Mamusie styczniowe cz. 4 - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-23, 14:27   #1861
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My mamy kaszke czary mamy czy jakos tak.



My stwierdzilismy, ze na razie bedziemy jezdzic spacerowka z zestawu. A na zime lub wiosne kupimy cos mniejszego. Chyba, ze mnie szybciej natchnie. Chociaz chcialabym cos malego do auta bo moodda skladac nie lubie.



Ja o Lidlomixie tym razem zapominam. Zgodzilam sie na nowe auto 🙄😉





Widzialan dzis u znajomej swietny kubek - Reflo 😉 Chyba kupie z ciekawosci.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 14:42   #1862
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Endzi znam Twój ból! Zawsze jeździłam na rammsteina jak był w Pl, a teraz musze odpuścić;( ale za to maja byc na narodowym w styczniu albo lutym w przyszłym roku i juz na bank cisne

Edit; jednak w lipcu w przyszłym roku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


O nie wiedziałam, dzieki za dobra wiadomość teraz by to a tak nie bolało gdyby nie to ze mam już bilet, bo akurat ktoś zrezygnował. Ale wycwanili się i bilety są imienne i tylko raz za zgoda organizatorów można zmienić właściciela biletu, także ja swojego już nawet nie sprzedam.

Paula a Ty masz lidlomixa prawda ? A Teoja mama TM z tego co pamietam i jak wypadają w porównaniu ?

Jeśli chodzi o spacerówkę to my będziemy kupować valco snap 4 trend sport, bo często podróżujemy, a składanie tej spacerówki z zestawu do auta to jest jakiś kosmos

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 14:51   #1863
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Endzi- ja wożę właśnie w tej pozycji pół leżącej bo mała już w gondoli nie chciała leżeć i się wkurzała i w spacerówkę jest to samo. Jak wszystko widzi to jest spokój.



Faa- a balios s jest zła spacerówka? Kurczę wydawała mi się spoko, nawet rozważałam przez jakiś czas ten wózek. Ja się rozglądam za czymś malutkim żeby w samochodzie było bo czasem na zakupy podjechać to w foteliku nosić się nie da, a wozić stelarz to mi się nie chce. Myślałam o zwykłym coto baby verona czy euro cart volt.
Spacerowka jest super balios ładnie się prowadzi, lekka dość składanie tez nie jest jakies trudne
Ale trochę skrzypi stelaż w moim akurat i jest to wydaje mi się mała spacerowka na zimę obawiam się ze moze byc ciężko dziecko ubrane i spiworek a po drugie mam dużo dróg piaszczystych i nie daje rady nią musze mieć większe koła bo po chodnikach i równej to prowadzi się baja jedną ręką ale przez piasek umordowana jestem
Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
Trzymam za nas obie kciuki
Moja od tygodnia jeździ w spacerówce, w pozycji półleżacej i to jej pasuje. Na leżąco rozkładam jak usypia

Dziewczyny jakie kaszki dajecie dzieciom? Chodzi mi o konkretne firmy. Uznałam, że w ramach poznawania smaków i konsystencji jakąś kaszke też jej dam i dzisiaj kupiłam kaszę mannę Bobobity (po 4m.). Zrobiłam, spróbowałam i... ledwo zjadłam, bo taka słodka. Nie dam jej małej. Szukam czegoś innego
Czy trzeba dawać te typowo dziecięce czy mogę kupic jakąś inną bez żadnych dodatków?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam holle bez żadnych dodatków pełnoziarnista ale pierw pediatra kazała mi dawać dla alergikow sinlac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 15:08   #1864
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja to mam jakiegos pecha.☹ Przy przeprowadzce zgubilismy nozyczki do obcinania paznokci. Jako matka kosmetyczka to zaszalala i kupila Solingena. No trudno. Teraz gdzies posialam BBoxa. Wczoraj juz zamowilam nowego. Przy okazji pierdyliard innych rzeczy na Ancymonie, dobrze, ze kurier przyjezdza jak maz jest w pracy 😂
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 15:20   #1865
ga_tita
Raczkowanie
 
Avatar ga_tita
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Ta z ciekawości co to za książka? To tak działa często. To nawet jeden ze sposobów ułatwiający odstawienie - nawet zamiana miejsc że dziecko nie śpi koło mamy a koło tatyJa wczoraj siłownia. A dzisiaj mam mega zakwasy ale spotegowane chyba tym że mnie coś rozkłada. Zatoki zaatakowane

A tak w temacie sadzania to taka ciekawostka bo się tu ten temat pojawił :
dzieci sadzane zbyt wcześnie z reguły nie lubią leżeć na brzuszku; wiele z nich przemieszcza się w późniejszym wieku do przodu sunąc na pośladkach, z pominięciem etapu raczkowania;


A w ogóle to i tak nie ma wielkiego znaczenia bo za 30 lat nie będzie dla nich istotne kiedy i jak siadaly, robiły obroty itp.

My dzisiaj na wizycie u osteopaty / fizjo. Powiedziała że tragedii nie ma ale jest mega pospinany szczególnie na górze i warto mu pomóc. Mamy wizytę za dwa tygodnie i za miesiąc. Mam nadzieję że wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego często ostatnio wykorzystuje męża jak tylko zgłasza ochotę spać razem z małym hehe i ja się wtedy wysypiam w drugim pokoju 😁
Co do siadania jak dziecko nie siada samo to też dostalismy jedno ćwiczenie w takiej pozycji siedzącej między nogami rodzica i z celowym podpieraniem się przez dziecko jedną rączka...i o ile to ćwiczenie wykonane razem z moją fizjo wyglądało ok to jak ja sama próbuje małego odpowiednio ułożyć to mam wrazenie że jest jakiś taki niestabilny więc spróbowałam sama w domu ale bez przekonania i raczej nie robię tego z nim...
ga_tita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 15:21   #1866
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
My mamy kaszke czary mamy czy jakos tak.



My stwierdzilismy, ze na razie bedziemy jezdzic spacerowka z zestawu. A na zime lub wiosne kupimy cos mniejszego. Chyba, ze mnie szybciej natchnie. Chociaz chcialabym cos malego do auta bo moodda skladac nie lubie.



Ja o Lidlomixie tym razem zapominam. Zgodzilam sie na nowe auto





Widzialan dzis u znajomej swietny kubek - Reflo Chyba kupie z ciekawosci.
Tez chce kupic reflo wlasnie
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
O nie wiedziałam, dzieki za dobra wiadomość teraz by to a tak nie bolało gdyby nie to ze mam już bilet, bo akurat ktoś zrezygnował. Ale wycwanili się i bilety są imienne i tylko raz za zgoda organizatorów można zmienić właściciela biletu, także ja swojego już nawet nie sprzedam.

Paula a Ty masz lidlomixa prawda ? A Teoja mama TM z tego co pamietam i jak wypadają w porównaniu ?

Jeśli chodzi o spacerówkę to my będziemy kupować valco snap 4 trend sport, bo często podróżujemy, a składanie tej spacerówki z zestawu do auta to jest jakiś kosmos

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja bardzo polecam ten wozek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Co w ogole odwalilam, wczoraj polozylam tel na dachu, otworzyłam bagaznik no o tel wpadl pomiędzy klapę a dach a ja niczego nie świadoma zamknelam dach no i po tel. Dzis jechałam po nowy

Edytowane przez Klaudiad18
Czas edycji: 2019-07-23 o 15:51
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 15:31   #1867
ga_tita
Raczkowanie
 
Avatar ga_tita
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
Co do wagi to ja też mam mniejszą niż przed ciązą, a ćwicze tylko i wyłącznie dla jędrności.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak wazycie mniej niż przed ciążą to nic tylko w kolejną zachodzic śmieje się bo ja też tak mam z wagą a tak się obawiałam przed ciążą jak dam radę z ewentualnymi pozostałościami. U mnie nogi nawet ok tylko boczki mi zostały i brzuch jakiś taki sflaczaly...
ga_tita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 15:39   #1868
dzast28
Raczkowanie
 
Avatar dzast28
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
Trzymam za nas obie kciuki
Moja od tygodnia jeździ w spacerówce, w pozycji półleżacej i to jej pasuje. Na leżąco rozkładam jak usypia

Dziewczyny jakie kaszki dajecie dzieciom? Chodzi mi o konkretne firmy. Uznałam, że w ramach poznawania smaków i konsystencji jakąś kaszke też jej dam i dzisiaj kupiłam kaszę mannę Bobobity (po 4m.). Zrobiłam, spróbowałam i... ledwo zjadłam, bo taka słodka. Nie dam jej małej. Szukam czegoś innego
Czy trzeba dawać te typowo dziecięce czy mogę kupic jakąś inną bez żadnych dodatków?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



My jesteśmy po szczepieniu jakoś w miarę to zniósł i prawie nie płakał, mały waży 9085 g także jest co dźwigać a w czwartek dopiero mamy pół roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzast28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 16:26   #1869
ga_tita
Raczkowanie
 
Avatar ga_tita
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Właśnie dziewczyny sadzacie już dzieci w spacerowkach ? U nas jest ryk w sekundzie jak rozłożymy na płasko , wiec ten przynamniej półsiedzący poziom musi być.

Kurde jutro koncert rammsteina w Chorzowie a ja nie jadę mimo ze mam bilet ( mój maluch dalej z butla na nie, mimo ze już dwa miesiące mu podajemy co pare dni z nadzieja ze załapie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja jeśli używam spacerówki to właśnie tylko na płasko.
A kto u Was podaję tą butle?
ga_tita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 16:35   #1870
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Ja jeśli używam spacerówki to właśnie tylko na płasko.

A kto u Was podaję tą butle?


Głównie mąż jak mnie nie ma i próbuje przedłużyć o pare min ten czas kiedy mam wrócić do domu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 18:09   #1871
dusia_tcv
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 785
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My mamy spacerówkę od głębokiego wózka bo już się nie mieścił ale jak na razie tylko leży ale dodatkowo mam jeszcze caretero navigator 2w1 ale to tylko do samochodu i w domu jak czasem śpi
dusia_tcv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 18:40   #1872
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Tez chce kupic reflo wlasnieJa bardzo polecam ten wozek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Co w ogole odwalilam, wczoraj polozylam tel na dachu, otworzyłam bagaznik no o tel wpadl pomiędzy klapę a dach a ja niczego nie świadoma zamknelam dach no i po tel. Dzis jechałam po nowy
Będziesz już uczyła z niego pić?
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 19:24   #1873
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Moja juz ładnie pije z b.boxa. Oswoiła sie bo na poczatku to plucie tylko było.
Ten reflo niegłupi, chyba tez go zakupie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 19:28   #1874
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Będziesz już uczyła z niego pić?
Taa, czasem chce pic jak ja pije ze szklanki ale polowa mu wylatuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 19:54   #1875
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
Trzymam za nas obie kciuki
Moja od tygodnia jeździ w spacerówce, w pozycji półleżacej i to jej pasuje. Na leżąco rozkładam jak usypia

Dziewczyny jakie kaszki dajecie dzieciom? Chodzi mi o konkretne firmy. Uznałam, że w ramach poznawania smaków i konsystencji jakąś kaszke też jej dam i dzisiaj kupiłam kaszę mannę Bobobity (po 4m.). Zrobiłam, spróbowałam i... ledwo zjadłam, bo taka słodka. Nie dam jej małej. Szukam czegoś innego
Czy trzeba dawać te typowo dziecięce czy mogę kupic jakąś inną bez żadnych dodatków?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te bobovity to masakra jakaś. Powinni to wycofać że sprzedaży. Ja choćby zwykła manne czy jaglana zmiksowana robiłam. Grześ manne jadł. Te czary mamy czy holle lepsze ale np starszy nie chciał icg jeść więc może jedna na początek zamówię
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
O nie wiedziałam, dzieki za dobra wiadomość teraz by to a tak nie bolało gdyby nie to ze mam już bilet, bo akurat ktoś zrezygnował. Ale wycwanili się i bilety są imienne i tylko raz za zgoda organizatorów można zmienić właściciela biletu, także ja swojego już nawet nie sprzedam.

Paula a Ty masz lidlomixa prawda ? A Teoja mama TM z tego co pamietam i jak wypadają w porównaniu ?

Jeśli chodzi o spacerówkę to my będziemy kupować valco snap 4 trend sport, bo często podróżujemy, a składanie tej spacerówki z zestawu do auta to jest jakiś kosmos

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak. W tych starszych modelach była różnica. Bo ja mam gorszy tryb do robienia ciasta ale daje rade w sumie bez problemu. O główna różnica to brak wbudowanej wagi. Ale te nowe modele maja juz te wszystkie funkcje. Jeśli chodzi o efektywność to dla mnie ta sama. Jest minimalna różnica jak np orzechy na make chcesz zrobić. To w tych starszych modelach to TM dawał drovniejsza maczke. Ale bez problemu czy kasze czy kawę rozdrabniam a ten nowy model jest dużo lepszy bo wiem że nawet kolejne serie poprawiają
Cytat:
Napisane przez dzast28 Pokaż wiadomość



My jesteśmy po szczepieniu jakoś w miarę to zniósł i prawie nie płakał, mały waży 9085 g także jest co dźwigać a w czwartek dopiero mamy pół roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niezle są te różnice. A grzes ledwo 7 kg. Myślałam że moze nadrobi ale muszę się chuba już przyzwyczaic do niskiej wagi


W końcu dzisiaj złożyłam wniosek o becikowe przez empatie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 22:15   #1876
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

My jeździmy spacerowka z zestawu i nie zmieniam bo mega wygodna Mały jeździ na pollezaco i zadowolony, na płasko ustawiam tylko jak zasypia bo inaczej to bym musiała siedzieć w domu jak faa
A kaszke mam Holle, różne rodzaje Na początku tym pluł ale się nie poddalam i codziennie próbowałam podać to teraz zjada ćwierć miseczki A wodę daje z doidy, mój brat miał mi zamówić Bboxa w pl i zapomniał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 22:29   #1877
ga_tita
Raczkowanie
 
Avatar ga_tita
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Głównie mąż jak mnie nie ma i próbuje przedłużyć o pare min ten czas kiedy mam wrócić do domu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A no to ok bo jakbyś sama dawala albo mąż w Twojej obecności to rzeczywiście dziecko może nie chcieć...

Dziewczyny zeszła Wam już ta ciemna kreska z brzucha? Nie pamiętam jak się to nazywalo...linea negra czy jakoś tak...U mnie nadal widoczna...☹️
ga_tita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 08:09   #1878
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
A no to ok bo jakbyś sama dawala albo mąż w Twojej obecności to rzeczywiście dziecko może nie chcieć...



Dziewczyny zeszła Wam już ta ciemna kreska z brzucha? Nie pamiętam jak się to nazywalo...linea negra czy jakoś tak...U mnie nadal widoczna...


Nadal jest, ale taka mniej wyraźna.

O moze tez złoże w końcu ten wniosek o becikowe

Z bobovity sa kaszki, ktore składowo sa Ok - bez cukru itp. Oczywiście tez można znaleźć smaki, ktore sa po prostu głupie i niepotrzebne moim zdaniem w tym wieku takim maluchom.
Nie wiem, moze źle robie, ale nie podaje jej kaszek smakowych. Jeszcze nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 08:50   #1879
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja podaje z bobovity porcja zbóż- ta jest bez cukru i żadnych dodatkow oczywiście bez różnych smaków i bezmleczną. Zwykła kaszkę ryżowa i kaszkę manna.



Dziewczyny może mi rozjaśnienie temat z tymi kubeczkami i bidonami. Niby do pierwszego roku powinno się zrezygnować z podawania dziecku butelki ale co z mm? Ja rozumiem ze odruch ssania, ze problemy ze zgryzem itd ale przecież dziecko karmione kp dalej będzie ssało to dlaczego przy mm muszę rezygnowac z butelki i jak podawać mleko? W kubeczki? Nie wyobrażam sobie.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...



Edytowane przez malajaa
Czas edycji: 2019-07-24 o 09:58
malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-24, 09:27   #1880
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
A no to ok bo jakbyś sama dawala albo mąż w Twojej obecności to rzeczywiście dziecko może nie chcieć...

Dziewczyny zeszła Wam już ta ciemna kreska z brzucha? Nie pamiętam jak się to nazywalo...linea negra czy jakoś tak...U mnie nadal widoczna...☹️
Ja też mam, lekko widoczną.

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Ja podaje z bobovity porcja zbóż- ta jest bez cukru i żadnych dodatkow oczywiście bez różnych smaków i bezmleczną. Zwykła kaszkę ryżowa i kaszkę manna.



Dziewczyny może mi rozjaśnienie temat z tymi kuleczkami i bufonami. Niby do pierwszego roku powinno się zrezygnować z podawania dziecku butelki ale co z mm? Ja rozumiem ze odruch ssania, ze problemy ze zgryzem itd ale przecież dziecko karmione kp dalej będzie ssało to dlaczego przy mm muszę rezygnowac z butelki i jak podawać mleko? W kubeczki? Nie wyobrażam sobie.
Też mnie to zastanawia
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 10:15   #1881
dusia_tcv
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 785
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość


Dziewczyny może mi rozjaśnienie temat z tymi kubeczkami i bidonami. Niby do pierwszego roku powinno się zrezygnować z podawania dziecku butelki ale co z mm? Ja rozumiem ze odruch ssania, ze problemy ze zgryzem itd ale przecież dziecko karmione kp dalej będzie ssało to dlaczego przy mm muszę rezygnować z butelki i jak podawać mleko? W kubeczki? Nie wyobrażam sobie.
No ja kubek ze słomką mam do wody i soków a normalną butelkę będę podawać jeszcze po roku ale w tym czasie dziecko pije mleko raz albo 2 razy to raczej nic nie stanie a pomału będzie wchodzić kubek zamiast butelki. Tak tyle z planów a resztę życie pokaże
dusia_tcv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 10:21   #1882
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Ja podaje z bobovity porcja zbóż- ta jest bez cukru i żadnych dodatkow oczywiście bez różnych smaków i bezmleczną. Zwykła kaszkę ryżowa i kaszkę manna.


Dokładnie to samo podaje. Czysty skład, bez cukru. Zdziwiło mnie jak któraś napisała, ze manna jest słodka bo pamietam, ze przed pierwszym podaniem próbowałam i 0 smaku jakiegokolwiek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 10:29   #1883
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Może któraś podała ta mleczna kaszkę manna, ona jest z mlekiem bebiko i może dlatego słodka. Ja szczerze mówiąc to nawet nie wiem ja to powinno smakować bo nie lubię takich kaszek ale kupuje bezmleczną i robię na mleku które od początku podaje małej.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 11:08   #1884
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

A w pon byłam wyrwać 8-kę i jestem wyjęta z życia, boli cały czas jak cholera

Także dzieciowe sprawy u mnie leżą i kwiczą, moja mama nagotowała małej ostatnio rosołku na kaszy mannie z marchewką to trochę pluła bo pierwszy raz jadła coś tak rzadkiego (w porównaniu ze słoiczkami) ale ogólnie chyba smakowało


Mała się obraziła na wózek więc w grę wchodzi spacer tylko w nosidełku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 11:35   #1885
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość

W końcu dzisiaj złożyłam wniosek o becikowe przez empatie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak to możliwe, że Tobie się udało. Już próbuje któryś miesiąc z kolei i mnie wciąż wywala. Myślałam, że już naprawili system, a tu dalej taka szopka jak kilka miesięcy wstecz. Cokolwiek nie zrobię to albo błąd albo wywala mnie na główną stronę PZ.



Byłabym wdzięczna jakbyś napisała, co kliknęłaś po wyborze złożenia e-wniosku.
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 11:51   #1886
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Justysia- jakby bolało coraz mocniej albo ogólnie nie przechodziło to idź jeszcze raz bo może zrobił się suchy zębodół. Nieprzyjemna sprawa. Ja miałam usuwane 3 ósemki i to chirurgicznie ale na mnie to chyba się wszystko goi jak na psie
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 12:01   #1887
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Justysia- jakby bolało coraz mocniej albo ogólnie nie przechodziło to idź jeszcze raz bo może zrobił się suchy zębodół. Nieprzyjemna sprawa. Ja miałam usuwane 3 ósemki i to chirurgicznie ale na mnie to chyba się wszystko goi jak na psie
Ja też już wcześniej dwie i teraz trzecia (tylko wszystkie udało się normalnie wyrwać) i właśnie wcześniej chyba tak nie bolało. Jak do jutra sie będzie utrzymywać to do niej zadzwonię i najwyżej podejdę właśnie, czytałam kiedyś o tym suchym zębodole właśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 12:18   #1888
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
A no to ok bo jakbyś sama dawala albo mąż w Twojej obecności to rzeczywiście dziecko może nie chcieć...

Dziewczyny zeszła Wam już ta ciemna kreska z brzucha? Nie pamiętam jak się to nazywalo...linea negra czy jakoś tak...U mnie nadal widoczna...
Ja jeszcze trochę mam ale delikatna jest.
Plamy na twarzy tez
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Ja podaje z bobovity porcja zbóż- ta jest bez cukru i żadnych dodatkow oczywiście bez różnych smaków i bezmleczną. Zwykła kaszkę ryżowa i kaszkę manna.



Dziewczyny może mi rozjaśnienie temat z tymi kubeczkami i bidonami. Niby do pierwszego roku powinno się zrezygnować z podawania dziecku butelki ale co z mm? Ja rozumiem ze odruch ssania, ze problemy ze zgryzem itd ale przecież dziecko karmione kp dalej będzie ssało to dlaczego przy mm muszę rezygnowac z butelki i jak podawać mleko? W kubeczki? Nie wyobrażam sobie.
Najzdrowiej byłoby jednak przestawić się po roku na kubek i bidon ze słomka. Bo wiem że potem trudniej im starsze dziecko pożegnać smoka z butli

A smoczek z butelki nigdy nie będzie jak sutek. A dzieci dodatkowo często jak są starsze to ta butelka się bawią, może w tym też różnica.
Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Dokładnie to samo podaje. Czysty skład, bez cukru. Zdziwiło mnie jak któraś napisała, ze manna jest słodka bo pamietam, ze przed pierwszym podaniem próbowałam i 0 smaku jakiegokolwiek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Haha to ja. Robiona na mleku krowim dla mnie jest slodkawa różne są odczucia odnośnie słodkości bo ja np ciasta też robię mało słodkie
Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Jak to możliwe, że Tobie się udało. Już próbuje któryś miesiąc z kolei i mnie wciąż wywala. Myślałam, że już naprawili system, a tu dalej taka szopka jak kilka miesięcy wstecz. Cokolwiek nie zrobię to albo błąd albo wywala mnie na główną stronę PZ.



Byłabym wdzięczna jakbyś napisała, co kliknęłaś po wyborze złożenia e-wniosku.
Kurde żadnego problemu nie było. Już mam UPO. Może kwestia przez co się logujesz? Bo weszłam na stronę empatii i zalogowałam się do profilu zaufanego przez stronę banku i potem krok po kroku wypelniapam ten wniosek. Może wyczyść cookies w przeglądarce? Czasem jak coś nie działało to może przez to ładować ciągle ta sama wersję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 12:32   #1889
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Kurde żadnego problemu nie było. Już mam UPO. Może kwestia przez co się logujesz? Bo weszłam na stronę empatii i zalogowałam się do profilu zaufanego przez stronę banku i potem krok po kroku wypelniapam ten wniosek. Może wyczyść cookies w przeglądarce? Czasem jak coś nie działało to może przez to ładować ciągle ta sama wersję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No lipa straszna u mnie, już przez 3 przeglądarki próbowałam. Zainstalowałam dodatkowo firefox i ciągle mnie wyrzuca na stronę ministerstwa i komunikat:
Błąd Strona o podanym adresie nie istnieje.


PZ mam, PUE też u mnie hula, 500+ bez problemu, a to dziadostwo nie chce pójść i szlag mnie trafia ;/
Nawet przesiadłam się z mac na innego lapka i dalej błędy ;/
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 13:09   #1890
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Coma- a do becikowego może być PIT? Czy jakieś inne zaświadczenie potrzebne jest? Bo nie moge się oczywiście dodzwonić do urzędu żeby jakaś informacje otrzymać.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-19 09:05:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.