język włoski - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-17, 17:59   #61
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: język włoski

Cytat:
Napisane przez Ami Pokaż wiadomość
Z włoskim jest tak: bardzo łatwa dla Polaków wymowa i ciężka gramatyka (rodzajniki, odmiana przez osoby, itp.), jeśli się nie zna żadnego języka romańskiego. Ja znam, więc z gramatyką nie mam problemów. Za to mam inny kłopot- ponieważ rozumiem większość słówek (poprzez analogię do francuskiego), nie chce mi się ich uczyć. A potem jak mam wymyślić je sama, pojawia się problem.
Faktem jest, że mało kto uczy się włoskiego. Na topie jest oczywiście angielski, niemiecki, rosyjski i hiszpański. Ale tym lepiej- warto znać język mało popularny. Tak na wszelki wypadek.

Gramatyka jezyka wloskiego ,jest jedna z najlatwiejszych ... prostsza jest tylko ta angielska
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 06:48   #62
tanathalie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Udine
Wiadomości: 6
Dot.: język włoski

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Gramatyka jezyka wloskiego ,jest jedna z najlatwiejszych ... prostsza jest tylko ta angielska
tu się zgadzam :} nauka innego języka słowiańskiego to jest dramat przy włoskim, a przecież niby to "wszystko tak jak u nas"... ;}
Jeśli ktoś się uczy zapraszam na [link]
narazie się rozkręciłam z pisaniem artykułów na różne tematy ale i lekcji więcej będzie niebawem :}

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-07-13 o 21:20 Powód: Link.
tanathalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 18:58   #63
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 129
Dot.: język włoski

To chyba nie mieliście do czynienia z gramatyką chińską. Trudno o bardziej prostszą niż chińska.

Natomiast zgodzę się co do kwestii wymowy łatwiejszej we francuskim niż we włoskim. We włoskim wcale tak proste to nie jest. Słyszałem Polaków którzy brzmią bardziej wiarygodnie po francusku niż po włosku.
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 20:02   #64
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: język włoski

Cytat:
Napisane przez Ertix Pokaż wiadomość
To chyba nie mieliście do czynienia z gramatyką chińską. Trudno o bardziej prostszą niż chińska.

Natomiast zgodzę się co do kwestii wymowy łatwiejszej we francuskim niż we włoskim. We włoskim wcale tak proste to nie jest. Słyszałem Polaków którzy brzmią bardziej wiarygodnie po francusku niż po włosku.
Ja pracuję z językiem i francuskim i włoskim, moim zdaniem włoska wymowa jest bardzo łatwa do przyswojenia dla Polaka, francuskiej uczyłam się intensywnie trzy lata (w sensie to + rozumienie ze słuchu, włoski rozumiałam po roku studiów). Teraz jeszcze mam chłopaka, który jest Rosjaninem i uczę go polskiego, on dobrze mówi po polsku (z akcentem rosyjskim), bo ma polskie korzenie, ale pisanie poprawiam, także pełne combo językowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-23, 10:51   #65
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: język włoski

I ja uczę się włoskiego. Już od dwunastu lat, z krótkimi przerwami. Uczę się w szkole językowej w mojej miejscowości. Od dwóch lat mam taką fajną sytuację, że w mojej grupie są tylko dwie uczennice (ja i koleżanka), więc mamy niemal indywidualny tok nauczania
Jestem już dawno po szkole, mam rodzinę i prawie dorosłe dziecko, a uczę się dla przyjemności. I Powiem Wam, że jeszcze nigdy nauka nie sprawiała mi tyle radości. W zasadzie teraz to już tylko głównie rozmawiamy, bo gramatykę przerobiliśmy już w większości, teraz chodzi nam o to, aby umieć wykorzystać ją w praktyce oraz nabrać płynności w mówieniu.
Często jeżdżę do Włoch i mam ogromną satysfakcję, gdy umiem się swobodnie dogadać. Jestem wtedy taka dumna z siebie
Jeszcze tylko dodam, że nigdy nie wystarczało mi samozaparcia, by uczyć się samodzielnie, np. w czasie przerwy wakacyjnej. Zabierałam się z zapałem na początku, przerobiłam jeden, dwa rozdziały z jakiejś książki i odkładałam na później. Jednak muszę mieć nad sobą tzw. bata, w sensie perspektywę, że ktoś mnie odpyta, sprawdzi zadanie. Wtedy się mobilizuję i idzie mi gładko.

Edytowane przez Dorasek
Czas edycji: 2022-01-23 o 10:55
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 19:14   #66
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: język włoski

Czy ktoś zna jakieś włoskie forum podobne do Wizażu?
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 20:09   #67
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: język włoski

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Czy ktoś zna jakieś włoskie forum podobne do Wizażu?
też bym chętnie poznała!
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-13, 17:00   #68
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: język włoski

czy któraś z was ma certyfikat celi? na b2 lub c1?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-13 18:00:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.