wiara w Boga? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-31, 13:37   #1
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991

wiara w Boga?


nie wiem czy powinnam zakładac ten wątek, najwyzej nikt nie odpisze
otoz zastanawiam sie jak to jest z wasza wiara? zgadzacie sie z wszystkim tym co mowi kosciol katolicki?
ja jestem hm niepraktykująca, tak to dobre słowo. nie chodze do kosciola poniewaz nie czuje takiej potrzeby. w swieta nie biegne pokazac sasiadka ze wierze w Boga. chodze na lekcje religii chociaz katechetka uwaza ze nie powinnam tego robic. zamieszcze wam taki fragment mojej rozmowy z pania L. . temat lekcji :sekty.
ja: Pani profesor, nie mozna nazywac innych religii sektami, poniewaz to je w jakims stopniu obraza, wiadomo ze sekta zazwyczaj kojarzy nam sie z szatanem.
pani L: drogie dziecko, taka jest definicja innych religii
ja: my tez wg np. wyznawcow judaizmu jestesmy sektą
pani L: dziecko czy ty wierzysz w Boga?
ja: tak wierze, chociaz nie chodze do koscioła
pani L: to dlaczego chodzisz na lekcje religii?
ja: a co to ma do rzeczy? chodze bo nie mam 18 lat i nie moge sama decydowac o sobie.
pani L:niewychowana...
to taki light wiele razy sie z ta pania kłociłam, poniewaz mam własne zdanie i chce zeby wiedziala o tym, coz nie raz mialam przez to problemy, nie lubie jak ktos mi narzuca swoje zdanie i mowi, ze tak ma byc bo kosciol tak kaze.
nie zgadzam sie z wieloma sprawami ktore kosciol katolicki popiera badz tępi. uwazam, ze katolicyzm jest strasznie zacofany itd. na kolana powalila mnie odpowiedz pani bibliotekarki ktora nie chciala mi wypozyczyc Harry'ego Pottera poniewaz "to czysty satanizm" tak samo w szkole mojej mamy, bibliotekarka schowala wszystkie ksiazki i powiedziala ze ich nie dostała nie byłam bierzmowana, w tym roku zamierzam pojsc dla tzw. swietego spokoju. dziwi mnie to ze katechetki maja 2 godziny w tygodniu z jedna klasa a moja mama ktora uczy historii ma tylko 1 godzine w podstawowce
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 13:46   #2
k_maUa
Raczkowanie
 
Avatar k_maUa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: olsztyn
Wiadomości: 226
GG do k_maUa
Dot.: wiara w Boga?

Hehehe skad ja to znam. U mnei na religii tez zawsze tak bylo. Pani mowila swoje, my swoje...a gdy brakowalo jej argumentow mowila: "bo wy chcecie zemnie zboic idiotke, koniec rozmowy". mi sie osobiscie wydaje ze lekcje religii prowadzone sa w zly sposob. mysle, ze powinnismy mowic o innych wyznaniach, o roznicach i podobienstwach, dyskutowac na rozne tematy a nie tylko powtarzac to co gdzies napisali w ksiazce....sama znam kilka osob ktore dzieki naszej pani poprostu przestaly na religie uczeszczac i w ogole maja duzo mniej wspolnego z kosciolem niz mialy wczesniej....tak chyba nie powinny dzialac te lekcje??
do kosciola nie chodze co niedziele. chodze kiedy czuje taka wewnetrzna potrzebe...i jest mi z tym dobrze, a tego co mowia na religi juz nawet nei slucham....jestem bo jestem i tyle...takie 40 minut relaxu
k_maUa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 13:48   #3
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: wiara w Boga?

Mam podobne poglądy. Wierzę, że Bóg "gdzieś tam sobie jest", ale uważam, że sama o sobie decyduję i nie muszę żyć pod jego dykando. W kościele ostatni raz byłam na rekolekcjach w zeszłym roku, ale tylko raz, bo na drugi dzień stwierdziłam, że jak księdzu nie chcę się ogrzać kościoła to ja się ziębić nie będę. Myślę, że władze Kościoła swoją postawą zniechęcają do siebie wielu młodych ludzi. Świat się zmienia, a Kosciół pozostaje ciągle ten sam. Nie podoba mi się podejście do innych religii, do seksu, do antykoncepcji,do mieszkania ze sobą przed ślubem i wielu innych spraw.

Kiedy odszedł nasz papież, było mi smutno nie z tego powodu, że odeszła głowa Kościoła, ale że umarł człowiek, który starał się przystosować stare zasady do nowego świata. Niestety wszystkiego zmienić mu się nie udało.

Za śmieszne uważam również zasady zachowania celibatu przez księży. Prowadzi to według mnie do zakłamania. Przecież w USA wierzą w tego samego Boga, ale pastorowie zakładają rodziny i żyją jak normalni ludzie. W końcu jakich porad życiowych może mi udzielać ksiądz, który sam nie ma o tym zielonego pojęcia?

Na religię chodzę dla świętego spokoju, nawet mam 5, bo uczę się z zeszytu regułek, w które i tak nie wierzę. Czasem muszę powstrzymywać się od wybuchu, kiedy ksiądz wpaja nam te "jedyne i słuszne zasady". Ale jakby mi się kiedyś odmieniło, to przynajmniej nie będę miała problemu ze ślubem (chociać nie wiem, czy zdecyduję się na kościelny - jeśli tak, to dla rodziców i przyszłych teściów).

To chyba tyle na ten temat.
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 13:50   #4
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: wiara w Boga?

Kasiek absolutnie sie z toba zgadzam
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 14:00   #5
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: wiara w Boga?

Ja sama nie wiem, nie wierzę do końca w to, że Bóg gdzies tam istnieje. może istnieje, ale jest to dla mnie w pewnym sensie abstrakcja.

W podstawówce chodziłam na religie, w liceum juz nie całkiem. Chodziłam kiedy chciałam, jeden rok wcale, pisałam sobie potem usprawiedliwienia, albo mama wystawiała mi zwolenienie z religii. Zawsze kłociłam sie też z ksiedzem, stąd może teraz moje podejście do spraw wiary. Bo ja po prostu nie wierzę, nie chodze do kościoła, denerwuje mnie obraz księzy w tej religii, w naszym państwie. Ich totalny brak tolerancji i w pewnym sensie niewiedza.
Może akurat na takich trafiałam, ale cóz...Każdy z nich przedstawiał sie mniej więcej tak - niezła fura w stylu bmw lub mercedes, markowe buty wystające spod sutanny, absolutny brak akceptacji tego, że ktoś ma inne zdanie, inne poglądy na temat religii, seksu, antykoncepcji czy aborcji.
Wszystko to zrziło mnie bardzo do kościoła. Moi rodzice są wierzący, niepratykujący. Nigdy nie miałam żadnego obowiązku chodzić do kościoła czy nawet na religię. I tak zdecydowałam własnie... Nie zgadzam sie z poglądami reprezentowanymi przez kościół katolicki, księzy ..i tyle.
A bóg? - moze gdzies istnieje, choc trudno mi w to uwierzyć. I zawsze wychodziłam z przekonania, że jesli chciałabym sie pomodlic, tomoge to zrobic w domu, a niekoniecznie w kościele...
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 14:07   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
Mam podobne poglądy. Wierzę, że Bóg "gdzieś tam sobie jest", ale uważam, że sama o sobie decyduję i nie muszę żyć pod jego dykando. W kościele ostatni raz byłam na rekolekcjach w zeszłym roku, ale tylko raz, bo na drugi dzień stwierdziłam, że jak księdzu nie chcę się ogrzać kościoła to ja się ziębić nie będę. Myślę, że władze Kościoła swoją postawą zniechęcają do siebie wielu młodych ludzi. Świat się zmienia, a Kosciół pozostaje ciągle ten sam. Nie podoba mi się podejście do innych religii, do seksu, do antykoncepcji,do mieszkania ze sobą przed ślubem i wielu innych spraw.

Kiedy odszedł nasz papież, było mi smutno nie z tego powodu, że odeszła głowa Kościoła, ale że umarł człowiek, który starał się przystosować stare zasady do nowego świata. Niestety wszystkiego zmienić mu się nie udało.

Za śmieszne uważam również zasady zachowania celibatu przez księży. Prowadzi to według mnie do zakłamania. Przecież w USA wierzą w tego samego Boga, ale pastorowie zakładają rodziny i żyją jak normalni ludzie. W końcu jakich porad życiowych może mi udzielać ksiądz, który sam nie ma o tym zielonego pojęcia?

Na religię chodzę dla świętego spokoju, nawet mam 5, bo uczę się z zeszytu regułek, w które i tak nie wierzę. Czasem muszę powstrzymywać się od wybuchu, kiedy ksiądz wpaja nam te "jedyne i słuszne zasady". Ale jakby mi się kiedyś odmieniło, to przynajmniej nie będę miała problemu ze ślubem (chociać nie wiem, czy zdecyduję się na kościelny - jeśli tak, to dla rodziców i przyszłych teściów).

To chyba tyle na ten temat.
Nooo mialam wlasnie cos podobnego napisac, ale widze, ze nie musze podpisuje sie pod tym

Szczegolnie celibat u ksiezy - to fakt: co moze nam doradzic ksiadz? Tylko to, co wyczytal. Nie przezyl, nie doswiadczyl. Znacznie bardziej wiarygodny jest dla mnie pastor, ktory boryka sie z podobnymi problemami jak wierni. Poza tym wydaje mi sie, ze mozna byc "blizej" kogos takiego jak pastor. Nie ma wokol niego takiej aury niedostepnosci... Latwiej sie z nim porozumiec, liczyc na zrozumienie.

Katechetka inne religie, jak buddyzm albo judaizm nazywala sektami? Tka JEST definicja czy tylko ona tak mowi? Bo ja sie nigdy nie spotkalam z czyms takim... Nawet przy moim nawiedzonym szkolnym ksiedzu - antysemicie (z religii zrezygnowalam w 2 klasie, wiec moge czegos nie wiedziec...)
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 14:22   #7
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: wiara w Boga?

lexie- tak, katechetka powiedziala mniej wiecej tak, ze wszyskie inne religie niezwiazane z katolizyzmem to sekty
ja z moja mama chcialabym chodzic do kosciola gospel oj uwielbiam patrzec w filmach jak tam spiewaja i to jest dopiero koscioll
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 14:27   #8
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez ufcio
lexie- tak, katechetka powiedziala mniej wiecej tak, ze wszyskie inne religie niezwiazane z katolizyzmem to sekty
ja z moja mama chcialabym chodzic do kosciola gospel oj uwielbiam patrzec w filmach jak tam spiewaja i to jest dopiero koscioll
Zgadzam się, w murzyńskich kościołach zawsze jest tak radośnie, oni chyba nie traktują Boga jako kogoś, kogo trzeba się bać. A u nas tylko smętne pieśni śpiewane i grane przez nudzonego organistę.
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 14:32   #9
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez ufcio
ja z moja mama chcialabym chodzic do kosciola gospel oj uwielbiam patrzec w filmach jak tam spiewaja i to jest dopiero koscioll
a Polsce też istnieje muzyka gospel, szkoda, że nie w kościołach, ale jak dobrze poszukać, to można trafić na koncerty czy płyty takich zespołów.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 14:45   #10
RaBiNka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 218
Dot.: wiara w Boga?

Mam podobne poglady jak osobki powyzej.

Kiedys ciekawilam sie religiami i czytalm pismo swiete aby porownac to co nam wmawia kosciol.Niektore slowa z pisma swietego odbiegaja od tego co mowi wiara katolicka.Ale to jest tylko moja interpretacja.
Dla mnie jest to bez sensu ze rodzac sie mamy juz wytyczone do jakiej wiary mamy przynalezec.Powinno sie robic tak zeby w szkole uczyc o wszystkich religiach a pozniej wybierac ta do ktorej sie chce przynalezec.Bo ile ludzi wie na czym polegaja inne wiary??Mala garstka.A do kosciola nie chodze poniewaz kosciol zmienia wiele zasad nadaje nowe przykazania ktorych nie powino byc.
RaBiNka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 14:46   #11
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: wiara w Boga?

U mnie religia w liceum byla swieta... Szkola byla przy kosciele, i może nie uwierzycie, w swieto patrona szkoły <hlonda> "montowali" ołtarz na auli i cala szkola obowiązkowo msza zamiast lekcji. Nieobecnośc na rekolekcjach byla najwiekszym przegięciem. A najlepszy był ksiądz ktory wmawiał ze prezerwatywa ze środkiem plemnikobójczym to grzech, bo zabija plemnik a plemnik to polowa nienarodzonej istoty. Morderstwo jednym słowiem. Nigdy sie z nim nie zgadzałam, ale za pyskowanie dostalam 2 na swiadectwie z religi. Potem zalezalo mi juz tylko na ocenie, zeby nie zrobil mi syfu z maturalnego. Do kosciola nie chodze.Czy wierze? tego tez nie wiem. Zawsze wierze w trudnych momentach, i wtedy kilka razy poczulam obecnosc "Boga". Dla mnie moja wiara to jedno, a kościol z talibami w sukienkach to drugie. Sory, jeśli to za mocne słowa.
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 15:02   #12
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: wiara w Boga?

Ja sie nauczylam nie dyskutowac z osobami z pokolenia moich rodzicow, szczegolnie tych wychowanych na wsi, w religii katolickiej. Probowalam z mama, probowalam przekonac do swoich racji. Gdzie tam. Juz wielokrotnie powtarzalam, ze moja mama uwaza za porazke wychowawcza fakt, ze do kosciola nie chodze. Nie rozumie, ze mozna wierzyc w Boga, sile wyzsza, lecz odzegnywac sie od kosciola i jego chorych nauk. Nigdy tego nie zrozumie, ale ja nie bede probowala jej uswiadamiac, zyje w zgodzie z powiedzeniem "zyj i daj zyc innym" Choc powiem szczerze, ze kosztowalo mnie to mnoooostwo nerwow.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:05   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wiara w Boga?

Wiecie co? Jesli chodzi o prezerwatywy, zabijanie "polowki istoty" to mnie to smieszy. Tak sobie ostatnio pomyslalam, ze przeciez przy seksie bez zabezpieczenia i tak tylko jeden plemnik moze zaplodnic kom. jajowa (no, chyba ze np bliznieta dwujajowe, ale to rzadkosc...) Wiec ja staje w obronie tych pozostalych plemnikow. Jak to, tyle "polowek" ginie?! Zbrodnia! Zakazac seksu!
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:08   #14
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: wiara w Boga?

Pomódlmy się za dzieci, które wsiąkły w prześcieradła

To chyba dość dobrze wyraża postawę Kościoła
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:13   #15
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
Pomódlmy się za dzieci, które wsiąkły w prześcieradła

To chyba dość dobrze wyraża postawę Kościoła
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:15   #16
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
Pomódlmy się za dzieci, które wsiąkły w prześcieradła

To chyba dość dobrze wyraża postawę Kościoła

yy to ja moze opowiem jeszcze taka historyjke:
otoz mielismy zastepstwo z ksiedzem, no i tam nam opowiadał jak zostal ksiedzem itp. i moj kolega mial długie włosy, ubierał sie jak rastaman i tak jakos ktos go wydal, ze ten X jest niewierzący. ksiadz zaczał go przepytywac czemu itp. i najbardziej roz***** mnie pytaniem czy jego rodzice o tym wiedza bo ON NIE MOZE DECYDOWAC CZY WIERZY CZY NIE, myslalam ze tam smiechem wybuchne, powiedzialam co myslalam i ksiadz powiedzial ze jakas przekleta jestem pozniej zaczal nam mowic o sexie przedmałzenskim i ze JEGO ZDANIEM KAZDA NASTOLATKA KTORA UPRAWIALA SEX PRZED SLUBEM POWINNA ISC W CZARNEJ A NIE BIAŁEJ SUKNI SLUBNEJ. myslalam ze tam oszaleje. nie wspomne juz o tym, jak jechal po metalowcach i o tym, ze dziewczynom ktore zastosowały aborcje w czasie stosunku seksualnego plemniki do mozgu dopłyneły
wiem, wydaje sie niewiarygodne ale prawdziwe.

Edytowane przez ufcio
Czas edycji: 2005-08-31 o 15:16 Powód: zabrakło jednego "ha" :)
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:28   #17
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: wiara w Boga?

Adekwatny do Waszej dyskusji jest cytat z ks. Tischnera:

Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:29   #18
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez nan
Adekwatny do Waszej dyskusji jest cytat z ks. Tischnera:

Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi.
BRAWO Chyba to sobie gdzieś zapiszę i pokażę xiędzu jak znowu zacznie mnie wkurzać...
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:31   #19
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez nan
Adekwatny do Waszej dyskusji jest cytat z ks. Tischnera:

Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi.
trafiony zatopioony
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 15:40   #20
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: wiara w Boga?http://www.wizaz.pl/forum/images/editor/separator.gif

Cytat:
Napisane przez ufcio

yy to ja moze opowiem jeszcze taka historyjke:
otoz mielismy zastepstwo z ksiedzem, no i tam nam opowiadał jak zostal ksiedzem itp. i moj kolega mial długie włosy, ubierał sie jak rastaman i tak jakos ktos go wydal, ze ten X jest niewierzący. ksiadz zaczał go przepytywac czemu itp. i najbardziej roz***** mnie pytaniem czy jego rodzice o tym wiedza bo ON NIE MOZE DECYDOWAC CZY WIERZY CZY NIE, myslalam ze tam smiechem wybuchne, powiedzialam co myslalam i ksiadz powiedzial ze jakas przekleta jestem pozniej zaczal nam mowic o sexie przedmałzenskim i ze JEGO ZDANIEM KAZDA NASTOLATKA KTORA UPRAWIALA SEX PRZED SLUBEM POWINNA ISC W CZARNEJ A NIE BIAŁEJ SUKNI SLUBNEJ. myslalam ze tam oszaleje. nie wspomne juz o tym, jak jechal po metalowcach i o tym, ze dziewczynom ktore zastosowały aborcje w czasie stosunku seksualnego plemniki do mozgu dopłyneły
wiem, wydaje sie niewiarygodne ale prawdziwe.
Wiesz myśle sobie, że napewno wiesz, że jeśli dwoje ludzi przyjmuje sakramęt małzeństwa, to bierze na siebie obowiązek wychowania swoich dzieci w wierze katolickiej, aż do uzyskania pełnoletności, być może to ksiądz miał na myśli, pytając się o to czy rodzice kolegi o tym wiedzą?
Myśleę również, że kiedy ksiadz mowił o tym, że każda nastolatka, która uprawiał sex przed ślubem nie powinna iśc do ślubu w bieli, ponieważ jak napewno wiesz biel jest oznaką niewinności
Jeśli nie chcesz chodzić na lekcje religi ponieważ się zle na niej czujesz, powiedz o tym rodzicą, możesz zostać przecież zwolniona z katechezy
Pozdrawiam
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:45   #21
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wiara w Boga?http://www.wizaz.pl/forum/images/editor/separator.gif

Jedno dobre moge powiedziec o moim ksiedzu w liceum - powiedzial, ze jesli ktos nie chce chodzic na religie, to nie musi, wystarczy ze powie mu o tym i on wykresli te osobe z listy. Nie trzeba bylo zwolnienia od rodzicow...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:50   #22
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: wiara w Boga?http://www.wizaz.pl/forum/images/editor/separator.gif

Cytat:
Napisane przez Nadin
Wiesz myśle sobie, że napewno wiesz, że jeśli dwoje ludzi przyjmuje sakramęt małzeństwa, to bierze na siebie obowiązek wychowania swoich dzieci w wierze katolickiej, aż do uzyskania pełnoletności, być może to ksiądz miał na myśli, pytając się o to czy rodzice kolegi o tym wiedzą?
Myśleę również, że kiedy ksiadz mowił o tym, że każda nastolatka, która uprawiał sex przed ślubem nie powinna iśc do ślubu w bieli, ponieważ jak napewno wiesz biel jest oznaką niewinności
Jeśli nie chcesz chodzić na lekcje religi ponieważ się zle na niej czujesz, powiedz o tym rodzicą, możesz zostać przecież zwolniona z katechezy
Pozdrawiam
Dokładnie tak. W przysiędze małżeńskiej jest taki passus, o przyjmowaniu i wychowaniu po katolicku dzieci, które w małżeństwie przyjdą na świat. Między innymi dlatego nie wzięłabym takiego ślubu. Nie tylko dlatego, że jestem ateistką, nie wzięłabym go nawet, gdyby mojemu narzeczonemu na tym zależało. Nie złożyłabym takiej przysięgi.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:53   #23
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: wiara w Boga?http://www.wizaz.pl/forum/images/editor/separator.gif

Cytat:
Napisane przez Nadin
Wiesz myśle sobie, że napewno wiesz, że jeśli dwoje ludzi przyjmuje sakramęt małzeństwa, to bierze na siebie obowiązek wychowania swoich dzieci w wierze katolickiej, aż do uzyskania pełnoletności, być może to ksiądz miał na myśli, pytając się o to czy rodzice kolegi o tym wiedzą?
Myśleę również, że kiedy ksiadz mowił o tym, że każda nastolatka, która uprawiał sex przed ślubem nie powinna iśc do ślubu w bieli, ponieważ jak napewno wiesz biel jest oznaką niewinności
Jeśli nie chcesz chodzić na lekcje religi ponieważ się zle na niej czujesz, powiedz o tym rodzicą, możesz zostać przecież zwolniona z katechezy
Pozdrawiam
tak wiem, ale ksiądz spytal to hm z takim sarkazmem, odnioslam wrazenie ze najchetniej pobiegłby do jego rodzicow i powiedzial co nie co.
co do sukni slubnej to rozumiem ze biel jest oznaka niewinnosci, ale nie jest tajemnica ze coraz wiecej nastolatek uprawia sex przed slubem i ani im sie sni czekac.
chce chodzic na lekcje religii, czasem moge sie czegos tam ciekawego dowiedziec, w ten sposob kształtuje swoja wiare i poglady
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:55   #24
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wiara w Boga?http://www.wizaz.pl/forum/images/editor/separator.gif

Cytat:
Napisane przez Nadin
Myśleę również, że kiedy ksiadz mowił o tym, że każda nastolatka, która uprawiał sex przed ślubem nie powinna iśc do ślubu w bieli, ponieważ jak napewno wiesz biel jest oznaką niewinności

Pozdrawiam
gdyby tak było to nie byłoby na świecie białych sukien slubnych.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:55   #25
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: wiara w Boga?http://www.wizaz.pl/forum/images/editor/separator.gif

Cytat:
Napisane przez lexie
Jedno dobre moge powiedziec o moim ksiedzu w liceum - powiedzial, ze jesli ktos nie chce chodzic na religie, to nie musi, wystarczy ze powie mu o tym i on wykresli te osobe z listy. Nie trzeba bylo zwolnienia od rodzicow...
u nas trzeba isc z takim czyms do dyrektora, uzasadnic powody, ksiadz to rozpatruje, rozmowy z rodzicami, strasznie duzo kombinacji, jakby specjalnie utrudniali rezygnacje z lekcjii religii
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:55   #26
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: wiara w Boga?http://www.wizaz.pl/forum/images/editor/separator.gif

Cytat:
Napisane przez paula78
gdyby tak było to nie byłoby na świecie białych sukien slubnych.
dosłownie
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 16:00   #27
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: wiara w Boga?http://www.wizaz.pl/forum/images/editor/separator.gif

Cytat:
Napisane przez paula78
gdyby tak było to nie byłoby na świecie białych sukien slubnych.
Myśle, że wiesz, że biel jest symbolem, a nie oznaką
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 16:03   #28
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wiara w Boga?http://www.wizaz.pl/forum/images/editor/separator.gif

Cytat:
Napisane przez ufcio
u nas trzeba isc z takim czyms do dyrektora, uzasadnic powody, ksiadz to rozpatruje, rozmowy z rodzicami, strasznie duzo kombinacji, jakby specjalnie utrudniali rezygnacje z lekcjii religii
Bardzo mozliwe, ze wlasnie utrudniaja...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 16:08   #29
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: wiara w Boga?http://www.wizaz.pl/forum/images/editor/separator.gif

Cytat:
Napisane przez ufcio
u nas trzeba isc z takim czyms do dyrektora, uzasadnic powody, ksiadz to rozpatruje, rozmowy z rodzicami, strasznie duzo kombinacji, jakby specjalnie utrudniali rezygnacje z lekcjii religii
Mysle, że w takiej sytacj masz prawo to zglosić do kuratorium, ponieważ osoby nie wiezace nie mają obowiązku uczeszczania na lekcje religii i rozumiem, że wTwojej szkole jest łamane prawo, na podstawie tego co piszesz
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 16:17   #30
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: wiara w Boga?http://www.wizaz.pl/forum/images/editor/separator.gif

Cytat:
Napisane przez ufcio
u nas trzeba isc z takim czyms do dyrektora, uzasadnic powody, ksiadz to rozpatruje, rozmowy z rodzicami, strasznie duzo kombinacji, jakby specjalnie utrudniali rezygnacje z lekcjii religii
No to pięknie Uzasadniać, rozpatrywać. Toż to jakiś koszmar. I niech mi ktoś teraz próbuje wmawiać, że nie żyjemy w państwie wyznaniowym. Mało tego, że religia jest w szkole zamiast w kościele, mało, że wszyscy łożymy na te lekcje ze swoich podatków, to jeszcze trzeba uzasadniać. Nie powołują aby komisji śledczej celem rozpatrzenia dlaczego ktoś nie chodzi?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-14 12:42:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.