Czy jecie zdrowo? - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-03, 20:27   #2101
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A przecież te pomidory są w ogóle nie przebadane, tak samo gleba. Uprawa do sprzedaży jest kontrolowana, a taki człowiek we własnym ogródku może mieć metale ciężkie, czy inne cholerstwo.
O słodka naiwności! Naprawdę ktoś myśli, że warzywa i owoce są dopuszczane do obrotu, badane, uprawy kontrolowane? Można samemu się o tym przekonać i zacząć uprawiać sałatę przy autostradzie obok dawnej fabryki aluminium, pryskać do woli czym popadnie - zapewniam, że nikomu to nie będzie przeszkadzać, bez problemu można takie płody rolne wprowadzić do handlu czy do przetwórstwa. Jakiś nadzór jest nad uprawami ekologicznymi, choć tu też bardziej chodzi o to, żeby się w papierach zgadzało. Przecież nie sposób prześwietlić taką marchewkę pod każdym kątem, i to jeszcze każdej partii od każdego dostawcy. A działkowcy badają glebę na własne potrzeby - wiele razy zawoziłam próbki gleby do analizy i wśród petentów przeważali właśnie amatorzy. Natomiast rolnicy to tylko zwykle wapń czy inne inne minerały oznaczają (nie ze względów zdrowotnych, tylko żeby wiedzieć ile dawkować nawozów), a nie jakieś toksyczne rzeczy. Jednakże nie da się wszystkiego zbadać, np. nie znalazłam laboratorium oznaczającego zawartość dioksyn w glebie. Z glinem też jest problem, trzeba "załatwiać" na uczelni - także nawet eko gospodarstwa nie sprawdzają tego powszechnie występującego w rodzimych glebach metalu ciężkiego. Warzywa z własnej uprawy są "bardziej zdrowe", bo są plewione ręcznie, a przy uprawach towarowych stosuje się niezwykle szkodliwe herbicydy. Są wyniki badań, że warzywa i owoce z przydomowych ogródków zawierają więcej mikro i ultraelementów oraz witamin. Sprawdzałam osobiście na przykładzie selenu.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-03, 22:05   #2102
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
O słodka naiwności! Naprawdę ktoś myśli, że warzywa i owoce są dopuszczane do obrotu, badane, uprawy kontrolowane? Można samemu się o tym przekonać i zacząć uprawiać sałatę przy autostradzie obok dawnej fabryki aluminium, pryskać do woli czym popadnie - zapewniam, że nikomu to nie będzie przeszkadzać, bez problemu można takie płody rolne wprowadzić do handlu czy do przetwórstwa. Jakiś nadzór jest nad uprawami ekologicznymi, choć tu też bardziej chodzi o to, żeby się w papierach zgadzało. Przecież nie sposób prześwietlić taką marchewkę pod każdym kątem, i to jeszcze każdej partii od każdego dostawcy. A działkowcy badają glebę na własne potrzeby - wiele razy zawoziłam próbki gleby do analizy i wśród petentów przeważali właśnie amatorzy. Natomiast rolnicy to tylko zwykle wapń czy inne inne minerały oznaczają (nie ze względów zdrowotnych, tylko żeby wiedzieć ile dawkować nawozów), a nie jakieś toksyczne rzeczy. Jednakże nie da się wszystkiego zbadać, np. nie znalazłam laboratorium oznaczającego zawartość dioksyn w glebie. Z glinem też jest problem, trzeba "załatwiać" na uczelni - także nawet eko gospodarstwa nie sprawdzają tego powszechnie występującego w rodzimych glebach metalu ciężkiego. Warzywa z własnej uprawy są "bardziej zdrowe", bo są plewione ręcznie, a przy uprawach towarowych stosuje się niezwykle szkodliwe herbicydy. Są wyniki badań, że warzywa i owoce z przydomowych ogródków zawierają więcej mikro i ultraelementów oraz witamin. Sprawdzałam osobiście na przykładzie selenu.
Piszesz tyle rzeczowych postow na tym forum, a ludzie i tak tego nie rozumieja.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-03, 22:52   #2103
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
O słodka naiwności! Naprawdę ktoś myśli, że warzywa i owoce są dopuszczane do obrotu, badane, uprawy kontrolowane? Można samemu się o tym przekonać i zacząć uprawiać sałatę przy autostradzie obok dawnej fabryki aluminium, pryskać do woli czym popadnie - zapewniam, że nikomu to nie będzie przeszkadzać, bez problemu można takie płody rolne wprowadzić do handlu czy do przetwórstwa. Jakiś nadzór jest nad uprawami ekologicznymi, choć tu też bardziej chodzi o to, żeby się w papierach zgadzało. Przecież nie sposób prześwietlić taką marchewkę pod każdym kątem, i to jeszcze każdej partii od każdego dostawcy. A działkowcy badają glebę na własne potrzeby - wiele razy zawoziłam próbki gleby do analizy i wśród petentów przeważali właśnie amatorzy. Natomiast rolnicy to tylko zwykle wapń czy inne inne minerały oznaczają (nie ze względów zdrowotnych, tylko żeby wiedzieć ile dawkować nawozów), a nie jakieś toksyczne rzeczy. Jednakże nie da się wszystkiego zbadać, np. nie znalazłam laboratorium oznaczającego zawartość dioksyn w glebie. Z glinem też jest problem, trzeba "załatwiać" na uczelni - także nawet eko gospodarstwa nie sprawdzają tego powszechnie występującego w rodzimych glebach metalu ciężkiego. Warzywa z własnej uprawy są "bardziej zdrowe", bo są plewione ręcznie, a przy uprawach towarowych stosuje się niezwykle szkodliwe herbicydy. Są wyniki badań, że warzywa i owoce z przydomowych ogródków zawierają więcej mikro i ultraelementów oraz witamin. Sprawdzałam osobiście na przykładzie selenu.
A gdzie te badania o wyższości przydomowych ogródków? Bo nigdzie nie mogę ich znaleźć. Nie jest to złośliwe.

Nie jestem specjalistą, ale z informacji dostępnych w Internecie wynika, że wszystko jest badane.

–☠Żywność w☠Polsce jest ściśle kontrolowana. Zarówno na☠etapie produkcji rolniczej, jak i☠przetwórstwa, musi spełniać wyśrubowane normy polskie i☠unijne. Nie☠zapominajmy, że☠bezpieczeństwo żywności leży przede wszystkim w☠interesie producentów. Dlatego przy jej wytwarzaniu stosują się do☠zasad tzw. Dobrej Praktyki Rolniczej, dzięki czemu uzyskują wysokie i☠bezpieczne plony. Cieszy nas, że☠Polacy mają tego świadomość i☠postrzegają polską żywność jako bezpieczną☠– powiedział Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

https://www.wrp.pl/sprzedawane-polsc...e-dla-zdrowia/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 04:49   #2104
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A gdzie te badania o wyższości przydomowych ogródków? Bo nigdzie nie mogę ich znaleźć. Nie jest to złośliwe.

Nie jestem specjalistą, ale z informacji dostępnych w Internecie wynika, że wszystko jest badane.

–☠Żywność w☠Polsce jest ściśle kontrolowana. Zarówno na☠etapie produkcji rolniczej, jak i☠przetwórstwa, musi spełniać wyśrubowane normy polskie i☠unijne. Nie☠zapominajmy, że☠bezpieczeństwo żywności leży przede wszystkim w☠interesie producentów. Dlatego przy jej wytwarzaniu stosują się do☠zasad tzw. Dobrej Praktyki Rolniczej, dzięki czemu uzyskują wysokie i☠bezpieczne plony. Cieszy nas, że☠Polacy mają tego świadomość i☠postrzegają polską żywność jako bezpieczną☠– powiedział Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

https://www.wrp.pl/sprzedawane-polsc...e-dla-zdrowia/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jestes specjalistka, rozmawiasz ze specjalistka, ale i tak wiesz lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 04:55   #2105
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy jecie zdrowo?

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8582455 1]Piszesz tyle rzeczowych postow na tym forum, a ludzie i tak tego nie rozumieja.[/QUOTE]Dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-08, 15:33   #2106
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Ja mam jednak takie wspomnienie, że kiedyś pomidory smakowały i pachniały inaczej. Kiedy byłam dzieckiem - kupowało się je chyba na rynku - i jadło ot, tak po prostu, jak jabłko, tylko trochę soląc. Teraz jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Pomidory są albo twarde i suche, albo bardzo wodniste i lejące, no i nie pachną tak

... Ciekawe .
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-08, 16:49   #2107
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Nie jestes specjalistka, rozmawiasz ze specjalistka, ale i tak wiesz lepiej

Nie wiem lepiej. Proszę o badania.



Żeby napisał mi to zmartwychwstały Stephen Hawking, to usłyszałby prośbę o źródła.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-08, 17:10   #2108
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wiem lepiej. Proszę o badania.



Żeby napisał mi to zmartwychwstały Stephen Hawking, to usłyszałby prośbę o źródła.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-08, 17:38   #2109
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość


Mnie błąd logiczny zwany argumentem od nieśmiałości (argumentum ad verecundiam) razi, ale ciebie może śmieszyć, proszę bardzo.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-08, 17:45   #2110
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ja mam jednak takie wspomnienie, że kiedyś pomidory smakowały i pachniały inaczej. Kiedy byłam dzieckiem - kupowało się je chyba na rynku - i jadło ot, tak po prostu, jak jabłko, tylko trochę soląc. Teraz jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Pomidory są albo twarde i suche, albo bardzo wodniste i lejące, no i nie pachną tak

... Ciekawe .
Przyłączam się do żałoby po pomidorach

Ale też nigdzie nie jadłam tak dobrych pomidorów jak polskie potrafia latem być.
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-08, 18:31   #2111
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mnie błąd logiczny zwany argumentem od nieśmiałości (argumentum ad verecundiam) razi, ale ciebie może śmieszyć, proszę bardzo.
Wiemy,wiemy,ze bardzo lubisz mieć na wizażu ostatnie słowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-09, 06:58   #2112
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo?

[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;85842881]Przyłączam się do żałoby po pomidorach

Ale też nigdzie nie jadłam tak dobrych pomidorów jak polskie potrafia latem być.[/QUOTE]

Nie jest tak tragicznie.

Pomidory starych odmian, malinowy, bycze serce, lima, ogrodowy, kupione od rolników którzy uprawiają je normalnie w ogrodzie ( czy tam na polu a nie pod folia) i zbierają z krzaków dojrzałe, smakują jak smakowały.

Pan od którego kupuję pomidory, potrafi zacząć gadać jak to on je naturalnym krowiakiem nawozi, temu takie smaczne. trochę mi wtedy apetyt przechodzi, ale potem przestaję główkować i jem.

Natomiast faktycznie nowe odmiany „ marketowe” nie smakują, nie pachną , ciekną, za to są ładne i równe żeby w skrzynki bez problemu wchodziły. Ponoć nawet są już odmiany sześciokątne, żeby było łatwiej pakować.
Nie rozumiem tylko systemu nazewnictwa. Marketowe pomidor malinowy, nie ma nic wspólnego ze starą odmianą malinowych, wiec nie rozumiem czemu się z ludzi głupa robi i im wmawia ze to niby malinowy.


Tylko tu jest chyba problem. Ludzie się boja brzydkiego. Klasyczne malinowe czy bycze serca, są brzydkie, krzywe, pobrużdżone, nierówne, trzeba trochę obkrajać.
Lima z pola jest na ogół ufajdana ziemią, nierówna i ma na skórce skazy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 08:47   #2113
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Szkoda tylko, że dostęp do takich pomidorów jest bardzo utrudniony. Na pewno nie tak łatwo znaleźć "dobrego" rolnika. Dla mnie to też dziwne i przykre, że kładzie się teraz nacisk na wygląd, nie smak.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 09:00   #2114
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Pojawiły się pierwsze dynie W smaku to jeszcze nie to, ale niedługo zacznie się seria obiadów z dynią w roli głównej.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 09:30   #2115
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Pojawiły się pierwsze dynie W smaku to jeszcze nie to, ale niedługo zacznie się seria obiadów z dynią w roli głównej.
O jak ja marzę o dyni! Ale koło mnie na razie z RPA Poczekam na naszą, polską
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 09:44   #2116
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Szkoda tylko, że dostęp do takich pomidorów jest bardzo utrudniony. Na pewno nie tak łatwo znaleźć "dobrego" rolnika. Dla mnie to też dziwne i przykre, że kładzie się teraz nacisk na wygląd, nie smak.
Nie macie rynków, na których latem sprzedają własne plony drobni rolnicy z okolicy? (nie handlowców biorących towar z hurtowni/skupów czy czego tam)

Jak tak to czytam to doceniam, że nie wiem jak smakuje pomidor z biedry.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 10:03   #2117
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Pomidorów mam pod dostatkiem; ) I nie da idealne , są krzywe , zielone , ale smakują dzieciństwem. Kupnych nie toleruje, zima raczej nie kupuje , bo wolę nie jeść. Chyba, że muszę np zrobić sałatkę Grecka .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 10:33   #2118
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Ja kupuję na targu pomidory itd "prosto od chłopa". Są pyszne.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 10:38   #2119
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Nie przeczytałam całego wątku, ale dorzucę swoje 3 grosze Jem zdrowo, ale oczywiście w granicach rozsądku i nie popadam w paranoję. Staram się jeść dużo warzyw i owoców, produktów jak najmniej przetworzonych, nie kupuję gotowców, gotuję w domu, dużo rzeczy, które można kupić wolę zrobić sama np. granola czy dżem. Jem mało słodyczy i jakiś słonych przekąsek. Piję dużo wody, zieloną herbatę, z soków jedynie pomidorowy. Jakaś Cola czy coś to bardzo okazjonalnie. Oczywiście czasami jakiś fast food wjedzie, ale bardzo sporadycznie. Jak patrzę jednak na ludzi z bliskiego otoczenia to jestem przerażona tym co jedzą. Najbardziej widzę to w pracy. Mnóstwo ludzi u mnie nie je śniadania, pierwszy posiłek kilka godzin od wstania. Mam koleżanki, które kilka razy w tygodniu jedzą pierogi/naleśniki z Biedronki, zupkę z torebki. Są to dziewczyny, które mają dzieci. Zastanawiam się czy je też tak żywią. Jak kiedyś coś na ten temat powiedziałam to usłyszałam, że skąd mam pewność, że mój brokuł jest taki super. No może nie jest, ale na pewno jest zdrowszy od chemicznych zupek i tortilli z Żabki, której skład poraził, jak go wtedy przeczytałam Nie wspomnę już o tym jak wiele matek malutkim dzieciom odgrzewa jedzenie w mikrofalówce.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-09, 10:41   #2120
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wiemy,wiemy,ze bardzo lubisz mieć na wizażu ostatnie słowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może Ty mi wyślesz te badania, skoro też o tym wiesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Nie rozumiem złośliwości.

Nie znam się, nie mogę znaleźć badań. Proszę o nie.

Zostaje olana i wyśmiana.

Niech żyje wysoki poziom dyskusji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 10:46   #2121
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Ale w niedużych warzywniakach, na zwykłych miejskich targach, są takie pomidory, bo taki „ chłop” ma tego często całe pole i sprzedaje na giełdzie na skrzynki. Może ma tych skrzynek 5-20 dziennie a nie całego TIRa, ale ma tego sporo żeby mu się opłaciło w ogóle wiexć.
Ja widzę potem te stare odmiany w warzywniaku czy na straganie w środku miasta.
Inna sprawa ze minimum 2-4 razy drożej niż na giełdzie czy prosto od rolnika, ale to inna sprawa ze marże na jedzeniu narzucane przez pośredników są przerażajace.
Bo rolnicy jedzenie sprzedają bardzo tanio, nawet jeśli sprzedając na kilogramy biorą więcej niż za sprzedaż hurtem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 10:58   #2122
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy jecie zdrowo?

U mnie nie ma warzywniaka. Natomiast ja nie kupuję od chłopa że skrzynki w żuku, tylko od babiny, która na ławeczce ma trochę malin, szparagówki i dwa kilo pomidorów w woreczkach. Od chłopów "giełdowych" nie kupuję.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 11:12   #2123
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Ja mam kilka bud, które w weekend wystawiają się z warzywami. Jednak nie czuje różnicy pomiędzy ich pomidorem a tym z Lidla (choć nie zawsze w Lidlu są dobre). Nie wiem, czy to ludzie co swoje sprzedają, czy też gdzieś kupują hurtem. Bardzo żałuję, że nie mam dostępu do takich prawdziwych rolników. Mieszkam jednak w dużym mieście, prawie w centrum i ciężko tutaj znaleźć "coś" prawdziwego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 11:20   #2124
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8584419 5]Nie macie rynków, na których latem sprzedają własne plony drobni rolnicy z okolicy? (nie handlowców biorących towar z hurtowni/skupów czy czego tam)

Jak tak to czytam to doceniam, że nie wiem jak smakuje pomidor z biedry.[/QUOTE]Nie mam, absolutnie. Mam dwa targi, ale czy warzywa na nich różnią się od tego, co jest w dużych sklepach - nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 11:26   #2125
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Hm, ale miedzy hipermarketami a targami sa takie srednie sklepy, osiedlowe. Takie samoobslugowe markety, ale po prostu male. U moich rodzicow takie sa i zajadalam sie ostatnio pomidorami malinowymi i ogorkami (nie dlugie zielone, nie male gruntowe, tylko takie srednie) i bylam naprawde zadowolona z ich smaku. Ba, moj TZ, ktoremu warzywa musze wciskac na sile, w Polsce jadl pomidory jak jablka i ogorki bez soli nawet.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 11:32   #2126
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Ja też nie narzekam, pomidory jem codziennie, są bardzo dobre i aromatyczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 11:40   #2127
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Ja też jem codziennie.
Najgorszy smak moim zdaniem mają te z marketu na gałązkach itp, te nie malinowe. One rzeczywiście jak tektura, ale w mniejszych sklepach kupuję naprawdę dobre.
Najlepsze są od mojej mamy która hoduje przeróżne odmiany, bycze serca, zwykle okrągłe czerwone, okrągłe żółte, koktajlowe czerwone, żółte i czarne, malinowe, takie dziwne bordowe wielkości śliwki, podłużne, do wyboru do koloru. Niestety już się skończyły mama ma hopla na punkcie pomidorów, zbiera nasiona, wyszukuje odmiany, a są naprawdę pyszne a prosto z krzaka.. Mniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 12:30   #2128
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;85844568]Nie mam, absolutnie. Mam dwa targi, ale czy warzywa na nich różnią się od tego, co jest w dużych sklepach - nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Przecież one nawet wyglądają inaczej, w dużych sklepach sprzedają określone gatunki, chyba 3 na krzyż, bity rok bez żadnej sezonowości: ten pseudo malinowy, gałązka, i jakieś cherry okrągłe i podłużne.
Na targach są także te same gatunki, oraz dodatkowo te stare tradycyjne, występujące tylko sezonowo. One wyglądają zupełnie inaczej. Nawet nie da się porównać wyglądu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 13:59   #2129
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Czy jecie zdrowo?

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnos...c-ilosc-tkanki
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 15:52   #2130
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Czy jecie zdrowo?

Zmniejszenie tkanki tłuszczowej wynika tutaj pewnie z tego, że jest mniej czasu na jedzenie = jemy mniej i tyle. Szczególnie że wielu ludzi ma tendencje do podjadania wieczorem i to zwykle jest wtedy coś niezdrowego, kalorycznego, słonego itd. Na dodatek jak się opóźni śniadanie to pewnie drugie śniadanie/ewentualna przekąska przed obiadem odpada całkowicie. Na mnie to nie działa - jak wiem, że po 18 nie mogę nic zjeść, to na kolację zjem pewnie potrójną porcję i deser.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-20 22:22:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.