Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30 z plusem

Notka

Kobieta 30 z plusem Forum dla Kobiet trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek; Problemy, porady i tajemnice bycia kobietą świadomą :-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-03-22, 14:26   #631
Pani_Robot
Kapitan Snuja

Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Zastrzeżona, jaki słodki avatar
Podziwiam wszystkie osoby, które potrafią się spiąć i wykorzystać ten czas produktywnie, a może wysokoproduktywnie (nie wiem, czy jest takie słowo
Ja tylko sprzątam w tempie niedzielnego kierowcy i bawię się w domowe SPA, właśnie rozpuszczam sobie masełko do włosów i siedzę w płachcie z Bentona. Pogoda od dwóch dni chłodna, ale słonko dopisuje, choć rano widziałam pozostałości nocnego śniegu. Powoli ruszają u nas zajęcia online, ale są bardzo kiepsko zorganizowane. Żadnej listy literatury i terminy oddania pierwszych esejów na za 3-4 dni. Chaos, nikt nic nie wie. Wykładowcy nie odpisują na maile, dziekanat ma wolne. Prawie żadnych wykładów online, może znajdę z innych uczelni coś na YT

Staram się unikać jak mogę TVP, ale czasem trafiam na jakieś screeny co bardziej soczystych kawałków, czy wypowiedzi właśnie Kaczyńskiego i nic mnie już nie dziwi. Jest tak, jak w starych książkach sci-fi.

Udało mi się wydłubać szwy, więc nie będę musiała ryzykować wizyty w poradni
Podaruj zwierzakom 1% Podatku
Na interwencje, leczenie, utrzymanie i dobrą karmę.

Ta reklama pokazywana jest pod 2 570 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Pani_Robot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-22, 14:43   #632
gosia261282
Gang Iren

Dla mnie czasy wirusa, to niestety nie czas na dodatkowe rzeczy, rozwój osobisty itd. Pracujemy normalnie, a od przyszłego tygodnia więcej, bo zaczęła się wyprzedaż w Nexcie. No, co ludzie mają robić na kwarantannie, zamawiają ciuchy online Nie narzekam, bo mnie pasuje to, że jest praca. Tyle, że w domu dodatkowa praca nauczyciela. Szkoły zamknięte, a dzieci edukować trzeba.
Stary 2020-03-23, 19:21   #633
haniavit
Raczkowanie

2. tydzień izolacji uważam za rozpoczęty a biorąc pod uwagę, że już chodzę jak zwierz w klatce to zaczynam się bać co będzie w kolejnym tygodniu. Niby codziennie biegam, chodzę na spacery (zgodnie z zaleceniami rządu, odstęp 1,5m zachowany) ale i tak wszystko irytuje. Dobrze że przynajmniej pogoda dopisuje

Co ciekawe, u mnie młodzi ludzie zostosowali się do rządowych wytycznych (1,5m odstępu, max 2 osoby itd) a osoby starsze, tak z 60+, mają to totalnie gdzieś. Grupki stojące i trajtoczące to norma. Ale przynajmniej już większość produktów wróciła do sklepów <szukając pozytywów>

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 09:24   #634
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Co u Was?

Robyn https://www.youtube.com/watch?v=8o5BHH9U2Mg
Cinderella Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 11:36   #635
aussiewoman
Zakorzenienie

Udało mi się dzisiaj kupić 1l płynu do dezynfekcji z orlenu. Więc on jednak istnieje
Marjolka co u was? Gosia, Uklika u was lockdown. Jak żyjecie? Reign co w USA? Kasztanka jak życie w AU?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 11:45   #636
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Udało mi się dzisiaj kupić 1l płynu do dezynfekcji z orlenu. Więc on jednak istnieje
Marjolka co u was? Gosia, Uklika u was lockdown. Jak żyjecie? Reign co w USA? Kasztanka jak życie w AU?

Bieda z nedza, niestety.
W marketach pustki, nie udalo mi sie nawet keczupu kupic w zeszlym tygodniu, a akurat nam sie skonczyl.
Na polkach brakuje: papieru toaletowego, recznikow papierowych, chusteczek, chusteczek nawilzanych wszelkiego rodzaju, mydel, zeli pod prysznic, tamponow, podpasek, kremow do rak i balsamow do ciala, zeli do dezynfekcji, miesa (puste lodowki doslownie), makaronu, ryzu, wszelkich dan gotowych niewymagajacych przechowywania w lodowce czy zamrazarce, niektorych mrozonek, sosow w sloikach i butelkach.
Do tego dzis premier oglosil, ze wszystkie gabinety kosmetyczne, fryzjerskie, barberzy, kliniki medycyny estetycznej, salony paznokciowe najpozniej do czwartku maja sie pozamykac, tysiace ludzi straci prace.
Zapowiadaja, ze oprocz osob, ktore juz stracily prace straci ja co najmniej jeszcze milion innych ludzi.
A w Australii zyje tylko 25 milionow ludzi, wliczajac w to ludzi w kazdym wieku, co najmniej milion nie brzmi optymistycznie. Z ekonomicznego punktu widzenia mamy calkowicie przerabane.
Ilosc zarazen wirusem wzrosla ponad dziesieciokrotnie w ciagu ostatnich 10 dni i podwoila sie od soboty (w sobote byl tysiac przypadkow, a obecnie mamy 2200), 8 osob nie zyje.
Stary 2020-03-24, 15:51   #637
Pani_Robot
Kapitan Snuja

No to mamy zakaz wychodzenia z domu od jutra na prawie 3 tygodnie. Udało mi się zrobić zapasy spożywcze w mniejszych sklepikach, mam pełną zamrażarkę, więc jakoś mocno się nie stresuję. Wznowienie recepty też mam za miesiąc dopiero i na szczęście już wszystko online.

Chętnie poczytam jak mijają Wasze dni w obecnych czasach

Mi dziś uczelnia zrobiła psikusa, że aż nie potrzebowałam kawy. Skreślili mnie przez pomyłkę z listy studentów. Jestem też bez pracy, ale łatam obecnie budżet pieniędzmi z ubezpieczenia. Wszystko wisi do otwarcia sądów i urzędów.
Znajomy pisał, że w Tesco ciężko dostać nawet ryż, ja sama unikam dużych sklepów. Papieru nie ma od już jakiegoś czasu, podobnie mokrych chusteczek. Na wsiach sytuacja wygląda lepiej, choć i tak chleb w piekarni zamawia się na nazwisko z wyprzedzeniem. Koleżanka straciła pracę, firma w której pracuje druga jest na granicy plajtu. Napisałam do Westwinga z prośbą o odroczenie wysyłki mojego krzesła. Nie jest ono warte ryzyka zdrowia ani mojego, ani kuriera.

Kasztanka wierzę, że wszyscy to przetrwamy. Jakoś. I przesyłam Wam ciepłe uściski!

Aussie, ja się w ten płyn zaopatrzyłam jak tylko go rzucili na półki. Tylko nie mam niestety rękawiczek.

Ta reklama pokazywana jest pod 2 570 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2020-03-24, 16:08   #638
gosia261282
Gang Iren

W Anglii też lockdown. Ale nasz magazyn póki co otwarty, więc chodzimy do pracy.
No i cieszę się bardzo, że ogród mamy. Dzieciaki nie kiszą się w domu.
Stary 2020-03-24, 17:40   #639
mar_jolka
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to mar_jolka

Hej moje drogie dziewczyny. Witajcie w nienormalnych czasach... A co będzie dalej? Teraz jest dziwnie a co potem.. przeczytałam kilka artykułów i - dalej wiem ze nic nie wiem. Zycie nauczyło mnie nie ufać dokładnie każdej informacji... Niestety...

Moze przeczytajcie i powiedzcie własne zdanie

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/ko...opinia/pvegc65

poza tym to staram sie żyć jak do tej pory. Sprawdzają nas czy siedzimy w domu - podjeżdżają pod okno i trzeba sie pokazać. Namawiają do zalogowania sie do aplikacji Kwarantanna.Ale cos mi TZ wspomniał ze trzeba 4 razy dziennie sie fotografować i to mnie ciut wkurzyło- bo nie mam na to ochoty...

powstalo tez nastepne mydlo z ulubionych skladnikow0 masła shea, kakaowego, oleju ze slodkich migdalow i na mleku kozim... z zapachem- Cherry
obejrzałam film o polskich noblistach i... na wieczór nie mam pomysłu...
posprzatam
choć pomyślałam ze mogłabym zrobić mydło w płynie dla szpitala...Acha-niestety - sprawdzilam- brak mi gliceryny do tego mydła. Zamowilam- jak dotrzegliceryna to zrobie. Czyli jakis plan jest. Na zdjeciu wczorajsze mydlo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mydlo z cherry_n.jpg (46,2 KB, 25 załadowań)

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2020-03-25 o 07:36
mar_jolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 18:28   #640
haniavit
Raczkowanie

Kurcze, to w moich okolicach niemalze wszystko wrocilo do normy pod wzgledem zakupowym. No moze papieru toaletowego zbyt wiele nie ma, makaronu tez trzeba troche poszukac ale cala reszta jest

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 19:59   #641
LaMary
Zadomowienie

Hej dziewczyny
Hej Marjolka w Twoim mydełku odbija się niebo

Chyba Ciebie Marjolka nie pocieszę...chociaż bardzo bym chciała Bo co to da, że napiszę: nie martw się, jutro będzie lepiej... skoro jutro lepiej nie będzie... media straszą ... wróć... prognozują, że wzrost zachorowań wzrośnie do 9 tyś... ale może się mylą? Na pewno się mylą
Każda z nas ma chyba świadomość , że zapaść wszelaka i w kraju i świecie czyli globalnie nas dotknie, dotyka...już...
Artykuł z linka przeczytałam juz wczoraj i uważam, że chyba autor nie przemyślał pewnych spraw... bo świat przecież nie był przygotowany do walki z koronawirusem. A kwarantanna na dany moment stała sie dla narodów najlepszą opcją... tak myślę. .. A czy to było słuszne posunięcie, czy jak napisane jest w artykule "błędne z dwóch powodów"? O wirusie wiemy coraz więcej ale nadal zbyt mało. A o sobie wiemy... tyle, ile nas sprawdzono...
Każdy z nas Marjolka ma swoje osobiste dylematy w związku z pandemią... Rozumiem też rodziców (tych po 50. o których wspomina autor artykułu), których dzieci studiują za granicą. I wiem ( nie, nie wiem, domyślam się tylko patrząc na tych, których znam a mają dzieci studiujące w różnych częściach świata)) ile w nich niepewności, wahań i wewnętrznego rozdarcia, czy dziecko ma wrócić do kraju, czy zostać i niepotrzebnie je nie narażać...

U nas miasto jest dobrze zaopatrzone, fala masowych zakupów minęła ( chyba...) w każdym razie szaleństwa zakupowego nie widzę... chociaż rzadko chodzę teraz do sklepu. Towaru na półkach nie brakuje. nawet wspomnianego papieru toaletowego... Towarem deficytowym jest w tej chwili... brak drożdży w całym mieście, czy rękawiczek jednorazowych... są tylko dostępne takie ogrodowe, zawsze to coś...
Maseczki mozna u nas kupić ( nie wiem tylko jak długo będą dostępne w aptekach) tyle, że pakowane są po 10 i są za 10. Dodam, że złotych, jedna! Kupiłam ( mąż był na nie...) tylko dlatego, że prognozy nie napawają optymizmem...

I tak, gospodarka w kraju staje ( czy to będzie optymizm, jeśli dodam, że nie jesteśmy sami w tej czarnej d...), większość branż zawiesza swoje działalności, wprowadzane są przez rząd kolejne obostrzenia... chyba do świąt No...bo potem zbliżają się wybory prezydenckie i założenia ( ...mianownik:kto?co? Dopełniacz: kogo?czego?...) są takie, że nie ma powodu, żeby się nie odbyły w terminie... No... ja tam lubię czarny humor ale niekoniecznie w takim dosłownym wydaniu...
Służba zdrowia tez ma sie dobrze... takie pojęcia jak braki w sprzęcie medycznym czy ochronnym jest jej obce ( czytaj: o unijnych przetargach)
Groteska...
Chyba że to fake news... mnie również Marjolka życie nauczyło, żeby nie ufać każdej info... ale obawiam się, że to prawda, i nie taka w masce

To co napisałam, nie jest przeze mnie przemyślane ale sądzę, że jutro moje rozważania pozostaną identyczne

Spokojnej nocy Wam życzę i zdrowia.

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2020-03-24 o 20:06
LaMary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 21:56   #642
Reign of light
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość

Aussie jestes kochana,z e sie martwisz, na szczescie, u mnie wszusyko ok, ale wlasnie zmartwila mnie wiadomosc, ze moja przyjaciolka, moze najprawdopodobniej miec' korona', ma juz wsztskie objawy, dodatkowo, miala bliska stycznosc na uczelnui i w pracy z 2 osobami, ktore mialy wynik pozytwyny boje sie

Na tRumpa nie mam juz zdrowia, najgorszy prezydent w historii. Powiniwen brac przyklad z Gov. Cuomo, ten to prawdziwy leader!

Pozdrawiam Was dziewczyny i bardzcie zdroweb <3
Reign of light jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 22:55   #643
dircikowa
Zadomowienie

Pytacie - jak tam?
U mnie (branża IT) póki co -pracowicie i oby było tak jak najdłużej. Zdecydowanie mi się nie nudzi, jestem zajęta, jak zwykle.
Choć też niepewność się wkrada. Jestem pracodawcą dla około 20 osób i czuję tę odpowiedzialność, nie chciałabym mieć dylematów jakie stają przed tysiącami przedsiębiorców - czy przed końcem marca należy wręczyć załodze wypowiedzenia? I nie jest to zła wola -skoro przychody się skurczyły lub wręcz zniknęły to jak utrzymać załogę, lokale itp. ?
Solidaryzując się z tymi osobami - nie odmawiam moich zakupów sieciowych, wręcz przeciwnie - tłumaczę sobie, że póki mnie stać, trzeba wspierać rodzimych przedsiębiorców swoim pieniądzem. Czy narażam tym kurierów? Nie sądzę. Bardziej - daję im pracę. Kiedy można - zamawiam do paczkomatu, a i DPD, i DHL przyjęły teraz procedury bezkontaktowe - wystarczy kontakt wzrokowy z kilku metrów i zostawiają paczkę na ogrodzeniu.
W ramach wspierania miejsc, z których dotąd korzystałam i chciałabym żeby nie upadły - zamówiłam kosmetyki z ulubionego gabinetu kosmetycznego, namawiam też właścicielkę do uruchomienia programu "voucher na przyszłość". Nie zawiesiłam karty Multisport- ale piszę do nich, że nie zmienię zdania, jeśli miejsce do którego chodziłam też na tym skorzysta, a nie tylko operator. Mimo zapasów w domu (w sklepach jest wszystkiego pod dostatkiem również drożdży) i możliwości gotowania - podjęliśmy rodzinną decyzję, żeby co kilka dni zamawiać coś na wynos/z dowozem z ulubionych miejsc, żeby je wspierać. Namówiłyśmy naszą instruktorkę jogi na zajęcia on-line i bardzo fajnie to wyszło.
Myślę, że to czas, żeby skupić się na działaniach solidarnościowych i mieć na uwadze odpowiedzialność społeczną.
Co do działań bardziej a'la Korea (artykuł podlinkowany przez Mariolkę) - może to rzeczywiście lepszy model. Mam wrażenie, że nasi decydenci nie biorą pod uwagę konsekwencji swoich działań, zdecydowanie nie
Jeśli doprowadzimy do tego, że duża część przedsiębiorstw upadnie (bo ich "tarcza" jest iluzoryczna, to mydlenie oczu) - i będzie ogromne bezrobocie i bieda to skutki ekonomiczne i społeczne (obawiam się wręcz zamieszek, i że przestanie być tak bezpiecznie jak było) znacząco przewyższą koszty zakupu ogromnej liczby testów tak, żeby kwarantanna odbywała się w sposób bardziej celowany). Tyle, że tych efektów nikt teraz nie jest w stanie obliczyć, więc nikt się nimi nie martwi po prawdzie
Najszybsze rozwiązanie tego impasu dałoby jak najszybsze opracowanie skutecznej terapii i/lub szczepionki i bardzo za to trzymam kciuki!
dircikowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 07:39   #644
mar_jolka
Zadomowienie

Dircik ja w temacie szczepionki-juz mi znajoma wspominajac, ze pracuja gdzies tam, nad szczepionka zaraz dodala ze ona nie pozwoli zaszczepic dziecka...
K....a gdzie takich sieja? Wy nie pamietacie -ale ja mialam w podstawowce dzieci po polio.....w rodzinie mialam osobe 21 lat zmarlą na gruzlice....swoje dzieci zaszczepilam na co sie dalo..i jakos dalej byly i sa niesamowicie bystre chlopaki....wiec jak tak bedzie dalej to nas wykonczy -z tym ze juz nie korona a dokladnie dzuma albo czarna ospa...smiertelnosc koronawirusa jedt naprawde jest znikoma i/lub niepotwierdzona jako jedyna przyczyna zgonu. Policzcie sami liczbe wykrytych przypadkow ( drugie tyle to osoby lekko chore) do liczby zmarlych. Zobaczcie-wszyscy zmarli mieli inne choroby....ta panika i to co sie ogólnie dzieje komuś cholernie pasuje...
I w koncu tak sobie mysle bedac podwojnie w grupie ryzyka ( wiek i astma) na cos yrzeba umrzec. Bo tak szkoda jak zdrowy czlowiek umiera
I tym optymistycznym akcentem-milego dnia dziewczyny i zobaczcie-swieci słońce dzis tak pieknie...
A jakby tak ktos chcial mydlo-to pukac w moje drzwi ( troche prywaty)🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,...dstawowek.html

I jeszcze taki artykul

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

Reign Twoja przyjaciolka jest mloda. Wyjdzie z tego. Zobaczysz.

My twz wspieramy handel i gastronomie zamawiajac jedzenie z dowozem. A paczki ida do paczkomatu synowie odbierają

Stary 2020-03-25, 09:11   #645
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
No to mamy zakaz wychodzenia z domu od jutra na prawie 3 tygodnie. Udało mi się zrobić zapasy spożywcze w mniejszych sklepikach, mam pełną zamrażarkę, więc jakoś mocno się nie stresuję. Wznowienie recepty też mam za miesiąc dopiero i na szczęście już wszystko online.

Chętnie poczytam jak mijają Wasze dni w obecnych czasach

Mi dziś uczelnia zrobiła psikusa, że aż nie potrzebowałam kawy. Skreślili mnie przez pomyłkę z listy studentów. Jestem też bez pracy, ale łatam obecnie budżet pieniędzmi z ubezpieczenia. Wszystko wisi do otwarcia sądów i urzędów.
Znajomy pisał, że w Tesco ciężko dostać nawet ryż, ja sama unikam dużych sklepów. Papieru nie ma od już jakiegoś czasu, podobnie mokrych chusteczek. Na wsiach sytuacja wygląda lepiej, choć i tak chleb w piekarni zamawia się na nazwisko z wyprzedzeniem. Koleżanka straciła pracę, firma w której pracuje druga jest na granicy plajtu. Napisałam do Westwinga z prośbą o odroczenie wysyłki mojego krzesła. Nie jest ono warte ryzyka zdrowia ani mojego, ani kuriera.

Kasztanka wierzę, że wszyscy to przetrwamy. Jakoś. I przesyłam Wam ciepłe uściski!

Aussie, ja się w ten płyn zaopatrzyłam jak tylko go rzucili na półki. Tylko nie mam niestety rękawiczek.
Dziekuje kochana za mile slowa

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
W Anglii też lockdown. Ale nasz magazyn póki co otwarty, więc chodzimy do pracy.
No i cieszę się bardzo, że ogród mamy. Dzieciaki nie kiszą się w domu.
U nas prawie wszystkie sklepy jeszcze normalnie otwarte.
Duze department stores oferuja obecnie jedynie transakcje bezgotowkowe, wszedzie tez sa plakaty nawolujace do trzymania dystansu 1.5m i mycia rak jak najczesciej, zwlaszcza po dotknieciu pieniedzy.

Reign, z Twoja przyjaciolka bedzie dobrze, jest mloda, szybko wyzdrowieje. Trzymam kciuki

A co do tego, jak mijaja moje dni, to niestety niczym ciekawym sie nie moge pochwalic, kina zamkniete, restauracje tez, zgromadzenia ze znajomymi tez niewskazane. Jedna znajoma jest zreszta teraz w kwarantannie po powrocie z Bali, a druga utknela w Malezji, bo Australia zamknela granice. Cala reszta znajomych pracuje i poza praca raczej z domu nie wychodzi, my z mezem zreszta tez nie
Stary 2020-03-25, 10:02   #646
Pani_Robot
Kapitan Snuja

Marjolka Ty pamiętasz... niestety antyszczepionkowe madki nie
Mam nawet na roku dwie takie kobiety. W rodzinie jednej kilka osób (w tym jej syn) ma Zespół Aspergera, a ona wini za to szczepionki, w ogóle nie biorąc pod uwagę predyspozycji genetycznych.

To, co mi się rzuca w oczy w artykule, który podlinkowałaś, to ze Szwedzi są karni i obowiązkowi - jak jest zakaz wychodzenia, respektują go beż żadnych ale, a do tego prawie połowa mieszka sama. U nas musieli wprowadzić zakazy i mandaty, a i tak mamusie przerzucają dzieci przez płot na zamkniętych placach zabaw. Własnie mi mignęło na stronie Wyborczej, że jakaś babcia zataiła informacje o chorobie matki i przyprowadziła dzieciaka do szpitala. Test pozytywny, szpital częściowo zamknięty

Inna sprawa, to oczywiście wybory, o których wspomina La Mary. Chcą zrobić wszystko, by się odbyły, stad mamy takie obostrzenia.

Nie jestem pewna za to co do tego nabywania odporności przez dzieci, bo zakażą one rodziców, a ci dalej współpracowników. Pamiętaj, że umierają również (rzadko, ale jednak) osoby młode i bez obciążeń zdrowotnych, a nie wiadomo jakie będą długofalowe skutki przejścia wirusa dla organizmu i płuc. Śmiertelność we Włoszech wyniosła 10%, więc nie jest znikoma. Polskim statystykom nie wierzę po tym, co mówią medycy.

Prawda jest taka, że będzie, co ma być, jednak sama nie znoszę tej sytuacji najlepiej.

Dircik brawo!

Reign trzymam kciuki za koleżankę. tak jak dziewczyny piszą - młoda, więc na pewno przejdzie chorobę łagodnie.

Stary 2020-03-25, 10:31   #647
Soso
Zakorzenienie

Kochane!
na szczęście wciąż można spacerować, las i plaże ratują moją psychikę!

Nie sądziłam, ze dożyję czasów, kiedy wyprawa po jabłka będzie dla mnie jak przygoda Na pocieszenie i ulżenie sobie w tej domowej kwarantannie kupiłam sobie gadżecik Lelo Sona, daaawno już nie czekałam w takim napięciu na kuriera

kasztanka3 przykro mi, że u Was tak źle, trzymam kciuki U nas przynajmniej sklepy dobrze zaopatrzone i kwitnie inicjatywa społeczna - np. jedna z moich ulubionych restauracji udostępnia za darmo zakwas na chleb, ludzie robią sobie wzajemnie zakupy, wyprowadzają psy itd Bardzo to fajne i budujące.

Pani_Robot nie mogę się wypowiedzieć o wszystkich sklepach w Trójmieście, ale te wokół mnie (mieszkam w centrum Gdańska) są bardzo dobrze zaopatrzone, nie wiem jak z płynami dezynfekującymi, bo nie szukam, ale cała reszta jest w ilościach normalnych.

mar_jolka ja się zgadzam z artykułem o tyle, że uważam, że czeka nas recesja. Zdecydowanie więcej sensu przyniosłyby testy testy testy (jak np w Korei) niż przymusowe zamykanie obywateli w domu, przy jednoczesnym przyzwoleniu na transport miedzynarodowy, smutno-śmieszną sytuację na lotniskach itp.

Swoja drogą jestem w dziwnym dla siebie stanie psychicznym, bo czuję w sobie ogromną niechęć do swojego państwa/rządu, niezrozumienie absurdalnych dla mnie decyzji, nie czuję się też bezpiecznie jako obywatel tego państwa. I kurcze, ponieważ zwykle nie targają mną tak negatywne emocje to przyznam, że nie do końca się odnajduję.

LaMary kwarantanna w zaproponowanych nam przez nasze państwo warunkach to utopia. Cała ta bzdurno-śmieszna i źle zorganizowana akcja LOTdodomu do domu jest żartem z obywateli, żartem kpiącym z ich bezpieczeństwa (tłok na lotniskach) i finansów (można było taniej niż Lotem, no ale to po co skoro można dofinansować LOT kosztem obywateli). Współpracownicy mają córkę, która studiuje (swoją drogą kierunek typu inżynieria kosmiczna ) w stanach i wiem, ile nerwów i stresu kosztuje ich ściągniecie jej do domu. No i kwestia tych nieszczęsnych kierowców TIRów, których widać wirusy się nie imają, bo żadne obostrzenia ich nie dotyczą

Dochodzi do tego dymanie (sorry inaczej tego nie nazwę) małych przedsiębiorców przez proponowanie im jakichś bzdurnych rozwiązań, które co najwyżej tylko odroczą ich upadek.

dircikowa też jestem branża IT (plus krypto) zdaje się, że dostaliśmy nawet zaproszenie do jakiegoś unijnego projektu zapobiegającego skutkom wirusa. Póki co mamy się dobrze, zobaczymy co będzie dalej.

Trzymajcie się dziewczyny i dbajcie o siebie

Edytowane przez Soso
Czas edycji: 2020-03-25 o 10:33
Soso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 17:59   #648
mar_jolka
Zadomowienie

Wlasnie u nas jeżdżą po osiedlu i gadają zeby zostac w domu...i dalej jaki już wychodzisz to zachowaj odleglosc.....itd...
No jak na wojnie...jakas masakra...

Soso ja tez jak ostatnio bywalam za granica to bylo mi wstyd mówić po Polsku...bo wychodzi ze jesteśmy narodem rodem z głębokiego średniowiecza ze swoimi zabobonami, powoływaniem krola i krolowej najjaśniejszej na niebie z modlitwami na kolanach, na ulicach albo o okreslonej godzinie i tym podobne..

Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd mi...
Zawsze bylam.nastawiona patriotycznie...a dzis gardze tym co zrobiono z mojego kraju...okropne to co napisalam...ale to czuje🥵

Stary 2020-03-25, 19:46   #649
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Ojej, ile tu żalu... Nie przesadzajmy. Cały świat będzie w czarnej dupie, nie tylko my. Podobne obostrzenia zostały wprowadzone w wielu krajach na całym świecie, nie tylko u nas.

A Polacy? Uważam, że mają lepsze i gorsze strony - jak każdy naród. Jak to mówią: the grass is always greener...

Robyn https://www.youtube.com/watch?v=8o5BHH9U2Mg

Edytowane przez Cinderella Girl
Czas edycji: 2020-03-25 o 19:49
Cinderella Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 23:01   #650
uklika
Zadomowienie

Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cześć dziewczyny. U mnie podobnie jak wszędzie, wirus przewija się przez wszystkie strefy życia. Jest mi ciężko, tym bardziej, że moja rodzina rozrzucona po różnych krajach i kontynentach. W normalnych okolicznościach to nie problem, ale teraz tak. Mam nadzieję, że szczęśliwie i niedługo się to skończy.

Pracuję z domu, mam rzeczy do przygotowania, ale jednak trudno mi się na nich było skupić, teraz już jest lepiej. Sporo gotuję i piekę, chociaż tego nie lubię, a jednak to mnie uspokaja. Miałam szaleństwo czytania wszystkiego co możliwe na temat wirusa, ale już mi przeszło i jestem spokojniejsza. Do piatku mam kilka ważnych rzeczy do zrobienia zwiazanych z praca, a potem zamierzam się więcej relaksować, chodzić na codzienne spacery. Pogoda sprzyja.

Mój maż jest tzw key worker, więc pracuje więcej niż normalnie. Syn uczy się online.

W tym tygodniu mieliśmy być w Londynie. Hotel przełożyliśmy na lipiec. Mam nadzieję, że do lipca wirus będzie tylko wspomnieniem.

Ekonomia i sprawami materialnymi się na razie nie przejmuję. Wiem, że będzie ciężko, ale to nie jest teraz najważniejsze.

Pozdrawiam Was wszystkie. Choć nieczęsto piszę, to myślę o Was i mam nadzieję, że wszystko u Was dobrze.

Co fajnego polecacie do czytania?

Gosia, wspieram Next, zamawiam online Właśnie czekam na dostawę

Edytowane przez uklika
Czas edycji: 2020-03-25 o 23:29
uklika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 09:39   #651
Soso
Zakorzenienie

mar_jolka ja się nie wstydzę tego, że jestem Polką, zresztą w ogóle nie mam w zwyczaju wstydzić się za zachowania innych Irytuje mnie jedynie nieudolność rządu i zwyczajne robienie z nas głupków
Stary 2020-03-26, 10:13   #652
kasztanka3
Pani Mizantrop

U mnie dzis kolejne 400 zarazen i 4 osoby zmarly dzisiaj. Niedlugo pewnie oglosza lockdown.
Stary 2020-03-26, 15:06   #653
uklika
Zadomowienie

Dziewczyny, zna któraś?
IMG_4786.jpg
Stary 2020-03-26, 15:35   #654
p4w
Moderator

Co polecacie do czyszczenia przypalen piekarnika i plyty indukcyjnej ?

3220g 54 cm

------------------

mikroREKLAMA
MEDiDENT Centrum Protetyki Stomatologicznej

Ta reklama pokazywana jest pod 14 258 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 18:17   #655
gosia261282
Gang Iren

Uklika, my to już mamy dosyć i chcielibyśmy, żeby magazyny zamknęli. Napisali o nas w jakich warunkach pracujemy:

https://www.pontefractandcastleforde...avirus-2519216
Stary 2020-03-26, 18:22   #656
Pani_Robot
Kapitan Snuja

Uklika ta maska chyba mignęła mi u Kasztanki. Laneige testuje na zwierzętach, więc ja zrezygnowałam z marki.

Poszło pismo z ministerstwa zdrowia zabraniające lekarzom wypowiadać się na temat obecnej sytuacji. Zamordyzm.

Czytam historię psychoanalizy i nie myślałam, że to takie interesujące. Ulewało się Freudowi lekko mizoginią co prawda, ale skatalogował kilka niesamowitych rzeczy. Co ciekawe nie prowadził eksperymentów ani statystyk, a jedynie głęboką analizę podlegającą jego wewnętrznej spójności. Do Junga i Adlera jeszcze nie doszłam i chyba robię sobie przerwę na Netflixowego Freuda. Sympatyczny serial.

Chyba już o tym pisałam, ale dowalili nam z materiałem tak samo jak szkolnym dzieciakom Szkoda tylko, że prawdziwe wykłady online zorganizowały tylko uczelnie na poziomie SWPS, a my mamy listę książek do przeczytania w terminie... do końca marca Z drugiej strony siłą rzeczy mam jakiś samorozwój sterowany spod kocyka na kanapie.

Słucham na empiku Obsesji Piękna. Nie wiem, czy książka ma jakieś gotowe rozwiązania, ale skusiłam się na nią, bo była polecana na psychologiczno-pedagogicznych blogach i myślę, że jest warta uwagi mam dziewczynek. Zarówno tych kilkuletnich jak i nastolatek. Nie miałam pojęcia, że z presją wyglądu mierzą się już siedmiolatki, to bardzo niepokojące.

P4w kuchenkę czyszczę octem/alkoholem/płynem do szyb, tylko namaczam i używam zielonej gąbki-zmywaka lub szczoteczki. Boję się wynalazków typu mleczka do szorowania, bo wszystko rysują. Do piekarnika może sprawdziłaby się taka pianka jak do szyby od kominka?

Gosia trzymam kciuki za zamknięcie.

Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-03-26 o 18:26
mikroREKLAMA

Stary 2020-03-26, 19:34   #657
gosia261282
Gang Iren

Zamykają dzisiaj magazyny
Screenshot_20200326_191340_com.android.chrome.jpg
Stary 2020-03-26, 20:57   #658
uklika
Zadomowienie

To dobrze Gosia. Nie zdawałam sobie sprawy, że tak to wygladało. Ostatecznie nie sa to artykuły niezbędne, więc jak nie potrafia zapewnić bezpiecznych warunków, to zdecydowanie powinni zamknać.
Stary 2020-03-26, 21:01   #659
gosia261282
Gang Iren

Cytat:
Napisane przez uklika Pokaż wiadomość
To dobrze Gosia. Nie zdawałam sobie sprawy, że tak to wygladało. Ostatecznie nie sa to artykuły niezbędne, więc jak nie potrafia zapewnić bezpiecznych warunków, to zdecydowanie powinni zamknać.
Wiesz, ja wolałabym pracować, ale w godziwych, bezpiecznych, warunkach. A ich nic nie obchodził pracownik, dopóki się szum w mediach nie zrobił.
Stary 2020-03-26, 21:37   #660
Soso
Zakorzenienie

Gosia zdrowia

Pani Robot ta historia to jakieś jedno opracowanie? Możesz podrzucić tytuł?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30 z plusem

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
AgnieszkaLa
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości