Aceton lepszy do naturalnych paznokci? Czy zmywacz bezacetonowy to mit? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-29, 14:17   #1
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468

Aceton lepszy do naturalnych paznokci? Czy zmywacz bezacetonowy to mit?


Witam wszystkie Wizażanki!

Chciałabym poruszyć sprawę zmywaczy, których używamy do zmywania mani z naturalnych pazurków.

Ostatnio natykam się na artykuły w zagranicznych serwisach oraz na blogach, że kult zmywaczy bezacetonowych to MIT!
Ponoć aceton jest o wiele bezpieczniejszą opcją, jeśli chodzi o wygląd i kondycję naszych paznokci.

Jako źródło chcę przytoczyć na przykład artykuł:
http://www.nailcarehq.com/is-acetone...olish-remover/
oraz blog SimplyNailogical - właścicielka ma piękne i imponujące długością naturalne paznokcie.

Przytaczam skrót wymienionych argumentów:

1. Aceton pod względem kosmetologicznym jest mniej szkodliwym składnikiem, niż inne, często używane składniki w zmywaczach bezacetonowych np. ethyl acetate czy methyl ethyl ketone.

2. Aceton owszem, wysusza, ale paruje w błyskawicznym tempie. Parując i znikając, "zabiera" ze sobą również naturalne substancje oleiste wytworzone przez paznokieć i skórę, stąd efekt wysuszenia. Dzięki tempu wysychania i parowania, kontakt z paznokciem jest o wiele krótszy, niż w przypadku innych składników.
Aby zminimalizować efekt wysuszenia, trzeba dokładnie powcierać jakiś naturalny olejek, oliwę lub masełko - PRZED zmyciem paznokci. To zapobiega w dużej mierze negatywnym skutkom.

3. Aceton jest najbardziej efektywnym składnikiem zmywającym lakier. To również skraca czas kontaktu płytki ze zmywaczem i skraca czas zmywania lakieru.

4. Najlepszą opcją zmywania lakieru jest:
- natrzeć dokładnie skórki i pomalowane paznokcie olejkiem/oliwą
- używać połączenia acetonu z dodatkiem olejków (można dodać samemu do zmywacza)
- umyć ręce po zmyciu a następnie dokładnie wyolejować paznokcie

5. Prawidłowe użycie acetonu raz w tygodniu nie ma dużego wpływu na kondycję paznokci, skóra i paznokcie są w stanie to wyregulować.


Dużo takich opinii pojawiających się w internecie skłania mnie do zastanawiania się, czy rzeczywiście lepiej przeprosić się z acetonowymi zmywaczami, tyle, że zmienić sposób zmywania lakieru.
Ale jeszcze nie podjęłam decyzji Byłaby to dla mnie spora rewolucja

Chciałabym się dowiedzieć co o tym sądzą inne pazurkomaniaczki
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 18:16   #2
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Aceton lepszy do naturalnych paznokci? Czy zmywacz bezacetonowy to mit?

Wprawdzie nie jestem pazurkomaniaczką i nie wiem, co w tym świecie słychać, co jest modne, co polecane, a co zakazane, nie znam też odpowiedzi na Twoje tytułowe pytanie, ale akurat używam zmywacza z acetonem (i zawsze tak było) oraz acetonu solo (do zmywania brokatów) i nie cierpię z tego powodu.

Ale dwie sprawy:
1. Dbam o pielęgnację (oleje obowiązkowo codziennie wieczorem)
2. Zmywam mani raz w tygodniu albo rzadziej

Używam tego zmywacza, bo tak jest po prostu szybciej i wygodniej. Od dziewczyn z wątku olejowego dowiedziałam się całkiem niedawno, żeby nie kłaść lakieru "na zmywacz", tylko wcześniej umyć ręce - i teraz tak robię tak na wszelki wypadek, bo argument do mnie trafił i nie wymaga to poświęceń Ale nie sądzę, bym całkowicie zrezygnowała z tego składnika w zmywaczu (no chyba, że wymyślą coś bardziej skutecznego)
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2015-04-29 o 18:24
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 20:55   #3
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Aceton lepszy do naturalnych paznokci? Czy zmywacz bezacetonowy to mit?

Chyba przekonałaś mnie do wypróbowania zmywacza z acetonem przez jakiś czas.
Rzeczywiście różnica w szybkości zmywania jest kolosalna, może jednak to będzie lepsza opcja dla paznokci - mając na myśli rozsądną ilość i częstotliwość
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 09:08   #4
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Aceton lepszy do naturalnych paznokci? Czy zmywacz bezacetonowy to mit?

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Wprawdzie nie jestem pazurkomaniaczką i nie wiem, co w tym świecie słychać, co jest modne, co polecane, a co zakazane, nie znam też odpowiedzi na Twoje tytułowe pytanie, ale akurat używam zmywacza z acetonem (i zawsze tak było) oraz acetonu solo (do zmywania brokatów) i nie cierpię z tego powodu.

Ale dwie sprawy:
1. Dbam o pielęgnację (oleje obowiązkowo codziennie wieczorem)
2. Zmywam mani raz w tygodniu albo rzadziej

Używam tego zmywacza, bo tak jest po prostu szybciej i wygodniej. Od dziewczyn z wątku olejowego dowiedziałam się całkiem niedawno, żeby nie kłaść lakieru "na zmywacz", tylko wcześniej umyć ręce - i teraz tak robię tak na wszelki wypadek, bo argument do mnie trafił i nie wymaga to poświęceń Ale nie sądzę, bym całkowicie zrezygnowała z tego składnika w zmywaczu (no chyba, że wymyślą coś bardziej skutecznego)

Używam tego samego zmywacza, jest najlepszy I od zawsze po zmyciu myję paznokcie dość dokładnie mydłem, nawet nie sądziłam, że ktoś może tego nie robić, tylko od razu malować paznokcie hmmm
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 19:18   #5
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Aceton lepszy do naturalnych paznokci? Czy zmywacz bezacetonowy to mit?

Kupiłam zmywacz z acetonem Sally Hansen i będę testować.
Od paru lat używam bezacetonowych i to ogromna zmiana jak dla mnie

Zobaczymy jak się będą pazury trzymać

Najgorzej bedzie wytrzymac cały tydzień w jednym kolorze, bo zwykle co 3 dni zmieniam jak nabieram ochoty na inny ) )
__________________
Skromna paznokciowa galeria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=816243
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 13:47   #6
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Aceton lepszy do naturalnych paznokci? Czy zmywacz bezacetonowy to mit?

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Używam tego samego zmywacza, jest najlepszy I od zawsze po zmyciu myję paznokcie dość dokładnie mydłem, nawet nie sądziłam, że ktoś może tego nie robić, tylko od razu malować paznokcie hmmm
Ja zawsze jak zmywam paznokcie(teraz obiecuje sobie skórki przed zmywaniem czymś napaćkać tłustym) to myje dłonie bo mi śmierdzi zmywaczem :P też nie sądziłam, że ktoś może od razu ponownie bez mycia rąk malować pazury

Ps.Też lubię ten zmywacz i wcale nie zamierzam stosować bez acetonu bo zmywałabym je z wieczność xd
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 22:51   #7
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Aceton lepszy do naturalnych paznokci? Czy zmywacz bezacetonowy to mit?

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja zawsze jak zmywam paznokcie(teraz obiecuje sobie skórki przed zmywaniem czymś napaćkać tłustym) to myje dłonie bo mi śmierdzi zmywaczem :P też nie sądziłam, że ktoś może od razu ponownie bez mycia rąk malować pazury

Ps.Też lubię ten zmywacz i wcale nie zamierzam stosować bez acetonu bo zmywałabym je z wieczność xd
Edit:Być może zielona Isana to przyczyną moich rozdwajajacych się paznokci(max trzy zazwyczaj kciuki,wskazujący i środkowy).....
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-24 23:51:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.