Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-02, 23:30   #1261
supersong
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 35
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Ok dzięki za odpowiedź. Uzbrajam się w takim razie w cierpliwość Pozdrawiam!
supersong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 10:58   #1262
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Hej. Zazywalam tabletki rok, po czym zrobiłam przerwę miesięczna i znowu zaczęłam opakowanie w pierwszym dniu okresu. Okres trwał bardzo krótko, 3 dni, nigdy taki krótki i taki skapy nie był. Wobec tego podzialalam trochę z wibratorem... I wtedy puściła się krew, na początku mocno. Zabawy były bardzo delikatne. Sytuacja się uspokajala, w nocy okresu zero i dziś znowu pełno krwi. Czy to jakieś mogą być skutki odstawienia tabletek na miesiąc? Boję się, że ja mogłam sobie coś zrobić tym wibratorem a krew to nie krew menstruacyjna...

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 19:58   #1263
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Dziewczyny help

wczoraj wzielam pierwsza tabletke bo myslalam ze mam okres(bardzo delikatne krawienie i charakterystyczny bol brzucha). Dzis po okresie ani sladu. O co chodzi, brac dalej tabletki?
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 20:46   #1264
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny help

wczoraj wzielam pierwsza tabletke bo myslalam ze mam okres(bardzo delikatne krawienie i charakterystyczny bol brzucha). Dzis po okresie ani sladu. O co chodzi, brac dalej tabletki?
Brać.
Może to tylko plamienie, a może tak zareagowałas na tabletki, ale bardziej zaszkodzisz przerywając branie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski

Edytowane przez kapsw
Czas edycji: 2019-04-01 o 20:48
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 22:07   #1265
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny help

wczoraj wzielam pierwsza tabletke bo myslalam ze mam okres(bardzo delikatne krawienie i charakterystyczny bol brzucha). Dzis po okresie ani sladu. O co chodzi, brac dalej tabletki?
Brać, ale na wszelki wypadek zabezpieczalabym się dodatkowo przez tydzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 15:21   #1266
nelka199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 44
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Dziewczyny od 3 miesięcy biorę microgynon 21.krwawienie było normalnie w 3 dniu przerwy. Teraz po 3 opakowaniu plamię już pierwszego dnia. Miałyście tak? Bo naszło mnie czy to czasem nie reakcja na leki które brałam. Silne przeciwbólowe oxydolor. Sprawdzałam. Interakcji niby nie ma. Ale męczy mnie że zakłóciły działanie anty i czy to np nie owulacji.... No wiem. Sama mam wrażenie że wymyślam. Objawy mam jak przed okresem. Woda, ból podbrzusza, nastrój bardzo depresyjny. Co o tym myślicie? Kontakt z facetem był ale bez seksu w pochwie. Tylko oral i anal w gumce....
nelka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 09:18   #1267
werorero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Hej dziewczyny, bardzo was proszę o szybką odpowiedź, jeśli jeszcze tu jesteście. Otóż 3 sierpnia zażyłam normalnie o 20 tabletkę i jakoś 24-1 w nocy wystąpiły wymioty. Podkreślam, że był to 2 tydzień

Nie wzięłam rezerwowej tabletki, potem wzięłam normalnie w niedziele i kochałam się z partnerem w poniedziałek, ale nie skończył we mnie (nigdy nie kończy, bo nie lubimy). Czy ochrona była bardzo zmniejszona czy nie?

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Wydaje mi się, że to te leki przeciwbólowe, bo zwłaszcza takie silne, mogą wpływać na tabletki anty, ale nie mam pewności
werorero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-12, 15:51   #1268
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez werorero Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, bardzo was proszę o szybką odpowiedź, jeśli jeszcze tu jesteście. Otóż 3 sierpnia zażyłam normalnie o 20 tabletkę i jakoś 24-1 w nocy wystąpiły wymioty. Podkreślam, że był to 2 tydzień

Nie wzięłam rezerwowej tabletki, potem wzięłam normalnie w niedziele i kochałam się z partnerem w poniedziałek, ale nie skończył we mnie (nigdy nie kończy, bo nie lubimy). Czy ochrona była bardzo zmniejszona czy nie?
Jeśli masz dwuskładnikowe tabletki to minęły 4h wiec zdążyła się wchłonąć i ochrona jest zachowana.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 10:31   #1269
werorero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Jednak w niedziele dostałam plamienia/krwawienia, przypuszczalnie przez tą zwymiotowaną tabletkę. Wczoraj zaczęłam tydzień placebo i w czwartek powinnam dostać krwawienie z odstawienia. Czy to krwawienie może je zaburzyć? Czy jeśli skończy się dzisiaj to okres normalnie przyjdzie w czwartek? Bardzo proszę o odpowiedz, bo nie wiem czego się spodziewać
werorero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 10:13   #1270
Kibaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 4
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cześć. Tematów pozornie podobnych dużo, ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mój problem polega na tym, że szybko dochodzę. Moja kobieta stosuje koncepcje hormonalna (tabletki), a moje pytanie brzmi czy można kontynuować stosunek po tym kiedy skończę w niej, czy są jakieś przeciwwskazania. Chciałbym się dowiedzieć czy w takiej sytuacji spada skuteczność działania antykoncepcji
Kibaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 20:26   #1271
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kibaa Pokaż wiadomość
Cześć. Tematów pozornie podobnych dużo, ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mój problem polega na tym, że szybko dochodzę. Moja kobieta stosuje koncepcje hormonalna (tabletki), a moje pytanie brzmi czy można kontynuować stosunek po tym kiedy skończę w niej, czy są jakieś przeciwwskazania. Chciałbym się dowiedzieć czy w takiej sytuacji spada skuteczność działania antykoncepcji
Nie spada
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-25, 12:35   #1272
Oli_vierek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

A któraś z Was bierze tabletki, przyjmując jednocześnie antydepresanty? Słyszałam, że podobno antykoncepcja źle może wpłynąć na działanie antydepresantów... :/
Oli_vierek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 16:03   #1273
Kasssia188
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 10
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Witajcie. Od pol roku biore tabletki Vines. Moja ginekolog postanowila zmienic je na Atywie. Wczoraj wzielam ostatnia dzialajaca tabletke Vines. Jednak półtorej godziny pozniej zazylam smecte (nie mialam biegunki). Wiem ze tabletka mogla sie calkiem nie wchlonac. Czy jezeli potraktuje wczorajszy dzien jako pierwszy dzien placebo i zamiast 4 zielonych tabletek wezme trzy a potem zaczne Atywie bede w pelni chroniona? Dodam ze dwa dni temu wspolzylam.
Kasssia188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 23:32   #1274
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasssia188 Pokaż wiadomość
Witajcie. Od pol roku biore tabletki Vines. Moja ginekolog postanowila zmienic je na Atywie. Wczoraj wzielam ostatnia dzialajaca tabletke Vines. Jednak półtorej godziny pozniej zazylam smecte (nie mialam biegunki). Wiem ze tabletka mogla sie calkiem nie wchlonac. Czy jezeli potraktuje wczorajszy dzien jako pierwszy dzien placebo i zamiast 4 zielonych tabletek wezme trzy a potem zaczne Atywie bede w pelni chroniona? Dodam ze dwa dni temu wspolzylam.
Czyli nie miałaś biegunki? Możesz skrócić przerwę o 1 dzień, jesteś chroniona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 23:04   #1275
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Czy któraś z was podczas brania tabletek miała krwawienia podczas owulacji (przed/po)? Takie nawet ok. 4,6 dniowe? Za to sam okres w przerwie od tabletek niewiele większy niż te plamienia lub wręcz nawet taki sam.
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-11, 07:00   #1276
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez Saori89 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was podczas brania tabletek miała krwawienia podczas owulacji (przed/po)? Takie nawet ok. 4,6 dniowe? Za to sam okres w przerwie od tabletek niewiele większy niż te plamienia lub wręcz nawet taki sam.
Nie powinnaś mieć owulacji w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych . Ich mechanizm polega właśnie na tym, że blokuje owulację. Jeśli bierzesz już tabletki ponad 3 miesiące, a plamienia się regularnie powtarzają, powinnaś odwiedzić ginekologa. Plamienia na początku są powiedzmy normalne, natomiast powinny ustąpić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 00:13   #1277
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Ogólnie długa historia bo tabletki biorę żeby uregulować krwawienia, jak widać średnio skutecznie.
Może źle się wyraziłam, podczas zazywania tabletek mam krwawienia wtedy gdy powinnam mieć normalnie owulacje.Zawsze w te same dni.

Chociaż szczerze już zwatpilam, że cokolwiek się zmieni ma lepsze.

Jak na razie nie trafiłam na żadnego lekarza, który umiałby mi pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 07:05   #1278
aldonka_kus
Przyczajenie
 
Avatar aldonka_kus
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

jaka antykoncepcja poprawia cerę?
aldonka_kus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 08:02   #1279
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez aldonka_kus Pokaż wiadomość
jaka antykoncepcja poprawia cerę?
Myślę, że każda hormonalna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-25, 20:26   #1280
ksiafu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cześć dziewczyny, od 1,5 roku biorę tabletki Atywia Daily. Pierwszy raz przyjęłam 2 opakowania tabletek pod rząd (w ostatnim tygodniu pierwszego opakowania 2h po tabletce wystąpiło jednorazowe rozwolnienie - w ulotce jest mowa o ostrej biegunce, ale się przestraszyłam) i dla pewności postanowiłam nie robić 7-dniowej przerwy. Teraz skończyłam już to drugie opakowanie, krwawienie powinno wystąpić, a go nie ma. Czy to może być wynik tego połączenia opakowań, czy jednak powinnam mieć powód do obaw?
ksiafu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-25, 21:31   #1281
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez ksiafu Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, od 1,5 roku biorę tabletki Atywia Daily. Pierwszy raz przyjęłam 2 opakowania tabletek pod rząd (w ostatnim tygodniu pierwszego opakowania 2h po tabletce wystąpiło jednorazowe rozwolnienie - w ulotce jest mowa o ostrej biegunce, ale się przestraszyłam) i dla pewności postanowiłam nie robić 7-dniowej przerwy. Teraz skończyłam już to drugie opakowanie, krwawienie powinno wystąpić, a go nie ma. Czy to może być wynik tego połączenia opakowań, czy jednak powinnam mieć powód do obaw?
Pewnie to efekt połączenia opakowań. Czego masz się obawiać jak brałaś tabletki skrupulatnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-25 22:31:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.