Uzupełnianie usuniętego paznokcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-22, 13:20   #1
muffinka48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Lightbulb

Uzupełnianie usuniętego paznokcia


Cześć Mam pytanie głównie do manicurzystek/pedicurzystek, kosmetyczek i osób, które miały chirurgicznie usuwanego paznokcia. Otóż mój usunięty paznokieć (z dużego palca u stopy) odrasta bardzo powoli i chciałabym skorzystać z usług pedicuru by go uzupełnić do normalnej długości. Czy jest to możliwe? Dodam, że w tej chwili jest go tylko połowa. W dodatku jest dość gruby. A dermatolog stwierdziła, że w połowie jest nalot grzybicy. Co sądzicie o "dorobieniu" sztucznego paznokcia?
muffinka48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 13:31   #2
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Uzupełnianie usuniętego paznokcia

Cytat:
Napisane przez muffinka48 Pokaż wiadomość
Cześć Mam pytanie głównie do manicurzystek/pedicurzystek, kosmetyczek i osób, które miały chirurgicznie usuwanego paznokcia. Otóż mój usunięty paznokieć (z dużego palca u stopy) odrasta bardzo powoli i chciałabym skorzystać z usług pedicuru by go uzupełnić do normalnej długości. Czy jest to możliwe? Dodam, że w tej chwili jest go tylko połowa. W dodatku jest dość gruby. A dermatolog stwierdziła, że w połowie jest nalot grzybicy. Co sądzicie o "dorobieniu" sztucznego paznokcia?
absolutnie nie można przedłużyć paznokcia bo zrobi Ci się grzybica .. generalnie na paznokcie uszkodzone nie wolno kłaść żelu - ponieważ w takich warunkach grzybica ma idealne warunki aby powstać. Przeczekaj Lato się prawie kończy
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 13:35   #3
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uzupełnianie usuniętego paznokcia

znalezione w wujku guglu:
Rekonstrukcja paznokcia zniszczonego grzybicą - przebieg zabiegu
Zabieg polega na aplikacji specjalnej masy na paznokieć, która blokuje dostęp powietrza, sprzyjającego powstawaniu grzybicy. Podczas zabiegu muszą być zachowane wszelkie zasady higieny. Osoba wykonująca zabieg ma założone rękawiczki oraz specjalną maskę.
Podczas zabiegu z paznokci usuwana jest powierzchnia paznokcia zajęta przez grzybicę za pomocą frezarki. Przy użyciu odpowiednich frezów usuwana jest jak największa część płytki paznokciowej. Najczęściej stosowane są frezy ceramiczne w przypadku delikatnych paznokci lub diamentowe w przypadku grubych paznokci.
Po usunięciu zniszczonej płytki rozpoczyna się proces nakładania masy do rekonstrukcji paznokci. Rozprowadzana jest ona po całej powierzchni paznokcia, a następnie gdy lekko przeschnie układany jest na niej kawałek fizeliny. Po przyschnięciu masy wraz z fizeliną nakładana jest kolejna warstwa masy. Całkowity czas schnięcia może trwać ok. 30 minut.
Po uzyskaniu odpowiedniej grubości rekonstruowanych paznokci następuje kształtowanie płytki paznokciowej. Taka obróbka estetyczna wykonywana jest frezarką i wymaga ona bardzo dużych umiejętności od operatora urządzenia. Odtwarzany paznokieć powinien swym wyglądem przypominać naturalny paznokieć.

Rekonstrukcja paznokcia zniszczonego grzybicą - przebieg zabiegu
Efektem zabiegu jest trwałe odtworzenie paznokcia, który można przycinać, piłować, malować oraz zdobić. Dzięki procedurze można pozbyć się kompleksów i wszelkich zahamowań do noszenia odkrytych butów.

Rekonstrukcja paznokcia zniszczonego grzybicą - orientacyjny koszt zabiegu
Orientacyjny koszt zabiegu: rekonstrukcja jednego paznokcia 100 – 300 PLN.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 13:39   #4
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Uzupełnianie usuniętego paznokcia

Ja mówię o masie żelowej ! A ty piszesz o czymś zupełnie innym.
Ja zrozumiałam że chodzi o masę żelową.

Edytowane przez mogg
Czas edycji: 2014-08-22 o 13:40
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 13:44   #5
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uzupełnianie usuniętego paznokcia

więc podałam alternatywę zwykłego żelu bym nie kładła ale taki specjalny-czemu nie?jeśli specjalista obejrzy palucha of course i powie że można
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 13:45   #6
muffinka48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Uzupełnianie usuniętego paznokcia

Tak, chodziło mi o masę żelową, jednak wypowiedź poprzedniczki też mi bardzo pomogła, dzięki dziewczyny chyba zdecyduję się na ten sposób do zainfekowanych paznokci
muffinka48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 22:24   #7
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Uzupełnianie usuniętego paznokcia

Specjalny to pewka ze mozna
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-12, 09:06   #8
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Uzupełnianie usuniętego paznokcia

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
absolutnie nie można przedłużyć paznokcia bo zrobi Ci się grzybica .. generalnie na paznokcie uszkodzone nie wolno kłaść żelu - ponieważ w takich warunkach grzybica ma idealne warunki aby powstać. Przeczekaj Lato się prawie kończy
Jest specjalna masa do rekonstrukcji paznokic peclavus ktora może być stosowana na paznokcie z objawami grzybicy.
Moim zdnaiem grzybicę trzeba leczyć nie wolno chyba nakładać niczego bez jakichkolwiek środków zapobiegawczych. Najlepiej zrobić badania mikologiczne i zażyć jakiś antybiotyk. Czyli masa + antybiotyk = OK

Wiecie o tym, że jest aż 7 czy nawet 8 metod rekonstrukcji paznokci?
Trafiłam na tablice w podologicznym poradniku.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-12 10:06:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.