przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-05-11, 15:25   #241
santorina
BAN stały

Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
U mnie delikatne szampony nie oczyszczają z łoju. Zauważyłam za to, że odkąd zaczęłam używać oleju łopianowego z papryką (na porost), to przetłuszczają się trochę mniej. Myślałam, że jak coś pobudza, to gruczoły łojowe też.
Też miałam taki olejek łopianowy ale nie zauważyłam róznicy jezeli chodzi o przetluszczanie, jedynie włosy byly przyjemniejsze w dotyku i łądnie się układały
santorina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 07:32   #242
elektro_lit
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez santorina Pokaż wiadomość
Próbowałam szamponów dla dzieci ale włosy po nich były takie szorstkie i sztywne trochę. O nawilżaniu nawet nie myślałam, żeby nie potęgować przetłuszczania. A co to jest metoda kubeczkowa? nie słyszałam o tym.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Hmm muszę tego spróbować
Hmmm szampony dla dzieci chyba mają silne detergenty, też zależy jaka marka. Musiałabyś sprawdzić na internecie listę łagodnych detergentów i szukać. Polecają siemię lniane jako najlepszy nawilżacz (u mnie np. nie działa). Metoda kubeczkowa--porcja szamponu do kubeczka (a jeszcze lepiej do małej zakrecanej buteleczki, ja mam Rossmannowa na kosmetyki do samolotu ) do tego woda, mieszasz dokładnie, żeby szampon rozpuscił się w wodzie, a przede wszystkim spienił. I to wylewasz porcjami na mokrą głowę, prosta sprawa, niewiele różni się od tradycyjnego mycia U mnie działało, ale chyba tylko z pół roku.
Też działa u mnie kozieradka wcierana w skórę głowy, ale nie mam do tego cierpliwości.
Teraz myję szamponem w kostce... O dziwo jak już opanowałam technikę to działa.
elektro_lit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 14:53   #243
elektro_lit
Raczkowanie

Ta alterra z węglem zafundowała mi łupież jakiego nigdy nie miałam. Mam alergie na coś w alterze Teraz myję głowę codziennie...
elektro_lit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 16:26   #244
Ju_tka
Przyczajenie

Tłuste włosy po umyciu

Witam Wszystkich
Jeżeli podobny temat istnieje proszę o przeniesienie, niestety nie znalazłam.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Może to dziwnie zabrzmi… ale od kilku miesięcy mam brudne włosy
Jeszcze do niedawna miałam ładne proste włosy, zawsze były bardzo błyszczące, śliskie i sypkie. Teraz nie mogę ich domyć u nasady- są po prostu tłuste. Nie radzi sobie z nimi nawet szampon ziołowy Barwy. Na długości mam szopę, włosy są sztywne, sianowate- takie lekkie latające pióra. Myję je dwa razy w tygodniu- raz barwą, drugi raz innym szamponem jakimś delikatniejszym. Dzisiaj umyłam Head & Shoulders i jest jeszcze gorzej (nie mam łupieżu tylko skóra głowy trochę swędzi). Przed nałożeniem szamponu za każdym razem nakładam Kallos na długość. Spłukuję obficie chłodną wodą. Nie farbuję ich, już wiele lat mam naturalny kolor. Staram się nie suszyć jednak same schną bardzo długo- nawet kilka godzin. Sporo wypadają (ale to od dawna), jednak dość szybko odrastają. Są dosyć gęste jednak bardzo cienkie.
Od prawie roku chodzę tylko w związanych włosach. Proszę o pomoc.
Ju_tka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 06:42   #245
ally5
Wtajemniczenie

Dot.: Tłuste włosy po umyciu

Cytat:
Napisane przez Ju_tka Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich
Jeżeli podobny temat istnieje proszę o przeniesienie, niestety nie znalazłam.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Może to dziwnie zabrzmi… ale od kilku miesięcy mam brudne włosy
Jeszcze do niedawna miałam ładne proste włosy, zawsze były bardzo błyszczące, śliskie i sypkie. Teraz nie mogę ich domyć u nasady- są po prostu tłuste. Nie radzi sobie z nimi nawet szampon ziołowy Barwy. Na długości mam szopę, włosy są sztywne, sianowate- takie lekkie latające pióra. Myję je dwa razy w tygodniu- raz barwą, drugi raz innym szamponem jakimś delikatniejszym. Dzisiaj umyłam Head & Shoulders i jest jeszcze gorzej (nie mam łupieżu tylko skóra głowy trochę swędzi). Przed nałożeniem szamponu za każdym razem nakładam Kallos na długość. Spłukuję obficie chłodną wodą. Nie farbuję ich, już wiele lat mam naturalny kolor. Staram się nie suszyć jednak same schną bardzo długo- nawet kilka godzin. Sporo wypadają (ale to od dawna), jednak dość szybko odrastają. Są dosyć gęste jednak bardzo cienkie.
Od prawie roku chodzę tylko w związanych włosach. Proszę o pomoc.
Nie zmieniło się nic? Dieta, więcej stresu, problemy hormonalne? Jak skóra twarzy i reszta ciała? Może problem jest wewnątrz, a nie w pielęgnacji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
mycie włosów, peeling skóra głowy, pielęgnacja włosów, po umyciu, pomocy, porady, posklejane, przetłuszczanie, przetłuszczanie się, sklejone, szampon delikatny, tłuste, tłuste włosy, wlosy szampon, włosów, włosy, włosy przetłuszczone, włosy tłuste

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości