Kobieta ma gadać, facet słuchać? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-03-24, 10:55   #31
Emanuelle_Noire
jadowita żmija

Dot.: Kobieta ma gadać, facet słuchać?

Nie.. Facet też ma gadać. Dla mnie małomówni albo typ TAK/ NIE , oki, spoko do odrzucenia.

'' Życie jest proste- albo masz wyj***** albo masz przeje****''

".- Chcesz usłyszeć fraszkę ?
- Pewnie
- Lambert Lambert Ty ch***''
Emanuelle_Noire jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 13:14   #32
cotusie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Celestine_M Pokaż wiadomość
W ogóle nie wiem, co jest fajnego w byciu płcią która wg stereotypu powinna ciągle szczebiotac, przecież milczenie jest łatwiejsze. I wręcz kobiety, które nie są gadatliwe bywają negatywnie postrzegane, a przynajmniej takie mam wrażenie z własnych doświadczen, więc może powinnam założyć wątek o tym, czy atrakcyjnosc kobiety jest wprost proporcjonalna do jej gadatliwości. Gadatliwi faceci też są zazwyczaj bardziej lubiani.
Nie patrząc na płeć, najbardziej komfortowo czuję się rozmawiając w grupie max 3-4 osób, w której każdy ma swoją chwilę na poprowadzenie rozmowy. Męczy mnie zarówno towarzystwo, w którym ciężko dojść do głosu, jak i konieczność poprowadzenia całej rozmowy.

Przez to, także poznając dziewczynę, bardziej na jej atrakcyjność w moich oczach wpływa to, czy daje dojść do głosu, umie rozpocząć nowy wątek, angażuje się w rozmowę, czy też popada w którąś z męczących mnie skrajności.
cotusie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 16:06   #33
DaisyMerollin
Raczkowanie

Nie zgadzam sie z tym w ogole. W zyciu nie weszlabym w relacje z facetem ktory nie ma nic ciekawego do powiedzenia, lubie konfrontowac swoje zdania a nie gadać do próżni.
DaisyMerollin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 11:48   #34
natalcia250
Black No. 1

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się. Niektórzy są bardziej, inni mniej gadatliwi. Nie jest to zero-jedynkowe, że albo jesteś gadułą i buzia ci się nie zamyka, albo mrukiem, który tylko odburkuje "tak" lub "nie" bezpośrednio zapytany. Jest to całe spektrum przekroju różnych osobowości. I do tego osobowość zupełnie niezwiązanych z płcią. Dla różnych osób różne rzeczy są atrakcyjne. Ważne żeby się do siebie dobrać.
Osobiście jestem bardziej introwertykiem, nie lubię gadać bez sensu o pierdołach albo milion razy wałkować ten sam temat czy dyskutować o czymś, co nie jest dla mnie istotne. Mój partner jest zdecydowanie bardziej gadatliwy niż ja, ale jest raczej wypośrodkowany jeśli chodzi o intro/ekstrawertyzm, więc dogadujemy się i funkcjonujemy bardzo dobrze.
W towarzystwie gadatliwych i przebojowych ekstrawertyków bardzo szybko robię się zmęczona i dłuższa relacja często jest dla mnie wkurzająca i frustrująca (dotyczy to ekstrawertyków obu płci!), bo z kolei oni często nie rozumieją mojej irytacji. Z drugiej strony przebywanie w towarzystwie osoby jeszcze bardziej introwertycznej niż ja, zamkniętej w sobie, nieśmiałej czy potakującej skutkuje tym, że po chwili jednostronnej rozmowy też milknę, bo to zaczyna robić się zwyczajnie niezręczne.
a to bycie introwertykiem i gadułą się wyklucza? ja jestem 100 % intro i lubię rozmawiać, nawet o pierdołach chociaż to gadulstwo mi się włącza tylko kiedy jestem z chłopakiem albo przyjaciółką.

męczyłoby mnie spotykanie się z facetem, który mało się odzywa, bo dla mnie najbardziej atrakcyjną cechą na początku znajomości jest jak chłopak ze mną dyskutuje na różne abstrakcyjne tematy
natalcia250 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 13:09   #35
tinkerver2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
a to bycie introwertykiem i gadułą się wyklucza? ja jestem 100 % intro i lubię rozmawiać, nawet o pierdołach chociaż to gadulstwo mi się włącza tylko kiedy jestem z chłopakiem albo przyjaciółką.

męczyłoby mnie spotykanie się z facetem, który mało się odzywa, bo dla mnie najbardziej atrakcyjną cechą na początku znajomości jest jak chłopak ze mną dyskutuje na różne abstrakcyjne tematy
Ja w grupie odzywam się niewiele, ale już przy facecie czy przyjaciółce japa mi się nie zamyka

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 13:15   #36
Cytokina
Interleukina Druga

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość

Zarówno u mnie jak i u osób, które znam raczej sprawdzała się ta zależność, że introwertyk jest mniej rozgadany, a ekstrawertyk bardziej. Ale nie jest to jakaś zasada czy prawda objawiona tylko moja obserwacja pewnej tendencji. Człowiek nie jest zero-jedynkowy i właśnie o to chodzi, że każdy jest inny i trzeba się dobrać
Cytokina jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 15:39   #37
DaisyMerollin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Zarówno u mnie jak i u osób, które znam raczej sprawdzała się ta zależność, że introwertyk jest mniej rozgadany, a ekstrawertyk bardziej. Ale nie jest to jakaś zasada czy prawda objawiona tylko moja obserwacja pewnej tendencji. Człowiek nie jest zero-jedynkowy i właśnie o to chodzi, że każdy jest inny i trzeba się dobrać
Sama jestem introwertykiem, ale nie mam problemow z gadaniem - wrecz przeciwnie, z racji szerokich zainteresowan lubie sie wypowiadac na rozne tematy, jestem podobno zabawną osobą dla towarzystwa.

Najbliżej jest mi do teorii Costy, że introwertycy to po prostu osoby, które mają o wiele bardziej wyczulone bodźce na potencjalną karę czy powiedzenie czegoś zbyt pochopnie. Ale to nie równa sie jeszcze byciu milczkiem czy osobą aspołeczną.
DaisyMerollin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 20:07   #38
Azhaar
Zadomowienie

Pierwszy raz słyszę o takiej teorii, szczerze mówiąc.

To znaczy może kobiety bywają bardziej gadatliwe czasami, ale bez takich skrajności.

Związek to także koleżeństwo i przyjaźń, a nie wyobrażam sobie, że przyjaźnię się z kimś, kto rozmawiać normalnie nie umie. Albo może inaczej - z kim mi się dobrze nie rozmawia (bo wiadomo, że nie z każdym człowiekiem mam wspólne tematy do rozmowy, ale to nie oznacza, że ktoś jest gorszy, kwestia dopasowania).
Obojętnie czy to facet, czy kobieta. Więc bycia w związku z taką osobą też sobie nie wyobrażam.
Azhaar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 22:03   #39
Senija
Rozeznanie

Facet który potakuje tylko dla świętego spokoju, 'żeby się w końcu odczepiła' to dramat.
U mnie: ani ja ani on nie lubimy za dużo gadać po próżnicy, small talku nie lubimy mamy natomiast sporo różnych wspólnych tematów do rozmowy. Mój facet rzadko gada tylko po to żeby zabić ciszę, bardzo mi to odpowiada.
Miałam kiedyś gadatliwego szefa i to był dramat, czasami miałam go ochotę zapytać po prostu 'człowieku, o co Ci chodzi, nie możesz powiedzieć wprost?'
Krótko mówiąc: umiejętność rozmowy tak, gadatliwość nie.

On the other hand, I get it. Gilbert’s got smarts, confidence, an amazing smile, he’s a doctor ($) and he is a strong yet sensitive man.

Cytat:
Napisane przez bujdanaresorach Pokaż wiadomość
Mnie głupota męczy, wolę poczytać książkę.
Senija jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 11:52   #40
natalcia250
Black No. 1

Cytat:
Napisane przez DaisyMerollin Pokaż wiadomość
Sama jestem introwertykiem, ale nie mam problemow z gadaniem - wrecz przeciwnie, z racji szerokich zainteresowan lubie sie wypowiadac na rozne tematy, jestem podobno zabawną osobą dla towarzystwa.

Najbliżej jest mi do teorii Costy, że introwertycy to po prostu osoby, które mają o wiele bardziej wyczulone bodźce na potencjalną karę czy powiedzenie czegoś zbyt pochopnie. Ale to nie równa sie jeszcze byciu milczkiem czy osobą aspołeczną.
ano coś w tym jest, często jak siedzę z chłopakiem i znajomymi to podziwiam/dziwię się jak można tak gładko prowadzić gadkę na jakieś bzdurne tematy. ja głupie żarty i nieprzemyślane rzeczy mogę mówić tylko w bardzo wąskim gronie, przy większej ilości ludzi memlam w głowie każdą rzecz, którą chcę powiedzieć i zanim się namyślę czy warto to powiedzieć czy nie, temat już się zmienia i tym sposobem nie istnieję w rozmowach grupowych
natalcia250 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości