Kremy pod podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-03, 14:13   #1
lilka_3003
Przyczajenie
 
Avatar lilka_3003
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Post

Kremy pod podkład


Witajcie Kobietki

Mam pytanko o krem pod podkład. A konkretniej o taki do cery tłustej i mieszanej. Polecicie coś? Zaczęłam używać kremu z Nivea do cery tłustej, jednak efekt mnie nie zadowala i lepiej wyglądam, kiedy pod makijażem nie mam tego kremu... Pomożecie?
lilka_3003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 21:16   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Kremy pod podkład

Krem pod podkład dla cery tłustej to wyzwanie wg mnie. Ogólna zasada jest taka, że podkład i krem muszą być na tej samej bazie (pierwszy składnik na liście), bo niektóre składniki kosmetyczne nie łączą się ze sobą np. olej i woda zawsze będą się rozwarstwiać.

Poza tym jak podkład ma dużo alkoholu w składzie lub ogólnie jest wysuszający to trzeba użyć mocno nawilżającego kremu, a pod podkład nawilżający coś matującego. Mi się nigdy nie sprawdziło połączenie matujący krem + matujący podkład - zawsze kończyło się podkreślaniem zmarszczek mimicznych, mega błyszczeniem po 2-3 godzinach albo mnóstwem suchych skórek.

Nivea ma słabe kremy, bo mają raczej zapychające składniki a wersje matujące dodatkowo alkohol. Kremy te raczej są dla cer nieproblematycznych dla lekkiego natłuszczenia, bo z nawilżeniem ich kremy nie mają nic wspólnego. Raczej stawiaj ma Ziaję jeśli ma być to tanie, choć wg mnie lepiej sięgnąć po Tołpę, Bielendę, Loreal, Eveline (choć niektóre mają składniki uczulające) lub AA, ale najlepsze efekty są z kremami z apteki (Bioderma, Pharmaceris, Iwostin) albo jakimiś wysoko półkowymi (marek nie podam, bo nie pamiętam a miałam tylko jakieś próbki)
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 09:15   #3
monika9093
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 20
Dot.: Kremy pod podkład

A ja używam podkładu antystresującego z Avonu
monika9093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 10:36   #4
Frau_Nachbarin
Frau_Nachbarin
 
Avatar Frau_Nachbarin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 94
Dot.: Kremy pod podkład

Mozesz tez sprobowac: "Aktywny krem eliminujacy niedoskonalosci" z serii Purritin, Laboratorium IWOSTIN. Jest to hypoalergiczny dermokosmetyk sprzedawany w aptekach. Seria IWOSTIN Purritin przeznaczona jest wlasnie dla cer tlustych i mieszanych ze sklonnoscia do przetluszczania.

Wedlug opisu producenta jest to krem na dzien o kompleksowym dzialaniu: odblokowujacym zatkane pory, redukujacym wydzielanie sebum, dlugotrwale nawilzajacym, rownie dlugotrwale matujacym, redukujacym podraznienia, zaczerwienienia i przebarwienia. Odpowiedni jako baza pod makijaz.

Skladniki i ich dzialanie (opis producenta z tubki):

Palmitynian retinolu oraz Zincidone (R) - reguluja wydzielanie sebum i likwiduja zaskorniki.

Kompleks trzech skladnikow matujacych - zmniejsza pory skory i reguluje wydzielanie sebum

alfa- i beta- hydroksykwasy - dzialaja zluszczajaco, likwidujac zaskorniki

Hialuronian sodu - dlugotrwale nawilza

Alantoina - lagodzi podraznienia

Edytowane przez Frau_Nachbarin
Czas edycji: 2017-01-12 o 10:40 Powód: uzupelnienie tekstu
Frau_Nachbarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 17:03   #5
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Kremy pod podkład

Polecam Bioderma Pore Refiner. Moim zdaniem jest świetny.
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 01:26   #6
alicjakurpik
Malutka
 
Avatar alicjakurpik
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 13
Dot.: Kremy pod podkład

A co polecacie do cery suchej ? Żeby nawilżał, nie zapychał, ale żeby nie był zbyt tłusty.
alicjakurpik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 09:20   #7
Frau_Nachbarin
Frau_Nachbarin
 
Avatar Frau_Nachbarin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 94
Dot.: Kremy pod podkład

Stosuje Vichy Idealia do cery suchej.
Jest tez Vichy Idealia do cery normalnej i mieszanej.
Tak, ze mozesz wybrac ktorys z nich w zaleznosci od tego, jak sucha jest Twoja cera.

Edytowane przez Frau_Nachbarin
Czas edycji: 2017-01-14 o 09:28 Powód: uzupelnienie tekstu
Frau_Nachbarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-22, 14:16   #8
Nemain
Raczkowanie
 
Avatar Nemain
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 45
Dot.: Kremy pod podkład

Cytat:
Napisane przez alicjakurpik Pokaż wiadomość
A co polecacie do cery suchej ? Żeby nawilżał, nie zapychał, ale żeby nie był zbyt tłusty.
Moje odkrycie stulecia to Sylveco lekki krem nagietkowy. Używam go rano po umyciu i stonizowaniu twarzy. Pozwalam wsiąknąć przez ok.5 minut zanim nałożę podkład. Latem używam kremu, czekam aż się wchłonie, i nakładam puder mineralny Paese. Trzymają się super.

Krem jest lekki, koi skórę, nawilża i matowi (choć matowienie nie jest efektem trwałym). Rewelka, choć na początku trochę mnie raził zapach - widziałam w recenzjach że niektóre dziewczyny opisują go jako dziwnie leśny/żywiczny, ale dla mnie wali kozim sercem Za to ulatnia się błyskawicznie, tak że bez obaw, można użyć, wyjść z domu i nie pachnieć jak zagroda ;p
Nemain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:29   #9
dosia0581
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 40
Dot.: Kremy pod podkład

Ja mam krem rose care do cery wrazliwej i uzywam go do nawilzenia na noc i jako baze.
Wczesniej mialam bb garniera, ale troche zapychal :/
dosia0581 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 15:23   #10
omeczka
Raczkowanie
 
Avatar omeczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 186
Jaki krem pod makijaż?

Poszukuję dobrego kremu pod makijaż, musi być z wysokim filtrem( +30,50. ) Używam fluidu z revlona i chciałabym tez uniknąć świecenia się twarzy i ścierania fluidu. Pomoże ktoś? Obecnie używam pharmacerisT +30 ale niestety powoduje straszne świecenie i ściera się z twarzy razem z revlonem:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`` Greckie wino ma smak Twoich ust. Namiętnych ust. Gorących tak, jak żar.``...
omeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 20:57   #11
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jaki krem pod makijaż?

Cytat:
Napisane przez omeczka Pokaż wiadomość
Poszukuję dobrego kremu pod makijaż, musi być z wysokim filtrem( +30,50. ) Używam fluidu z revlona i chciałabym tez uniknąć świecenia się twarzy i ścierania fluidu. Pomoże ktoś? Obecnie używam pharmacerisT +30 ale niestety powoduje straszne świecenie i ściera się z twarzy razem z revlonem:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z SPF 30 super jest Bioderma Hydrabio, a SPF 50 Dermedic Sunbrella wersja do skóry naczynkowej. Ja mam tłustą cerę i u mnie się sprawdzają.
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-30, 11:10   #12
malinis
Raczkowanie
 
Avatar malinis
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 105
Dot.: Kremy pod podkład

Do mieszanej/tłustej polecam ślimakowy z Clareny, przy okazji fajnie goi niedoskonałości i wszystko, co na twarzy się nie powinno znajdować. Kupiłam od razu dużą tubę dla profesjonalistów, cena dużo lepsza
malinis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 14:46   #13
paulina_frankowska_1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 42
Dot.: Kremy pod podkład

Ja używam specjalnego kremu od dermatologa, który można kupić w każdej aptece od "Alaclarin" w niebieskiej tubce. Ma bardzo małą pojemność, jednak jest wydajny, do tego nie jest tłusty i szybko się wchłania, pod podkład idealny
paulina_frankowska_1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 07:53   #14
ZuziaFruzia1995
Raczkowanie
 
Avatar ZuziaFruzia1995
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 45
Dot.: Kremy pod podkład

Ja używam kremu aloesowego na dzień z Oriflame lub takiego żelu w tubce od Yves Rocher chyba sebo vegetal z zielonym paskiem. Ten drugi lepszy, ale droższy
ZuziaFruzia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 05:57   #15
ewela247
Przyczajenie
 
Avatar ewela247
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 27
Dot.: Kremy pod podkład

Mam krem nawilżająco-wygładzający 30+ różany eveline, kupiłam niedawno i testuję. Na pewno dobrze nawilża, podoba mi się to, że ma filtr ochronny, mały, ale jednak jest.
ewela247 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-24, 09:17   #16
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Kremy pod podkład

Bardzo zadko uzywam kremu typowo pod podklad. krem zawsze rano, a maluje sie kolo polodnia, wiec wtedy stawiam na baze, ktora dobrze nawilzy Bardzo lubie z bielendy baze w zelowych kapsulkachh, teraz kupilam ich nowosc, rowniez w kapsulkach-glow essence. Dokladnie to ta niebieska z kolorpwymi kapsulkami, ktora nie tylko nawilza ale tez poprawia koloryt skory, kapsulki ladnie sie ze soba mieszaja i lacza dajac naprawde efekt wow
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 12:33   #17
jodlowska1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Kremy pod podkład

Ja trochę boję się baz, wolę użyć kremu nawilżającego. Bazy przypadkiem nie zapychają porów?
jodlowska1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 17:00   #18
ewela247
Przyczajenie
 
Avatar ewela247
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 27
Dot.: Kremy pod podkład

Ja używam kremu bb z vianka, nawilża, nadaje się pod makijaż, wydaje mi się, że dzięki temu uzyskuję lepsze krycie, bo jednak krem ma kolor.
ewela247 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 10:31   #19
jwoow
Raczkowanie
 
Avatar jwoow
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Jaki krem pod podkład

Szukam i szukam idealnego kremu pod podkład , który przed wszystkim po aplikacji po podkładu nie będzie dawał znać o widocznych łuszczących się skórkach głównie na nosie i policzkach

Do tej pory moje oczekiwania spełnił BIelenda Pharm ale niestety krem jest wycofany... Polecicie jakis odpowiednik?

Dodam ze stosowałam wiele kremów ale zaden nie był dobry.. często jest tak że w kremach jakie stosije jest jakiś składnik, który po nałożeniu przyczynia się do dziwnego zapachu mojej buzi.. chciałabym tego uniknąć
jwoow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-10, 10:57   #20
Frau_Nachbarin
Frau_Nachbarin
 
Avatar Frau_Nachbarin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 94
Dot.: Kremy pod podkład

Do cery suchej i bardzo suchej polecam moje ostatnie nabytki:

1. Pharmaceris A - Multilipidowy krem odzywczy do twarzy Lipo-Sensilium. Do cery suchej ze sklonnosia do luszczenia, swedzenia i alergii

2. Dermedic - Krem-zel ultranawilzajacy HydraIn3
__________________
"Glücklich ist, wer vergißt, was doch nicht zu ändern ist!" - Liedtext aus der Operette "Die Fladermaus" und auch gute Lebensweisheit (pol. Tekst piosenki z operetki "Zemsta Nietoperza" oraz madrosc zyciowa).
Johann Strauss (Sohn /Syn)(1825-1899).
Frau_Nachbarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 15:24   #21
irracjonalniee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Kremy pod podkład

Ja najczęściej używam kremu Dermedic Hydra in 3, ma fajną żelową konsystencję i dobrze się wchłania. Ostatnio próbowałam matującej bazy pod makijaż z Ingrid, bez silikonów (ma nie zapychać porów) i też dobrze się sprawdza. Widziałam, że mają też inne rodzaje baz.
irracjonalniee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 19:13   #22
krzyskowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 4
Dot.: Kremy pod podkład

Najlepiej zdecydować się na jakiś lekki krem ja używam kremu brzozowego z Sylveco, doskonale się sprawdza.
krzyskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 18:01   #23
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Kremy pod podkład

Cytat:
Napisane przez irracjonalniee Pokaż wiadomość
Ja najczęściej używam kremu Dermedic Hydra in 3, ma fajną żelową konsystencję i dobrze się wchłania. Ostatnio próbowałam matującej bazy pod makijaż z Ingrid, bez silikonów (ma nie zapychać porów) i też dobrze się sprawdza. Widziałam, że mają też inne rodzaje baz.
mi kompletnie dermedic hydrain3 nie siada po makijaż. W ogóle nie współgra z revlonem i rozwarstwia się.. ;/
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 10:29   #24
Asialasia
Przyczajenie
 
Avatar Asialasia
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 21
Dot.: Kremy pod podkład

Też długo szukałam kremu na dzień. Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej. Nawet najlżejsze kremy nawilżające źle się u mnie sprawdzały. Albo się nie wchłaniały i po nałożeniu podkładu i pudru robiły mi się dziwne mieszanki na twarzy, albo po prostu zaraz się świeciłam. Sprawdzaja się dwa - ż el Aloesowy z GorVita i LUMENE ARCTIC AQUA 3D HYDRATION NAWILŻAJĄCY KREM W ŻELU DO CERY TŁUSTEJ I MIESZANEJ. Naprawdę polecam
Asialasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 14:26   #25
nataliaanna83
Raczkowanie
 
Avatar nataliaanna83
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 151
Dot.: Kremy pod podkład

clinique pep start,
l'oreal ekspert nawilżenia
nataliaanna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 13:56   #26
mary_bee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 9
Dot.: Kremy pod podkład

Nie wiem czy bylo juz to info w tym watku, ale czytalam ze krem powinien byc na tej samej bazie co podklad (jeśli sie myle to mnie poprawcie). Kupiłam ostatnio krem tołpa bo był akurat na promocji, ogolnie to na poczatku wydawał mi sie bardzo tłusty (według opisu nazwany "bogaty"), ale po nalozeniu podkladu i pudru wszystko fajnie sie zgrywa. Ciekawa jestem tylko jak bedzie w wakacje. Stosujecie różne kremy pod podklad w zaleznosci od pory roku?
mary_bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 15:56   #27
Synonimka
Raczkowanie
 
Avatar Synonimka
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 34
Dot.: Kremy pod podkład

Cytat:
Napisane przez mary_bee Pokaż wiadomość
Nie wiem czy bylo juz to info w tym watku, ale czytalam ze krem powinien byc na tej samej bazie co podklad (jeśli sie myle to mnie poprawcie). Kupiłam ostatnio krem tołpa bo był akurat na promocji, ogolnie to na poczatku wydawał mi sie bardzo tłusty (według opisu nazwany "bogaty"), ale po nalozeniu podkladu i pudru wszystko fajnie sie zgrywa. Ciekawa jestem tylko jak bedzie w wakacje. Stosujecie różne kremy pod podklad w zaleznosci od pory roku?
Tołpa mimo ceny i opinii ma straszne składy
Synonimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 05:49   #28
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kremy pod podkład

Cytat:
Napisane przez nataliaanna83 Pokaż wiadomość
clinique pep start,
l'oreal ekspert nawilżenia
Rowniez polecam Pep start, Moisture surge z Clinique tez sie sprawdza, jest bardzo lekki i sie nie roluje.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 17:09   #29
antoskamalecka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 7
Dot.: Kremy pod podkład

Ja używam kremu sylveco, brzozowego, jest bardzo dobry i nie zapycha porów.
antoskamalecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 21:02   #30
JulittaNovi
Przyczajenie
 
Avatar JulittaNovi
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 10
Dot.: Kremy pod podkład

Posiadam cere tłustą w strefie T policzki suche a dodatkowo trądzik i naczynka. Używałam wiele kremów np. Aptecznych jak Iwostin, Ziaja, Bioderma ale najbardziej jestem zadowolona z kremów firmy Baikals Herbals Krem na noc już męczę 3 opakowanie jestem zachwycona, serum pod oczy świetnie regeneruje Nie są drogie a bardzo wydajne. Warto spróbować
JulittaNovi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-24 09:31:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.