Jakie macie auta do 7-8 tys zł? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-25, 11:03   #1
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542

Jakie macie auta do 7-8 tys zł?


Cześć, jak wyżej moje pytanie dotyczy Waszych samochodów w przedziale cenowym 7-8000 zł. Jakie widzicie wady, jakie mają zalety, czy teraz z perspektywy czasu kupiłybyście inny samochód? Nie ukrywam czeka mnie zakup czegoś do jazdy głównie po mieście i muszę się zmieścić w powyższym budżecie.
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 13:06   #2
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Jakie macie auta do 7-8 tys zł?

Oj, dopiero teraz odpisuję, ale akurat wpadłam na ten dział, a myślę, że mogę jakoś pomóc

Od roku mam samochód w zaproponowanym przez Ciebie budżecie - Peugeot 107. Jazda prawie tylko po mieście (raz na kilka miesięcy dłuższa trasa).
Ten samochód wybrałam za namową partnera, który był mechanikiem, zna się na samochodach i doradzał nie tylko w kwestii komfortu jazdy, lecz także późniejszych napraw, eksploatacji, szybkości napraw, dostępności części zamiennych itp.

Zalety:
- bardzo małe spalanie (5 litrów na 100km), tankuję za 150zł i jeżdzę 600km -> bardzo wydajne i tanie do miasta!
- bardzo prosta budowa silnika i innych zespołów - większość rzeczy można wymieniać i naprawiać samodzielnie (jeśli potrafisz), nie trzeba nawet wjeżdżać na kanał, nie trzeba rozbierać pół auta, by wymienić żarówkę. Wszystko co trzeba jest łatwo dostępne, można to ogarnąć na parkingu (partner cały czas się tym zachwyca)
- brak tego osławionego paska rozrządu, który, niewymieniony na czas, rozwala połowę auta, a naprawa idzie w tysiącach.
- mały, kompaktowy, łatwo się parkuje, zawraca na wąskich uliczkach bez problemu
- bardzo szybko nagrzewa się w zimie - z racji swoich małych wymiarów. To bardzo duży plus przez większość roku w PL.
- ten samochód to kopia Toyoty Aygo i Citroena (chyba), więc wszystkie części pasują = bardzo łatwy dostęp za niewielkie pieniądze.

Uwielbiam je, jest dopieszczone, regularnie sprawdzane, chodzi idealnie. Strachu najadłam się raz, gdy umarła świeca zapłonu. Tego się nigdy nie przewidzi i nie wymienia się ich wcześniej, więc nic tutaj nie mogłam zrobić.

Ciekawostka - to auto jest tak lekkie, że domyślnie nie ma na wyposażeniu lewarka do zmiany koła Dokupiłam osobno.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 08:50   #3
polawww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie macie auta do 7-8 tys zł?

Ja jeżdżę Citroenem C4 coupe i polecam. Do miasta jest naprawdę super, nie psuje się i bardzo "lekko" się nim jeździ. Jedynym minusem jest widoczną przez tylną szybę, ale dzięki temu szybciej nauczyłam się parkować na lusterkach
polawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 09:50:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.