Dzieci na weselu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-20, 10:49   #31
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nie rozumiem argumentów, że skoro robią w drogiej restuaracji to powinni zapraszać z dziećmi. To tak jakby napisać, że przecież mogą zaprosić na kotleta za 5 zł do domu byleby na pewno były wszystkie "ciotki wujka kuzynki".
otóż to. To ich dzień, jeśli wymarzyli sobie powiedzmy wesele bez dzieci w drogiej restauracji, to nikomu nic do tego. I niekoniecznie chcą wydawać pieniądze na dodatkowych gości w postaci dzieci, nawet jeśli ich na to stać.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 11:00   #32
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dzieci na weselu

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 13:13   #33
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Dzieci na weselu

Jak ja byłam na ostatnim weselu, to mama dostała osobne zaproszenie z osobą towarzyszącą, bo się rozwiedli. Ja dostałam z osobą tow. i siostra też. Ciotka - nasza sąsiadka dostała zaproszenie, uwaga, " Iksińska z małżonkiem". A mają dwoje dzieci. I wg. mnie, nie powinna ich brać , bo przecież było "z małżonkiem" a nie "z rodziną" No ale wzięła dwójkę, nie powiedziała młodym, że ich bierze, i brakło dwóch miejsc (dzieci 8 i 12 lat). I trzeba było dostawiać krzesła i donosić talerze. I tak, to były jedyne dzieci na weselu.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 13:46   #34
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Dzieci na weselu

no właśnie, niektórzy interpretują zaproszenia jak chcą, mimo że mają jasno i czytelnie napisane, kto jest zaproszony (na moim weselu też tak było ), oraz są też osoby, które nie wyobrażają sobie, że ktoś mógłby nie chcieć oglądać ich pociech na swoim weselu, ale to już temat rzeka...
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 13:52   #35
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dzieci na weselu

Ja tam też uważam że jak ktoś nie chce dzieci to niech ich nie zaprasza, niektorzy odkleić się od własnych dzieci nie mogą i całe wesele będzie polegało na wycieraniu stołu bo bobas je zapluł, podrzucania go bo płacze, wystawianiu wózków na przejście bo w środku duszno, albo bieganie za nieco starszymi. A potem wszyscy do domu o 21. Co kto lubi. Dla mnie totalnie bez sensu, nie wiem po co targać ze sobą malucha tylko się zmęczy i nic z tego nie wyniesie, a rodzice zamiast się odprężyć i wybawić będą zajmować się nim aż uśnie i pojadą do domu.

Takie moje zdanie (poza tym nie wierzę że jak już babki potrafią wydać 500 zł na jednodniową kreację żeby się pokazać rodzince, to nie stać ich by opłacić opiekunkę na kilka godzin nawet za tę stówkę... poza tym czułabym się zawiedziona gdyby goście zaczęli się zwijać o 21/22 bo bejbiki śpią ) . Ale wiem że by mnie zlinczowano więc zasugerowałam stworzenie osobnego kącika dla dzieci.

Acha i jak wyżej temat rzeka - z tymi zaproszeniami. Ja interpretuję to tak, to co na zaproszeniu obowiązuje i koniec kropka. Nie ma napisane 'z dziećmi' ' z osobą towarzyszącą' to znaczy że bez niej.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 14:07   #36
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
a goście powinni dać zwrot w postaci kopert
a im większa rodzina tym na więcej osób taka koperta.
Ja tam uważam, że są dzieci w rodzinie, których nie wypada nie zaprosić, i pominięcie ich świadczy o pazerności organizatora wesela i że jednak lepsza tansza restauracja niż droższa i pomijanie jakichś gości, bo z nimi to się nie opłaci czy nie opłaci tak dobrze.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 14:24   #37
agusiowata
Zakorzenienie
 
Avatar agusiowata
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 749
Dot.: Dzieci na weselu

Niektórzy źle czytają zaproszenia, nie biorą pod uwagę, że dzieci nie są uwzględnione na zaproszeniu. Kiedyś mieliśmy taką sytuację. Ja miałam 14 lat, brat 16 i nie byliśmy na zaproszeniu. Rodzice tego nie zauważyli, nawet nie brali pod uwagę, że na zaproszeniu nie ma z rodziną bądź z dziećmi. Moi rodzice zawsze na weselu brali pod uwagę, że idą z dziećmi i prezent był odpowiednio większy, tak by młodzi nie byli stratni. Na tym weselu nie było miejsca dla mnie i mojego brata. Nie byliśmy jedynymi dziećmi na tym weselu. Widocznie inni mieli zaproszenie z dziećmi. Mój tata trochę się obraził przez to i wracaliśmy do domu przed 22, kiedy impreza dopiero się rozkręcała.

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Proponuję zrobić wcześniej rozeznanie, czy rodzina się nie obrazi jeśli na zaproszeniu nie będzie uwzględnione dzieci.
__________________
*
agusiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 15:04   #38
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dzieci na weselu

Nie no dla mnie dziecko takie ... to ja mam na myśli tak do nie wiem 8 roku życia czy coś
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 18:36   #39
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Dzieci na weselu

Niestety nie ma szans na kącik dla dzieci, nie ma też szans na zmianę restauracji bo zadatek by przepadł. Trudno. Bliższa rodzina potwierdziła że wzieźmie dzieci i będą siedzieć na kolanach, zresztą i tak większość czasu spedzimy na tańcach także dzieciaki będą się bawić. Gorzej z resztą będzie prosić raczej z dziećmi i wierzyć że jakoś to będzie

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
a im większa rodzina tym na więcej osób taka koperta.
Ja tam uważam, że są dzieci w rodzinie, których nie wypada nie zaprosić, i pominięcie ich świadczy o pazerności organizatora wesela i że jednak lepsza tansza restauracja niż droższa i pomijanie jakichś gości, bo z nimi to się nie opłaci czy nie opłaci tak dobrze.
Właśnie nie zawsze tak jest

Różnie to bywa, sama byłam świadkiem jak gość dawał parze 2 filiżanki za 4.99 ze sklepu mini cenki tzn wtedy jak dawał to nie wiedziałyśmy co daje, potem jednak okazalo się że to te filiżanki echhh
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 19:05   #40
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
a im większa rodzina tym na więcej osób taka koperta.
Ja tam uważam, że są dzieci w rodzinie, których nie wypada nie zaprosić, i pominięcie ich świadczy o pazerności organizatora wesela i że jednak lepsza tansza restauracja niż droższa i pomijanie jakichś gości, bo z nimi to się nie opłaci czy nie opłaci tak dobrze.

Ale Młodzi maja prawo zaprosić kogo chcą i maja prawo nie chcieć mieć dzieci na swoim weselu (wiadomo, że zwykle dzieci bardzo bliskiej rodziny typu siostry się zaprasza, zwykle chodzi o niezapraszanie dzieci dalszej rodziny i znajomych). A sugerowanie tańszej restauracji żeby można było więcej osób zaprosić
Przecież to święto PM i niech mają je tam gdzie chcą i z takimi gośćmi jakich chcą zaprosić.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 19:17   #41
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość

Różnie to bywa, sama byłam świadkiem jak gość dawał parze 2 filiżanki za 4.99 ze sklepu mini cenki tzn wtedy jak dawał to nie wiedziałyśmy co daje, potem jednak okazalo się że to te filiżanki echhh
To się szarpnął na prezent
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 20:50   #42
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Niestety nie ma szans na kącik dla dzieci, nie ma też szans na zmianę restauracji bo zadatek by przepadł. Trudno. Bliższa rodzina potwierdziła że wzieźmie dzieci i będą siedzieć na kolanach, zresztą i tak większość czasu spedzimy na tańcach także dzieciaki będą się bawić. Gorzej z resztą będzie prosić raczej z dziećmi i wierzyć że jakoś to będzie

To moim zdaniem najgorsze wyjście z możliwych. Jeśli nawet ta najbliższa rodzina teraz mówi ,że weźmie dzieci na kolana, to i tak w trakcie jedzenia będzie to niewygodne. Nie byłam jeszcze na weselu, na którym dziecko starsze niż 2 lata musiało siedzieć na kolanach rodziców. Już nie mówiąc o tym "jakoś będzie". Takie sprawy powinno się ustalać wcześniej. Gdybym szła na wesele i wiedziała że para młoda ma takie podejście do gości to poszłabym bez prezentu i powiedziała im "nie martwcie się, jakoś kiedyś Wam ten prezent kupie". Albo nie zapraszajcie dzieci w ogóle albo je zapraszajcie, ale wtedy zróbcie tak aby nie zabrakło miejsc siedzących i żeby dziecko np.4-5 letnie nie musiało siedzieć na kolanach rodziów.

Nie ma szans aby dostawili jeden stolik dla dzieci nieco starszych?
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 20:55   #43
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dzieci na weselu

No, toć mówię że niektórzy od osesków się nie potrafią odkleić...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:42   #44
agusiowata
Zakorzenienie
 
Avatar agusiowata
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 749
Dot.: Dzieci na weselu

U mnie w rodzinie jest dużo małych dzieci i nikt nie wpadł na pomysł, by dzieci siedziały na kolanach rodziców. Często są organizowane specjalne zabawy dla dzieci.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Chyba najpierw robi się listę gości, a później wynajmuje salę, a nie myśleć jakoś to będzie. Jak ja nie lubię takiego podejścia: jakoś to będzie.

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Radzę uprzedzić rodzinę jak wygląda sytuacja z miejscami. Może zrozumieją i przyjdą bez dzieci, przynajmniej będą wiedzieć czego mogą się spodziewać.

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Może zredukujcie listę gości, np. tą rodzinę, którą dawno się nie widziało nie zapraszać. Napewno nie róbcie tak: jakoś to będzie. Dla dzieci powinno być miejsce, albo wyraźnie podkreślcie wesele bez dzieci. Dla dzieci też kosztuje 200 zł?
__________________
*
agusiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:44   #45
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Ale Młodzi maja prawo zaprosić kogo chcą i maja prawo nie chcieć mieć dzieci na swoim weselu (wiadomo, że zwykle dzieci bardzo bliskiej rodziny typu siostry się zaprasza, zwykle chodzi o niezapraszanie dzieci dalszej rodziny i znajomych). A sugerowanie tańszej restauracji żeby można było więcej osób zaprosić
Przecież to święto PM i niech mają je tam gdzie chcą i z takimi gośćmi jakich chcą zaprosić.
a święte ;-) prawo gości obrobić tyłki młodym i rodzinie że nieźle sępi na gościach, ''droga restauracyjka żeby był szpan a że nie każdego przez to można zaprosić, nieważne''.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:45   #46
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dzieci na weselu

No tylko że niektórzy wolą mieć bankiet na poziomie w ekskluzywnym miejscu zamiast małpiego gaju w remizie strażackiej.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:49   #47
agusiowata
Zakorzenienie
 
Avatar agusiowata
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 749
Dot.: Dzieci na weselu

Chyba logiczne, że rodzice mogą rozsadzić dzieci na krzesłach. W domu też niby jedzą na kolanach?
__________________
*
agusiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:55   #48
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
No tylko że niektórzy wolą mieć bankiet na poziomie w ekskluzywnym miejscu zamiast małpiego gaju w remizie strażackiej.
no to niech się wtedy nie martwią, że ciotka by w życiu nie wpadła że jej dziecko a brat cioteczny młodej (np.) nie jest godzien wystapić na przyjęciu ''radujmy się'' tylko odżałują pare setek na bramkarza, który dopilnuje selekcji gości.

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

A poza tym to od kiedy obecność dzieci odbiera bankietowi ekskuzlywność, robi się dla dzieci kąt i zatrudnia nawet klauna czy tam innego opiekuna żeby się nimi zajmował, to dopiero jest eksluziw. Krótko mówiąc, wg mnie jak się robi wesele na 140 osób np. to się nie dziaduje obcinając miejsca dla 20tu bo nie przekraczają metra dwadzieścia wzrostu tylko bierze tanszy lokal, jak człowieka nie stać.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2012-05-20 o 21:57
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 12:50   #49
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
To moim zdaniem najgorsze wyjście z możliwych. Jeśli nawet ta najbliższa rodzina teraz mówi ,że weźmie dzieci na kolana, to i tak w trakcie jedzenia będzie to niewygodne. Nie byłam jeszcze na weselu, na którym dziecko starsze niż 2 lata musiało siedzieć na kolanach rodziców. Już nie mówiąc o tym "jakoś będzie". Takie sprawy powinno się ustalać wcześniej. Gdybym szła na wesele i wiedziała że para młoda ma takie podejście do gości to poszłabym bez prezentu i powiedziała im "nie martwcie się, jakoś kiedyś Wam ten prezent kupie". Albo nie zapraszajcie dzieci w ogóle albo je zapraszajcie, ale wtedy zróbcie tak aby nie zabrakło miejsc siedzących i żeby dziecko np.4-5 letnie nie musiało siedzieć na kolanach rodziów.

Nie ma szans aby dostawili jeden stolik dla dzieci nieco starszych?
Może i dałoby radę, ale menu byłoby takie same jak dla dorosłych, druga sprawa - nie każde dziecko bedzie chciało siedzieć bez rodzica obok.
Ps: nigdy nie byliście na weselu gdzie dzieci siedzą na kolanach rodziców? Rodzice dają dziecku parę łyżek dania i dziecko hasa sobie z innymi po sali? Ja się z tym często spotykam i nie widzę problemu, może dlatego że dzieci nie mam

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Ale Młodzi maja prawo zaprosić kogo chcą i maja prawo nie chcieć mieć dzieci na swoim weselu (wiadomo, że zwykle dzieci bardzo bliskiej rodziny typu siostry się zaprasza, zwykle chodzi o niezapraszanie dzieci dalszej rodziny i znajomych). A sugerowanie tańszej restauracji żeby można było więcej osób zaprosić
Przecież to święto PM i niech mają je tam gdzie chcą i z takimi gośćmi jakich chcą zaprosić.
Taniej czyli w remizie np? byłam na takim właśnie - katastrofa! nawet krzeseł nie było tylko takie długie ławki, ludzie ściśnięci do rosołu, jeden drugiego ręką szturchał gorąco bo bez klimy, muchy po salcesonie chodziły... ale młodzi wyszli na swoje

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
To się szarpnął na prezent
Noo też trzeba mieć '' sumienie'' no ale bywa i tak.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 13:49   #50
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Trudno. Bliższa rodzina potwierdziła że wzieźmie dzieci i będą siedzieć na kolanach, zresztą i tak większość czasu spedzimy na tańcach także dzieciaki będą się bawić. Gorzej z resztą będzie prosić raczej z dziećmi i wierzyć że jakoś to będzie
Młodzi zrobią jak będą chcieli. Mnie osobiście byłoby tylko mega wstyd gdyby bliska rodzina, którą zaprosiłam przyszła na moje wesele z kilkuletnimi dziećmi i trzebaby trzymać je na kolanach.
Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Ale Młodzi maja prawo zaprosić kogo chcą i maja prawo nie chcieć mieć dzieci na swoim weselu (wiadomo, że zwykle dzieci bardzo bliskiej rodziny typu siostry się zaprasza, zwykle chodzi o niezapraszanie dzieci dalszej rodziny i znajomych).
Jasne, że mają prawo - dlatego jeśli nie chcą dzieci na weselu to niech lepiej nie zapraszają ich w ogóle, a nie upychają je na kolanach u dorosłych
Moim zdaniem młodzi robią dziadostwo.
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No tylko że niektórzy wolą mieć bankiet na poziomie w ekskluzywnym miejscu zamiast małpiego gaju w remizie strażackiej.
Jak wyżej. Niech nie zapraszają dzieci wcale, jeśli nie chcą mieć małpiego gaju (), a nie liczą na to, że dorośli będą kilkanaście godzin tańczyć żeby nie musieć gnieść się z dzieckiem na krześle.
Poza tym, pomiędzy ekskluzywną restauracją a wiejską remizą jest całkiem sporo innych możliwości.
Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Ps: nigdy nie byliście na weselu gdzie dzieci siedzą na kolanach rodziców? Rodzice dają dziecku parę łyżek dania i dziecko hasa sobie z innymi po sali? Ja się z tym często spotykam i nie widzę problemu, może dlatego że dzieci nie mam
Szczerze? Nie byłam. Na kolanach siedzą zwykle dzieci bardzo małe i to 2, góra 3 godziny, czasem obok stoi nosidełko. Potem rodzice się ewakuują, usypiają dzieci i wracają lub żegnają się i nie wracają już w ogóle
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 14:43   #51
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Dzieci na weselu

CO do obecności dzieci na weselach, powiem jedno : w większości wesel żęnada.
Brak jakiegokolwiek zainteresowania ( w większości Przypadków)dziećmi ze strony rodziców, czyli piją , bawią się, jedzą, tańczą a dzieci hasają przed domem weselnym. Na którymś z wesel dziecko pod samochód wpadło i oczywiście pretensję były do kogo, no do Młodych, że nie zabezpieczyli bramą wyjazdu na ulicę. Po takiej absurdalnej sytuacji, gdzie rodzice taszczyli swoją pociechę , zostawili ją samą sobie, a starsi poszli w tany, omal nie zakończyła się tragedią. Pretensję jakie potem Młoda Para przed gośćmi słuchała od matki- masakra jakaś. Czemu to, czemu tamto.
No żenada roku po prostu.. i taki niesmak do brania dzieci na wesela pozostał.
Ja uważam, że dla dziecka do 4-5 lat nie ma czegoś takiego jak zabawa na weselu bez profesjonalnej opiekunki o jakiej pisaliście. potańczy, polata przez godzinę , coś tam z talerza skubnie i ok. 20 chce się już spać i tyle imprezy "użyję".
ale spróbowałabym na swoje wesele nie zaprosić dzieci- fochy od morza po Tatry by były szczególnie wśród mamusiek. że " rodziny" rozbijam
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:26   #52
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
CO do obecności dzieci na weselach, powiem jedno : w większości wesel żęnada.
Brak jakiegokolwiek zainteresowania ( w większości Przypadków)dziećmi ze strony rodziców, czyli piją , bawią się, jedzą, tańczą a dzieci hasają przed domem weselnym. Na którymś z wesel dziecko pod samochód wpadło i oczywiście pretensję były do kogo, no do Młodych, że nie zabezpieczyli bramą wyjazdu na ulicę. Po takiej absurdalnej sytuacji, gdzie rodzice taszczyli swoją pociechę , zostawili ją samą sobie, a starsi poszli w tany, omal nie zakończyła się tragedią. Pretensję jakie potem Młoda Para przed gośćmi słuchała od matki- masakra jakaś. Czemu to, czemu tamto.
No żenada roku po prostu.. i taki niesmak do brania dzieci na wesela pozostał.
Ja uważam, że dla dziecka do 4-5 lat nie ma czegoś takiego jak zabawa na weselu bez profesjonalnej opiekunki o jakiej pisaliście. potańczy, polata przez godzinę , coś tam z talerza skubnie i ok. 20 chce się już spać i tyle imprezy "użyję".
ale spróbowałabym na swoje wesele nie zaprosić dzieci- fochy od morza po Tatry by były szczególnie wśród mamusiek. że " rodziny" rozbijam
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:57   #53
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Ps: nigdy nie byliście na weselu gdzie dzieci siedzą na kolanach rodziców? Rodzice dają dziecku parę łyżek dania i dziecko hasa sobie z innymi po sali? Ja się z tym często spotykam i nie widzę problemu, może dlatego że dzieci nie mam
myślę, że koniecznośc robienia przez kilka godzin za krzesło dla własnego kilkulatka jest bez sensu i z wesela robi raczej mordęgę a nie zabawę.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 22:11   #54
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Dzieci na weselu

moi kuzyni zabrai swojego 3? latka dopiero na poprawiny, wtedy jest luzno, wraca sie wczesnie, dziecko bylo przedstawione rodzinie i tanczylo z rodzicami. trudno wymagac zeby liczba sie zgadzala, bo ktos mogl nie dotrzec juz na niedzielny zurek
ale to wesele bylo w remizie wiec tam raczej jest luz, chociaz i nawet w restauracji moglyby sie zdarzyc braki w gosciach albo wymiany na innych
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 22:54   #55
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
myślę, że koniecznośc robienia przez kilka godzin za krzesło dla własnego kilkulatka jest bez sensu i z wesela robi raczej mordęgę a nie zabawę.
Wiesz co, chyba nie znasz energii kilkuletnich dzieciaków, ledwo wysiedzą na kolanach 10 minut

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
moi kuzyni zabrai swojego 3? latka dopiero na poprawiny, wtedy jest luzno, wraca sie wczesnie, dziecko bylo przedstawione rodzinie i tanczylo z rodzicami. trudno wymagac zeby liczba sie zgadzala, bo ktos mogl nie dotrzec juz na niedzielny zurek
ale to wesele bylo w remizie wiec tam raczej jest luz, chociaz i nawet w restauracji moglyby sie zdarzyc braki w gosciach albo wymiany na innych
W remizach zazwyczaj gotują zaprzyjaźnione babki, nie ma tam płatności np "200zł od pary" Jak kogoś nie policzono, albo ktoś wpadł na chwile na " wieczorowego" to dostaje talerz i papu
Nie wiem jak jest teraz w remizach? no bo kogo goście maja skarżyc w razie zatrucia
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 07:07   #56
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest teraz w remizach? no bo kogo goście maja skarżyc w razie zatrucia
Objawy Salmonelli już po kilku godzinach się pojawiają , jak boli brzuch to prędko do kuchary lecieć do kuchni
w remizie inny klimat jest to fakt, niż za talerzyk jak w restauracjach nie liczy , to fakt, wszystko na większym spontanie jest
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 07:31   #57
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dzieci na weselu

Jeżeli dzieci są poniżej pewnego wieku coś jednak wypadałoby im zorganizować - z pożytkiem dla bawiących się gości i dla nich samych. Kolega, który kelneruje regularnie na weselach, mówi, że dzieci puszczone samopas, bawiące się balonami, biegające, to spore utrudnienie w pracy - wielokrotnie zdarzył się balon w potrawie, którą obsługa niesie, coś zbitego etc. Niebezpiecznie i dla tych dzieci i upierdliwe dla obsługi. Dzieciaki słaniające się potem ze zmęczenia (nie oszukujmy się - nieliczne mają taką energię, żeby bawić się do późnych godzin nocnych), śpiące gdzieś na krzesłach, to nie za ciekawa opcja. Lepiej albo nie brać, albo jednak mieć jakiś pomysł na dzieci (ale nie polegający na tym, że zrobi się łapankę wśród nastoletnich dziewczynek i którąś wrobi w pilnowanie dzieciaków, bo i z tym się nieraz spotkałam).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 07:35   #58
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dzieci na weselu

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 08:27   #59
FammeFatale19
Raczkowanie
 
Avatar FammeFatale19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Błękitna Laguna
Wiadomości: 170
Dot.: Dzieci na weselu

Szczerze, tak średnio mi się widzą dzieci na weselu.
Na początku do jakiejś tam godziny owszem, ale np. od 22 nieee....
Zresztą o tej godzinie porządne dzieci już dawnoo śnią;-))


Co do sadzania dzieci przy osobnych stołach.
NIE.
Przyjdzie taka 6 osobowa rodzina i 6 miejsc nie ma..z tego 4 dzieci.
Nie nie.
Głupota.

Zaproszenia - Rok temu dostaliśmy zaproszenie tylko dla nas dwojga.

Zresztą nawet nam do głowy nie przyszło zabierać dziecko ze sobą.

W tym miesiącu dostaliśmy kolejne zaproszenie - I podpis - Np. Kasię, Tomka i Kornelcię.

I wiem,że na tym weselu będzie bardzo dużo dzieci, ale ja się chyba nie zdecyduję na zabranie swojego.
__________________
Have a nice day!
FammeFatale19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 08:45   #60
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez FammeFatale19 Pokaż wiadomość
Co do sadzania dzieci przy osobnych stołach.
NIE.
Przyjdzie taka 6 osobowa rodzina i 6 miejsc nie ma..z tego 4 dzieci.
Nie nie.
Głupota.
Ale dlaczego głupota? Jeśli ktoś chce by na jego weselu dzieci były to nie widzę problemu. Dziecko kilkuletnie powinno mieć swoje, osobne miejsce, kwestia tego czy przy rodzicach czy w miejscu do tego specjalnie zorganizowanym. Druga opcja jest zdecydowanie lepsza.

Jak dla mnie sama kwestia zapraszania byłaby prosta: zapraszam tylko te dzieci, które znam, czyli dzieci siostry czy brata, albo dziecko moich przyjaciół. Nie zapraszam natomiast dzieci jakichś dalszych znajomych/kuzynów, którzy są na moim weselu ale na co dzień nasz kontakt jest bardzo luźny.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-24 18:48:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.