Grudniówki 2017 ❤ - cz. II - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-06, 10:33   #2311
czechowiczanka89
Raczkowanie
 
Avatar czechowiczanka89
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 360
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Bibson Pokaż wiadomość
meeedzik dobrze, że pojchałas się upewnić. Będzie dobrze, trzymam kciuki i wysyłam uściki otuchy

Ja tez nigdy poczułam kopniaka na wysokośc pępka lub wyżej, zawsze niżej i myślałam, że to normalne, bo przecież macica jest na dole brzucha
Brzuch mam też raczej nisko.. Oglądam brzuszki i niektóre dziewczyny mają taka piłeczkę wyżej, a mi dużo osób już mówiło, że widać, że dziewczynka bo brzuch nisko...
Ale chyba jak dobrze się czuję to nie mam powodów do obaw?
Brzuchy są różne więc tym się nie sugeruj. Ja na wizycie wczoraj mówiłam lekarzowi że ruchy czuje nisko nawet na pęcherzu ale uspokoił mnie ze przy takim położeniu dziecka to normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
czechowiczanka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 10:42   #2312
Lenova
Wtajemniczenie
 
Avatar Lenova
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 2 037
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Dzień dobry


Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Medzik powiem Ci, że nieźle mnie nastraszylas... bo ja też malutka czuje bardzo bardzo nisko. Normalnie jakby mi w d**** grzebala za przeproszeniem łapkami. W ogóle nie czułam żadnego konika wyżej niż pępek a wydaje mi się ze w poprzedniej ciąży było już inaczej.
Ostatnie usg to miałam polowkowe prawie dwa miesiące temu, bo 13 lipca. Idę na wizytę w sobotę do nowej lekarki- zobaczymy co powie. Bo w ogóle to jakieś bóle mnie ostatnio męczą...
Skladalam to na karb przeprowadzki, kto wie co tam się dzieje.
Ja używałam praktycznie takiego samego zestawu co Chemisette. Tylko zwykły linomag zielony. Później z kolei juz próbowałam różnych innych płynów do kąpieli np. Lavera, weleda czy equilibra.
Jakbym czytała o sobie


Cytat:
Napisane przez Loulaa Pokaż wiadomość
Ooo bidulko Całe szczęście, że zdecydowałaś się pojechać. Słuchaj lekarzy, odpoczywaj i się nie stresuj - teraz jesteś już w dobrych rękach. Co do rozbieżności w usg itd. to jak byłam ostatnio na IP, trafiłam na świetnego specjalistę, do którego chciałam iść prywatnie (http://☠☠☠☠☠☠☠/2gFtNME). Padło pytanie o datę porodu i tu użyłam zwrotu "wg ostatniego usg...". No i dostałam wykład, że liczy się wyłącznie data pierwszego usg kiedy to określa się termin porodu - jest on stały i niezmienny, i pod ten termin w kolejnych badaniach określa się rozwój dziecka biorąc pod uwagę właśnie jego wagę itd. Czyli porównujemy parametry do daty porodu z pierwszego usg i na tej podstawie możemy określić czy dzidzia rozwija się prawidłowo Pamiętajcie też, że określenie wagi dziecia na tych starych aparatach nie zawsze jest poprawne :P U znajomej przy porodzie pomylili się o kilogram...
Powiesz mi w którym szpitalu na IP byłaś?
Ja będąc w pierwszej ciązy mieszkałam w Warszawie, też kilka IP zwiedziłam swego czasu. Jednak moją guru jest pewna lekarka ze swiętej rodziny, tam też rodziłam. Różne są opinie ale mi tam dziecko uratowali.

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
A ja się melduję ze szpitala. Z dzieckiem ok ale ciaza zagrożona bo nisko ułożona. Dostałam większa dawkę duphaston i jakaś kroplowke. Mam nadzieję, że szybko mnie wypuszcza. Zrobili mi badanie krwi, moczu, ekg ktg usg. W ogóle według lekarza to 29 tydzień a nie 26 a mała ponoć waży 970 gram także sama już nie wiem czym się sugerować. Jak we czwartek było 24+4 i wazyla 665g.

Mam leżeć leżeć i jeszcze raz leżeć wstawać w ostatecznosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymaj się dzielnie

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Twierdza, ze to nie przeszkadza w niczym takze jestem spokojna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w pierwszej ciąży dostałam te sterydy w 32 tc a i tak ciąże przenosiłam 10 dni , oby i u Ciebie do grudnia dotrzymało.

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Dokladnie. Snilo mi sie dzis ze trzymałam córkę na rekach po porodzie i tłumaczyłam, ze braciszek w domu czeka bo jest jego prezentem na mikolaja. Wiec oby to byl proroczy sen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A właśnie jak sobie synek radzi bez mamy w domu ?


Poczytałam trochę o waszych dzieciakach i ułożeniach i trochę się zestresowałam, szczególnie po wiadomości od Meedzik. U mnie tez takie akcje, że dziecko kopie bardzo nisko, po pęcherzu, ruchy czuje w pachwinach i do tego doszło szczypanie w szyjke macicy, taki przeszywający i kłujący ból wewnątrz krocza
Wczoraj poszłam po córkę do przedszkola 800 metrów pieszo i myślałam, że ducha wyzione i dziecko zgubie, taki miałam twady brzuch Za tydzień wizyta więc mam nadzieję, że wytrzymam.
Lenova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 10:51   #2313
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Maly jakos daje radę, nie slucha mnie przez tel wiec nie płacze. Pewnie jak wrócę to nie odstapi mnie na krok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 10:51   #2314
Loulaa
Raczkowanie
 
Avatar Loulaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 382
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Lenova Pokaż wiadomość
Dzień dobry



Jakbym czytała o sobie



Powiesz mi w którym szpitalu na IP byłaś?
Ja będąc w pierwszej ciązy mieszkałam w Warszawie, też kilka IP zwiedziłam swego czasu. Jednak moją guru jest pewna lekarka ze swiętej rodziny, tam też rodziłam. Różne są opinie ale mi tam dziecko uratowali.


Trzymaj się dzielnie

Poczytałam trochę o waszych dzieciakach i ułożeniach i trochę się zestresowałam, szczególnie po wiadomości od Meedzik. U mnie tez takie akcje, że dziecko kopie bardzo nisko, po pęcherzu, ruchy czuje w pachwinach i do tego doszło szczypanie w szyjke macicy, taki przeszywający i kłujący ból wewnątrz krocza
Wczoraj poszłam po córkę do przedszkola 800 metrów pieszo i myślałam, że ducha wyzione i dziecko zgubie, taki miałam twady brzuch Za tydzień wizyta więc mam nadzieję, że wytrzymam.
Ja byłam na placu Starynkiewicza - tam gdzie pracuje mamaginekolog mam tam najbliżej. Ale tak jak już kiedyś pisałam, wyprowadzamy się w połowie września do Ciechocinka w moje rodzinne strony i będę rodzić w Aleksandrowie Kujawskim. Niestety w Warszawie rodzące to jak taśma produkcyjna - średnia dzienna na szpital to 19... a u siebie będę miała swojego lekarza, który jest ordynatorem, osobny pokój, znajome położne itd itd, a to wszystko bez dopłaty...

Co do niskich kopniaków - warto to sprawdzić, ale jak tłumaczył mi przy okazji mojego niskiego położenia łożyska dr Brawura - teraz macica będzie się najbardziej rozrastać i będzie szła do góry. Więc pomimo tego, że obecnie łożysko przysłania mi szyjkę, a mała kopie od pępka w dół to się będzie zmieniać teraz dynamicznie. Stąd bóle w podbrzuszu, bóle w pachwinach itd. Ale dla świętego swojego spokoju warto to samemu u lekarza sprawdzić
__________________
Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.
ks. Jan Twardowski
Loulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 11:12   #2315
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Hej dziewczyny

Meeedzik trzymamy kciuki za Ciebie i małą oby Was szybko wypuścili i nic się już nie działo do grudnia

Invi, Ty też się trzymaj dzielnie! Już niedużo nam zostało i trzeba wytrwać

Ja dziś jakaś niewyraźna jestem. Mógłby juz tż wrócić, bo samej mi smutno i mam różne schizy, że zaraz się zacznie coś ze mną dziać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 11:42   #2316
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Lenova - ja też się nie przejmowałam tym i niskimi kopniakami i uciskiem na dół brzucha, myślałam że tej po prostu juz będzie, że to normalne, dziecko większe i tak uciska. Gdyby Tz nie zabrał mnie do szpitala to pewnie sama bym nie pojechała, także dobrze że on trzymał rękę na pulsie.

Baby blues dziękuję 😘 też mam nadzieję, że szybko wyjdę. Teraz jeszcze zostałam sama na sali to tak smutno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 12:11   #2317
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Lenova - ja też się nie przejmowałam tym i niskimi kopniakami i uciskiem na dół brzucha, myślałam że tej po prostu juz będzie, że to normalne, dziecko większe i tak uciska. Gdyby Tz nie zabrał mnie do szpitala to pewnie sama bym nie pojechała, także dobrze że on trzymał rękę na pulsie.

Baby blues dziękuję 😘 też mam nadzieję, że szybko wyjdę. Teraz jeszcze zostałam sama na sali to tak smutno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u nas nawet jak ktos wyjdzie to pare godzin i bach, lozka zapelnione nowymi. 7 jest nas teraz. Spoko babki.

W koncu jakis ludzki obiad. Bo wczorajszego to i pies by nie chciał.
IMG_20170906_125024_1.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-06, 12:19   #2318
Loulaa
Raczkowanie
 
Avatar Loulaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 382
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
To u nas nawet jak ktos wyjdzie to pare godzin i bach, lozka zapelnione nowymi. 7 jest nas teraz. Spoko babki.

W koncu jakis ludzki obiad. Bo wczorajszego to i pies by nie chciał.
Załącznik 7223511

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ajaj jakie pyszności ciekawe co po porodzie będzie serwowane xD Dobrze, że będę miała siostrę przy sobie to z głodu nie zdechnę :P
__________________
Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.
ks. Jan Twardowski
Loulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 12:49   #2319
Iza0808
Rozeznanie
 
Avatar Iza0808
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 915
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Piątka ciotki! 20170906_130617.jpg

1120 gram, główka przy pepku nogi na dole, ogólnie plaża. Szybka długa i zamknięta oby tak dalej. Ale i tak mam na siebie uważać i nie szaleć

Mam małą anemie. Póki co mam nadrobić jedzeniem a jak nie pomoże to za miesiąc leki dostanę. Co mam w takim razie jeść? Macie jakieś pomysły na uzupełnienie żelaza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iza0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 12:54   #2320
Lenova
Wtajemniczenie
 
Avatar Lenova
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 2 037
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Maly jakos daje radę, nie slucha mnie przez tel wiec nie płacze. Pewnie jak wrócę to nie odstapi mnie na krok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oojj to zapewne

Cytat:
Napisane przez Loulaa Pokaż wiadomość
Ja byłam na placu Starynkiewicza - tam gdzie pracuje mamaginekolog mam tam najbliżej. Ale tak jak już kiedyś pisałam, wyprowadzamy się w połowie września do Ciechocinka w moje rodzinne strony i będę rodzić w Aleksandrowie Kujawskim. Niestety w Warszawie rodzące to jak taśma produkcyjna - średnia dzienna na szpital to 19... a u siebie będę miała swojego lekarza, który jest ordynatorem, osobny pokój, znajome położne itd itd, a to wszystko bez dopłaty...

Co do niskich kopniaków - warto to sprawdzić, ale jak tłumaczył mi przy okazji mojego niskiego położenia łożyska dr Brawura - teraz macica będzie się najbardziej rozrastać i będzie szła do góry. Więc pomimo tego, że obecnie łożysko przysłania mi szyjkę, a mała kopie od pępka w dół to się będzie zmieniać teraz dynamicznie. Stąd bóle w podbrzuszu, bóle w pachwinach itd. Ale dla świętego swojego spokoju warto to samemu u lekarza sprawdzić
Aha tam też kiedyś byłam na IP , całkiem przyjaźnie było
U mnie łożysko było wysoko do tej pory tylko od kilku dni te dziwne dolegliwości, chyba wcześniej się na wizytę zapiszę.

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Lenova - ja też się nie przejmowałam tym i niskimi kopniakami i uciskiem na dół brzucha, myślałam że tej po prostu juz będzie, że to normalne, dziecko większe i tak uciska. Gdyby Tz nie zabrał mnie do szpitala to pewnie sama bym nie pojechała, także dobrze że on trzymał rękę na pulsie.

Baby blues dziękuję 😘 też mam nadzieję, że szybko wyjdę. Teraz jeszcze zostałam sama na sali to tak smutno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noo ja się właśnie boję jechać na IP bo u mnie w szpitalu to od razu kładą min na 3 dni , a ja mam jeszcze czterolatkę w domu, która mnie potrzebuje ;/ ale jak nie będzie wyjścia to pojadę lub umówię się ze swoim lekarzem na wcześniejszą wizytę. Dziś jest w miarę bo praktycznie nie ruszam się .
Lenova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 12:55   #2321
Loulaa
Raczkowanie
 
Avatar Loulaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 382
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Iza0808 Pokaż wiadomość
Piątka ciotki! Załącznik 7223546

1120 gram, główka przy pepku nogi na dole, ogólnie plaża. Szybka długa i zamknięta oby tak dalej. Ale i tak mam na siebie uważać i nie szaleć

Mam małą anemie. Póki co mam nadrobić jedzeniem a jak nie pomoże to za miesiąc leki dostanę. Co mam w takim razie jeść? Macie jakieś pomysły na uzupełnienie żelaza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć dzidziutku
Iza zobacz sobie tutaj - są produkty i przykładowe menu
http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaz...a-przy-anemii/
__________________
Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.
ks. Jan Twardowski
Loulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-06, 12:56   #2322
Ola_1988
Raczkowanie
 
Avatar Ola_1988
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 415
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Iza0808 Pokaż wiadomość
Piątka ciotki! Załącznik 7223546

1120 gram, główka przy pepku nogi na dole, ogólnie plaża. Szybka długa i zamknięta oby tak dalej. Ale i tak mam na siebie uważać i nie szaleć

Mam małą anemie. Póki co mam nadrobić jedzeniem a jak nie pomoże to za miesiąc leki dostanę. Co mam w takim razie jeść? Macie jakieś pomysły na uzupełnienie żelaza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No siema 😜 też mam takie piękne zdjęcie małej łapki☺ duże już Dzieciątko , super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 12:56   #2323
Lenova
Wtajemniczenie
 
Avatar Lenova
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 2 037
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Iza0808 Pokaż wiadomość
Piątka ciotki! Załącznik 7223546

1120 gram, główka przy pepku nogi na dole, ogólnie plaża. Szybka długa i zamknięta oby tak dalej. Ale i tak mam na siebie uważać i nie szaleć

Mam małą anemie. Póki co mam nadrobić jedzeniem a jak nie pomoże to za miesiąc leki dostanę. Co mam w takim razie jeść? Macie jakieś pomysły na uzupełnienie żelaza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć Młody

Mi na anemię lekarz zalecał jeść ...kaszankę i w ogóle czerwone mięso wołowe, steki, sok z buraków, suszone morele, pestki dyni do tego cytrusy bo najlepiej żelazo z wit c się wchłania.
Lenova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 13:07   #2324
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Meeedzik trzymaj się, dobrze że z dzidzią wszystko dobrze. Planują Cię zatrzymać na dłużej?

Invi ty też się trzymaj, jesteś pod dobrą opieką i lekarze dmuchają na zimne.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Na anemię sok z buraków, herbata z pokrzywy, rodzynki, czerwone mięso, orzechy,kakao, pestki dyni, kasza jaglana, brokuł, brukselka, natka pietruszki,
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 13:14   #2325
aknowi88
Wtajemniczenie
 
Avatar aknowi88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 285
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Iza0808 Pokaż wiadomość
Piątka ciotki! Załącznik 7223546

1120 gram, główka przy pepku nogi na dole, ogólnie plaża. Szybka długa i zamknięta oby tak dalej. Ale i tak mam na siebie uważać i nie szaleć

Mam małą anemie. Póki co mam nadrobić jedzeniem a jak nie pomoże to za miesiąc leki dostanę. Co mam w takim razie jeść? Macie jakieś pomysły na uzupełnienie żelaza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piąteczka 😁

Najlepiej mięcho i to czerwone, najwięcej i najlepiej przyswajalne żelazo. Tylko trzeba mieć jeszcze na mięcho ochotę 😏

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Dla całego świata to tylko dziecko, a dla mnie to dziecko jest całym światem!

aknowi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 13:53   #2326
Izis89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 189
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
A ja się melduję ze szpitala. Z dzieckiem ok ale ciaza zagrożona bo nisko ułożona. Dostałam większa dawkę duphaston i jakaś kroplowke. Mam nadzieję, że szybko mnie wypuszcza. Zrobili mi badanie krwi, moczu, ekg ktg usg. W ogóle według lekarza to 29 tydzień a nie 26 a mała ponoć waży 970 gram także sama już nie wiem czym się sugerować. Jak we czwartek było 24+4 i wazyla 665g.

Mam leżeć leżeć i jeszcze raz leżeć wstawać w ostatecznosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymaj się tam ściskam mocno kciuki żeby było dobrze ... napewno wszystko się dobrze skończy ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Izis89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 14:01   #2327
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Iza0808 Pokaż wiadomość
Piątka ciotki! Załącznik 7223546

1120 gram, główka przy pepku nogi na dole, ogólnie plaża. Szybka długa i zamknięta oby tak dalej. Ale i tak mam na siebie uważać i nie szaleć

Mam małą anemie. Póki co mam nadrobić jedzeniem a jak nie pomoże to za miesiąc leki dostanę. Co mam w takim razie jeść? Macie jakieś pomysły na uzupełnienie żelaza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Woow super ujęcie i jakie długie paluszki 😍 dzieciaczki coraz wieksze i już ciężko uchwycić w całości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 14:23   #2328
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Medzik powiem Ci, że nieźle mnie nastraszylas... bo ja też malutka czuje bardzo bardzo nisko. Normalnie jakby mi w d**** grzebala za przeproszeniem łapkami. W ogóle nie czułam żadnego konika wyżej niż pępek a wydaje mi się ze w poprzedniej ciąży było już inaczej.
Ostatnie usg to miałam polowkowe prawie dwa miesiące temu, bo 13 lipca. Idę na wizytę w sobotę do nowej lekarki- zobaczymy co powie. Bo w ogóle to jakieś bóle mnie ostatnio męczą...
Skladalam to na karb przeprowadzki, kto wie co tam się dzieje.
Ja używałam praktycznie takiego samego zestawu co Chemisette. Tylko zwykły linomag zielony. Później z kolei juz próbowałam różnych innych płynów do kąpieli np. Lavera, weleda czy equilibra.

Ja nie zamierzam szczepić na nic. Przy synku się wahałam, chciałam opóźniac, ale wyszło, że dobrze jest jak jest i nie szczepilam. Potem się zorientowałam, że w środowisku moim zawodowym kompletnie nikt nie szczepi swoich dzieci, co mnie utwierdzilo w słuszności swojej decyzji
Rozumiem, że ktoś może się bać i chce szczepić i ok, jego decyzja, ale za kompletna nieodpowiedzialnosc- również rodzica uważam szczepienia w szpitalu. Nic się o dziecku nie wie jak ma jeden czy dwa dni. Jest mnóstwo przeciwskazan do szczepien- choroby genetyczne, metaboliczne, wzmożone czy obniżone napięcie mięśniowe, padaczki itp, to często wychodzi po jakimś czasie a nie można wtedy szczepić, dlatego w większości krajów pierwsze szczepienia są po kilku tygodniach, u nas po prostu odprawiaja barbarzyństwo. Na szczęście można się nie zgodzić bez problemu chociaż tyle możemy dla swoich dzieci zrobić
Acapella ja właśnie też się zastanawiam nad odroczeniem tej pierwszej szczepionki, którą ma się podać w pierwszej dobie życia dziecka. Trochę nie bardzo rozumiem sens jej podawania. Szczepionka na wirusowe zapalenie wątroby - rozumiem, że jeśli moje dziecko miałoby mieć WZW, tzn. być nosicielem, to ja musiałabym je zarazić no skoro miałam w ciazy robione badanie na nosicielstwo i wyszło ujemne, to czy np. jest możliwość aby w szpitalu nie było na tyle sterylnie, żeby moje dziecko mogło się zarazić? A jeśli nawet, to czy nie bezpieczniej jednak jest odroczyc te szczepionkę? Dlaczego w innych krajach szczepi się później dzieci? U nas jest większa zachorowalność czy jak? Czy w szpitalu najpierw bada się noworodka pod tym kątem a dopiero szczepi, a nie 'igła w ciemno'?

Dopiero zgłębiam temat ale spotkałam się też z opinią, że układ odpornościowy dziecka po porodzie jest właśnie najbardziej atakowany, wiec niesłuszne jest stwierdzenie że jest nieprzygotowany na szczepionkę... hmm.

A jeśli odroczyc, to do kiedy? No i jak to wygląda z prawnego punktu widzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 14:46   #2329
Iza0808
Rozeznanie
 
Avatar Iza0808
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 915
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Jeszcze miałam dodać dla porównan wczorajszych pomiary. Dziś 26+2 i waga 1120. Wychodzi też wg usg na 27, czyli w tej chwili nadrobil i jest w 90 centylu. Najważniejsze że jest ok. W pon idziemy na 3d ciekawe czy będzie podobnie.


W temacie szczepień jeszcze. Ja nie jestem jakąś przeciwniczka, ale trochę boję się co to będzie. Dużo się czyta jednak o NOP. Podobnie jak baby blues nie pozwolę na szczepienie w1 dobie, nie widzę sensu i potrzeby. Myślę że wszystkie będę przeciągnąć najdłużej jak się da a może kilku nawet unikne. No zobaczymy W ogóle z kim będę maila do czynienia jak się urodzi 😁 chciałabym go poznać i się go nauczyć jak jest taki jeszcze świeży i czysty prosto z urodzenia, nie skażony chemia. Potem będę we zastanawiać co dalej. W szpitalu trzeba powiedzieć że nie pozwalamy na szczepienie bo dziecko będzie miało indywidualny kalendarz szczepień. I wtedy znaleźć dobrego pediatre. Albo lepiej mieć już wcześniej. Tak mnie kumpela szkoli 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iza0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-06, 15:12   #2330
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Loulaa Pokaż wiadomość
ajaj jakie pyszności ciekawe co po porodzie będzie serwowane xD Dobrze, że będę miała siostrę przy sobie to z głodu nie zdechnę :P
U mnie dawali bulki plus ser zolty lub topniony, bulki plus jakas wedlina... na obiad potrawka z kurczaka z mocno macznym sosem. Bez szalu.

Cytat:
Napisane przez Iza0808 Pokaż wiadomość
Piątka ciotki! Załącznik 7223546

1120 gram, główka przy pepku nogi na dole, ogólnie plaża. Szybka długa i zamknięta oby tak dalej. Ale i tak mam na siebie uważać i nie szaleć

Mam małą anemie. Póki co mam nadrobić jedzeniem a jak nie pomoże to za miesiąc leki dostanę. Co mam w takim razie jeść? Macie jakieś pomysły na uzupełnienie żelaza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sliczna łapka.

Ja mialam w pierwszej ciąży na początku super zelazo, po kwaszonej kapuście, ogorkach no i po zielonych warzywach. Sok z buraków tez wskazany. Poczytaj w necie znajdziesz inspiracje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 15:47   #2331
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Dziękuję bardzo kochane 😘😘😘
Ja już po badaniach, miałam usg nerek i okazało się, że mam jakis zastój. W lewej większy w prawej mniejszy. Mam nie spać na lewym boku. Nic wiecej na razie się nie dowiedziałam, ani też na ile planują mnie zostawiać. Słyszałam, że jak przyjmują to głównie na 3 doby chyba, że jest coś nie tak wtedy dłużej. Mam dużo pić i sikac 😀
Przepraszam, że pisze tak z grubsza i nie cytuje ale mam ograniczony Internet w telefonie i staram się to zrobić jak najszybciej, bo nie chce zostać całkowicie bez.

Właśnie wysłałam Tz po gazety jakieś do sklepu. Nie pomyślałam, żeby wziąć książkę.

Iza super wieści i mały już nie taki mały 😍 ja dokładnie spytam mojej lekarki ba wizycie o co chodzi z tą rozbieżnościa, ale to dopiero za 3 tyg.

Invi widzę jedzonko na wypasie. U mnie bida, na obiad krupnik bez smaku i łazanki, a na śniadanie 3 kromki i mały dżem, którego wystarczyło mi jedynie na 1,5 kromki. Dobrze, że Tz mnie tu dokarmia. Przynosi naszykowane bułeczki, pomidorki koktajlowe - a jak smakuje w szpitalu 😂 jutro ma mi przywieźć obiad normalny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 15:55   #2332
car00lina
Zakorzenienie
 
Avatar car00lina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: StW
Wiadomości: 3 313
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Twierdza, ze to nie przeszkadza w niczym takze jestem spokojna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam podany steryd dla dzidziusia około 25 t w pierwszej ciąży, ostatecznie ciążę przenosiłam kilka dni, więc kciuki trzymam, to w niczym nie przeszkadza. A już z rozwarciem chodziłam i nisko wszystko bylo.
Cytat:
Napisane przez Loulaa Pokaż wiadomość
Ooo bidulko Całe szczęście, że zdecydowałaś się pojechać. Słuchaj lekarzy, odpoczywaj i się nie stresuj - teraz jesteś już w dobrych rękach. Co do rozbieżności w usg itd. to jak byłam ostatnio na IP, trafiłam na świetnego specjalistę, do którego chciałam iść prywatnie (http://☠☠☠☠☠☠☠/2gFtNME). Padło pytanie o datę porodu i tu użyłam zwrotu "wg ostatniego usg...". No i dostałam wykład, że liczy się wyłącznie data pierwszego usg kiedy to określa się termin porodu - jest on stały i niezmienny, i pod ten termin w kolejnych badaniach określa się rozwój dziecka biorąc pod uwagę właśnie jego wagę itd. Czyli porównujemy parametry do daty porodu z pierwszego usg i na tej podstawie możemy określić czy dzidzia rozwija się prawidłowo Pamiętajcie też, że określenie wagi dziecia na tych starych aparatach nie zawsze jest poprawneU znajomej przy porodzie pomylili się o kilogram...



Invi czy oni się przygotowują na wcześniejsze rozwiązanie? Mówili Ci po co podają te sterydy? Trzymaj się tam żabko


Ja dzisiaj od rana lecę na herbacie z miodem, ale nie narzekam na pogodę, bo lubię szare i ponure dni
Ojej to jak mam patrzeć na pierwsze usg to zamiast terminu 5 grudzień wychodzi 19 listopad. Jest różnica.
Cytat:
Napisane przez Iza0808 Pokaż wiadomość
Piątka ciotki! Załącznik 7223546

1120 gram, główka przy pepku nogi na dole, ogólnie plaża. Szybka długa i zamknięta oby tak dalej. Ale i tak mam na siebie uważać i nie szaleć

Mam małą anemie. Póki co mam nadrobić jedzeniem a jak nie pomoże to za miesiąc leki dostanę. Co mam w takim razie jeść? Macie jakieś pomysły na uzupełnienie żelaza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piąteczka
car00lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 15:55   #2333
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo kochane 😘😘😘
Ja już po badaniach, miałam usg nerek i okazało się, że mam jakis zastój. W lewej większy w prawej mniejszy. Mam nie spać na lewym boku. Nic wiecej na razie się nie dowiedziałam, ani też na ile planują mnie zostawiać. Słyszałam, że jak przyjmują to głównie na 3 doby chyba, że jest coś nie tak wtedy dłużej. Mam dużo pić i sikac 😀
Przepraszam, że pisze tak z grubsza i nie cytuje ale mam ograniczony Internet w telefonie i staram się to zrobić jak najszybciej, bo nie chce zostać całkowicie bez.

Właśnie wysłałam Tz po gazety jakieś do sklepu. Nie pomyślałam, żeby wziąć książkę.

Iza super wieści i mały już nie taki mały 😍 ja dokładnie spytam mojej lekarki ba wizycie o co chodzi z tą rozbieżnościa, ale to dopiero za 3 tyg.

Invi widzę jedzonko na wypasie. U mnie bida, na obiad krupnik bez smaku i łazanki, a na śniadanie 3 kromki i mały dżem, którego wystarczyło mi jedynie na 1,5 kromki. Dobrze, że Tz mnie tu dokarmia. Przynosi naszykowane bułeczki, pomidorki koktajlowe - a jak smakuje w szpitalu 😂 jutro ma mi przywieźć obiad normalny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cos Ty,dzis tak rozpiescili. Ogólnie to takie ze i pies by nie zjadl za duzo.

Jak chcesz to podaj mail to Ci wysle kilka plikow pdf, znajoma mi wyslala kilka ksiazek. Glownie kryminaly plus mam jedna taka o poronieniach i w ogóle taka wyciskacz lez... takze moze nie na miejscu ale ciekawa. Wal smialo na priv spróbuje Ci wysłać cos to poczytasz na telefonie jak ja, jesli masz jakiegos smartfona to i pdf otworzy



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 15:59   #2334
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

@acapella ja będę szczepiła, ale według duńskiego programu szczepień.
Pierwsze szczepienie jest w wieku 3 miesięcy i dziecko nie może być przeziębione czy chore na cokolwiek.
O ile dobrze pamiętam to szczepi się tu niemowlę na błonnicę, tężec, polio, zakażenia Hib, takie jak zapalenie opon mózgowych i zakażenia pneumokami i zapalenie płuc.
Później jest druga dawka w 5 miesiącu i na skończony roczek 3. dawka.

Na wirusowe zapalenie wątroby szczepi się tylko dzieci matek które są nosicielkami wirusa, albo które przeszły takie zakażenie.

Szczepienia - temat rzeka, ale każdy powinien mieć wybór 👍


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 16:01   #2335
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo kochane 😘😘😘
Ja już po badaniach, miałam usg nerek i okazało się, że mam jakis zastój. W lewej większy w prawej mniejszy. Mam nie spać na lewym boku. Nic wiecej na razie się nie dowiedziałam, ani też na ile planują mnie zostawiać. Słyszałam, że jak przyjmują to głównie na 3 doby chyba, że jest coś nie tak wtedy dłużej. Mam dużo pić i sikac 😀
Przepraszam, że pisze tak z grubsza i nie cytuje ale mam ograniczony Internet w telefonie i staram się to zrobić jak najszybciej, bo nie chce zostać całkowicie bez.

Właśnie wysłałam Tz po gazety jakieś do sklepu. Nie pomyślałam, żeby wziąć książkę.

Iza super wieści i mały już nie taki mały 😍 ja dokładnie spytam mojej lekarki ba wizycie o co chodzi z tą rozbieżnościa, ale to dopiero za 3 tyg.

Invi widzę jedzonko na wypasie. U mnie bida, na obiad krupnik bez smaku i łazanki, a na śniadanie 3 kromki i mały dżem, którego wystarczyło mi jedynie na 1,5 kromki. Dobrze, że Tz mnie tu dokarmia. Przynosi naszykowane bułeczki, pomidorki koktajlowe - a jak smakuje w szpitalu 😂 jutro ma mi przywieźć obiad normalny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj obiadu cieplego nie dowiezie, ma do mnie 55 km. Chyba ze mi cos zamówi tu na mieście i przywiezie... to jest mysl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 16:09   #2336
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Podczytuje Was z łóżka, takie wzdęcia mnie męczą ze za bardzo chodzic nie mogę, ale z Waszymi szpitalnymi historiami to pestka, poleze dzień to nie zaszkodzi:p

Obiady w szpitalu mnie zawsze przerazaly, ale jak byłam przy poronieniu to tylko śniadanie zjadłam, kolacji nie chciałam nawet widzieć. I tak jak Meedzik- paszteciku starczyło na 2 kromki z 3 😛

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 16:21   #2337
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Jak to moj tz mowi... bida edyszyn. wrzuce Wam i kolacje dla porownania... zebyscie mi za bardzo nie zazdroscily tego dzisiejszego obiadu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 16:25   #2338
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Jak to moj tz mowi... bida edyszyn. wrzuce Wam i kolacje dla porownania... zebyscie mi za bardzo nie zazdroscily tego dzisiejszego obiadu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bida edyszyn- dobre 😄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 16:32   #2339
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez lubieCie Pokaż wiadomość
Bida edyszyn- dobre 😄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No on ma takie swoje cebulowe teksty czasami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 16:44   #2340
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
No on ma takie swoje cebulowe teksty czasami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba każdy facet ma, mój jak coś strzeli to ja się serio zastanawiam czy był taki przed ślubem czy ja byłam zaslepiona miłością 😄 nie wiem gdzie oczy podziac😋

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-15 09:15:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.