Izotek - cz.III. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-27, 19:30   #1
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984

Izotek - cz.III.


Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-01-27 o 22:16
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 19:44   #2
gumaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Izotek - cz.III.

ja z tego co czytam i zaczynam to jedynie chyba zeby nie było nawrotu to konskie dawki tego leku wiadomo ze narazamy sie na skutki uboczne no ale jak chcemy łagodnie przezyc terapie i brac małe dawki i ryzykowac nawrót to lepiej zrobic jedna konkret terapie .
gumaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 00:17   #3
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez gumaz Pokaż wiadomość
ja z tego co czytam i zaczynam to jedynie chyba zeby nie było nawrotu to konskie dawki tego leku wiadomo ze narazamy sie na skutki uboczne no ale jak chcemy łagodnie przezyc terapie i brac małe dawki i ryzykowac nawrót to lepiej zrobic jedna konkret terapie .
Ja zrobiłam i wróciło
Nie po roku, nie po dwoch, a po miesiącu od odstawienia. Wyniki badań też w ciągu miesiąca wróciły na stare tory, jakby mój organizm kompletnie pozbył się izotretynoiny z krwi i zregenerowal to, co ona "popsuła"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 12:39   #4
gumaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Izotek - cz.III.

ja jestem zdania ze powinno sie tylko jedna terapie robic to za bardzo wyniszcza orgaznim ja wiem ze na punkcie tradziku ludzie maja depresje mysli samobójcze ale jak sie bierze izotek , to tez na psychike to wchodzi ja miałem silna mega psychike traz mam gorsza wiec nie polecam 2 terapi . i ja biore duże dawki i musze walczyc
gumaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 23:10   #5
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Izotek - cz.III.

Niestety jestem w trakcie drugiej kuracji. Na dodatek to już trzecie opakowanie leku a efektów żadnych.
Przy pierwszej kuracji już od początku była ogromna poprawa, teraz nic.
Jestem całkowicie załamana, ponad 30 lat na świecie i prawie połowa życia z trądzikiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-02, 09:42   #6
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez virtual_luv Pokaż wiadomość
Niestety jestem w trakcie drugiej kuracji. Na dodatek to już trzecie opakowanie leku a efektów żadnych.
Przy pierwszej kuracji już od początku była ogromna poprawa, teraz nic.
Jestem całkowicie załamana, ponad 30 lat na świecie i prawie połowa życia z trądzikiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Tez musiałam wsiąść druga kuracje, jestem tydzień po niej a w nocy mi się dzisiaj śniło ze trądzik wrócił oby było dobrze, ale muszę przyznać ze druga kuracja była dla mojego organizmu już lżejsza, miałam mniej skutków ubocznych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-02, 13:29   #7
gumaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Izotek - cz.III.

Czesc mozesz mi napisac jakie dawki brałas i jakie skutki uboczne byly dla ciebie najgorsze ? i ile brałas lek miesiecy bo ja coraz bardziej sie upieram przy tym ze lepiej krócej a wieksze dawki pozdrawiami
gumaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-03, 09:45   #8
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez gumaz Pokaż wiadomość
Czesc mozesz mi napisac jakie dawki brałas i jakie skutki uboczne byly dla ciebie najgorsze ? i ile brałas lek miesiecy bo ja coraz bardziej sie upieram przy tym ze lepiej krócej a wieksze dawki pozdrawiami


Ważę 63 kg, brałam 2x20 mg - 8 miesięcy... tak naprawdę to nie było takich skutków ubocznych które by mi mocno dały się we znaki w tej kuracji mam hipercholesterolemie genetyczna i tak czy siak brałam leki na cholesterol i nigdy wyniki ogólnego nie były większe niż 240, tg zawsze w normie. Przesuszenie skory to pomagał mi cetaphil a na usta tylko carmex, na zajady chyba tylko nie znalazłam dobrego sposobu. Bóle kręgosłupa - one były często to fakt ale to już miałam leki przeciwbólowe w domu, jak tylko podniosłam coś ciężkiego w pracy za kilka godzin była masakra, ból jak przy rwie kulszowej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 13:50   #9
gumaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Izotek - cz.III.

Masakra 8 miechow az ehh i to nawet spoko dawka to ja juz nie wiem to chyba zalezy od organizmu widze . a mozesz powiedziec czy mialas silny tradzik ? bo to juz sam nie wiem czy na łagodny wystarczy krótsza terapia czy to nie jest ważne.
gumaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 06:54   #10
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez gumaz Pokaż wiadomość
Masakra 8 miechow az ehh i to nawet spoko dawka to ja juz nie wiem to chyba zalezy od organizmu widze . a mozesz powiedziec czy mialas silny tradzik ? bo to juz sam nie wiem czy na łagodny wystarczy krótsza terapia czy to nie jest ważne.


Miałam bardzo mocny trądzik na twarzy, dekolcie i szyi, najlepsze jest to ze na plecach nawet jednego pryszcza nie miałam - po 1 kuracji.
Po 1 kuracji trądzik wrócił na twarzy, szyi i dekolcie i tylko w tych miejscach, plecy ramiona całkiem czyste... i wrócił po 4 latach.
Trzeba wybrać swoje, jest przelicznik, ja pierwszym razem wzięłam za mało i wrócił, teraz mam nadzieje ze tak nie będzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 08:56   #11
gumaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Izotek - cz.III.

ale też wypowiadały sie osoby co mowily ze wziely cała dawke i tez wrocil wiec juz sam nie wiem ale faktycznie jak mialas mega silny to może dlatego powodzenia .

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

jeszcze tylko mam pytanie o włosy powiedz mi bo ja sie boje zwiekszyc dawke zeby nie wypadały mocno wiadomo jestem facetem to u mnie to będzie widac ?
gumaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-04, 15:48   #12
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez gumaz Pokaż wiadomość
ale też wypowiadały sie osoby co mowily ze wziely cała dawke i tez wrocil wiec juz sam nie wiem ale faktycznie jak mialas mega silny to może dlatego powodzenia .

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

jeszcze tylko mam pytanie o włosy powiedz mi bo ja sie boje zwiekszyc dawke zeby nie wypadały mocno wiadomo jestem facetem to u mnie to będzie widac ?


Mi nie wypadały więcej, wręcz rosły jak szalone...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 19:32   #13
7gusia018
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 10
Dot.: Izotek - cz.III.

Mi zawsze sporo włosów wypadało a teraz kończę 2 miesiąc (z 5) terapii przy dziennej dawce 60mg/70 kilo i jestem w szoku, że w ogóle nie wypadają, oby to nie była cisza przed burzą
7gusia018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 22:25   #14
gumaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Izotek - cz.III.

o prosze jaka duza dawka tez mysle wejsc na wieksze obroty :P
gumaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 08:30   #15
zeus24l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 22
Dot.: Izotek - cz.III.

Co do powyższych to moja aktualna dawka dzienna to 80mg
Natomiast mam pytanie. Jestem w piątym miesiącu kuracji, od kilku miesięcy już nic nie wyskakiwało, a kilka dni temu na szyi wyskoczyła mi podskórna gula, dokładnie taka z którymi miałem problem i na co biorę izotek. Fakt, że nie rozwinęła się jak wcześniej, tylko znikła po dwóch dniach i ślad raczej nie zostanie, ale jednak trochę mnie to zmartwiło. czy to normalne ?
zeus24l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 22:48   #16
aleksandra_kalinowska
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra_kalinowska
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2
Dot.: Izotek - cz.III.

Hej
Od 21 stycznia leczę się Aknenorminem 20mg, tabletka raz dziennie i t tak przez 2 miesiące, a potem mam się pokazać z wynikami badań i dłuższy etap kuracji (6miesięcy) jest przewidziany.
Moje problemy z trądzikiem to już długa historia, aczkolwiek cera zaczęła się pogarszać 4 miesiące temu na tyle dokuczliwie, że zdecydowałam się podjąć terapię lekiem, mimo licznych skutków ubocznych z którymi byłam już świetnie zapoznana.
Mój problem- zaskórniki (nos i część policzków), pierwsze blizny, krosty ze stanem zapalnym, bardzo bolące.
Pierwsze 3 dni zażywania leku- ból głowy i początki ''suszy'' (choć moja daje się we znaki tylko na ustach nieważne co na nie nałożę).
Dzisiaj, 6 lutego 17 dzień kuracji, brak jakiegokolwiek bólu głowy, usta jak papier, brak bólu stawów mimo że cały czas jestem aktywna- biegam, ćwiczę itd. Jedyną rzeczą, która mnie martwi jest to, że nie widzę poprawy co do pojawiania się bolących, ciężkich do ogarnięcia krost. Oczywiście czytałam, że tzw. ''wysyp'' może trwać 2-3 miesiące (choć mój lekarz powiedział że jedynie tydzień, dwa) i wiem że każdy organizm jest inny, ale chciałam się dowiedzieć czy ktoś może przeżywał taki ciągły wysyp na początku kuracji i kiedy mu się w miarę zatrzymał. Ktoś rzeczywiście doświadczył znacznego obniżenia nastroju po izo? Ja generalnie, przez fakt, że jestem niewolnikiem makijażu, kiedy tylko chce wyjść do ludzi, choć wiele razy chciałabym odpuścić twarzy nadprogramowe kosmetyki, które tylko mi pogarszają sytuację (mimo że są przeznaczone specjalnie do cery z trądzikiem) albo po prostu dłużej pospać to nie ma takiej opcji przez wulkany, na które ludzie gapią się bardzo wymownie, miałam już dużo wcześniej ''obniżony nastrój''. Uważam mimo wszystko, że kuracja mimo skutków ubocznych (u mnie się one nie dają tak we znaki, jedynie moja niecierpliwość) jest warta przejścia przez każdą przeszkodę byleby dała efekty.
aleksandra_kalinowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 08:36   #17
Sign66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez aleksandra_kalinowska Pokaż wiadomość
Hej
Od 21 stycznia leczę się Aknenorminem 20mg, tabletka raz dziennie i t tak przez 2 miesiące, a potem mam się pokazać z wynikami badań i dłuższy etap kuracji (6miesięcy) jest przewidziany.
Moje problemy z trądzikiem to już długa historia, aczkolwiek cera zaczęła się pogarszać 4 miesiące temu na tyle dokuczliwie, że zdecydowałam się podjąć terapię lekiem, mimo licznych skutków ubocznych z którymi byłam już świetnie zapoznana.
Mój problem- zaskórniki (nos i część policzków), pierwsze blizny, krosty ze stanem zapalnym, bardzo bolące.
Pierwsze 3 dni zażywania leku- ból głowy i początki ''suszy'' (choć moja daje się we znaki tylko na ustach nieważne co na nie nałożę).
Dzisiaj, 6 lutego 17 dzień kuracji, brak jakiegokolwiek bólu głowy, usta jak papier, brak bólu stawów mimo że cały czas jestem aktywna- biegam, ćwiczę itd. Jedyną rzeczą, która mnie martwi jest to, że nie widzę poprawy co do pojawiania się bolących, ciężkich do ogarnięcia krost. Oczywiście czytałam, że tzw. ''wysyp'' może trwać 2-3 miesiące (choć mój lekarz powiedział że jedynie tydzień, dwa) i wiem że każdy organizm jest inny, ale chciałam się dowiedzieć czy ktoś może przeżywał taki ciągły wysyp na początku kuracji i kiedy mu się w miarę zatrzymał. Ktoś rzeczywiście doświadczył znacznego obniżenia nastroju po izo? Ja generalnie, przez fakt, że jestem niewolnikiem makijażu, kiedy tylko chce wyjść do ludzi, choć wiele razy chciałabym odpuścić twarzy nadprogramowe kosmetyki, które tylko mi pogarszają sytuację (mimo że są przeznaczone specjalnie do cery z trądzikiem) albo po prostu dłużej pospać to nie ma takiej opcji przez wulkany, na które ludzie gapią się bardzo wymownie, miałam już dużo wcześniej ''obniżony nastrój''. Uważam mimo wszystko, że kuracja mimo skutków ubocznych (u mnie się one nie dają tak we znaki, jedynie moja niecierpliwość) jest warta przejścia przez każdą przeszkodę byleby dała efekty.
U mnie wysypu nie było, ale cera zaczęła się poprawiać po 1,5 miesiąca także wydaje mi się, że 17 dni bez efektów to nie jest jakoś dużo, a może to nawet norma
Sign66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 10:59   #18
gumaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Izotek - cz.III.

ja uwazam ze 20 mg to bardzo mało jak sie dobrze czujesz to możesz spokojnie zwiekszyc , chociaz wiadomo lekarz ci to ma powiedziec nie ja co do wysypu ja biore od 1 stycznia i mam wysyp na szyji takich duzych bolacych gól a ja mam problem na ciele głównie ale przemysl te dawke bo tu juz byli ludzie co brali małe dawki duzy okres czasu i tak był nawró ja sie juz wole pomeczyc mniej miechów i wieksza dawka tylko najgorsze po tym leku takie mysli depresyjne i tak jak pisali kiedys ludzie spac sie chce i troche ma sie lenia przynajmniej u mnie a cetaphil na twarz to strzał w 10 zreszta juz zima sie kończy słonko ładnie swieci
gumaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 13:17   #19
Sign66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez gumaz Pokaż wiadomość
ja uwazam ze 20 mg to bardzo mało jak sie dobrze czujesz to możesz spokojnie zwiekszyc , chociaz wiadomo lekarz ci to ma powiedziec nie ja co do wysypu ja biore od 1 stycznia i mam wysyp na szyji takich duzych bolacych gól a ja mam problem na ciele głównie ale przemysl te dawke bo tu juz byli ludzie co brali małe dawki duzy okres czasu i tak był nawró ja sie juz wole pomeczyc mniej miechów i wieksza dawka tylko najgorsze po tym leku takie mysli depresyjne i tak jak pisali kiedys ludzie spac sie chce i troche ma sie lenia przynajmniej u mnie a cetaphil na twarz to strzał w 10 zreszta juz zima sie kończy słonko ładnie swieci
Zależy ile waży, dla jednego ta sama dawka może być duża, a dla innego za mała. U mnie żadnych myśli depresyjnych na szczęście
Tylko okrutnie suche usta, ręce i oczy.
Sign66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-07, 19:22   #20
Olimpia3531
Raczkowanie
 
Avatar Olimpia3531
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 61
Dot.: Izotek - cz.III.

Ja zaczynam dzisiaj. Biorę 30 mg Axotret.
Olimpia3531 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 22:18   #21
aleksandra_kalinowska
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra_kalinowska
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2
Dot.: Izotek - cz.III.

Ważę 51 kg przy wzroście 1.65 cm. Co do zwiększenia dawki- poczekam, bo po 2 miesiącach mam zrobić badania i zobaczyć czy wszystko w nich ok z wątrobą i czy mogę dalej brać (wtedy już 6 miesięcy i może większa dawka?). Wierzę mocno że może ta moja skóra musi się wypłakać z tego całego syfu...
Mam wielki kłopot teraz na to zimno- robi mi się kilka krost wypełnionych krwią i czasem pękają Nie mam wielkiej potrzeby malowania się ,aczkolwiek chciałabym chociaż w niektóre dni kiedy gdzieś wychodzę, je zakryć, choć to się wydaje niemożliwe bo ta punktowa sinizna przebija i nie wiem co by mogło ją zakryć
Ja obniżenie nastroju mam od ok. 5-6 lat od pojawienia się trądziku i może być już tylko lepiej, na pewno jak się wszystko unormuje.
Bardzo dość mam swojej skóry, jej kondycji przy tym że robiłam już wszystko i nic nie pomaga. Stąd kuracja tym antybiotykiem.
W nocy leżę i mam ochotę rozdrapać całą okolice żuchwy mimo że nawilżam skórę regularnie raczej nie dokucza mi suchość całej skóry a jedynie okolic tych krost. Moje problemy to głównie okolica policzków no i pojedyncza, bardzo boląca krosta na szyi.
Po tym co przeżywam wnioskuję, że może być już tylko lepiej

Edytowane przez aleksandra_kalinowska
Czas edycji: 2019-02-07 o 22:22
aleksandra_kalinowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 22:40   #22
Sign66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez aleksandra_kalinowska Pokaż wiadomość
Ważę 51 kg przy wzroście 1.65 cm. Co do zwiększenia dawki- poczekam, bo po 2 miesiącach mam zrobić badania i zobaczyć czy wszystko w nich ok z wątrobą i czy mogę dalej brać (wtedy już 6 miesięcy i może większa dawka?). Wierzę mocno że może ta moja skóra musi się wypłakać z tego całego syfu...
Mam wielki kłopot teraz na to zimno- robi mi się kilka krost wypełnionych krwią i czasem pękają Nie mam wielkiej potrzeby malowania się ,aczkolwiek chciałabym chociaż w niektóre dni kiedy gdzieś wychodzę, je zakryć, choć to się wydaje niemożliwe bo ta punktowa sinizna przebija i nie wiem co by mogło ją zakryć
Ja obniżenie nastroju mam od ok. 5-6 lat od pojawienia się trądziku i może być już tylko lepiej, na pewno jak się wszystko unormuje.
Bardzo dość mam swojej skóry, jej kondycji przy tym że robiłam już wszystko i nic nie pomaga. Stąd kuracja tym antybiotykiem.
W nocy leżę i mam ochotę rozdrapać całą okolice żuchwy mimo że nawilżam skórę regularnie raczej nie dokucza mi suchość całej skóry a jedynie okolic tych krost. Moje problemy to głównie okolica policzków no i pojedyncza, bardzo boląca krosta na szyi.
Po tym co przeżywam wnioskuję, że może być już tylko lepiej
Na pewno będzie lepiej, trzeba trochę cierpliwości
Ja się najbardziej boje nawrotu. Jestem w połowie kuracji a efekty są świetne, wprawdzie mam całą twarz w bliznach ale przynajmniej jakichkolwiek wyprysków brak. Jak sobie pomyśle, że one mogą wrócić to mi się płakać chce. Chyba nie do końca wierze, że coś z czym się męczyłam ponad 10 lat zniknie bezpowrotnie w kilka miesięcy
Sign66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 22:59   #23
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez Sign66 Pokaż wiadomość
Na pewno będzie lepiej, trzeba trochę cierpliwości
Ja się najbardziej boje nawrotu. Jestem w połowie kuracji a efekty są świetne, wprawdzie mam całą twarz w bliznach ale przynajmniej jakichkolwiek wyprysków brak. Jak sobie pomyśle, że one mogą wrócić to mi się płakać chce. Chyba nie do końca wierze, że coś z czym się męczyłam ponad 10 lat zniknie bezpowrotnie w kilka miesięcy
u mnie zaczęło wracać po miesiącu po skończeniu kuracji, po 2 miesiącach było tam samo, albo i gorzej niż przed niestety, Izotek to nie cud dla wszystkich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 19:13   #24
gumaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Izotek - cz.III.

ja juz nie wiem mysalem ze ten izotek pomaga naprawde kazdemu a jak to wraca to tyle męki na marne no ale trzeba spróbowac bo nie ma nic innego . te tetrysale i zabiegi lasery to kpina i wydawanie pieniedzy w błoto niestety takze ja biore 2 miesiac izotek i trzymam kciuki ze pomoze
gumaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 21:19   #25
7gusia018
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 10
Dot.: Izotek - cz.III.

Też mi się wydawało że to dla 'każdego', w końcu antidotum ;p ja kończę 2 miesiąc (tym samym prawie połowę kuracji) i czasem wyskakuje mi coś ;okazjonalnie;, blizny za to trochę widoczne i mam jeszcze jeden problem, straszny światłowstręt. Ostatnio jak było słonecznie i wyszłam po 8 h z pracy to jakaś masakra, oczy łzawiły i mrużyłam tak, że ledwo widziałam. Nie macie tak;>?
7gusia018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 12:46   #26
zeus24l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 22
Dot.: Izotek - cz.III.

Ponowię pytanie, czy to możliwe żeby skóra przy końcu kuracji sie jeszcze oczyszcała? Zacząłem szósty miesiąc a ostatnio wsykoczyły dwie duże bolące zmiany, dokładnie takie z którymi miałem problem mimo, że od ok. 3 miesięcy był już spokój ?
zeus24l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 14:34   #27
gumaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Izotek - cz.III.

ja nie wierze w jakies oczyszczanie w 6 miesiecy to juz masz miec twarz jak dupa niemowlecia wiec nie wiem no ale jak widzimy . to na kazdego działa inaczej nawet na yotubue jak ludzie mówia twarz marzenie pare miesicy i wraca ale mniejszy tradzik .
gumaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 10:02   #28
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 69
Dot.: Izotek - cz.III.

cześć. po 16 latach nieskutecznej walki z trądzikiem i kilkukrotnej zmianie lekarzy, za niespełna 2 tyg idę poprosić nowego dermatologa o kurację izo. bardzo nie chcę brać tabletek antykoncepcyjnych, brałam kiedyś 4 lata (pomysł jednego z dermatologów, oczywiście nic mi nie pomogło, tylko co pół roku słyszałam że jeszcze pół roku i na pewno będę miała idealną cerę), miałam mnóstwo skutków ubocznych mimo kilkukrotnej zmiany tabletek, po odstawieniu trądzik baaardzo nasilił się i teraz w ogóle nie mogę sobie z tym poradzić, nie działają żadne antybiotyki ani retinoidy zewnętrznie. jak lekarze reagują gdy pacjentka odmawia jednoczesnego przyjmowania antykoncepcji hormonalnej przy kuracji izotretinoiną? szczerze to jeśli lekarz miałby mi w takim wypadku odmówić kuracji to wolałabym skłamać, że biorę antykoncepcję hormonalną. mam 27 lat, wiem jak zapobiegać ciąży i doskonale zdaję sobie sprawę z ryzyka związanego z kuracją izotretinoiną, nie chcę niszczyć sobie organizmu dla pozornej poprawy po mocnych lekach i potem zaliczyć kolejny silny nawrót trądziku przez szkodliwe dla mnie leki hormonalne.
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 13:07   #29
DracarysDragon
Raczkowanie
 
Avatar DracarysDragon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: Izotek - cz.III.

Ja jestem na izo 5 miesiac i też bardzo źle tolerowałam tabsy i trzeci gin, do ktorego poszłam (prywatnie oczywiście - dopiero wtedy poważnie zainteresował się moją sprawą) zaproponował mi minipigułki i powiem szczerze, że u mnie to strzal w 10. Poza sporadycznymi plamieniami, na które niestety trzeba się przygotować, żadnych skutkow ubocznych, choć po dwuskładnikowych miałam ich bardzo wiele (wahania nastroju, bolące piersi, mdłości, migreny i co najgorsze - bóle łydek, które mogłyby się skonczyć zakrzepicą). Polecam Ci spróbować, a jesli nie to, to może warto pomyśleć o spirali? W ulotce izo jest mowa o dwóch skutecznych formach antykoncepcji, nie muszą to być konkretnie tabsy.



By the way

Chciałam polecić wam mój nowy patent na skutki uboczne po izoteku - suchą skórę, usta itd. BEPANTEN na oparzenia. Wypróbowałam już bardzo wiele kosmetykow drogeryjnych, aptecznych, dobieranych specjalnie dla skory podczas kuracji wysuszajacych i albo nie dzialały wcale albo ledwo co. A Bepanten kupiłam po wyprawie do Jordanii, na poparzenia słoneczne i przy okazji zaczęłam smarowac sobie nim popękane od izoteku usta. Dzień/dwa i jak ręką odjął 😁 Szkoda, że wpadłam na to dopiero przy ostatnim opakowaniu, ale może ta wiedza przyda się komuś innemu na moim miejscu.
DracarysDragon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 15:00   #30
mmai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Izotek - cz.III.

Witajcie, przejrzałam wszystkie części wątku, ufff...
Zaczęłam 3. kurację izo...pierwsza w wieku może 15 lat(?), druga 3 lata temu (teraz mam 37!), od 28 dni trzecią...
Absolutnie nie będę was zniechęcać, chociaż pierwszej kuracji już nie pamiętam, to druga zdziałała cuda...trzecią zaczęłam tylko dlatego, bo mam dziedziczny trądzik różowaty, który leczy się opornie i jedynie objawowo, raczej zewnętrznie, a moja wrażliwa skóra nie toleruje tych wszystkich specyfików, eh...
O ile za drugim razem "wysypu" nie było, tak teraz niestety wyglądam kiepsko (tak mniej więcej od tygodnia), mam drobną kaszkę na linii żuchwy i pojawiają mi się wypryski na czole (nie było z nim wcześniej żadnych problemów), na policzkach i skroniach. Liczę, że wkrótce wszystko się uspokoi i zblednie. I choć sama teraz potrzebuję pocieszenia, to też was pocieszam, że po izo typowy trądzik nie wrócił NIGDY a minęły już ze 22 lata. To badziewie co mam, to zupełnie inna sprawa...I wam i sobie życzę wytrwałości.

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez zeus24l Pokaż wiadomość
Ponowię pytanie, czy to możliwe żeby skóra przy końcu kuracji sie jeszcze oczyszcała? Zacząłem szósty miesiąc a ostatnio wsykoczyły dwie duże bolące zmiany, dokładnie takie z którymi miałem problem mimo, że od ok. 3 miesięcy był już spokój ?

Oczywiście, że możliwe...skóra to żywy organizm, procesy zachodzą w niej na bieżąco, widać coś spowodowało powstanie takich zmian i to dobrze że wychodzą "na zewnątrz". I ulotka i lekarze i wiele opinii potwierdza, że skóra oczyszcza się jeszcze kilka tygodni po zakończonej terapii, także chociaż bardzo tego nie chcemy, to bez paniki, głowa do góry
mmai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 12:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.