Słodki blog- moje marzenie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-27, 18:02   #1
Zielone Ciastko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10
Smile

Słodki blog- moje marzenie :)


Witajcie kochane Czytelniczki
Kilka miesięcy temu założyłam bloga z przepisami co było pierwszym krokiem do realizacji mojego wielkiego cukierniczo kulinarnego marzenia Od zawsze marzyłam o programie kulinarnym i/ lub kąciku cukierniczym w gazecie... W wyobraźni mam już zarys kuchni w której bym to robiła, co bym prezentowała w poszczególnych odcinkach, ile by trwały itp Gdy coś przygotowuję w myślach, a czasem na głos mówię co robię, dlaczego i jakieś ciekawostki Kocham oglądać inne programy kulinarne (głównie zagraniczne) i bardzo chciałabym mieć taki w Polsce
tylko nie wiem co powinnam teraz zrobić... Jest pełno blogów o tej tematyce i mój blog nie jest jakoś szczególnie wśród nich popularny, więc jeśli u kogoś pojawi się zamysł stworzenia takiego programu to chyba nie mam żadnych szans w kolejce... Dlatego chcę działać i kontynuować realizację moich marzeń I tu zaczynają się schody... Co powinnam zrobić najpierw?
Będę wdzięczna za pomoc i zainteresowanie
P.S. Dodam że mam 16 lat
Zielone Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 22:08   #2
exnext
Raczkowanie
 
Avatar exnext
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 166
Dot.: Słodki blog- moje marzenie :)

Jest wiele blogów kulinarnych, które miejsce w czołówce wypracowują już sobie od lat, pewnie sama na nie zaglądasz i sama korzystasz z przepisów tam zamieszczonych więc wiesz o czym mówię. Mając 16 lat możesz legalnie podjąc pracę, mozęsz pracować na zlecenie czy nawet na etacie (co prawda tu masz jakieś zaostrzenia dodatkową ochronę, ale nie będę w to wnikać). Hmm gdybym znała odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie, pewnie sama miałabym swój program czy kącik w gazecie. Jeżeli zależy Ci może nie na kąciku, ale na tym, żeby ktoś poświęcił ci trochę miejsca na łamach swojej gazety, prześlij przepis na coś smacznego do redakcji, często redakcje same proszą czytelniczki o przesyłanie przepisów. W Twoim wypadku dołączyłabym też zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na publikację, na wszelki wypadek, żeby już nie mieć problemów. Jeżeli przepis będzie dobry, wydrukuja go. Co aj jeszcze robię poza blogiem - niektóre przepisy wrzucam na smakera czy inny portal, w ten sposób trafiają do szerszego grona odbiorców. Jakiś czas temu na tvn style widziałam tez program gdzie 2 osoby bliskie rywalizują ze sobą moze pasję masz np. po mamie i zgodziłaby się pójść z Tobą jeśli byś ja zaprosiła? Może to tylko jeden odcinek, ale zawsze to coś. Pozdrawiam!
__________________
A jeżeli właśnie zgłodniałyście...
http://szczyptaslodyczy.bloog.pl
Wybieram grupę Black!
exnext jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 12:28   #3
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Słodki blog- moje marzenie :)

Blog to bardzo dobry pomysł i jeśli masz to "coś" na pewno zostanie zauważony (oczywiście musisz być cierpliwa, bo to może zająć kilka lat). Sama śledzę blogosfere kulinarną i czasem pojawia się ktoś z tak ciekawymi pomysłami i czymś co wyróżnia o spośród innych blogów, że bardzo szybko zyskuje popularność.
Oprócz bloga warto udzielac się tez w mediach społecznościowych - na pewno fanpage na facebooku, póżniej moze przydac sie też twitter albo instagram.
Powodzenia
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 11:16   #4
Zielone Ciastko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10
Dot.: Słodki blog- moje marzenie :)

Bardzo dziękuję Wam za podpowiedzi
W takim razie trzeba czekać. Jestem zarejestrowana na durszlaku, na pewno z czasem gdzieś jeszcze się pojawię. Co do pisania do gazet jest jeden problem... trzeba być pełnoletnim. Nigdzie (tam gdzie sprawdzałam) nawet nie wspomnieli o innym warunku wiekowym... No, ale będę szukać. Jakby Wam się coś o uszy obiło to dajcie znać
A no i link: http://najlepszesmakolyki.pl/
Nad szablonem jeszcze popracuje, ale jak coś Was razi to piszcie
P.S. Zapraszam oczywiście do odwiedzania i komentowania
Zielone Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 18:17   #5
exnext
Raczkowanie
 
Avatar exnext
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 166
Dot.: Słodki blog- moje marzenie :)

Foremek do rurek to Ci zazdroszczę obiecałam sobie, że jak wypiję moje piwo (jakiś czas temu wygrałam) to zrobię sobie z puszek moje własne, prowizoryczne.

Dobry pomysł z tymi fotkami ''w trakcie'', sama takie robię, gdy przepis jest bardziej skomplikowany.
Zdjęcia dosyć estetyczne, powiedziałabym, że nawet ładniejsze od moich.
Przepisy łatwe, a podobno takie ludzie lubią najbardziej.
Przepisy publikowane w miarę regularnie - ważne, bo wtedy czytelnicy o Tobie nie ''zapominają''.
Dosyć fajne kategorie, zwłaszcza jak na młody blog. Może nawet pd Ciebie podpatrzę, bo aj moje układałam na samym początku, przepis może u mnie powędrować tylko do jednej, a czasami się strasznie ze sobą gryzą.

Co do gazet - jeśli koniecznie chciałabyś publikować, zawsze możesz zrobić to na mamę czy siostrę. Wiem, może to naciągane, ale cóż. a na durszlaku sama jestem
__________________
A jeżeli właśnie zgłodniałyście...
http://szczyptaslodyczy.bloog.pl
Wybieram grupę Black!
exnext jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 20:55   #6
Zielone Ciastko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10
Dot.: Słodki blog- moje marzenie :)

Cieszę się, że się podoba
Foremki kupione na allegro za niecałe 10 zł z dowozem i jestem z nich w pełni zadowolona, a co do pisania w gazetach to też myślałam o pisaniu na siostrę
Zielone Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 17:16   #7
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Słodki blog- moje marzenie :)

Temat o blogach kulinarnych istnieje tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309790

Przypominam również, że reklama na wizażu jest płatna.
Wątek zamykam.

Edytowane przez AshtrayGirl86
Czas edycji: 2014-09-01 o 17:17
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-01 18:16:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.