Szukam "swojego" podkładu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-10, 15:32   #1
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060

Szukam "swojego" podkładu.


Witam, piszę tutaj bo szukam podkładu dla siebie i chyba nie znam lepszego miejsca by prosić o radę.
Wiec tak, na ogół rzadko się maluję jedynie jak wychodzę do szkoły czy ze znajomymi, jeszcze miesiąc temu nie malowałam się w ogóle, używałam jedynie błyszczyku do ust czy tuszu do rzęs ale to drugie to na prawdę od święta, lat mam 19.
Mam bardzo jasną cerę, liczne piegi i trochę przebarwień na skórze ale nie jakieś okropne, szukam dla siebie podkładu, który byłby kryjący ale nie tworzący maski na twarzy, najlepiej do 30zł (wiem, pewnie będzie ciężko), ostatnio kupiłam na próbę byle się oswoić z tym czymś na twarzy chyba jeden z najtańszych jakie były w Rossmanie Miss Sporty Light Energy, ale to jakaś porażka (chyba, że nie potrafię go nakładać) roluje się strasznie i po kilku godzinach się jakby ściera tworząc jedynie plamy na twarzy co wygląda OKROPNIE jakby schodziła mi skóra w dodatku w ogóle nie kryje..
Karnacje mam bardzo jasną z tego Miss Sporty mam odcień 02 Medium i w sumie kolor jest dobry, gdyby się nie rolował to ładnie współgra z odcieniem skóry tylko, że nie kryje.
Co możecie mi polecić a jeśli w tej chwili nic to mówcie jakich informacji potrzeba by coś ocenić.
Z góry dziękuję.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 15:39   #2
lilith_ed
Zakorzenienie
 
Avatar lilith_ed
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 922
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

Owszem, mogę coś polecić - watęk o podkładach -
Że o kwc nie wspomnę
lilith_ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 15:41   #3
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

Cytat:
Napisane przez lilith_ed Pokaż wiadomość
Owszem, mogę coś polecić - watęk o podkładach -
Że o kwc nie wspomnę
W KWC szukałam ale tam w najlepszych są podkłady za 80 zł już przekopiuje tekst do wątku, dziękuję.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 12:35   #4
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

Na KWC na pewno coś dla siebie znajdziesz. Jeśli mogę doradzić, to ja zawsze patrzę nie na ocenę, ale ile osób zaznaczyło produkt jako hit. Wtedy masz i niższą cenę i jest on bardziej dostępny. A ceną, to się tak nie zrażaj. Na allegro dostaniesz znacznie taniej, musisz jedynie uważać, czy to nie są jakieś podróbki. Ja właśnie z allegro zamawiam Revlon Colorstay za 1/2 ceny. I serio, uwzględnij teraz te temperatury. Życzę szybkiego znalezienia ideału.
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 13:46   #5
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

Cytat:
Napisane przez Katarynka92 Pokaż wiadomość
Na KWC na pewno coś dla siebie znajdziesz. Jeśli mogę doradzić, to ja zawsze patrzę nie na ocenę, ale ile osób zaznaczyło produkt jako hit. Wtedy masz i niższą cenę i jest on bardziej dostępny. A ceną, to się tak nie zrażaj. Na allegro dostaniesz znacznie taniej, musisz jedynie uważać, czy to nie są jakieś podróbki. Ja właśnie z allegro zamawiam Revlon Colorstay za 1/2 ceny. I serio, uwzględnij teraz te temperatury. Życzę szybkiego znalezienia ideału.
Widzę, że ten podkład ma świetne opinie, mogłabyś mi podać namiary na aukcję jakąś sprawdzoną? No i pytanie czy te podkłady są gdzieś dostępne w sieciowych sklepach czy coś? Chodzi mi by sprawdzić odcień.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 16:55   #6
Pathyy
Przyczajenie
 
Avatar Pathyy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

Hej, podkład z Miss Sporty też był moim pierwszym, którego zaczęłm używać. Moje wrażenia były podobne do Twoich :P totalnie nietrafiony. Długo szukałam czegoś odpowiedniego aż trafiłam na podkład Lirene Nature Matte. Jak dla mnie rewelacja, nie dość, że ładnie kryje (bez efektu maski) to jeszcze fajnie matuje. Po nałożeniu kremowa konsystencja stopniowo robi się pudrowa naprawde świetny wg mnie no i niska cena (ok. 15 zł)
__________________
http://pl.oriflame.com/recruits/onli...ponsor=1548344

Wyglądaj świetnie, zarabiaj pieniądze i baw się doskonale!

Pathyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 00:01   #7
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

Wiesz co, niestety nie jestem w stanie podać Ci jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy, bo sama zawsze kupuję w ciemno. Może jedyne co, to od jakiegoś sklepu internetowego, który właśnie sprzedaje na allegro.

Mnie koleżanka zaciągnęła do Douglasa i poprosiła o odlewki tego właśnie podkładu. Tylko jeśli jeszcze mogę doradzić, mów wprost, że nie chcesz np. tak ciemnego. Mi wciskali bardzo ciemne (było lato, ale bez przesady- nie opalam się prawie w ogóle), chyba 340 (coś w tym stylu), a normalnie mam 150.
A, jeszcze jedno: chcesz ten C/O skin, tak? Głowy nie daję, ale wydaje mi się, że te do cery suchej mają inną kolorystykę.
Oj, znów coś: uważaj w czasie zimowym na ten podkład. Może właśnie teraz wysuszać.

Jeśli chciałabyś, mogłabym porównać podkład Synergen (podobno równie super, a cena znacznie niższa) właśnie do Revlona. Ale niestety, musiałabyś parę dni poczekać. Nie będę miała dostępu do internetu.
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 00:23   #8
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

Żadnych wątpliwości - żelowy Rimmel
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:11   #9
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

Cytat:
Napisane przez Katarynka92 Pokaż wiadomość
Wiesz co, niestety nie jestem w stanie podać Ci jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy, bo sama zawsze kupuję w ciemno. Może jedyne co, to od jakiegoś sklepu internetowego, który właśnie sprzedaje na allegro.

Mnie koleżanka zaciągnęła do Douglasa i poprosiła o odlewki tego właśnie podkładu. Tylko jeśli jeszcze mogę doradzić, mów wprost, że nie chcesz np. tak ciemnego. Mi wciskali bardzo ciemne (było lato, ale bez przesady- nie opalam się prawie w ogóle), chyba 340 (coś w tym stylu), a normalnie mam 150.
A, jeszcze jedno: chcesz ten C/O skin, tak? Głowy nie daję, ale wydaje mi się, że te do cery suchej mają inną kolorystykę.
Oj, znów coś: uważaj w czasie zimowym na ten podkład. Może właśnie teraz wysuszać.

Jeśli chciałabyś, mogłabym porównać podkład Synergen (podobno równie super, a cena znacznie niższa) właśnie do Revlona. Ale niestety, musiałabyś parę dni poczekać. Nie będę miała dostępu do internetu.
Nie ma problemu mogę poczekać i tak zakupiłabym go dopiero po zastrzyku gotówki czyli za ok 2 tyg więc poczekam i jeszcze się upewnię.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 12:25   #10
Stuk Puk
Raczkowanie
 
Avatar Stuk Puk
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 104
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

Ja nie mam większych problemów z cerą, a jest ona, podobnie jak u Ciebie jasna. Mam bardzo delikatny typ urody, przez co nawet idealnie dopasowany odcień przy zbyt kryjącym, bądź zbyt "ciężkim" podkładzie tworzy efekt maski.

Od pewnego czasu używam kremu 2 w 1 z pudrem antybakteryjnym Under20, Anti!Acne, czy jakoś tak. W każdym razie jestem z niego bardzo zadowolona, jest niesamowicie wydajny i baardzo tani. Kiedy moja cera ma gorszy dzień, potrzebuje lepszego pokrycia po prostu używam do tego pudru mineralnego.
__________________
Follow the white rabbit.
Stuk Puk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 09:41   #11
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

Już przetestowałam Synergen. Dosyć ładnie kryje, ja ukryłam to, co miałam do ukrycia Jednak największa wada- kolor! Miałam 01 (najjaśniejszy) i mocno się odznaczał z szyją. Dodam, że podkład nakładam tylko na twarz, ale taki odcień, żeby idealnie mi się "zlało". I poprawki są niezbędne. Na początku wyglądał bardzo ładnie, naturalnie, ale mówię, szybciej trzeba było użyć pudru. Więc Synergen będę stosowała latem jedynie wieczorem. Wtedy myślę sprawi się super.
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 12:00   #12
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

Cytat:
Napisane przez Katarynka92 Pokaż wiadomość
Już przetestowałam Synergen. Dosyć ładnie kryje, ja ukryłam to, co miałam do ukrycia Jednak największa wada- kolor! Miałam 01 (najjaśniejszy) i mocno się odznaczał z szyją. Dodam, że podkład nakładam tylko na twarz, ale taki odcień, żeby idealnie mi się "zlało". I poprawki są niezbędne. Na początku wyglądał bardzo ładnie, naturalnie, ale mówię, szybciej trzeba było użyć pudru. Więc Synergen będę stosowała latem jedynie wieczorem. Wtedy myślę sprawi się super.
Podkład Synergen w odcieniu 01 nie jest najjaśniejszy 03 jest.
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:49   #13
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

A ja dostałam w prezencie Dream Matte Mousse z Maybeline więc będę testować..

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2012-02-18 o 15:54
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:53   #14
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Szukam "swojego" podkładu.

No nie... nie może być! Wydawało mi się, że te numeracje są właśnie na odwrót dla pudru! A nie podkładu... Vanilla jest najciemniejszym podkładem? Nie może być... Miałam jeszcze jakiś walający się po szufladzie 02 i jest ciemniejszy (ale to starsza wersja, nieozdobiona). I to znacznie. A ta Vanilla nie jest aż tak ciemna. Więc to chyba podkład najjaśniejszy to 01 a puder to 03, tak?
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.