Depilacja laserowa - plamki/strupki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-03-03, 19:18   #1
julinex
Przyczajenie

Exclamation

Depilacja laserowa - plamki/strupki

Cześć!

Półtora tygodnia temu miałam zabieg depilacji laserowej (light sheer desire). Zabieg był bolesny.. po zabiegu strasznie paliły mnie miejsca w których była robiona depilacja tj. Pachą, bikini i łydki. Ból przeszedł po kilku godzinach aczkolwiek niestety plamko/strupki nie...

Panie w salonie powiedziały że są to spalone mieszki włosa, strupki odpadną i będzie wszystko ok. Minęło półtora tygodnia i pod pachą oraz na bikini te strupki zeszły i zostały brązowo/lekko czerwone(różowawe) plamki natomiast na łydkach niestety dalej są takie "strupki" niektóre jakby plamki. Przez pierwsze 3 dni wg. Zaleceń cały czas psikałam miejsca panthenolem w sprayu oraz smarowalam maścią Alantan. Kolejne dni az do dzisiaj 2 razy dziennie (rano i wieczorem smaruje te miesjca Alantanem).

Dodam że przed zabiegiem nie opalałam się aczkolwiek Pani sama stwierdziła przy depilacji że włoski są źle ogolone i nawet w jednym miejscu powiedziała że mi nie zrobi tego fragmentu "bo włoski są zbyt długie"

Pytanie do Was: czy tak może wyglądać skóra po zabiegu? Czy zostaną po tym blizny? Co robić? W załączeniu zdjęcia łydek(z strupkami/plamami) oraz pachy(już tylko z plamkami po strupkach). Czy jest to konsekwencja źle wykonanego zabiegu ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200303_194837.jpg (51,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200303_194929.jpg (48,5 KB, 8 załadowań)
julinex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-21, 21:20   #2
bozenowykotek
Raczkowanie

Dot.: Depilacja laserowa - plamki/strupki

Hej, ja miałam depilację vectusem i nigdy mi nic takiego nie wyszło. Skóra była lekko zaczerwieniona jak po gorącej kąpieli,ale to zaraz schodzilo. Myślę ,że tutaj doszło do poparzenia? Bo normalnie nie powinno być takich ciapek na nogach.
bozenowykotek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości