Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-03-25, 09:57   #781
invisible_01
Zakorzeniona

Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a znasz przepisy przeciwpożarowe? gdyby szerokość klatki miała jakiekolwiek znaczenie to byłoby to ujęte. nie ma. więc nie ma znaczenia jakie jest ustawienie klatki. wózków się na klatce nie trzyma
W ogóle zadziwia mnie, że ktoś z tym dyskutuje. Takie są przepisy i tyle. I nie, nie uważam, że każdy przepis na świecie jest sensowny, ale ten konkretny tak. Tu chodzi o czyjeś zdrowie i życie. W przepisach przeciwpożarowych nikt nie ujmie ani szerokości korytarza, ani wielkości gabarytów, bo nawet mały taborecik stojący na klatce może w trakcie ewakuacji ostać przewrócony przez zbiegający tłum i być wielkim zagrożeniem. Chyba zwolennicy gratów na klatce nie myślą o tym, w jakiej panice ludzie uciekają z budynku w trakcie pożaru i jak wykorzystują każdą przestrzeń, skoro sądzą, że ich stojący pod ścianą wózeczek nie ma szans komukolwiek wadzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 09:58   #782
Limonka2738
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Znasz ustawienie wszystkich klatek schodowych we wszystkich blokach w Polsce?
Zdaję sobie sprawę z tego że jak by był w złym miejscu postawiony to byłoby to bardzo niebezpieczne więc nie musisz tak ironizować.

Ale rozumiesz, że jak jest pożar, to może się przestawić, ktoś się może o niego obić, przewrócić, może się sam zapalić?

Korytarz ma być pusty, bo jakąkolwiek rzecz na nim może w przypadku braku widoczności bardzo utrudnić akcję ratunkową oraz ucieczkę.

Chyba ludzie, którzy wbiegają do płonących budynków zawodowo lepiej wiedzą, co się może zdarzyć niż Ty.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2020-03-25 o 09:59
Limonka2738 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 10:13   #783
Pani_Mada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
W ogóle zadziwia mnie, że ktoś z tym dyskutuje. Takie są przepisy i tyle. I nie, nie uważam, że każdy przepis na świecie jest sensowny, ale ten konkretny tak. Tu chodzi o czyjeś zdrowie i życie. W przepisach przeciwpożarowych nikt nie ujmie ani szerokości korytarza, ani wielkości gabarytów, bo nawet mały taborecik stojący na klatce może w trakcie ewakuacji ostać przewrócony przez zbiegający tłum i być wielkim zagrożeniem. Chyba zwolennicy gratów na klatce nie myślą o tym, w jakiej panice ludzie uciekają z budynku w trakcie pożaru i jak wykorzystują każdą przestrzeń, skoro sądzą, że ich stojący pod ścianą wózeczek nie ma szans komukolwiek wadzić.

ja naprawdę nie wiem czy tak trudno sobie to wyobrazić.

jest pożar w nocy, jest ciemno, dużo dymu, światła nie działają, ludzie w panice się ewakuują. ktoś uciekając wpada na wózek i mamy szereg opcji:
- zostaje zadeptany przez ludzi
- łamie sobie cokolwiek
- potyka się upada na głowę traci przytomność
- potyka się i spada ze schodów
- wózek jest łatwopalny więc ogień się szybciej rozprzestrzenia
- itd
i milion innych potencjalnych sytuacji. nie wiem jak można tego nie ogarniać.

i teraz dla dramatyzmu można sobie jeszcze wyobrazić, że to potyka się właścicielka wózka uciekająca ze swoim dzieckiem na rękach. nadal fajnie?

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-03-25 o 10:15
Pani_Mada jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 10:17   #784
invisible_01
Zakorzeniona

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja naprawdę nie wiem czy tak trudno sobie to wyobrazić.

jest pożar w nocy, jest ciemno, dużo dymu, światła nie działają, ludzie w panice się ewakuują. ktoś uciekając wpada na wózek i mamy szereg opcji:
- zostaje zadeptany przez ludzi
- łamie sobie cokolwiek
- potyka się upada na głowę traci przytomność
- potyka się i spada ze schodów
- wózek jest łatwopalny więc ogień się szybciej rozprzestrzenia
- itd
i milion innych potencjalnych sytuacji. nie wiem jak można tego nie ogarniać.

i teraz dla dramatyzmu można sobie jeszcze wyobrazić, że to potyka się właścicielka wózka uciekająca ze swoim dzieckiem na rękach. nadal fajnie?
No właśnie. Zadziwia mnie ten brak wyobraźni i jeszcze radość, że administracja ani sąsiedzi nic nie mówili, więc wózek sobie radośnie stał na klatce.

Stary 2020-03-25, 10:24   #785
Pani_Mada
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie. Zadziwia mnie ten brak wyobraźni i jeszcze radość, że administracja ani sąsiedzi nic nie mówili, więc wózek sobie radośnie stał na klatce.

każdy myśli, że te złe rzeczy zdarzają się innym... 'no może się zdarzyć pożar, może się zdarzyć, że będzie trzeba szybko znieść kogoś do karetki... ale to na pewno nie zdarzy się u mnie. to innym się takie rzeczy zdarzają.'
więc skoro innym się takie rzeczy zdarzają, to przecież wózek może stać na klatce, nie?
Stary 2020-03-25, 10:44   #786
Bananalama
jestę wieszczę

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Moja koleżanka trzymała wózek na klatce i podobno ktoś położył pinezkę tam, gdzie jest głowa. Chociaż może to być też przypadek.
Omg.
Mam nadzieję, że dziecku nic się nie stało?

Moja znajoma zostawiała wózek przy skrzynkach na listy, aż pewnego dnia na wózek ktoś zwyczajnie usiadł i go połamał.

Nowy wpis. "Zazdrość. Dobra czy zła bohaterka?"

*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 13:06   #787
Talullah
Zadomowienie

Tak, ja o tym wiem. Bardzo szybko zmieniłam samochód na większy i potem trzymałam w bagażniku. Ale nie będę kłamać mówiąc że nie stał na klatce. W przypadku drugiego dziecka od początku będzie w bagażniku.

Talullah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 10:30   #788
invisible_01
Zakorzeniona

Dziwi mnie oburzenie madek i pretensje do rządu, że odwołano komunie, a Vaneska czekała od lat i miała na komunii śpiewać psalm i co teraz, jak ona to powie dziecku!!! Odwołanie takich wydarzeń uważam za bardzo dobry krok i jak najbardziej rozumiem, że dziecku i rodzinie jest przykro, ale oburzenie i złość, że podjęto taką decyzję, są dla mnie niezrozumiałe. Ja bym dziecka na komunię w takie sytuacji i tak nie wysłała, choćby się odbyły i choćbym miała opłaconą najdroższą restaurację w mieście na tę okazję, w której się czeka 8 lat na termin.

Stary 2020-03-27, 11:08   #789
Nightmare666
Holy Crap!

GG do Nightmare666

Cytat:
Dziwi mnie oburzenie madek i pretensje do rządu, że odwołano komunie, a Vaneska czekała od lat i miała na komunii śpiewać psalm i co teraz, jak ona to powie dziecku!!! Odwołanie takich wydarzeń uważam za bardzo dobry krok i jak najbardziej rozumiem, że dziecku i rodzinie jest przykro, ale oburzenie i złość, że podjęto taką decyzję, są dla mnie niezrozumiałe. Ja bym dziecka na komunię w takie sytuacji i tak nie wysłała, choćby się odbyły i choćbym miała opłaconą najdroższą restaurację w mieście na tę okazję, w której się czeka 8 lat na termin.

Czyli nie będzie komunii w tym roku? Mnie cieszy, bo miałam mieć dwie w tym roku, portfel taki radosny
Stary 2020-03-27, 12:17   #790
SteveS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Czyli nie będzie komunii w tym roku? Mnie cieszy, bo miałam mieć dwie w tym roku, portfel taki radosny
U nas są we wrześniu.
SteveS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 12:19   #791
Persephone_
the contrarian

Cytat:

Nawet bym nie wpadła na to, że można się o to burzyć.
A z ciekawości - jak na forum ślubnym? Takie same nastroje?

I expect to find him laughing
Persephone_ jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 12:47   #792
Trzepotka
Uskrzydlona wieszczka

Cytat:
Napisane przez Persephone_ Pokaż wiadomość
To samo, w niemal każdej dyskusji na forum pojawia się ten temat.
Wiesz, goście, sale, zaliczki, inne przygotowania.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 15 344 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Trzepotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 13:48   #793
nava
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:

Az dojdzie do tragedii.
W grudnium na najwyzszym pietrze (4tym) uruchomil sie czujnik dymu, to byl wieczor, kobieta zasnela zostawiajac garnek na gazie. Ktos zaczal krzyczec- pozar, pali sie, ludzie w panice zaczeli uciekac potykajac sie o graty na klatce. 6-cio letnia dziewczynke ledwo przezyla, potknela sie, ludzi ja zwyczjnie zdeptali.
Maly blok, prawie wszyscy sie znali, afera byla dosc glosna.
Graty zniknely z klatki.
Stary 2020-03-27, 14:30   #794
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:

O boże nawet bym nie pomyślała że można mieć o to ból tyłka.
Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
To samo, w niemal każdej dyskusji na forum pojawia się ten temat.
Wiesz, goście, sale, zaliczki, inne przygotowania.
To znaczy wiecie ja rozumiem frustrację. Rozumiem gniew, żal no wszystko. Kasa stracona, plany zrujnowane. No ale to wyższa konieczność i niczyja wina, trudno, nie można mieć pretensji.

Stary 2020-03-27, 14:59   #795
Lottie69
Zakorzenienie

Cytat:

Powiedziałabym, że jest przykro, ale dziewczyny przekładające są pogodzone i rozumieją sytuację.

Ja np. jeszcze czekam z odwoływaniem, tak do późnego kwietnia/wczesnego maja, bo może się sytuacja jakoś ustabilizuje i zdejmą zakazy.
Lottie69 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 17:51   #796
Olkaaaa_s
Zakorzenienie

Cytat:

Miałam iść w czerwcu na dwa wesele. Pierwsze już jest odwołane.

Drugie, gdzie samej rodziny panny młodej ma być ponad stówka (góralski klan, gdzie każdy każdemu jest najbliższą rodziną i oczywiście musi zostać zaproszony ) i lekką ręką będzie na tym weselu ponad 250 osób, nadal ma czerwcowy termin

od 12.12.2014- 2700 ml krwi pełnej+300ml KKP

Be fit
Olkaaaa_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 18:04   #797
Pani_Mada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Miałam iść w czerwcu na dwa wesele. Pierwsze już jest odwołane.

Drugie, gdzie samej rodziny panny młodej ma być ponad stówka (góralski klan, gdzie każdy każdemu jest najbliższą rodziną i oczywiście musi zostać zaproszony ) i lekką ręką będzie na tym weselu ponad 250 osób, nadal ma czerwcowy termin
to mnie wcale nie dziwi. czerwcowe terminy oficjalnie nie są zagrożone więc można jeszcze się wstrzymać, odwołać można w każdej chwili, gorzej potem byłoby zwoływać wszystko znowu.
no i po drugie... większość par młodych będzie chcieć chociaż częściowo odzyskać wpłacone zadatki i zaliczki. dopóki nie zostanie ogłoszony zakaz imprez masowych na czerwiec, to nie ma za bardzo pola do dyskusji z usługowcami. oni też nie zarabiają i nie zawsze są skłonni do oddawania zadatków (co niej jest dziwne)
co innego przekładać, co innego odwołać całkiem.
też miałam mieć kilka wesel w tym sezonie. i większość par mówi, że jeśli będzie trzeba to odwołają i nie będą przekładać. tylko po wszystkim wezmą mały ślub tylko z najbliższą rodziną.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-03-27 o 18:07
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości