Pies w kojcu czy w domu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-05, 23:58   #1
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567

Pies w kojcu czy w domu?


Cześć,
Zwracam się do Was z prośbą o porady. Mam psa, 6-miesięcznego szczeniaka mieszańca (coś z owczarkiem niemieckim chyba). Adoptowany ze schroniska, po ciężkich przejściach z biciem przez poprzednich właścicieli. Bardzo lgnie do ludzi, jest dość chudy (robię, co mogę, żeby przybrał, badamy się też pod kątem pasożytów). Problem jest taki, że mój facet chce, żeby pies zamieszkał w budzie w kojcu na podwórku. Jego argumenty to bo pies jest duży i powinien pilnować podwórka, bo kto widział psa na wsi w domu. I że to nie jest pies do domu. Mamy ogrzewanie podłogowe, ale jest już zmniejszone.
Wg mnie będzie to dla niego duża krzywda, bo boi się, że go zostawimy cały czas, chodzi za nami krok w krok. Nie chcę też, żeby spał na mrozie. Zaczynam przyzwyczajenia do klatki kennelowej, ale to trzeba powoli, w tempie psa. Pies oczywiście wychodzi na spacery 6 razy dziennie, w tym dwa po minimum pół godziny. Boję się też, że jak pies pójdzie do kojca to już tylko ja będę z nim wychodzić, bo przecież pies biega po podwórku/sporym kojcu.
Jak Wy to widzicie? Macie jakieś argumenty za domem, a jakieś za podwórkiem?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 09:24   #2
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Cześć,
Zwracam się do Was z prośbą o porady. Mam psa, 6-miesięcznego szczeniaka mieszańca (coś z owczarkiem niemieckim chyba). Adoptowany ze schroniska, po ciężkich przejściach z biciem przez poprzednich właścicieli. Bardzo lgnie do ludzi, jest dość chudy (robię, co mogę, żeby przybrał, badamy się też pod kątem pasożytów). Problem jest taki, że mój facet chce, żeby pies zamieszkał w budzie w kojcu na podwórku. Jego argumenty to bo pies jest duży i powinien pilnować podwórka, bo kto widział psa na wsi w domu. I że to nie jest pies do domu. Mamy ogrzewanie podłogowe, ale jest już zmniejszone.
Wg mnie będzie to dla niego duża krzywda, bo boi się, że go zostawimy cały czas, chodzi za nami krok w krok. Nie chcę też, żeby spał na mrozie. Zaczynam przyzwyczajenia do klatki kennelowej, ale to trzeba powoli, w tempie psa. Pies oczywiście wychodzi na spacery 6 razy dziennie, w tym dwa po minimum pół godziny. Boję się też, że jak pies pójdzie do kojca to już tylko ja będę z nim wychodzić, bo przecież pies biega po podwórku/sporym kojcu.
Jak Wy to widzicie? Macie jakieś argumenty za domem, a jakieś za podwórkiem?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Ciśnienie mi się podniosło. Takie rzeczy ustala się PRZED ADOPCJĄ!!! A nie teraz. I jak zmusisz teraz chłopa żeby cieszył się z dużego psa w domu???
Powiem ci jak się ta historia skonczy:
* pies na łańcuchu
* pies spowrotem w schronisku
🤬🤬🤬🤬🤬

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Zresztą, jak przebiegała adopcja? Nie musieliście przypadkiem się zobowiązać, że pies nie pójdzie na łańcuch?? To standardowa procedura

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 10:39   #3
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

A widzisz różnicę między dużym kojcem i wypuszczaniem na działkę 1300 m i dwa razy dziennie spacerami, a łańcuchem? Nie, na łańcuch na pewno nie pójdzie.
Ustalaliśmy to przed adopcją, mówiłam mu, że bierzemy psa do domu.
Nie podpisywaliśmy nic takiego, w wywiadzie też nie pytali. Sądzę, że nie zmieniłby zdania, gdyby nie zapis w umowie adopcyjnej, że pies nie może iść na łańcuch i do kojca bez możliwości wychodzenia. A wg niego możliwość będzie miał, więc nie ma problemu.
Nie sądziłam, że tak się na nim zawiodę i uważam, że on od początku miał taki zamiar tylko nic mi nie powiedział, bo wiedział, że wtedy na żadną adopcję się nie zgodzę.

I prosiłam o argumenty, a nie stwierdzenie faktu, że to jest złe. Ja wiem, że jest. Rozważam w najgorszym razie zabranie psa i wyprowadzkę, ale problem jest taki, że umowa została podpisana na niego.
Będę się jeszcze konsultować jutro z psim behawiorystą i trenerem, może on mu przemówi do rozsądku.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2021-01-06 o 10:41
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 10:49   #4
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

A dlaczego z psim behawiorystą? Skonsultuj chlopa z psychologiem, niech się ogarnie. Po co wam pies siedzacy na zewnątrz w kojcu??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 11:37   #5
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
A dlaczego z psim behawiorystą? Skonsultuj chlopa z psychologiem, niech się ogarnie. Po co wam pies siedzacy na zewnątrz w kojcu??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chcę go zapisać na tresurę, ale ta pani, z którą jest kurs mówi, że chciałaby zobaczyć czy jest gotowy, więc jutro spacer zapoznawczy.
Wg niego ma pilnować działki i domu. Jakby było przed czym. Ewentualnie przed bezpańskimi kotami (albo i pańskimi), które się włóczą po wsi.
Co gorsza on już odpuścił, zgodził się na dom i klatkę kennelową jak pies będzie gotowy, ale wczoraj byliśmy u jego rodziców i stwierdzili, że absolutnie to nie jest pies do domu. I zaczęło się na nowo.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2021-01-06 o 11:41
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 13:56   #6
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Chcę go zapisać na tresurę, ale ta pani, z którą jest kurs mówi, że chciałaby zobaczyć czy jest gotowy, więc jutro spacer zapoznawczy.
Wg niego ma pilnować działki i domu. Jakby było przed czym. Ewentualnie przed bezpańskimi kotami (albo i pańskimi), które się włóczą po wsi.
Co gorsza on już odpuścił, zgodził się na dom i klatkę kennelową jak pies będzie gotowy, ale wczoraj byliśmy u jego rodziców i stwierdzili, że absolutnie to nie jest pies do domu. I zaczęło się na nowo.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
TERAZ się nad tym zastanawiacie.?? A o czym rozmawialiście jak postanowiliście adoptować psa? Tak adoptować, a nie założyć alarm przed złodziejami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 14:16   #7
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
TERAZ się nad tym zastanawiacie.?? A o czym rozmawialiście jak postanowiliście adoptować psa? Tak adoptować, a nie założyć alarm przed złodziejami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przed adopcją nie było tematu, że pies ma być na zewnątrz. Rozmawialiśmy o karmie, wecie, gdzie ma spać itd. zresztą tuż przed adopcją jeszcze potwierdziłam, że pies ma iść do domu.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-06, 14:19   #8
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Przed adopcją nie było tematu, że pies ma być na zewnątrz. Rozmawialiśmy o karmie, wecie, gdzie ma spać itd. zresztą tuż przed adopcją jeszcze potwierdziłam, że pies ma iść do domu.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
No to koniec tematu i tyle. Nad czym pan szanowny teraz debatuje? To trzeba było adoptować małego pieska a nie owczarka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 15:34   #9
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Prawdopodobny koniec tej historii jest taki, że pies wróci do schroniska. I tyle w temacie.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 16:08   #10
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
Prawdopodobny koniec tej historii jest taki, że pies wróci do schroniska. I tyle w temacie.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Aha, rozumiem. Wszystkie wiecie lepiej, a żadna z was nie podała mi żadnej sensownej rady i żadnego argumentu jak rozmawiać, żeby on też przekonał się o tym, że dom jest dla niego lepszym miejscem.
Pies nie wróci do schroniska, prędzej ja się wyprowadzę i wezmę go ze sobą. Umowę najwyżej w schronisku przepiszemy.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 21:35   #11
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Ale co ci mam doradzić? Razem z facetem zdecydowaliście wspólnie o adopcji a teraz on chce trzymać psa w kojcu. Jakie jest rozwiązanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-06, 21:42   #12
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Cześć,
Zwracam się do Was z prośbą o porady. Mam psa, 6-miesięcznego szczeniaka mieszańca (coś z owczarkiem niemieckim chyba). Adoptowany ze schroniska, po ciężkich przejściach z biciem przez poprzednich właścicieli. Bardzo lgnie do ludzi, jest dość chudy (robię, co mogę, żeby przybrał, badamy się też pod kątem pasożytów). Problem jest taki, że mój facet chce, żeby pies zamieszkał w budzie w kojcu na podwórku. Jego argumenty to bo pies jest duży i powinien pilnować podwórka, bo kto widział psa na wsi w domu. I że to nie jest pies do domu. Mamy ogrzewanie podłogowe, ale jest już zmniejszone.
Wg mnie będzie to dla niego duża krzywda, bo boi się, że go zostawimy cały czas, chodzi za nami krok w krok. Nie chcę też, żeby spał na mrozie. Zaczynam przyzwyczajenia do klatki kennelowej, ale to trzeba powoli, w tempie psa. Pies oczywiście wychodzi na spacery 6 razy dziennie, w tym dwa po minimum pół godziny. Boję się też, że jak pies pójdzie do kojca to już tylko ja będę z nim wychodzić, bo przecież pies biega po podwórku/sporym kojcu.
Jak Wy to widzicie? Macie jakieś argumenty za domem, a jakieś za podwórkiem?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Owczarek niemiecki MUSI pracować i MUSI być przy człowieku. Zwierzeta jak i ludzie są stadne, a Wy jesteście jego stadem.
I co mu robią te biedne koty?
Chyba zmieniłabym w tej sytuacji faceta, jeśli ma takie skostniałe podejście. Powiedz mu, że od pilnowania to może sobie wynająć firmę Albo założyć kamery.
Do tego chce zamknąć w kojcu szczeniaka... Ciekawe czy dziecko też by zamknął. Strasznie Ci współczuję.
Rozmowa ze specjalistą może mu coś zaświeci.
No i zapytaj czy facet by chciał siedzieć upał czy mróz sam zamknięty na małej powierzchni. Możecie mu zorganizować drugie posłanie na tarasie. Jako szczeniak na pewno nie będzie tam chciał przebywać sam, ale jako dorosły pies może w letnie dni o optymalnej temperaturze sam woleć pospać na materacu na dworze. I zamontowac klapkę z wejściem do domu, bo zwierzak ma być tam z wolnej woli, a nie przymusu.

Możesz też poszukać stron z informacją o rasie. Owczary bardzo potrzebują człowieka. To ten typ, co będzie chciał spać obok waszego łóżka, a jak będziesz na kanapie oglądać tv, to zaśnie 50cm od kanapy na kapciach. Jeśli oczywiście oduczysz spania na łózku.

Nie musisz przepisywać umowy ze schroniskiem, wystarczy dokument zrzeczenia się przez niego psa na rzecz Ciebie. Tylko zrób to zanim mu powiesz "Nara", bo może zacznie robić na złość, a szkoda zwierzaka.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 21:44   #13
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Owczarek niemiecki MUSI pracować i MUSI być przy człowieku. Zwierzeta jak i ludzie są stadne, a Wy jesteście jego stadem.
I co mu robią te biedne koty?
Chyba zmieniłabym w tej sytuacji faceta, jeśli ma takie skostniałe podejście. Powiedz mu, że od pilnowania to może sobie wynająć firmę Albo założyć kamery.
Do tego chce zamknąć w kojcu szczeniaka... Ciekawe czy dziecko też by zamknął. Strasznie Ci współczuję.
Rozmowa ze specjalistą może mu coś zaświeci.
No i zapytaj czy facet by chciał siedzieć upał czy mróz sam zamknięty na małej powierzchni. Możecie mu zorganizować drugie posłanie na tarasie. Jako szczeniak na pewno nie będzie tam chciał przebywać sam, ale jako dorosły pies może w letnie dni o optymalnej temperaturze sam woleć pospać na materacu na dworze. I zamontowac klapkę z wejściem do domu, bo zwierzak ma być tam z wolnej woli, a nie przymusu.

Możesz też poszukać stron z informacją o rasie. Owczary bardzo potrzebują człowieka. To ten typ, co będzie chciał spać obok waszego łóżka, a jak będziesz na kanapie oglądać tv, to zaśnie 50cm od kanapy na kapciach. Jeśli oczywiście oduczysz spania na łózku.

Nie musisz przepisywać umowy ze schroniskiem, wystarczy dokument zrzeczenia się przez niego psa na rzecz Ciebie. Tylko zrób to zanim mu powiesz "Nara", bo może zacznie robić na złość, a szkoda zwierzaka.
Miałam nadzieję, że się wypowiesz 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 22:30   #14
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Miałam nadzieję, że się wypowiesz 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki Ja też tak trochę na szybko i w nerwach.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 22:36   #15
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Owczarek niemiecki MUSI pracować i MUSI być przy człowieku. Zwierzeta jak i ludzie są stadne, a Wy jesteście jego stadem.
I co mu robią te biedne koty?
Chyba zmieniłabym w tej sytuacji faceta, jeśli ma takie skostniałe podejście. Powiedz mu, że od pilnowania to może sobie wynająć firmę Albo założyć kamery.
Do tego chce zamknąć w kojcu szczeniaka... Ciekawe czy dziecko też by zamknął. Strasznie Ci współczuję.
Rozmowa ze specjalistą może mu coś zaświeci.
No i zapytaj czy facet by chciał siedzieć upał czy mróz sam zamknięty na małej powierzchni. Możecie mu zorganizować drugie posłanie na tarasie. Jako szczeniak na pewno nie będzie tam chciał przebywać sam, ale jako dorosły pies może w letnie dni o optymalnej temperaturze sam woleć pospać na materacu na dworze. I zamontowac klapkę z wejściem do domu, bo zwierzak ma być tam z wolnej woli, a nie przymusu.

Możesz też poszukać stron z informacją o rasie. Owczary bardzo potrzebują człowieka. To ten typ, co będzie chciał spać obok waszego łóżka, a jak będziesz na kanapie oglądać tv, to zaśnie 50cm od kanapy na kapciach. Jeśli oczywiście oduczysz spania na łózku.

Nie musisz przepisywać umowy ze schroniskiem, wystarczy dokument zrzeczenia się przez niego psa na rzecz Ciebie. Tylko zrób to zanim mu powiesz "Nara", bo może zacznie robić na złość, a szkoda zwierzaka.
Dziękuję za rady. Dokładnie tak robi. Jak jestem w kuchni to jest ze mną w kuchni. Jak oglądam TV to też jest przy mnie. Tylko na noc idzie do siebie spać. Na łóżka, kanapy nie wolno mu wchodzić, cały czas mu o tym przypominamy, ale jak się rozszaleje w zabawie to już nie myśli co mu wolno, a co nie i skacze. Jak to szczeniak zresztą, jeszcze bardzo się rozprasza.

A koty niestety są tu zmorą. Przychodzą do nas się załatwiać, jest ich sporo i mamy mocno zapaskudzone przez nie przy domu (tam, gdzie jest trochę piachu). Teraz już nie przychodzą, parę razy widziały psa i pewnie czują też zapach.

Facet uważa, że pies ma takie futro, że w połączeniu z ciepłą budą nie będzie odczuwał negatywnie temperatury. I jak ma mu być zimno skoro wszystkie psy na naszej wsi zimę przetrzymują na zewnątrz i jest dobrze. Niestety to taka typowa wieś, gdzie pies w kojcu jest normą, a jak wychodzę z naszym na spacer to się na mnie dziwnie patrzą.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2021-01-06 o 22:38
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 22:40   #16
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady. Dokładnie tak robi. Jak jestem w kuchni to jest ze mną w kuchni. Jak oglądam TV to też jest przy mnie. Tylko na noc idzie do siebie spać. Na łóżka, kanapy nie wolno mu wchodzić, cały czas mu o tym przypominamy, ale jak się rozszaleje w zabawie to już nie myśli co mu wolno, a co nie i skacze. Jak to szczeniak zresztą, jeszcze bardzo się rozprasza.

A koty niestety są tu zmorą. Przychodzą do nas się załatwiać, jest ich sporo i mamy mocno zapaskudzone przez nie przy domu (tam, gdzie jest trochę piachu). Teraz już nie przychodzą, parę razy widziały psa i pewnie czują też zapach.

Facet uważa, że pies ma takie futro, że w połączeniu z ciepłą budą nie będzie odczuwał negatywnie temperatury. I jak ma mu być zimno skoro wszystkie psy na naszej wsi zimę przetrzymują na zewnątrz i jest dobrze. Niestety to taka typowa wieś, gdzie pies w kojcu jest normą, a jak wychodzę z naszym na spacer to się na mnie dziwnie patrzą.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Idzie spać do siebie, czyli gdzie? Do budy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 22:47   #17
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Owczarki mają genetycznie problemy ze stawami i kręgosłupem. Żadne tam ciepło. Polscy żołnierze podczas drugiej wojny światowej spali na śniegu i żyli Tylko, że taki mój dziadek 40 lat później nie był w stanie chodzić przez nawracajace całe zycie zapalenie stawów. Tak samo będzie z psem. Można i bić dziecko, przeciez przeżyje, ale czy nic mu nie będzie? Dużo jest takich "można". Kiedyś psy trzymano na łańcuchach... kobiety nie miały prawa głosu, ani wstępu na uniwersytety, w gówno wylewało się oknem. Wszystko się na szczęście zmienia dzięki temu, że nasza wiedza idzie do przodu.

Druga sprawa u owczarków to skłonność do skrętu żołądka - po 6 godzinach następuje zgon, a im dłużej trwa skręt tym mniejsza szansa, że psa odratuje operacja. Jak on wyobraża sobie tego pilnować, kiedy pies siedzi w kojcu i nie przyjdzie Was poinformować, że coś jest nie tak? Pies sobie sam pomocy nie wezwie. To taka logika, jakby chciał zostawiać dziecko bez opieki. No oboje są sobie w stanie tyle samo pomóc.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 23:03   #18
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Idzie spać do siebie, czyli gdzie? Do budy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, ma posłanie pod kominkiem. Taką pufę wielką jakby, a obecnie śpi na tym i w otwartej klatce kennelowej. Bardzo się cieszę, że nie ma z tym problemów.
Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Owczarki mają genetycznie problemy ze stawami i kręgosłupem. Żadne tam ciepło. Polscy żołnierze podczas drugiej wojny światowej spali na śniegu i żyli Tylko, że taki mój dziadek 40 lat później nie był w stanie chodzić przez nawracajace całe zycie zapalenie stawów. Tak samo będzie z psem. Można i bić dziecko, przeciez przeżyje, ale czy nic mu nie będzie? Dużo jest takich "można". Kiedyś psy trzymano na łańcuchach... kobiety nie miały prawa głosu, ani wstępu na uniwersytety, w gówno wylewało się oknem. Wszystko się na szczęście zmienia dzięki temu, że nasza wiedza idzie do przodu.

Druga sprawa u owczarków to skłonność do skrętu żołądka - po 6 godzinach następuje zgon, a im dłużej trwa skręt tym mniejsza szansa, że psa odratuje operacja. Jak on wyobraża sobie tego pilnować, kiedy pies siedzi w kojcu i nie przyjdzie Was poinformować, że coś jest nie tak? Pies sobie sam pomocy nie wezwie. To taka logika, jakby chciał zostawiać dziecko bez opieki. No oboje są sobie w stanie tyle samo pomóc.
Dobre argumenty, dzięki.
On ma jeszcze płytę metalową w łapce. Miał operację dwa miesiące temu, paskudnie złamana łapka, ale tylko tyle wczoraj pani weterynarz powiedziała. Myślę, że to też jest poważna przeszkoda, żeby spał na dworze.
Do tej pory miałam same małe psy, więc wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Sporo czytam i staram się dokształcać. O skręcie wiedziałam tak ogólnie, że u dużych psów występuje. Kupiłam mu miskę, która spowalnia jedzenie albo część posiłków dostaje w kongu, ale oczywiście to nie gwarantuje niczego.

Napiszę jutro wieczorem jak spotkanie z behawiorystką, bo pewnie wrócimy z niego późno.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2021-01-06 o 23:05
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 00:35   #19
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Nie, ma posłanie pod kominkiem. Taką pufę wielką jakby, a obecnie śpi na tym i w otwartej klatce kennelowej. Bardzo się cieszę, że nie ma z tym problemów.Dobre argumenty, dzięki.
On ma jeszcze płytę metalową w łapce. Miał operację dwa miesiące temu, paskudnie złamana łapka, ale tylko tyle wczoraj pani weterynarz powiedziała. Myślę, że to też jest poważna przeszkoda, żeby spał na dworze.
Do tej pory miałam same małe psy, więc wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Sporo czytam i staram się dokształcać. O skręcie wiedziałam tak ogólnie, że u dużych psów występuje. Kupiłam mu miskę, która spowalnia jedzenie albo część posiłków dostaje w kongu, ale oczywiście to nie gwarantuje niczego.

Napiszę jutro wieczorem jak spotkanie z behawiorystką, bo pewnie wrócimy z niego późno.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Miska zwalniajaca to bardzo dobry pomysl, mozesz tez karmic mlodego z maty węchowej. Psy je kochają.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-07, 01:30   #20
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Aha, rozumiem. Wszystkie wiecie lepiej, a żadna z was nie podała mi żadnej sensownej rady i żadnego argumentu jak rozmawiać, żeby on też przekonał się o tym, że dom jest dla niego lepszym miejscem.
Pies nie wróci do schroniska, prędzej ja się wyprowadzę i wezmę go ze sobą. Umowę najwyżej w schronisku przepiszemy.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Nie dogadaliscie się przed wzięciem pieska ze schroniska. Jedyne co możesz zrobić to postawić sprawę twardo: pies w domu albo oboje odchodzicie. Nie widzę innego rozwiązania.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 18:05   #21
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Miska zwalniajaca to bardzo dobry pomysl, mozesz tez karmic mlodego z maty węchowej. Psy je kochają.
O widzisz, o tym nie wiedziałam. Kupię mu taką.
Byliśmy u pani behawiorystki. Poruszyłam temat tego kojca i podwórka. Mam nadzieję, że wystarczająco długo wytłumaczyła, że to beznadziejny pomysł i w ogóle skąd on to wytrzasnął. Stracilibyśmy go wtedy. A powiedziała, że po tym co przeszedł jest cudowny. Słucha się, przychodzi na zawołanie na smyczy, siada na komendę, jest bardzo ciekawy świata przy czym cały czas pyta się "czy może" np. z nią odejść. Bardzo dobrze się komunikuje.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2021-01-07 o 18:33
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-12, 11:26   #22
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Ja nie uznaję trzymania psa na dworze... Dla mnie pies ma być towarzyszem, a co to za towarzysz, którego przy mnie nie ma...?
Równie dobrze mogłabym uważać psa sąsiadów za swojego...

Mam mieszańca border collie i wyżła. Sunia pilnuje ogródka rewelacyjnie. Ale przebywa w domu, wypuszczam ją kiedy chce (chyba, że jestem w pracy to siedzi w domu).
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 17:15   #23
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Ja też nie wyobrażam sobie psa na zewnątrz.
Ustaliliśmy, że zostaje w domu. Idziemy na szkolenie, żeby wiedzieć jak z nim pracować dokładnie.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 07:42   #24
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Krótka aktualizacja po półtorej miesiąca. Psina jest z nami w domu, śpi z nami w łóżku i facet nie ma z tym problemu. Dużo pomogła nam behawiorystka i podstawowe szkolenie posłuszeństwa. Okazało się, że oni też potrafią się fajnie dogadać, jeżeli oboje chcą. Zobaczymy co będzie przy końcu szkolenia, ale na razie wygląda na to, że pies ma predyspozycje w kierunku obedience, a konkretnie planujemy rally-o na razie. O ile dostanie zielone światło od weterynarza i fizjo. Jak dalej będzie tak bardzo chciał to zobaczymy w jakim kierunku się rozwiniemy.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2021-02-23 o 07:44
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 07:53   #25
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Cudowna przemiana tz 🤪 od kojca w ogrodzie do łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 18:57   #26
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Sama z siebie się nie wzięła.
Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Jak już napisałam sporo też z facetem rozmawiała nasza pani behawiorystka. Dostał książkę o psach na urodziny, jest w trakcie czytania.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 21:28   #27
Mayla999
Przyczajenie
 
Avatar Mayla999
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Jeśli pies to tylko do domu. Nie uznaję kojców, łańcuchów, bud.
Ale pies musi mieć swoje miejsce, swoje legowisko. Swój azyl w domu.
Owczarek to duży pies, mądry, oddany, szybko się uczy, potrzebuje człowieka.
Póki młody to fajnie dla kochającego właściciela jak psiak śpi z nim w łóżku to takie słodkie, kochane...., ale potem ten psiak będzie coraz większy i większy.
Jakieś 40-50 kg....
Deszcze, ciapa i błoto na dworze, roztopy, ulewy a on będzie szedł na swoje miejsce czyli do waszego łóżka...Pomyślcie o tym żeby nie było za późno.
Ja przerabiałam ten temat obłożona w łóżku dwoma labradorami. Po 35 kg każda. Spałam jak w sarkofagu. Nie mogłam przewrócić się na bok. Temperatura w lecie 40 stopni przy czym dodatkowo byłam dogrzewana dwoma futrami. I choć moje psy kocham bez pamięci tak z tej miłości kupiłam dwa legowiska.
Oczywiście moje dziewczyny dalej wylegiwały się po kanapach, fotelach, ale spać już szły do siebie. Każda na swoje legowisko.
Im się żadna krzywda nie stała a ja w końcu mogłam wyprostować nogi.
Pomyśl o tym.
Mayla999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 07:41   #28
kszykszykszy
Raczkowanie
 
Avatar kszykszykszy
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 195
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Zależy... Jeżeli chodzi o mnie to ja mam psa w domu, bo nie mam domu i podwórka w którym miałabym miejsce na kojec. Nie mniej jednak jeżeli miałabym taką opcję to ogrodziłabym kawał terenu dla psa by tam mógł sobie poleżeć, pobawić się, miałby budę, takie idealne miejsce na takie kilka godzin dziennie by był na podwórku. W tym czasie sprzątnąć wszystko i z powrotem ściągnąć psa do domu. To raczej by miało być miejsce, gdzie pies sobie posiedzi przez chwile, ale ostatecznie wraca do domu i się wspólnie tulkamy
kszykszykszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-06, 22:44   #29
crazyllama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 77
Dot.: Pies w kojcu czy w domu

Jak masz psa dac do kojca, to lepiej oddaj go do schronu. Tam tez ma kojec, a celem jest POPRAWA warunków. W schronie bedzie miał szanse znalezc dobry dom.

KAŻDY pies jest psem do domu. Mówię to jako osoba, która zajmuje sie zwierzętami na co dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
crazyllama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-12, 12:50   #30
SoGinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Pies w kojcu czy w domu?

Mieszkam w domu z ogrodem, pies też w domu, w zasadzie w nocy dzielimy poduszkę Biega w ciągu dnia ile chce, zmęczona wraca na kanapę. Już tak się przyzwyczaiłam, że jest z nami, że nie wyobrażam sobie, by mogła zostawać sama na zewnątrz.
SoGinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-10 13:32:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.