Jak się pozbyć hemoroidów?!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-24, 10:20   #31
pieguskoowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 20
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

a czemu w sumie warto pić napary? co dokładnie pić takie co by było w stanie jakoś zmniejszyć krwawienie?
pieguskoowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 12:51   #32
Dorotka_z_krainy_Oz
Przyczajenie
 
Avatar Dorotka_z_krainy_Oz
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 24
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

z takich przebadanych i potwierdzonych to rdest ptasi, korzeń prawoślazu, skrzyp i szałwię. w sumie niektóre takie kupne zestawy moga być do picia (nie smakuje to wybitnie) ale też do posypywania potraw (to jest bardziej przystępne - sprawdzałam)
Dorotka_z_krainy_Oz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-30, 07:23   #33
Fraczka88
Raczkowanie
 
Avatar Fraczka88
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Miłobądź
Wiadomości: 72
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

Akurat to jest prawda że smak nie jest zachwycający ale lepiej sie przemęczyć i wypić taką mieszankę. Jeszcze przed porodem ją piłam bo u mnie w rodzinie sa straszne problemy z hemoroidami a po dziecku to już w ogóle. Piłam ją przed i po porodzie i w sumie pojawił sie jeden mały żylak ale dość szybko przestał krwawię a później się schował. Warto sie przemęczyć i pograć takie rzeczy bo zioła to nie jest coś co też ci usiądzie na wątrobie czy trzustce.
Fraczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 14:38   #34
Donatanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

Wszystko zależy od stadium hemoroidów. W I i II stosuje się zazwyczaj leczenie zachowawcze, czyli właśnie leki, maści czy czopki. Ja miałam właśnie drugi stopień, ale niestety dotychczasowe działania mi nie pomogły. Dlatego razem z moją Panią Doktor Katarzyną Gotfryd-Bugajską z SCM clinic zdecydowałyśmy się na zabieg metodą Barrona. Polega to na tym, że zakłada się specjalne gumki na podstawy guzków. Po ok. 5 dniach guzek obumiera i odpada. Już po dwóch takich zabiegach udało nam pozbyć się problemu. Dlatego zawsze polecam konsultacje ze specjalistami. Takie leczenie na własną rękę nie zawsze jest bezpieczne czy skuteczne.
Donatanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 07:57   #35
_Val_a
Przyczajenie
 
Avatar _Val_a
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 24
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

Ciężko stwierdzić dokładnie czy będzie potrzebna ingerencja chirurgiczna czy nie, bo to może ocenić jedynie lekarz, ale gdy ja miałam podobny problem to ten sposób był mi raczej w pierwszym rzędzie odradzany gdyż z reguły jest to ostatnia metoda, gdy inne wcześniejsze nie zdały egzaminu. Nie ma co również forsować tego tematu, bo sama operacja jest bardzo nieprzyjemna i dosyć sporo nieprzyjemności czeka w najbliższych dniach po niej. Mi na pierwszych badaniach zostały polecone po prostu napary ziołowe typowo na tę dolegliwość, ja wybrałam procto vitale oraz zmiana diety na lekką oraz bogatą w błonnik. Jeśli to miałoby nie pomóc to miałam się z powrotem zgłosić i mieliśmy wdrożyć kolejne kroki maści, leki i ewentualnie w dalszym trybie operację. Na szczęście u mnie to zdało egzamin i nic więcej robić nie musiałam
_Val_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-09, 11:17   #36
Magy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

Mnie w bardzo trudnej uratowała maść analna proctis m, teraz spojrzałam że są dostępne czopki tej samej marki, myślę, że będą jeszcze skuteczniejsze z samego względu że aplikacja będzie dokładniejsza. Jeśli to nie pomoże zalecałabym wizytę najpierw u lekarza pierwszego kontaktu, a on jna tyle na ile będzie mógł coś przepisze bądź skieruje do chirurga. Trzymam kciuki za wyzdrowienie.
Magy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 15:01   #37
Adamina_87
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 16
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

Hemoroidy to niekończąca się historia i chyba jedyna nieprzyjemna „konsekwencja” porodu. Pojechałam do kliniki xxx i sprawę z lekarzem rozwiązałam kompleksowo - zmiana sposobu odżywiania, dodatkowa aktywność fizyczna itp. Ostatecznie udało mi się uniknąć operacji, z czego bardzo się cieszę. Ale musimy przygotować się na to, że jest to długi proces.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-04-28 o 15:54 Powód: reklama
Adamina_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 10:44   #38
costa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

Najlepiej skorzystać z nowoczesnych metod. Widzę, że posty lekko stare, ale jest metoda teraz laserowego usuwania hemoroidów. Miałem wykonywany zabieg w Warszawie xx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-04-28 o 15:55 Powód: link
costa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-06, 11:39   #39
kaktus66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 54
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

Sądzę,że sposób leczenia tej dolegliwości jest uzależniony od wielkości...Jeśli to jest mały "kalafiorek",

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-04-28 o 15:55 Powód: reklama
kaktus66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 15:43   #40
Alicia_8
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 17
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

Jak powiedział mi mój lekarz xxx najważniejsza jest trafna diagnoza, bo na niej opiera się prawidłowe leczenie, np. często mylą hemoroidy ze szczeliną odbytu, niby mają podobne objawy, ale metody leczenia są różne , więc prawidłowa diagnoza specjalisty to pierwszy krok do sukcesu)

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-04-28 o 15:56 Powód: reklama
Alicia_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 22:19   #41
pandameydey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

Siema, u mnie hemoroid znika po 5 godzinach . wystarczy mi jedna tabletka Olfen UNO . Co prawda te tabsy sa na recepte ale warto, maja dlugi termin waznosci i moga sobie lezec do nastepnego nawrotu.
A w nawiasie hemoroidy sa stanami zapalnymi wiec leczcie je wszystkim co niweluja taki stan, chyba aspiryna nalezy do tej grupy. Pomogłem- łapka w góre dla mnie


---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Siema, u mnie hemoroid znika po 5 godzinach . wystarczy mi jedna tabletka Olfen UNO . Co prawda te tabsy sa na recepte ale warto, maja dlugi termin waznosci i moga sobie lezec do nastepnego nawrotu.
A w nawiasie hemoroidy sa stanami zapalnymi wiec leczcie je wszystkim co niweluja taki stan, chyba aspiryna nalezy do tej grupy. Pomogłem- łapka w góre dla mnie
pandameydey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 07:49   #42
anashestoopp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 3
Dot.: Jak się pozbyć hemoroidów?!!!

Maść na hemoroidy - euroclinix.net/pl/hemoroidy/proctosedyl Chyba pierwszy, skuteczny lek, jaki stosuję, w dodatku naturalny, roślinny.

Edytowane przez anashestoopp
Czas edycji: 2023-07-03 o 07:19
anashestoopp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 08:49:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.