'wymiana' paznokci? wchodźcie proosze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-19, 17:12   #1
entero-kinaza
Raczkowanie
 
Avatar entero-kinaza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 210
GG do entero-kinaza

'wymiana' paznokci? wchodźcie proosze


Hejka dziewczyny
Słuchajcie mam taki problem.. Otóż nie podobają mi się moje paznokcie Tzn te lewej ręki... Co prawda wyglądały kiedyś gorzej, ale lata pracy przyczyniły się do tego, że jakoś wyglądają... Ale to 'jakoś' mnie nie zadowala No dobrze, więc tak... Nie chcę tipsów, bo nie chcę sobie niszczyć pazurków, poza tym nie mam kasy, poza tym nie mam czasu, żeby chodzić i je odnawiać (bo chyba tak się robi ), a słyszałam, czy czytałam gdzieś niedawno, że istnieje coś takiego jak jakiś kwas do paznokci ? Tzn smaruje się tym płytkę i paznokcie się rozpuszczają, hmm... A potem sobie odrastają... Tylko po pierwsze-czy takie coś istnieje? Po drugie-jeśli tak, to na czym dokładnie polega działanie takiego środka, po trzecie-ile to kosztuje, jeśli oczywiście istnieje Liczę na duużo odpowiedzi, mam nadzieję, że wiecie coś na ten temat A jeśli nawet nie wiecie, to czy znacie jakieś dobre sposoby, żeby zmienić kształt paznokcia? Bo paznokcie mojej lewej łapki, każdy ma nieco inny kształt W załącznik wrzucam skan mojego czwartego paznokietka lewej ręki, zdjęcia niestety nie mam czym zrobić Kiedyś też było z tym gorzej, ale czy nie wiecie jak można usunąć takie 'skrzywienie' skórki? Mam na palcu leciutką gulkę, od trzymania długopisu, heh.. Pozdrawiam i naprawdę liczę na pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paz.jpg (3,6 KB, 75 załadowań)
__________________

entero-kinaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 18:06   #2
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: 'wymiana' paznokci? wchodźcie proosze

Hmm jesli chodzi o zmiane kształtu pazurka to nie jest to prosta sprawa... Najprostszą metodą jest tu niestety założenie tipsów, ktore po pewnym okresie noszenia korygują "wysmuklają i wyciągają" kształt płytki paznokcia - bron boże jej przy tym nie niszcząc!!! Ale skoro nie chcesz się na nie zdecydować to ok
W kwestii skorek będzie ciut łatwiej - choć wieeelkich rezultatów bym nie oczekiwala . Po pierwsze musisz o nie zadbac - bo widze na fotce brzydkie wysuszone zadziorki. Smaruj pazury regularnie oliwką , ewentualnie mocz je w olejku - poprawi to ogolnie kondycje także pazurkow. Robiąc manicure - tylko i wylacznie biologiczny(!!) zwróc uwagę na odpowiednie odepchnięcie skorek - drewnianym patyczkiem. Sprawnie nim manewrując bedziesz mogla poprzesuwać lekko linie skorek i tym samym skorygować kształt, ktory powinien przypominać owal ( u Ciebie to jakas dziwna nierownosc ). Natomiast rozne kształty paznokci mozna jakoś wypiować...Tylko pamietaj by nie przedobrzyc! Uzywaj szklanego pilnika, piluj nim posuwistymi ruchami w jedną stronę. Na początku daj paznokciom dorosnąc do kształtu prostokąta ( nie piluj w migdalek!) a gdy beda wszystkie podobnej dlugosci, skracaj je jakiś czas tylko od strony wolnego brzegu- boczki zostaw! Gdy się jako - tako wyrownają mozesz probować nieco odziaływac na ich kształt
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 20:03   #3
entero-kinaza
Raczkowanie
 
Avatar entero-kinaza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 210
GG do entero-kinaza
Dot.: 'wymiana' paznokci? wchodźcie proosze

Heh, dzięki
Ale mam jeszcze kilka pytań... Co to znaczy manicure biologiczny? A poza tym jeśli chodzi o tipsy.. to może bym się na nie zdecydowała, jeśli to faktycznie nie niszczy płytki paznokciowej? Tylko wtedy jakie...żelowe, akrylowe, heh nie znam się i czy prawdą jest, że musiałabym chodzić co jakiś czas do maniciurzystki i je odnawiać? Jeśli tak to co ile i ile to kosztuje... Heh moje fundusze zbyt wielkie nie są dlatego pytam...
Dzięki z góry za odpowiedź
__________________

entero-kinaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 20:08   #4
sonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 23
Dot.: 'wymiana' paznokci? wchodźcie proosze

Cześć manicure biologiczny to znaczy że nie wycinasz skórek tylko je odsuwasz patyczkiem.
Pozdrawiam
sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 21:23   #5
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: 'wymiana' paznokci? wchodźcie proosze

Manicure biologiczny tym rozni się od tradycyjnego ,że nie uzywamy cązek i innych ostrych narzedzi a jedynie delikatnie odpychamy skorki - ten rodzaj m. jest zdecydowanie bezpieczniejszy i nie powoduje uszkodzenia pazurka

A o tipsach pisane tu było już wielokrotnie - zarówno o roznicach miedzy zelem i akrylem, o braku ich szkodliwosci jak i o uzupelnianiu Poszukaj w wyszukiwarce
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 15:21   #6
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Dot.: 'wymiana' paznokci? wchodźcie proosze

Cześć! Jeśli skórki są twarde, możesz najpierw posmarować je specjalnym żelem zmiękczającym do skórek, a potem odsunąć patyczkiem. Prawie każda firma która robi lakiery, ma także taki żel w swojej ofercie. Pozdrawiam!
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.