Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-12, 14:02   #241
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No życzę Ci oczywiście, żeby się sprawdziła.
Ja miałam kiedyś problemy z rozszerzonymi i zanieczyszczonymi porami i miałam taką szczoteczkę (zwykłą, to dawno było) i rzeczywiście oczyszczenie jest lepsze. Ale nie idealne- porów nie zamknie, nie zmniejszy. Na to to tylko złuszczanie. Bo problem będzie powracał.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

pamiętam Twoje wpisy na ten temat...
kwasów się trochę boję bo po mandelaku rozwaliło mi się kilka naczynek, boję się też uwrażliwienia skóry jakie można sobie zafundować po ich długotrwałym stosowaniu...
na razie będę się gruntownie oczyszczać i domykać pory glinkami...zobaczymy co z tego wyjdzie...
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 20:30   #242
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

pamiętam Twoje wpisy na ten temat...
kwasów się trochę boję bo po mandelaku rozwaliło mi się kilka naczynek, boję się też uwrażliwienia skóry jakie można sobie zafundować po ich długotrwałym stosowaniu...
na razie będę się gruntownie oczyszczać i domykać pory glinkami...zobaczymy co z tego wyjdzie...
hellooo...dawno mnie u was nie było
Kochana niestety potwierdzę że bez kwasów marne szanse, jesli ktoś ma spore pory/rozszerzone i znaieczyszczone...

A przeglądąłaś kwasy, chyba są jakieś dość bezpieczne dla naczynkowców... albo może w olejowej formie by się lepiej sprawdziły.
U mnie nie sprawdził się np. migdał, porażka na całej lini...
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 20:42   #243
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
hellooo...dawno mnie u was nie było
Kochana niestety potwierdzę że bez kwasów marne szanse, jesli ktoś ma spore pory/rozszerzone i znaieczyszczone...

A przeglądąłaś kwasy, chyba są jakieś dość bezpieczne dla naczynkowców... albo może w olejowej formie by się lepiej sprawdziły.
U mnie nie sprawdził się np. migdał, porażka na całej lini...
przyznaję, że nie mam z nimi zbyt dużego doświadczenia, mandelak skutecznie zniechęcił mnie to tego typu zabiegów u kosmetyczek (pewnie źle trafiłam ), w domu próbowałam zabawy z glyco A i triacnealem, ale męczyłam się okrutnie z tymi kremidłami - przyniosły więcej szkody niż pożytku, podobał mi się tonik z nieistniejącego już noalab z azeloglicyną - był prawdziwym pogromcą ropniaków, mam teraz w domu glukonolakton i podchodzę do niego jak pies do jeża...
nigdy nie słyszałam o kwasach w oleju - możesz podlinkować coś godnego uwagi na ten temat
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 21:08   #244
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
przyznaję, że nie mam z nimi zbyt dużego doświadczenia, mandelak skutecznie zniechęcił mnie to tego typu zabiegów u kosmetyczek (pewnie źle trafiłam ), w domu próbowałam zabawy z glyco A i triacnealem, ale męczyłam się okrutnie z tymi kremidłami - przyniosły więcej szkody niż pożytku, podobał mi się tonik z nieistniejącego już noalab z azeloglicyną - był prawdziwym pogromcą ropniaków, mam teraz w domu glukonolakton i podchodzę do niego jak pies do jeża...
nigdy nie słyszałam o kwasach w oleju - możesz podlinkować coś godnego uwagi na ten temat
Nie wiem czy Ci się to do czegoś przyda, ale u mnie ładnie zwężał pory i oczyszczał tonik z kwasem salicylowym AMB z tej serii Purifying Care. Miałam próbki innych z tej serii produktów, niezłe są. Krem świetny, chociaż nie na co dzień dla mnie. Żel do mycia przyzwoity, nie mogę więcej powiedzieć, bo to jednak próbki były saszetkowe, ale tonik miałam pełnowymiarowy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 10:13   #245
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
przyznaję, że nie mam z nimi zbyt dużego doświadczenia, mandelak skutecznie zniechęcił mnie to tego typu zabiegów u kosmetyczek (pewnie źle trafiłam ), w domu próbowałam zabawy z glyco A i triacnealem, ale męczyłam się okrutnie z tymi kremidłami - przyniosły więcej szkody niż pożytku, podobał mi się tonik z nieistniejącego już noalab z azeloglicyną - był prawdziwym pogromcą ropniaków, mam teraz w domu glukonolakton i podchodzę do niego jak pies do jeża...
nigdy nie słyszałam o kwasach w oleju - możesz podlinkować coś godnego uwagi na ten temat
Miałam na myśli coś w stylu serum lemon z BU, on jest z salicylem i olejami może coś podobnego jest z innymi kwasami... musiałabys poczyctać wątek o zaskórniakach czy jakoś tak, tam Lori z tego co pamiętam dużo info wpisywała... swego czasu nawe mi pomogła co nieco wybrać
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 15:10   #246
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
hellooo...dawno mnie u was nie było

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
przyznaję, że nie mam z nimi zbyt dużego doświadczenia, mandelak skutecznie zniechęcił mnie to tego typu zabiegów u kosmetyczek (pewnie źle trafiłam ), w domu próbowałam zabawy z glyco A i triacnealem, ale męczyłam się okrutnie z tymi kremidłami - przyniosły więcej szkody niż pożytku, podobał mi się tonik z nieistniejącego już noalab z azeloglicyną - był prawdziwym pogromcą ropniaków, mam teraz w domu glukonolakton i podchodzę do niego jak pies do jeża...
nigdy nie słyszałam o kwasach w oleju - możesz podlinkować coś godnego uwagi na ten temat
u mnie super podziałał diacneal (nieistniejący już, nad czym ubolewam, bo triacneal to już nie to samo)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 21:00   #247
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dziękuję Dziewczyny

Korah czy pisząc o nowościach z Philips miałaś na myśli https://wizaz.pl/Pielegnacja/Nowosci...eczka-VisaPure ?

z tego co kojarzę to w clarisonic wykorzystana jest ta sama technologia co w szczoteczkach do zębów Philips Sonicare
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 21:54   #248
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
Dziękuję Dziewczyny

Korah czy pisząc o nowościach z Philips miałaś na myśli https://wizaz.pl/Pielegnacja/Nowosci...eczka-VisaPure ?

z tego co kojarzę to w clarisonic wykorzystana jest ta sama technologia co w szczoteczkach do zębów Philips Sonicare

Tak to ta, już w cenie 350-400zł można kupić. Jest też jakaś nowa szczoteczka marki foreo luna silikonowa, ale droga bardzo.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 12:03   #249
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

mam pytanie do Dziewczyn interesujących się zdrowym żarciem...
od dłuższego czasu kupuje ostropest, taki wiecie normalny z zielarni za poniżej 10 zł
tymczasem znalazłam cos takiego
http://ostropestwitalny.pl/index3.ph...FYFe3godU08A-g

myślicie, że warto dać aż tyle?
może kupował to już ktoś?
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 18:40   #250
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
mam pytanie do Dziewczyn interesujących się zdrowym żarciem...
od dłuższego czasu kupuje ostropest, taki wiecie normalny z zielarni za poniżej 10 zł
tymczasem znalazłam cos takiego
http://ostropestwitalny.pl/index3.ph...FYFe3godU08A-g

myślicie, że warto dać aż tyle?
może kupował to już ktoś?
Ostropest jest w mojej codziennej diecie. Bardzo poprawił mój stan skóry, czy włosów. Mam nadzieję, że na wątrobę też działa Ja kupuję z ekologicznych upraw, ale o takim jak ten z linka nie słyszałam. Strasznie dużo kasy - albo zwykłe zdzierstwo i bazowanie na naiwności albo faktycznie coś super. Ja podchodzę z dużym dystansem - postaram wywiedzieć się u swego trenera dietetyka i dam znać, bo temat ciekawy.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 20:12   #251
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ostropest jest w mojej codziennej diecie. Bardzo poprawił mój stan skóry, czy włosów. Mam nadzieję, że na wątrobę też działa Ja kupuję z ekologicznych upraw, ale o takim jak ten z linka nie słyszałam. Strasznie dużo kasy - albo zwykłe zdzierstwo i bazowanie na naiwności albo faktycznie coś super. Ja podchodzę z dużym dystansem - postaram wywiedzieć się u swego trenera dietetyka i dam znać, bo temat ciekawy.
ja zwykle kupuje na zmianę ten z darów natury oraz olvita bo zwyczajnie mam je dostępne stacjonarnie (na żadnym nie jest napisane, że nasiona są eko). a Ty jakie kupujesz?
no właśnie ta cena mocno mnie zastanawia...jeśli dowiesz się cokolwiek proszę o info
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 20:26   #252
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[QUOTE=promolcia;44413023]ja zwykle kupuje na zmianę ten z darów natury oraz olvita bo zwyczajnie mam je dostępne stacjonarnie (na żadnym nie jest napisane, że nasiona są eko). a Ty jakie kupujesz?
no właśnie ta cena mocno mnie zastanawia...jeśli dowiesz się cokolwiek proszę o info [/QUO

Promolciu, kupuję zwykle na Allegro - wierzę naiwnie, ze skoro napisane z ekologicznych, to jest z ekologicznych... Dam znać z pewnością, gdy tylko dostanę jakąś konkretną odpowiedź
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 12:56   #253
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

natko, żeby nie zaśmiecać głównego wątku napiszę resztę tutaj


Cytat:
Napisane przez natkaa
To strasznie dziwne, bo przecież system na stronie nie powinien dopuścić, by dwie różne osoby zarejestrowały tą samą szczotkę. Wtedy komu przysługiwałaby gwarancja, jakby co? Może zaraz w sieci znajdę jakąś fejkową szczotkę albo właśnie prawdziwą i spróbuje zarejestrować, ciekawe czy pójdzie ponownie.

Cytat:
Napisane przez natkaa
Ale jaja. Właśnie zarejestrowałam fejka i normalną z sieci. Bez problemu przeszła prawdziwa szczotka, co oznacza, że jeśli tylko znajdziesz prawdziwy kod, gdzieś tam w sieci, to system łyka, a to jest ewidentny błąd. Dodatkowo dostałam jeszcze 25 dolarów zniżki na zakupy w Clarisonicu, to jest nieprawdopodobne po prostu! Bo to oznacza, że każdą szczoteczkę można tak zarejestrować. No chyba, że kod, który przypadkowo znalazłam w sieci był niezarejestrowany, ale biorąc pod uwagę Twój przykład w to wątpię... Zresztą w recenzji było o kodzie, czyli sprawdzony.

Fejk nie przeszedł, co wcale nie poprawiło mi humoru, bo tak nie powinno być...


moja wczorajsza odpowiedź na Twoje pytanie dotyczyła "Niestety nie ma co liczyć, by ktoś podał kod przed kupnem, prawda?". właśnie dlatego sprawdziłam czy da się ponownie zarejestrować oryginalny produkt i odpisałam, że da się. oznacza to, że nawet należy pytać o kody przed zakupem aby móc je sprawdzić. i w pewnym sensie to bardzo dobrze, że system pozwala na wielokrotną rejestrację tego samego urządzenia bo daje to możliwość sprawdzenia, że dany produkt jest najprawdopodobniej oryginałem i przeszedł końcową kontrolę jakości. a to że każdy kto zarejestruje produkt dostaje 25 $ zniżki - no cóż - tylko z tego korzystać
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 13:02   #254
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

moja wczorajsza odpowiedź na Twoje pytanie dotyczyła "Niestety nie ma co liczyć, by ktoś podał kod przed kupnem, prawda?". właśnie dlatego sprawdziłam czy da się ponownie zarejestrować oryginalny produkt i odpisałam, że da się. oznacza to, że nawet należy pytać o kody przed zakupem aby móc je sprawdzić. i w pewnym sensie to bardzo dobrze, że system pozwala na wielokrotną rejestrację tego samego urządzenia bo daje to możliwość sprawdzenia, że dany produkt jest najprawdopodobniej oryginałem i przeszedł końcową kontrolę jakości. a to że każdy kto zarejestruje produkt dostaje 25 $ zniżki - no cóż - tylko z tego korzystać
sorry, że się wtrącę, ale jaki w ogóle jest sens tych kodów hulających po necie? Czy taki kod ma być gwarancją oryginalności? przecież jeśli kopiuje się urządzenia, kody też można skopiować (zwłaszcza tak łatwo dostępne
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 13:36   #255
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
sorry, że się wtrącę, ale jaki w ogóle jest sens tych kodów hulających po necie? Czy taki kod ma być gwarancją oryginalności? przecież jeśli kopiuje się urządzenia, kody też można skopiować (zwłaszcza tak łatwo dostępne
do tej pory metoda wydawał się działać, ale masz rację za chwilę ktoś też wpadnie na taki pomysł i te wchodzące kody zaczną kopiować. nie ma rady - trzeba trochę pooszczędzać i dokonać zakupu na vipach w sephorze
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 18:11   #256
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
do tej pory metoda wydawał się działać, ale masz rację za chwilę ktoś też wpadnie na taki pomysł i te wchodzące kody zaczną kopiować. nie ma rady - trzeba trochę pooszczędzać i dokonać zakupu na vipach w sephorze
Tu jesteś Dobra to na ten temat tutaj, co by wątku nie zaśmiecać.

Też uważam, że ktoś wpadnie na pomysł, co by kopiować kody.

O ile kody Sephorowe wchodzą, bo nie wiem tego jeszcze z pewnego źródła.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 12:03   #257
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

napisz proszę w wolnej chwili co tam się ciekawego wczoraj dowiedziałaś bo widzę, że coraz więcej z nas ma ochotę na tą szczotę
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 12:50   #258
.:Mala:.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 22
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak to ta, już w cenie 350-400zł można kupić. Jest też jakaś nowa szczoteczka marki foreo luna silikonowa, ale droga bardzo.
Foreo Luna Mini kosztuje 509zł, a zwykła 719zł (z funkcją przeciwzmarszczkową) - ceny ze strony producenta. Zaleta - nie trzeba zmieniać główek.
A Clarisonic Mia 2 był ostatnio na gruponie za 349zł.
.:Mala:. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 15:17   #259
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Hej Dziewczyny, nie mam pojęcia czy piszę we właściwym wątku, jeśli nie przepraszam
Zależy mi na jakimś prostym pudrze do twarzy, zainteresowałam się pudrem jedwabnym. Bambusa raczej chciałabym uniknąć, gdyż moja cera mimo błyszczącego czoła ma skłonności do przesuszeń. Jednak na biochemii urody widziałam, że zaleca się jego stężenie w kosmetykach około 3-20%, a samodzielnie nadaje się jako primer. Czy samodzielnie dałby radę jako puder, czy trzeba mieszać go z bambusem i, wg przepisu na stronie, z miką?
Proszę o pomoc
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 17:46   #260
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Witam, mam nadzieję, że nie macie mi za złe, że pytam tutaj. Chciałabym się dowiedzieć czy może któraś z Was padła ofiarą mobbingu w pracy albo ma wśród znajomych osobę, która była tak traktowana. Na razie nie chcę sprawy dawać do prawnika, jestem 5 tygodni na zwolnieniu i wczoraj odbyła się pierwsza rozmowa z moim managerem i kobietą z kadr. Po tej rozmowie odnoszę wrażenie, że chcą to zbagatelizować, zakładają, że nie mam dowodów (bo tak naprawdę jest tylko moje słowo). Nie padło do tej pory słowo "mobbing", na l4 mam stres związany z pracą. Po wczorajszej rozmowie czuję się bezradna (starali się mnie zaszczuć pytaniami, a nie pomóc) i nie wiem jakie kolejne kroki powinnam podjąć.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:10   #261
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Witam, mam nadzieję, że nie macie mi za złe, że pytam tutaj. Chciałabym się dowiedzieć czy może któraś z Was padła ofiarą mobbingu w pracy albo ma wśród znajomych osobę, która była tak traktowana. Na razie nie chcę sprawy dawać do prawnika, jestem 5 tygodni na zwolnieniu i wczoraj odbyła się pierwsza rozmowa z moim managerem i kobietą z kadr. Po tej rozmowie odnoszę wrażenie, że chcą to zbagatelizować, zakładają, że nie mam dowodów (bo tak naprawdę jest tylko moje słowo). Nie padło do tej pory słowo "mobbing", na l4 mam stres związany z pracą. Po wczorajszej rozmowie czuję się bezradna (starali się mnie zaszczuć pytaniami, a nie pomóc) i nie wiem jakie kolejne kroki powinnam podjąć.
Przede wszystkim przykro, że musisz przez to przechodzić
Ja na szczęście nie miałam z tym do czynienia w swoim otoczeniu.
Wiem jedynie tyle, co na szkoleniach dla kadry kierowniczej mi mówili - i z tego co pamietam bez dowodów nie masz szans. Nagrania, zeznania współpracowników (z tym jest zazwyczaj najgorzej), jakieś dowody na pismie (maile, notatki itd.).
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2014-01-09 o 21:13
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:13   #262
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez aneczka077 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, nie mam pojęcia czy piszę we właściwym wątku, jeśli nie przepraszam
Zależy mi na jakimś prostym pudrze do twarzy, zainteresowałam się pudrem jedwabnym. Bambusa raczej chciałabym uniknąć, gdyż moja cera mimo błyszczącego czoła ma skłonności do przesuszeń. Jednak na biochemii urody widziałam, że zaleca się jego stężenie w kosmetykach około 3-20%, a samodzielnie nadaje się jako primer. Czy samodzielnie dałby radę jako puder, czy trzeba mieszać go z bambusem i, wg przepisu na stronie, z miką?
Proszę o pomoc
Niestety nie jestem mocna w kwestii mieszania pudrów, ale może sprawdź sobie puder ryżowy np paese, albo jedwabny dr Hauschka. Z miką się chyba miesza, żeby był kolor lub rozświetlenie, bo tak to puder będzie albo biały albo bezbarwny, ale nie mam pewności.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Witam, mam nadzieję, że nie macie mi za złe, że pytam tutaj. Chciałabym się dowiedzieć czy może któraś z Was padła ofiarą mobbingu w pracy albo ma wśród znajomych osobę, która była tak traktowana. Na razie nie chcę sprawy dawać do prawnika, jestem 5 tygodni na zwolnieniu i wczoraj odbyła się pierwsza rozmowa z moim managerem i kobietą z kadr. Po tej rozmowie odnoszę wrażenie, że chcą to zbagatelizować, zakładają, że nie mam dowodów (bo tak naprawdę jest tylko moje słowo). Nie padło do tej pory słowo "mobbing", na l4 mam stres związany z pracą. Po wczorajszej rozmowie czuję się bezradna (starali się mnie zaszczuć pytaniami, a nie pomóc) i nie wiem jakie kolejne kroki powinnam podjąć.
Nie pomogę Ci za wiele, co najwyżej mogę wesprzeć, bo wiem co czujesz, przechodziłam podobne perypetie z moim szefem, byłam wtedy młodziutka i to była moja pierwsza poważna praca, a słowo "mobbing" brzmiało obco te 10 lat temu. Były zaczepki słowne, potem niby niewinny tzw "zły dotyk" w stylu szczypanie w pupę. Odeszłam stamtąd szybko, nie wytrzymałam presji. Warto, żeby tą osobę ktoś życzliwy Tobie przyłapał na gorącym uczynku, jeśli wiesz co mam na myśli...
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:20   #263
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

sylwiusaka, ale durna sprawa... mam wrazenie, ze w polsce wlasnie sie problem bagatelizuje. w liceum jeden kolega z klasy byl troche mobbingowany. w sumie go lubilismy, ale co niektorzy lubili sie nabijac z "Szu". i on to dzielnie znosil, ale pewnie nie raz mial dosc. i wtedy bylo pelno zebran, rozmow... wtedy pierwszy raz zetknelam sie ze slowem mobbing. tylko ze teoria jedno, a praktyka drugie.
teraz pracuje w duzej korporacji w niemczech i co roku musimy zdawac rozne testy online. o praniu brudnych pieniedzy, o rownouprawnieniu itp... mobbing tez sie przewija i temat jest bardzo powaznie traktowany. przelozeni musza reagowac, bo inaczej maja przechlapane. i zadnych dowodow nie potrzeba, zeby cos sie dzialo. w jednym dziale mielismy dosc nieogarnietego kolege... niby chlop po studiach, prawnik, ale nosz kurde - to taki gosc w stylu "Stefan, a ktorym guzikiem przechodzi sie do nastepnej linijki?" (i wierz mi lub nie, ale takie pytanie rowniez padlo... a pracujemy non stop na kompach). no i owszem, nie raz wnerwil kogos, jak pokasowal wazne rzeczy "przez przypadek", i przez jego... nazwijmy to "sposob pracy" wszystko trwalo znacznie dluzej. ale nikt nie "jezdzil" po nim. a ten co? poszedl do dzialu zajmujacego sie takimi przypadkami i zaczal skarzyc okazalo sie, ze od poczatku zapisywal sobie w swoim tajemnym kalendarzu, kto kiedy jak krzywo na niego spojrzal ("Sylwia odmowila mi pomocy w excelu, bo rozmawiala przez telefon" itp.) i to wystarczylo, zeby zrobic ogolne poruszenie i najazd na caly dzial. po wielu rozmowach wniosek byl taki, ze po prostu kolega nie pasuje do dzialu i niczyja w tym wina, a jako rozwiazanie gosciu dostal pomoc w znalezieniu innego stanowiska w korporacji.
dobra, rozpisalam sie, a wniosek nasuwa sie taki: jesli masz mozliwosc, to idz wyzej z tym problemem. jesli nie... nie wiem do konca, jak sprawa wyglada, ale czesto wyjsciem bedzie tylko zmiana pracy. bo winny oczywiscie nigdzie sie nie ruszy...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 23:27   #264
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dziękuję dziewczyny za odzew i słowa otuchy Z dowodami będzie ciężko, pracuję w miejscu, gdzie nie mogę mieć przy sobie telefonu, ani żadnego sprzętu elektronicznego. Nie chciałbym też nikogo brać jako świadka, bo różnie potem z taką osobą może być... Takich notatek na bieżąco nie robiłam i żałuję. Wczoraj starałam się powiedzieć ogólnie o moich odczuciach itp, nawet nie chcieli słuchać, chodziło o konkrety: żarty - jakie dokładnie?, osoby - kto dokładnie?, drwiny - z czego dokładnie? Wszystkie pytania zadawane takim tonem, jakbym to ja była temu winna. Oczywiście osób nie chciałam podawać (nie chciałam pogorszenia i tak już kiepskich relacji), powiedziałam tylko o dwóch bezpośrednich przełożonych, bo one wiązały się z moim ostatnim dniem pracy - kulminacją. O naturze żartów też im nie chcę mówić, bo jest to temat nieprzyjemny dla mnie (nie są na tle seksualnym). Nie wiem jak wybrnąć z sytuacji, aby nie powiedzieć za dużo i móc tam jeszcze trochę "wytrzymać" (choć nie mam na to najmniejszej ochoty).
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 23:36   #265
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odzew i słowa otuchy Z dowodami będzie ciężko, pracuję w miejscu, gdzie nie mogę mieć przy sobie telefonu, ani żadnego sprzętu elektronicznego. Nie chciałbym też nikogo brać jako świadka, bo różnie potem z taką osobą może być... Takich notatek na bieżąco nie robiłam i żałuję. Wczoraj starałam się powiedzieć ogólnie o moich odczuciach itp, nawet nie chcieli słuchać, chodziło o konkrety: żarty - jakie dokładnie?, osoby - kto dokładnie?, drwiny - z czego dokładnie? Wszystkie pytania zadawane takim tonem, jakbym to ja była temu winna. Oczywiście osób nie chciałam podawać (nie chciałam pogorszenia i tak już kiepskich relacji), powiedziałam tylko o dwóch bezpośrednich przełożonych, bo one wiązały się z moim ostatnim dniem pracy - kulminacją. O naturze żartów też im nie chcę mówić, bo jest to temat nieprzyjemny dla mnie (nie są na tle seksualnym). Nie wiem jak wybrnąć z sytuacji, aby nie powiedzieć za dużo i móc tam jeszcze trochę "wytrzymać" (choć nie mam na to najmniejszej ochoty).
Głowa do góry i może podsłuchaj, wywąchaj, może jeszcze ktoś ma bądź miał z nimi na pieńku. A przede wszystkim bądź uśmiechnięta i miła, spróbuj być bardziej pewna siebie i otwarta, spraw, aby się zaniepokoiły i aby nóżki się pod nimi ugięły, spróbuj je zawstydzić, na zaczepkę reaguj uśmiechem, spojrzeniem prosto w oczy i milczeniem. Wiem, że łatwo się mówi i doradza, ale może to jakiś sposób na wybrnięcie z tego.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-01-09 o 23:37
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 17:55   #266
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Głowa do góry i może podsłuchaj, wywąchaj, może jeszcze ktoś ma bądź miał z nimi na pieńku. A przede wszystkim bądź uśmiechnięta i miła, spróbuj być bardziej pewna siebie i otwarta, spraw, aby się zaniepokoiły i aby nóżki się pod nimi ugięły, spróbuj je zawstydzić, na zaczepkę reaguj uśmiechem, spojrzeniem prosto w oczy i milczeniem. Wiem, że łatwo się mówi i doradza, ale może to jakiś sposób na wybrnięcie z tego.
Trudne z nich przeciwniczki, olewanie na nie nie działa, a chamstwo to one chyba nawet lubią Jeśli jednak tam wrócę, to będę musiała niestety zabawić się w kapusia i mieć wszystkie skargi na papierze.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 10:10   #267
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odzew i słowa otuchy Z dowodami będzie ciężko, pracuję w miejscu, gdzie nie mogę mieć przy sobie telefonu, ani żadnego sprzętu elektronicznego. Nie chciałbym też nikogo brać jako świadka, bo różnie potem z taką osobą może być... Takich notatek na bieżąco nie robiłam i żałuję. Wczoraj starałam się powiedzieć ogólnie o moich odczuciach itp, nawet nie chcieli słuchać, chodziło o konkrety: żarty - jakie dokładnie?, osoby - kto dokładnie?, drwiny - z czego dokładnie? Wszystkie pytania zadawane takim tonem, jakbym to ja była temu winna. Oczywiście osób nie chciałam podawać (nie chciałam pogorszenia i tak już kiepskich relacji), powiedziałam tylko o dwóch bezpośrednich przełożonych, bo one wiązały się z moim ostatnim dniem pracy - kulminacją. O naturze żartów też im nie chcę mówić, bo jest to temat nieprzyjemny dla mnie (nie są na tle seksualnym). Nie wiem jak wybrnąć z sytuacji, aby nie powiedzieć za dużo i móc tam jeszcze trochę "wytrzymać" (choć nie mam na to najmniejszej ochoty).
dobrze rozumiem brak chęci do uzewnętrzniania tych rzeczy, o których piszesz, ale musisz wziąć pod uwagę ważną rzecz - jeśli nie powiesz oficjalnie i otwarcie czym objawia się mobbing nie można mówić o zgłoszeniu go pracodawcy. Dopóki operujesz ogólnikami pracodawca powie w sądzie, że nie mógł zapobiegać albo nawet właściwie rozpoznać sytuacji, bo nie wiedział o co tak naprawdę chodzi, nie miał szansy zweryfikować Twoich słów ze zdaniem świadków. Zatem nie miał szans zbadać sprawy i podjąć działań zapobiegawczych. Bardzo wielu pracowników z takich własnie przyczyn w sadzie poległo.
Mogę się tylko domyslać w jak nieprzyjemnym jesteś położeniu......
Nie wiem czy jest z takiej sytuacji dobre dla Ciebie wyjście. Odejście dla twojej psychiki byłoby najzdrowsze, ale nie znam Twojej sytuacji i nie wiem czy możesz sobie na to pozwolić.
Niestety w naszym kraju jeszcze dużo czasu upłynie zanim mobbing zacznie być traktowany tak powaznie jak na to zasługuje.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 11:18   #268
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

U nas rzeczywiście sprawa nie jest podniesiona do rangi, jakiej powinna być, ale z tego co zrozumiałam, Sylwiusaka mieszka w Irlandii, więc tam może jest inaczej
Sylwiusaka, bardzo mi przykro, że musisz przez to przechodzić
Ja nie spotkałam nigdy osoby z takim problemem, więc mówiąc szczerze, nie jest mi on szerzej znany, ale bardzo współczuję, bo potrafię sobie wyobrazić, jakie to dla Ciebie jest przykre i frustrujące, zwłaszcza z pozycji, gdy nie masz możliwości udowodnienia zaistniałych faktów; dziwi mnie też podejście pracodawcy, bo jego brak chęci do pozytywnego wyjaśnienia sprawy dla dobra atmosfery w pracy jest naprawdę zadziwiający i naganny- jak widzisz, nie wszyscy podchodzą do tematu w ten sposób, bo, jak pisała Cloche "nie musi być dowodów, żeby zaczęło się coś dziać" Może więc ten pracodawca nie zasługuje na to, żebyś dalej pracowała dla niego...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2014-01-11 o 11:42
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 11:22   #269
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;44548890]U nas rzeczywiście sprawa nie jest podniesiona do rangi, jakiej powinna być, ale z tego co zrozumiałam, Sylwiusaka mieszka w Irlandii, więc tam może jest inaczej
Sylwiusaka, bardzo mi przykro, że musisz przez to przechodzić
Ja nie spotkałam nigdy osoby z takim problemem, więc mówiąc szczerze, nie jest mi on szerzej znany, ale bardzo współczuję, bo potrafię sobie wyobrazić, jakie to dla Ciebie jest przykre i frustrujące, zwłaszcza z pozycji, gdy nie masz możliwości udowodnienia zaistniałych faktów; dziwi mnie też podejście pracodawcy, bo jego brak chęci do pozytywnego wyjaśnienia sprawy dla dobra atmosfery w pracy jest naprawdę zadziwiająca i naganna- jak widzisz, nie wszyscy podchodzą do tematu w ten sposób, bo, jak pisała Cloche "nie musi być dowodów, żeby zaczęło się coś dziać" Może więc ten pracodawca nie zasługuje na to, żebyś dalej pracowała dla niego...[/QUOTE]
ten fakt przeoczyłam.
to zupełnie nie wiem jakie są uregulowania prawne w irlandii.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 12:16   #270
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odzew i słowa otuchy Z dowodami będzie ciężko, pracuję w miejscu, gdzie nie mogę mieć przy sobie telefonu, ani żadnego sprzętu elektronicznego. Nie chciałbym też nikogo brać jako świadka, bo różnie potem z taką osobą może być... Takich notatek na bieżąco nie robiłam i żałuję. Wczoraj starałam się powiedzieć ogólnie o moich odczuciach itp, nawet nie chcieli słuchać, chodziło o konkrety: żarty - jakie dokładnie?, osoby - kto dokładnie?, drwiny - z czego dokładnie? Wszystkie pytania zadawane takim tonem, jakbym to ja była temu winna. Oczywiście osób nie chciałam podawać (nie chciałam pogorszenia i tak już kiepskich relacji), powiedziałam tylko o dwóch bezpośrednich przełożonych, bo one wiązały się z moim ostatnim dniem pracy - kulminacją. O naturze żartów też im nie chcę mówić, bo jest to temat nieprzyjemny dla mnie (nie są na tle seksualnym). Nie wiem jak wybrnąć z sytuacji, aby nie powiedzieć za dużo i móc tam jeszcze trochę "wytrzymać" (choć nie mam na to najmniejszej ochoty).
I to właśnie może przemawiać na Twoją korzyść (przy odpowiednim podejściu do sprawy ze strony pracodawcy, oczywiście ), ale gdyby sprawa znalazła swój finał w sądzie, to ten argument przemawia na Twoją korzyść, bo ze względu na warunki pracy ustalone przez pracodawcę, których Ty dotrzymałaś, nie miałaś możliwości postarać się o takie dowody; a notatki możesz sporządzić nawet teraz...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2014-01-11 o 14:20
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.