniczka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 411
Wyślij wiadomość przez ICQ do Niniczka GG do Niniczka Send a message via Skype™ to Niniczka
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
dixie1990, za boczki, nadwyżkę kg odpowiedzialna jest dieta, więc nie wiem dlaczego lekarstwa szukasz w ćwiczeniach. Ćwiczenia wspomagają kształtowanie sylwetki, ale bez odpowiedniej diety będą nieskuteczne.

Trening mi się nie podoba - chaotyczny. Może skorzystaj z gotowego planu (na sfd w dziale ladies w regulaminie masz linki do planów treningowych).
No i na Pakerni jest wydzielony wątek specjalnie dla początkujących
__________________
moje filcowanki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403504
mój blog:
http://filcowankioksanki.blogspo t.com/
moje fotosy:
tu
Niniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 13:55   #5
mayeczka87
Rozeznanie
 
Avatar mayeczka87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 754
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
dixie1990, za boczki, nadwyżkę kg odpowiedzialna jest dieta, więc nie wiem dlaczego lekarstwa szukasz w ćwiczeniach. Ćwiczenia wspomagają kształtowanie sylwetki, ale bez odpowiedniej diety będą nieskuteczne.

Trening mi się nie podoba - chaotyczny. Może skorzystaj z gotowego planu (na sfd w dziale ladies w regulaminie masz linki do planów treningowych).
A ja już sama nie wiem, czy w to wierzyć. Wszystkim powtarzam, że bez siłowych i diety nic się nie zmieni, a to nie prawda, znam/słyszałam i kobieta i mężczyzn, którzy po ćw. z Ewą Ch. i bez diety dużo stracili na wadze, cm, tłuszczu i im się poprawiła sylwetka. Nie mówiąc o tych, którzy tylko biegają... Tzn, nie chcę tu siać herezji i pleść głupot, tylko już mam nicość w głowie ;p
__________________
www.gabrysiowo.pl zapraszam


Ćwiczę!! 1.12.2012

15.10.2008 12.12.2010 Zaręczyny 07.07.2012 Ślub

mayeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 14:13   #6
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Cytat:
Witajcie .

Jakiś czas temu chodziłam około 8 miesięcy na siłownię . Ważyłam wtedy 54 kg przy wzroscie 170 . Zależalo mi na wyrzeźbieniu nóg i rąk . Niestety to co robiłam jakoś nie zmieniło mojego ciała . Wiem , że na to potrzeba czasu ale moje ciało nawet szybko pokazuje efekty .

Teraz waze 58 kg ( cwiczylam co nieco w domu - mel b , killerskie nogi , e . chodakowska ) zależy mi na pozbyciu się 4 kg i wyrzezbieniu nóg , rąk i troszke brzucha ( nie lubie umięsnionego ) , moja zmorą są boczki - nawet jak ważyłam 50 kg i bylam prawie kościotrupem to je mialam .
Jaki masz cel w zakładaniu wątku na SFD i przychodzeniu chwilę potem tutaj żeby założyć kolejny wątek u Nas ? Tutaj nie dostaniesz innych rad niż tam i zostaniesz odesłana do poczytania kilku podstawowych artykułów właśnie stamtąd. Zresztą tam już ktoś Tobie je podlinkował, więc warto się z nimi zapoznać zanim zaczniesz zakładać kolejne wątki na kolejnych forach.

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez mayeczka87 Pokaż wiadomość
A ja już sama nie wiem, czy w to wierzyć. Wszystkim powtarzam, że bez siłowych i diety nic się nie zmieni, a to nie prawda, znam/słyszałam i kobieta i mężczyzn, którzy po ćw. z Ewą Ch. i bez diety dużo stracili na wadze, cm, tłuszczu i im się poprawiła sylwetka. Nie mówiąc o tych, którzy tylko biegają... Tzn, nie chcę tu siać herezji i pleść głupot, tylko już mam nicość w głowie ;p
Poczytaj trochę o tym co się dzieje jak ktoś się większą część własnego życia leni, a potem nagle zaczyna ćwiczyć, albo wraca do ćwiczeń po długiej przerwie. To było wałkowane niejednokrotnie nawet tu na wizażu. Poza tym masz pewność, że stracili tłuszcz, a nie mięśnie ?
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni

Edytowane przez tygryskowym_okiem
Czas edycji: 2013-07-15 o 14:14
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 14:19   #7
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

mayeczka87, ja jestem fanem profilu Ewy i widzę te wszystkie super metamorfozy

W przeważającej większości dziewczyny chudną, ale ilość tkanki tłuszczowej jest podobna - sylwetka znacznie szczuplejsza, ale dalej z oponką. Jakość metamorfoz po zmianie diety i ćwiczeniach siłowych jest bez porównania

Poza tym to normalne, że coś się na plus zmienia z sylwetką kiedy z kanapowca zaczynamy być aktywniejsi fizycznie. Dieta idzie w parze z ćwiczeniami - przy braku świadomości żywieniowej (serki, pomarańczki itp) jest to zazwyczaj dieta niskokaloryczna.

Jak ja doszłam do swojego stanu krytycznego (jak sobie przypomnę to mi niedobrze się robi) i postanowiłam się wziąć za siebie to też były efekty. A wzięłam się typowo (MŻ, ale jadłam dosładzane musli, czekolada też się często pojawiała i inne grzeszki), do tego bieganie, 8min abs. Potem A6W, Insanity (na pierogach i pizzy). Dopiero potem doszłam do takiego momentu, że dalsza redukcja byłaby krzywdą dla ciała (nogi, ręce patyki, wystające żebra, a oponka dalej) i tutaj jedynym wyjściem było prawdziwe poprawienie diety.

Tutaj masz zdjęcia z moich dawniejszych efektów: http://imageshack.us/photo/my-images/404/brzucha.jpg/

Edytowane przez xzora
Czas edycji: 2013-07-15 o 14:21
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-15, 14:30   #8
dixie1990
Zakorzenienie
 
Avatar dixie1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 146
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Cytat:
Napisane przez tygryskowym_okiem Pokaż wiadomość
Jaki masz cel w zakładaniu wątku na SFD i przychodzeniu chwilę potem tutaj żeby założyć kolejny wątek u Nas ? Tutaj nie dostaniesz innych rad niż tam i zostaniesz odesłana do poczytania kilku podstawowych artykułów właśnie stamtąd. Zresztą tam już ktoś Tobie je podlinkował, więc warto się z nimi zapoznać zanim zaczniesz zakładać kolejne wątki na kolejnych forach.

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Wiem , że nie dostane innych rad niż tam ale tutaj jestem "zadomowiona" i srodowisko wizazu nie jest mi obce . Tam z poczatku mam troszke ciężej i sądziłam , ze za szybko nie uzyskam odpowiedzi . wizaz i sfd to dwa rozne portale więc chyba nikomu tym nie przeszkadzam . Zapoznałam się .
dixie1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 14:53   #9
mayeczka87
Rozeznanie
 
Avatar mayeczka87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 754
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Cytat:
Napisane przez tygryskowym_okiem Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------


Poczytaj trochę o tym co się dzieje jak ktoś się większą część własnego życia leni, a potem nagle zaczyna ćwiczyć, albo wraca do ćwiczeń po długiej przerwie. To było wałkowane niejednokrotnie nawet tu na wizażu. Poza tym masz pewność, że stracili tłuszcz, a nie mięśnie ?
Tygrysku, oczywiście, że nie mam żadnej pewności, wiem tylko, że znacznie im się spłaszczyły brzuchy... I oczywiście czytałam już co się dzieje gdy ktoś zaczyna ćwiczyć, może się wkurzam, że u mnie nikt efektów nie widzi (poza moim TŻ, który ost chwalił nogi w sukience;])

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
mayeczka87, ja jestem fanem profilu Ewy i widzę te wszystkie super metamorfozy


Tutaj masz zdjęcia z moich dawniejszych efektów: http://imageshack.us/photo/my-images/404/brzucha.jpg/
Po 5 msc miałaś fany brzuszek ;p;p ale widać różnicę między wtedy a teraz

Ja wiem jedno, zależy mi na długotrwałym efekcie i stylu życia, nie na chwilowej zmianie nawyków

A co do profilu Ewy, ja nie polubiłam, ale zaglądam. I widziałam dziś "metamorfozę" dziewczyny - brzuch jej zmalał niesamowicie w ciągu msc.... tylko, że nic a nic nie zmieniło się w pokoju.. nawet śmieci są te same
__________________
www.gabrysiowo.pl zapraszam


Ćwiczę!! 1.12.2012

15.10.2008 12.12.2010 Zaręczyny 07.07.2012 Ślub

mayeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 09:27   #10
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
[

Tutaj masz zdjęcia z moich dawniejszych efektów: http://imageshack.us/photo/my-images/404/brzucha.jpg/
Ale super brzuszek po 5 m-cach
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 22:32   #11
malutka888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Bardzo dobre efekty. Tak trzymaj
__________________
bmi24kalkulator.pl
malutka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 08:09   #12
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Cytat:
Napisane przez malutka888 Pokaż wiadomość
Bardzo dobre efekty. Tak trzymaj
Ale kto? Xzora?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 08:16   #13
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

konspiracjo, dziękuję, chociaż jak patrzę na te zdjęcia z dzisiejszej perspektywy, to wiem, że te 5mcy to była strata czasu. Mimo poprawy wyglądu brzucha, tłuszczu dalej było sporo. Na ówczesnej diecie i ćwiczeniach już nic więcej bym nie osiągnęła.
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 08:25   #14
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
konspiracjo, dziękuję, chociaż jak patrzę na te zdjęcia z dzisiejszej perspektywy, to wiem, że te 5mcy to była strata czasu. Mimo poprawy wyglądu brzucha, tłuszczu dalej było sporo. Na ówczesnej diecie i ćwiczeniach już nic więcej bym nie osiągnęła.
Wiem, widziałam aktualne fotki na Twoim wątku Dałabym je na wątek o motywacjach. Co Ty na to?
A te 5 m-cy to nie mów strata czasu - dużo sie poprawiło. To było takie "wprowadzenie" do tego co jest dzisiaj

__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 08:30   #15
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Na razie to ja się nie nadaję na motywację. Może po kolejnym podsumowaniu, co? liczę na to, że będą efekty
I masz rację, że te pierwsze 5mcy to było wprowadzenie. Gdyby nie 8min abs nie zaczęłabym insanity, gdyby nie insanity, nie zabrałabym się za treningi siłowe. No i gdyby nie nietolerancja glutenu, nie zmieniłabym diety

Edytowane przez xzora
Czas edycji: 2013-07-18 o 08:31
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 09:39   #16
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Mam pytanie co do Twojej nietolerancji glutenu: badałaś to jakoś czy po prostu odstawiłaś i sama sprawdziłaś?
__________________
Człowiek niewiele wie, zanim umrze. Åsa Larsson, "Aż gniew twój przeminie"
nolose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 09:47   #17
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Siłownia- 2 mocniejsze podejście dla flaczka :)

Tylko empirycznie. Po objawach obstawiałam jakąś nietolerancję, gastrolog zasugerowała celakię. Ponieważ po odstawieniu gluteny objawy ustały, to już sobie darowałam gastroskopię No i też jak zdarzyło mi się zjeść w czymś gluten, to miałam nawrót objawów.
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.