Przygotowania do ślubu - kosztorys - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-20, 12:24   #1
misia_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 27

Przygotowania do ślubu - kosztorys


Hej wszystkim

Chcielibyśmy za 2 lata zorganizować wesele. Z związku z tym że mam już 27 lat chciałabym maksymalnie za 2 lata wziąć ślub bo niestety w ciągu roku nie uda nam się raczej uzbierać odpowiedniej kwoty tak myślę. Poza tym pewnie tańsze sale i fajne nie mają terminów na za rok.
Planujemy wesele na maksymalnie 60 osób.
Szukam tańszej sali do 200 zł za talerzyk , nie w centrum miasta bo chciałabym aby trochę było terenu zielonego itd.
Chciałabym zrobić wstępny kosztorys żeby jakoś zaplanować wydatki i zobaczyć ile musimy odłożyć. Sukienka samochód to myślę że jestem w stanie od razu zaplanować wydatek. Ale jeśli chodzi o sale. Na spotkaniu na pewno się dowiem co wchodzi w skład ceny.
Ale może ktoś z Was jest na bieżąco po weselu i będziecie mogli mi pomóc i podpowiedziec. Załóżmy mam napisane że w danej cenie jest wystrój sali . Albo np dany obiekt dekoruje sale. Jak to jest? Lepiej aby faktycznie ktoś z sali ja dekorował czy lepiej wziąć osobę z zewnątrz od kwiatów itd?
Pewnie najtaniej było wszystko zrobić samemu ale niestety nie mam aż takiego zmysłu i zdolności artystycznych
Na co zwrócić uwagę i o co warto pytać załatwiając sale.
Co wziąć pod uwagę uwzględniając wydatki i jak mniej więcej wycenić dane usługi. Mam stronkę dotyczącą wesel i tam mogę sprawdzić ceny orkiestry wypożyczenia samochodu.
Na czym można oszczędzić?
Wszyscy goście muszą mieć nocleg ale niektóre sale oferują jakąś ilość noclegów w cenie.
I tak myślę ile powinno być jedzenia na daną ilość osób.
Pytam o wiele rzeczy bo nie chciałabym aby wesele mnie kosztowało 60 tys
Nie zależy mi na żadnych dodatkowych usługach typu fotobudki czy fajerwerki
A może macie polecić jakąś sale w pobliżu Trójmiasta która dysponuje również noclegami

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i porady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez misia_92
Czas edycji: 2019-08-27 o 16:54
misia_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 14:41   #2
zyrafabezogona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 36
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Cześć,
jestem aktualnie na bieżąco z tematem.
Jeśli chodzi o Twoje pytanie to niestety wszytsko zależy od sali. Nie ma reguły, jedni mają w cenie ciasto, owoce, inni nie, jedni licza sobie za ubranie krzesełka inni nie, jedni mają w cenie sporo dekoracji inni nie. Musisz dopytać na sali ale jesli nie suzkasz czegoś super prestiżowego to powinnaś zmieścic się w 200 zł za talerzyk.
DJ jest często tańszy od zespołu, sukienkę można kupić z wieszaka zamiast nowej szytej na miarę (bo z wieszaka tez Ci mogą ją dopasować). warto szukać rok wcześniej lipiec/sierpień bo w salonach są wyprzedaże. Samochód można wziąć od kogoś z rodziny/ znajomych i go ładnie ubrać.
Warto tez rozejrzeć się za salą i kateringiem-często wychodzi to taniej.

edit:
warto dobrze przecyztać umowe czy ma kluzulę że cena nie ulegnie zmianie i np. czy sala nie chce tzw. korkowego.

Edytowane przez zyrafabezogona
Czas edycji: 2019-08-20 o 14:43 Powód: przypomniała mi sie jeszcze jedna rada
zyrafabezogona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 15:04   #3
misia_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 27
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

No właśnie jeśli chodzi o ceny to na niektórych stronach spotkałam się że jest zapis iż cena może za rok wzrosnąć o 20% to zapewne taki zapis jest też na umowie.. To lepiej na takie sale uważać?
Miałam początkowo upatrzoną sale która miała w cenie :
obsługa kucharska i kelnerska
dekoracja stołów i sali gratis
Poprawiny 1200 bez limitu gości
12 miejsc noclegowych darmowych a reszta płatne . No i nie ma korkowego.
I podobno ceny od 140 zł za talerzyk do 200. To pewnie zależy od tego ile potraw będzie.
Jeśli chodzi o sukienkę to nawet myślałam o wypożyczeniu.
Trochę jestem zdania że dobre menu wcale nie musi być za 300 zł ..

Po prostu nie wiem od czego zacząć i chce jakiś stworzyć plan na kosztorys . Poczytać ile dekoracja sali może kosztować itd. Nie wiem czy dekoracja sali obejmuje również kwiaty. Bo oprawa muzyczna sukienka a nawet samochód to są takie konkretne ceny więc to jest pewne. A w między czasie pewnie wychodzą jeszcze dodatkowe wydatki nie takie oczywiste Po prostu po Waszych podpowiedziach zrobię listę pytań Chcę wybrać kilka sal i napisać maile do nich jakie mają oferty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez misia_92
Czas edycji: 2019-08-20 o 15:29
misia_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 09:38   #4
Dul
Przyczajenie
 
Avatar Dul
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Może już nie jestem w temacie bo jestem po ślubie ale mogę przedstawić jak u nas kształtowały się ceny. Wesele było w mieście, na pewno zależy cennik od wielkości miasta ale myślę że będzie to kilka złotych różnicy.
Mieliśmy spore wesele bo na 150 osób więc zdecydowanie więcej niż planujesz - za całość wyszło ok. 60 tys. właśnie (plus minus, nie mam spisanych wszystkich kosztów)
Z właścicielem sali warto porozmawiać co mają w swojej ofercie , czasem np. mają trzy pakiety cenowe w zależności od tego co proponują. U nas było 4 lub 5 posiłków ciepłych (nie jestem już pewna) deser, wszelkie placki, wędliny, sałatki (do wyboru też 3 zimne przekąski), dekoracja sali. Do 150 osób mieliśmy też w gratisie stół wiejski. Nocleg dla nas był darmowy, reszta była płatna, ale niższa cena niż normalnie mają w ofercie. Do tego śniadanie dla gości którzy zostali na noc. Co zostało spakowane było dla nas. Cena od osoby 190 zł.
- Tort kupowaliśmy oddzielnie
- paczuszki z plackami też oddzielnie (ok. 20 zł sztuka)
- alkohol w swoim zakresie (0,5 l liczyliśmy na głowę każdego gościa i trochę nam zostało)
- osobny stoli mieliśmy z winami, likierami, jakimiś rumami czy czymś ale to po kilka sztuk.
- piwo lane, zeszło ok. 50l.
- zaproszenia u nas koszt ok. 300 zł.
- nie mieliśmy pozwolenia na samodzielne ubieranie kościoła, ubierała zakonnica z zakupionych przez nas kwiatów i dekoracji.
- bukiet (2 szt. jeden mniejszy dla świadkowej) ok. 140 zł razem z przypinkami dla męża, świadka, tatów.
- ksiądz 500 zł
- zespół 5 tys.
- śpiew w kościele 600 zł
- suknia ślubna 3600 zł
- welon 400 zł
- buty odkupiłam za 90 zł
- kurteczka (ślub w lutym) 350 zł
- upięcie 100 zł
- makijaż 350 zł
- garnitur, buty, koszula, spinki, krawat i pasek ok. 1000 zł
- podziękowania dla rodziców ok. 380 zł
- mieliśmy fotobudkę która okazała się hitem zwłaszcza wśród dzieci więc rodzice mieli trochę spokoju, fontannę czekoladową.
- fotograf i kamerzysta zamknęli się w cenie ok. 2700 zł
Myślę, że dobrze jest sprawdzić różne opcje, różne miejsca, ceny żeby porównać. Winietki, nr. stołów robiłam sama. Księga gości, ale to ok 60 zł już fajne są.
Nie pamiętam co jeszcze, ale dużo jest takich pierdółek których się nie zlicza
Będzie dobrze, no i większość to tylko zaliczki a resztę się spłaca po weselu więc jest łatwiej
Dul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 14:55   #5
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Sorry, ale muszę...

Cytat:
Napisane przez misia_92 Pokaż wiadomość
Zauszmy mam napisane że w danej cenie jest wystrój sali . [/URL]

Coż to za neologizm??
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 16:57   #6
misia_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 27
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Cytat:
Napisane przez shaylla Pokaż wiadomość
Sorry, ale muszę...




Coż to za neologizm??
Poprawione niestety tak jest ze słownikami w telefonie a w temacie co masz do powiedzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misia_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 13:09   #7
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Cytat:
Napisane przez misia_92 Pokaż wiadomość
Poprawione niestety tak jest ze słownikami w telefonie a w temacie co masz do powiedzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W temacie pewnie mniej zainteresuje, bo nie miałam ochoty na wesele, był tylko obiad dla najbliższej rodziny. Po krótce mogę podać kosztorys:

moja sukienka 500 zł (Zalando)
buty chyba 200 zł
fryzjer chyba około 80 zł (nie robiłam próbnego, malowalam się sama)
obiad w restauracji jakieś 2800 zł (w tym alkohol)
tort - chyba około 100 zł (nie był ślubny, tylko taki zwykły)
dekoracja kościoła - w kościele jest pani, która się tym zajmuje. Chciałam tylko kwiaty na ołtarz - chyba 200 zł
obrączki - jedyne, na czym kompletnie nie zamierzaliśmy oszczędzać, bo to zostaje na całe życie - jakieś 2600 zł
ksiądz - 500 zł
organista - 150 zł
urząd - chyba 80 zł
ubranie męża - nie mam pojęcia, sam sobie wszystko kupował. Ale kupił klasyczny garnitur więc korzysta z niego często.
Hmmm, to chyba wszystko. Ceny sprzed 3 lat.

Dzisiaj nie zmieniłabym kompletnie niczego, tyle że ja nigdy wesela mieć nie chciałam.

Edytowane przez shaylla
Czas edycji: 2019-08-28 o 13:20 Powód: .
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-31, 15:49   #8
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Najlepiej jednak wybrać się osobiście do sal i zobaczyć je na żywo. Zdjęcia mogą czasem przekłamywać rzeczywisty stan. Albo być nieaktualne. A poza tym na miejscu zapytasz o wszystkie szczegóły i zobaczysz co jak wygląda.

Np: dekoracje. Sala może ci powiedzieć, że ma w cenie dekoracje. Ty spodziewasz się niewiadomo czego, a tu się okazuje, że to maleńkie wazoniki z pojedynczymi kwiatkami ;-) przed podjęciem ostatecznej decyzji co do sali, warto podpytać właścicieli kiedy i o której godzinie można wpaść zobaczyć gotowe przystrojenie tuż przed weselem.

Kosztorys tak naprawdę zależy od tego, na czym ci zależy, ile chcesz mieć bajerów, itp. Wiem, że niektórzy bardzo inwestują w dekoracje. A my np. mieliśmy tylko kwiaty na ołtarz w kościele i pojedyncze róże na stołach weselnych. A... i do tego bukiet na stół państwa młodych. Nic wielkiego. Nie mielismy też kamerzysty, duży wydatek odchodzi (nie lubimy oglądać się na filmach). Suknię ślubną też można kupić za 2 tys. albo za 5 tys. Ciężko więc tutaj o uniwersalny kosztorys ;-) oszczędzić można też na samochodzie. Zamiast wypożyczać to zorganizować jakiś ładny od rodziny/znajomych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 17:46   #9
misia_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 27
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

A jak liczyć ciasto na wesele? Ja jestem pewna że moje wesele będzie na 60 osób. Część ciast pewnie będzie w cenie sali ale myślałam o tym aby też samej załatwić - pewnie będzie taniej. Myślałam o tym że albo ktoś by mi piekł albo znaleźć cukiernie. Tylko właśnie czytam i orientuje się jaka ilość ciasta na tyle osób i mniej więcej koszt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misia_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 13:32   #10
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Pomyśl, ile Ty kawałków ciasta zjadasz podczas wesela czy innego przyjęcia. Ja minimum 4. Jak spytałam o to mamę, to też powiedziała, że ze 4 kawałki to minimum spróbuje. Zrób rozeznanie wśród próbki 5-10 osób, pomnóż przez 60 i masz wynik
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 17:28   #11
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Cytat:
Napisane przez misia_92 Pokaż wiadomość
A jak liczyć ciasto na wesele? Ja jestem pewna że moje wesele będzie na 60 osób. Część ciast pewnie będzie w cenie sali ale myślałam o tym aby też samej załatwić - pewnie będzie taniej. Myślałam o tym że albo ktoś by mi piekł albo znaleźć cukiernie. Tylko właśnie czytam i orientuje się jaka ilość ciasta na tyle osób i mniej więcej koszt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zapytaj najpierw w restauracji czy przyjmują w ogóle ciasto z zewnątrz. Nie każdy pozwala na ciasto z innego źródła, a już tym bardziej, jeśli nie jest to wyrób cukierni, tylko domowy wypiek. U mnie nie było problemu, ciasto piekła mama i teściowa, ale nie raz słyszałam od znajomych, że swojego ciasta wnieść nie mogli.

Ja uwielbiam ciasta, pewnie też zjadłabym te 4 kawałki. No i wolę postawić na stół zbyt dużo jedzenia, niż za mało. Co zostanie, to można rozdać. A jakby nic nie zostało, to bałabym się, że ludzie mieli jeszcze ochotę na więcej, ale nic nie mówili.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-20, 22:31   #12
misia_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 27
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Tak na tą sale można wszystko wnieść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misia_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 07:41   #13
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Cytat:
Napisane przez misia_92 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim

Chcielibyśmy za 2 lata zorganizować wesele. Z związku z tym że mam już 27 lat chciałabym maksymalnie za 2 lata wziąć ślub bo niestety w ciągu roku nie uda nam się raczej uzbierać odpowiedniej kwoty tak myślę. Poza tym pewnie tańsze sale i fajne nie mają terminów na za rok.
Planujemy wesele na maksymalnie 60 osób.
Szukam tańszej sali do 200 zł za talerzyk , nie w centrum miasta bo chciałabym aby trochę było terenu zielonego itd.
Chciałabym zrobić wstępny kosztorys żeby jakoś zaplanować wydatki i zobaczyć ile musimy odłożyć. Sukienka samochód to myślę że jestem w stanie od razu zaplanować wydatek. Ale jeśli chodzi o sale. Na spotkaniu na pewno się dowiem co wchodzi w skład ceny.
Ale może ktoś z Was jest na bieżąco po weselu i będziecie mogli mi pomóc i podpowiedziec. Załóżmy mam napisane że w danej cenie jest wystrój sali . Albo np dany obiekt dekoruje sale. Jak to jest? Lepiej aby faktycznie ktoś z sali ja dekorował czy lepiej wziąć osobę z zewnątrz od kwiatów itd?
Pewnie najtaniej było wszystko zrobić samemu ale niestety nie mam aż takiego zmysłu i zdolności artystycznych
Na co zwrócić uwagę i o co warto pytać załatwiając sale.
Co wziąć pod uwagę uwzględniając wydatki i jak mniej więcej wycenić dane usługi. Mam stronkę dotyczącą wesel i tam mogę sprawdzić ceny orkiestry wypożyczenia samochodu.
Na czym można oszczędzić?
Wszyscy goście muszą mieć nocleg ale niektóre sale oferują jakąś ilość noclegów w cenie.
I tak myślę ile powinno być jedzenia na daną ilość osób.
Pytam o wiele rzeczy bo nie chciałabym aby wesele mnie kosztowało 60 tys
Nie zależy mi na żadnych dodatkowych usługach typu fotobudki czy fajerwerki
A może macie polecić jakąś sale w pobliżu Trójmiasta która dysponuje również noclegami

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i porady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój ślub - obiad na 40 osób
Suknia - place for dress, 1900 zł
Woalka - vinted, 50 zł
Buty - born2be, 50 zł
Sala - 60 zł od osoby, w cenie napoje, gorące danie (zupa + drugie), zimna płyta, kawa herbata (robimy obiad)
Tort z babeczek - 250 zł, 60 babeczek, piekarnia w małym miasteczku
Garnitur - Pawo - 700 zł
Mucha - 13 zł
Koszula - 159 zł
Butów jeszcze nie ma.
Alkohol - wódka ok. 400 zł + wina przywozimy z Niemiec po 2 euro za sztukę, myślę, że ok 10 butelek
Kwiaty - albo bukiet z goździków, albo pojedynczy kwiat (np. Czarna kalia, strelicja, coś oryginalnego). Ja planuje jechać na giełdę i kupić.
Dekoracje - to co nam sala zrobi w cenie. Motyw przewodni mamy czarno białe pasy, ale tylko dlatego, że w Ikei jest taki materiał i mama uszyje mi bieżniki na stoły za grosze. Gdyby nie to, nie byłoby żadnych motywów (a zaproszenia mamy właśnie w biało czarne pasy)
Zaproszenia - z-miłości, 1 zł za sztukę z kopertą, to tylko kartka papieru, nie ma co wydawać kupy hajsu
Obrączki - z naszego złota, 1000 zł, w Sosnowcu
Biżuteria - wszystko pożyczam
Pier.doly takie jak pudełko na obrączki - albo pozyczymy od mamy narzeczonego, albo po prostu będzie to od jubilera. Pudełko na koperty - Ikea, szklarnia, 50 zł, potem nam się przyda
Ślub - w plenerze, 1000 zł
Rezygnuje z wszelkich podziękowań dla rodziców, świadków i gości, próśb o swiadkowanie (tzn ja mam, ale kosztowało mnie jakieś 5 euro, narzeczony nie ma), próśb o błogosławieństwo, bukiety na stołach mam zamiar zastąpić swiecami lub latarenkami. Oczywiscie oszczędzam na kiecce z salonu, butach (teraz laski kupują buty taneczne za ok 300 zł), ozdobach do włosów za kupę kasy, welonie (w salonie pani mi proponowała taki za 300 zł), nie ma żadnych barmanow, fotobudek, gołębi, lampionow itd.
Aha, ślub w piątek (u nas akurat nie miało to wpływu, bo i tak wynajmujemy mała salę na piętrze, ale w przypadku wesela na większą liczbę osób często są jakieś promocje), w maju, to dość nieslubny miesiąc.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 01:49   #14
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Taki "nieślubny" miesiąc ten maj, że w naszej rodzinie były w maju dwa wesela w tym samym dniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 15:39   #15
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

nie warto kupować zaproszeń w wysokim standardzie. Goście je i tak wyrzucą.
Winietki, plan stołów, menu - możesz zrobić we własnym zakresie. Zapytaj czy sala ma stojaki czy tablice żeby je wywiesić.Z ustrojeniem stołów nie warto przesadzać - pamiętaj że maja się na nich różne potrawy a goście rozmawiając powinni się widzieć.
Dopytaj czy nie ma czasami opłaty za wyłączność sali, u mnie gości było trochę mniej niż pierwotnie ustalaliśmy i dowalili mi taka opłatę.
Ja zrezygnowałabym z bukietu, irytował mnie i przeszkadzał.
I poprosiłabym żeby makijażystka dała mi jakieś próbki kosmetyków jakimi mnie malowała, makijaż mi się ścierał w okolicach ust i brody.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2020-02-03 o 15:40
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-06, 11:15   #16
EmiliaMaria94
Raczkowanie
 
Avatar EmiliaMaria94
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 44
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Hej.
Pytaj czy jest korkowe (jest to kwota za to ze wnosisz swoj alkohol.. ja przez to odrzucilam z 8 sal) az w koncu znalazlam sale idealna dla nas <3

Spytaj sie czy jest jakas godzina o ktorej ma sie skonczyc wesele, spotkalam sie z tym ze sale np marudzily ze 2-3 ma byc koniec.
Ze wynajmuja nie na cala noc a ilosc godzin , wiec o to tez spytaj czy ze jesli skonczy sie wesele o nie wiem 5 rano czy to okej.

Spytaj sie czy ceny pokrowcow na krzesla wchodza w cene.

Spytaj sie czy robia stol wiejski / slodki ( jesli checie to miec)


My robimy wesele na 140 osob ( poniekad musimy, bo nasza sala ma zapis,ze jesli nie bedzie 140 osob i tak placimy za rownowatosc 140..)

300 zl od osoby z poprawinami, ale w sklad wchodzi stol wiejski i ciasta, napoje zimne, i nie ma tego nieszczesnego korkowego..


Wiec jakby cena za sale rozni sie strasznie. W moim miescie ceny wahaja sie od 160-300 zl. Wszystko zalezy od sali.


Jak ktos juz napisal, na zaproszenia nie wydawaj kupe kasy bo to i tak nawet jak nie wiem jak cudne i tak laduje w koszu.

To samo my np nie bedziemy kupowac zadnych ☠☠☠☠☠☠☠ typu mydelko czy magnesik.. dla gosci w ramach prezentu.
EmiliaMaria94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 13:47   #17
foodinlovepl
andrzej_f
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 11
Dot.: Przygotowania do ślubu - kosztorys

Myślę, że za 200PLN za talerzyk to za 2 lata będzie ciężko coś znaleźć. Ja w tym roku tyle płacę i była to najtańsza oferta jaką znalazłem spełniająca jakieś podstawowe kryteria. Wszędzie było w granicach 250-300 więc myślę że za 2 lata będzie drożej
__________________
Mój blog kulinarny. Piszę o historii jedzenia, o kucharzach, o kulturach kulinarnych w różnych krajach i innych takich ciekawostkach.
foodinlovepl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-05 13:47:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.