Ignorowana tarczyca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-19, 11:54   #1
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402

Ignorowana tarczyca?


Przychodzę dziś z nietypowym pytaniem, będzie długo.
15 lat temu miałam operację wady serca, od 6 mam częstoskurcze.
Od 9 lat biorę tabletki antykoncepcyjne przepisane na nieregularne i bardzo bolesne miesiączki.
Trzy lata temu lekarka zdiagnozowała na podstawie usg PCOS, zmieniłam lek na Diane35, biorę do tej pory.
Mniej więcej od roku mam masę nieciekawych objawów: ciśnienie zawsze poniżej normy, najczęściej 95/60, tętno w spoczynku >70, w czasie aktywności do 150, w czasie częstoskurczu do 250, mimo leków.
Badanie ekg, holter i echo nie wykazują zmian, serce zdrowe.
Bóle brzucha, biegunki, wymioty - diety eliminujące nie działają, usg nic nie wykazuje, wątroba zdrowa, brak zakrzepicy, brak alergii.
Bardzo nasilone bóle głowy, rezonans i tomograf czysty.
Od kilku miesięcy baaardzo wypadają mi włosy, nie jestem w stanie też schudnąć więcej niż 2-3kg, mimo diety i ćwiczeń.
Coraz większe problemy psychiczne, nerwica.

Ktoś zasugerował mi problemy z tarczycą, bo i arytmia i problemy z brzuchem, głową, nerwice - to wszystko może być z jej powodu, ale zarówno dwójka ginekologów jak i lekarz rodzinny twierdził, że to nie to.
Uparłam się, zrobiłam badania prywatnie, wyniki:
Prolaktyna 40
TSH 3,88
FT3 6,31
FT4 16,59
USG: lewy płat niejednorodny, w dolnym biegunie hipoechogeniczne lite ognisko o wymiarach 0.61 x 0.35 cm

lekarz ogólny nie widzi powodu do niepokoju, ale dał mi skierowanie do endokrynologa, ginekolog upiera się, że to tylko jajnik.

Miał ktoś podobny przypadek? Trochę się martwię, że endo mnie wyśmieje, że z byle czym przychodzę, że to wcale nie od tarczycy i trochę podminowana przez lekarzy nie wiem, co mam robić.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 12:44   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ignorowana tarczyca?

TSH masz za wysokie... Mloda kobieta/kobieta w wieku rozrodczym powinna miec max. 1,5. Mozliwe, ze przy 3,88 masz juz objawy choroby, ktore wymienilas. Na pierwszy rzut oka moze to byc niedoczynnosc tarczycy.

Ja przy TSH 3,12 mialam stwierdzona niedoczynnosc, wiec jak najbardziej masz po co isc do lekarza. Dodatkowo masz stan zapalny na tarczycy, wiec mozna podejrzewac hashimoto. Dla pewnego obrazu powinnas zrobic jeszcze antytpo.

Znajdz na wizazu watek zbiorowy "niedoczynnosc tarczycy" - tam dziewczyny tez doradza .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 13:24   #3
himymdk95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 46
Dot.: Ignorowana tarczyca?

Idź do endokrynologa. Miałam podobne wyniki (TSH ponad 5) i od kilku lat biorę leki na niedoczynność.
himymdk95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-19 14:24:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.