Mamy lipcowe 2022 - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-21, 13:52   #2521
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja tam też do brzucha nie gadam, ani jakoś się nie rozczulam.
Za to mąż tak, gada, całuje itp A dziecko wyczekane, ponad 4 lata się leczyłam.. jakoś im bliżej tego porodu to jestem coraz bardziej przerażona. Jak chodziłam do szkoły rodzenia odczuwałam jakiegoś rodzaju spokój, teraz jest wręcz odwrotnie.
Na dodatek dziś od 5 rano nie śpię, bo młody urządził sobie kopanie.
Myślałam, że prześpię się w dzień ale gdzie tam- co się położę to kopanie.
Więc zrobiłam se kawę i pogodziłam, że nic nie zasnę.
Wczoraj miałam sesję ciążową w plenerze- była mega pogoda, widziałam z 3 zdjęcia jakie wyszły i bardzo mi się podoba. Chociaż chyba 35 tydzień to późno na sesję, brzuch duży plus twarz spuchnięta
Jutro druga część w pokoiku małego. Nie mogę się doczekać efektu.

Strasznie mnie ostatnio ludzie denerwują. Każdy kto mnie nie spotka wyrzuca tekst " o to już chyba zaraz poród".. Wrrrrr do 27.06 jeszcze ponad miesiąc a oni tak gadają jakbym miała rodzić jutro. nie jest to miłe- no co ja zrobię że ten brzuch jest jaki jest

Lekarz mnie wczoraj ochrzanił, że przytyłam 3 kg w miesiąc. dużo jego zdaniem. łącznie jest 16,5 kg na plusie tydzień 35.
Ehh
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 17:01   #2522
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Marlenqa, czy to Twój lekarz zawsze tak wagę kontroluje? Mi nic nie mówi, a na bank więcej przytyje do tego czasu. W 29tc mam 14 kg na plusie. Trochę to irytujące, że Cię za takie coś opieprza. Żebyśmy jeszcze my miały taki mega wpływ na to ile tyjemy. Ja przytyłam tyle i nie będę ściemniać że to brzuch tylko. Dziecko jest małe, brzucha też nie mam gigantycznego, ale w obwodach przybyło mi po 10 cm wszędzie. A chyba się jakoś mocno nie obzeram, na pewno jem więcej, ale może o 20-50 procent więcej tego co normalnie, zależy od dnia. A też jak jem "normalna" porcje to potem czuje głód, tak jak dziś powiedzmy twaróg wielkości kostki masła, cukru 3 łyżeczki, 10 truskawek i półtora rogala. I dalej głodna byłam. Poza tym mam wrażenie, że mnóstwo wody zatrzymało mi się w organizmie(albo mam taką nadzieję), bo czasem np swoich nóg nie poznaje, jakiś taki ni to cellulit, ni to żyły mi wyszły. A jak czasem uside i nogi pod siebie wezmę to mam takie dziwne uczucie jakby nawet ich struktura była inna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 17:19   #2523
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Marlenqa, czy to Twój lekarz zawsze tak wagę kontroluje? Mi nic nie mówi, a na bank więcej przytyje do tego czasu. W 29tc mam 14 kg na plusie. Trochę to irytujące, że Cię za takie coś opieprza. Żebyśmy jeszcze my miały taki mega wpływ na to ile tyjemy. Ja przytyłam tyle i nie będę ściemniać że to brzuch tylko. Dziecko jest małe, brzucha też nie mam gigantycznego, ale w obwodach przybyło mi po 10 cm wszędzie. A chyba się jakoś mocno nie obzeram, na pewno jem więcej, ale może o 20-50 procent więcej tego co normalnie, zależy od dnia. A też jak jem "normalna" porcje to potem czuje głód, tak jak dziś powiedzmy twaróg wielkości kostki masła, cukru 3 łyżeczki, 10 truskawek i półtora rogala. I dalej głodna byłam. Poza tym mam wrażenie, że mnóstwo wody zatrzymało mi się w organizmie(albo mam taką nadzieję), bo czasem np swoich nóg nie poznaje, jakiś taki ni to cellulit, ni to żyły mi wyszły. A jak czasem uside i nogi pod siebie wezmę to mam takie dziwne uczucie jakby nawet ich struktura była inna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak ten lekarz ma świra na punkcie wagi.. i wkurza mnie. Przyznam się, że ja sporo jem ale to w sumie gdzieś dopiero od miesiąca czuję większy głód.. i też jestem cała opuchnięta niestety... plus jeszcze rwa kulszowa mnie dopadła.. takie wizyty mnie dołuja.
Plus chyba na mnie się wkurzył bo chodzę na wizyty do prywatnej kliniki i taki był zamysł by tam rodzić, ale zmieniłam zdanie i chcę w szpitalu SN. U nich zazwyczaj dziewczyny chcą CC.
I jak powiedziłam, ze sama chcę rodzić to on zaczął tak jakby negatywnie mówić o SN, że CC lepiej szybciej itp.. no wiadomo że chce zarobić no ale sory
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 17:25   #2524
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Mój lekarz też mnie opieprza za wagę ;p mocno mnie pilnuje z tym. Największy mój stres to żeby za dużo nie przytyć, bo się przyczepi To mnie trzyma w ryzach, więc może działa Łatwiej będzie wrócić do wagi po porodzie i to mnie przekonuje.

Ale zauważyłam, że mam znowu trochę mniejszy apetyt ostatnio. Tzn mniejszy na zdrowe jedzenie, bo śmieciowe bym jadła na okrągło. Miałam tak przez jakiś czas w I trymestrze i teraz czuję się podobnie. Śniadanie jem ze smakiem i duże, obiadów nie jadamy w sumie nigdy tylko jakieś owoce/coś na szybko. Ale kolacja mi nie wchodzi nic a nic, bo słodkie jak najbardziej najgorzej, że u nas mąż gotuje i mu się włączyło takie jedzenie fit, bo chce trochę zgubić przed latem a mi to nie w smak ani trochę!

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość

Plus chyba na mnie się wkurzył bo chodzę na wizyty do prywatnej kliniki i taki był zamysł by tam rodzić, ale zmieniłam zdanie i chcę w szpitalu SN. U nich zazwyczaj dziewczyny chcą CC.

I jak powiedziłam, ze sama chcę rodzić to on zaczął tak jakby negatywnie mówić o SN, że CC lepiej szybciej itp.. no wiadomo że chce zarobić no ale sory
To słabe. Mój też pracuje w prywatnej klinice, którą może na początku rozważałam, ale jednak zdecydowałam się na inny szpital. Zapytał gdzie chce rodzić i jak powiedziałam co i jak to powiedział, że to dobry wybór, że kiedyś tam pracował i poleca. Nigdy mnie nie namawiał na swój, nic nie sugerował. Ale chodzę do niego, do gabinetu prywatnego, a nie do tej kliniki. Może dlatego mu tak mocno nie zależy. Nie wiem.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 17:26   #2525
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Tak ten lekarz ma świra na punkcie wagi.. i wkurza mnie. Przyznam się, że ja sporo jem ale to w sumie gdzieś dopiero od miesiąca czuję większy głód.. i też jestem cała opuchnięta niestety... plus jeszcze rwa kulszowa mnie dopadła.. takie wizyty mnie dołuja.
Plus chyba na mnie się wkurzył bo chodzę na wizyty do prywatnej kliniki i taki był zamysł by tam rodzić, ale zmieniłam zdanie i chcę w szpitalu SN. U nich zazwyczaj dziewczyny chcą CC.
I jak powiedziłam, ze sama chcę rodzić to on zaczął tak jakby negatywnie mówić o SN, że CC lepiej szybciej itp.. no wiadomo że chce zarobić no ale sory
Nie no, tego jeszcze nie grali, żeby polecać bardziej CC od SN i to jeszcze jako lekarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 17:48   #2526
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
I jak powiedziłam, ze sama chcę rodzić to on zaczął tak jakby negatywnie mówić o SN, że CC lepiej szybciej itp.. no wiadomo że chce zarobić no ale sory
Trochę głupie. Każda metoda ma plusy i minusy, wg mnie CC jest bezpieczniejsze dla dziecka, jak ktoś się bardzo boi sn, boi o dziecko(no każda się boi, ale rozumiem że niektórym przyszłym mamom może to spędzać sen z powiek), boi o swoją wytrzymałość na ból i możliwości to też bym mówiła pacjentkom o rozważeniu i możliwości zrobienia CC na życzenie.
Ale jednak trochę upraszcza, szybciej też nie zawsze jest, samo leżenie po znieczuleniu to chyba 12 h? Czy 24? I nie każda po pionizacji od razu będzie biegać. Irytujące pewnie jest też to, że nie można podnieść się i wziąć dziecka tylko ktoś musi przynosić. Generalnie nie ma co czarować że CC albo SN taki cudowny, ja zakładam że tak czy tak czeka mnie coś CH*****go i 1) aby dziecko było zdrowe, 2) aby nie było z pewnymi sprawami po połogu gorzej niż obecnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-21, 19:11   #2527
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Marlenqa, czy to Twój lekarz zawsze tak wagę kontroluje? Mi nic nie mówi, a na bank więcej przytyje do tego czasu. W 29tc mam 14 kg na plusie. Trochę to irytujące, że Cię za takie coś opieprza. Żebyśmy jeszcze my miały taki mega wpływ na to ile tyjemy. Ja przytyłam tyle i nie będę ściemniać że to brzuch tylko. Dziecko jest małe, brzucha też nie mam gigantycznego, ale w obwodach przybyło mi po 10 cm wszędzie. A chyba się jakoś mocno nie obzeram, na pewno jem więcej, ale może o 20-50 procent więcej tego co normalnie, zależy od dnia. A też jak jem "normalna" porcje to potem czuje głód, tak jak dziś powiedzmy twaróg wielkości kostki masła, cukru 3 łyżeczki, 10 truskawek i półtora rogala. I dalej głodna byłam. Poza tym mam wrażenie, że mnóstwo wody zatrzymało mi się w organizmie(albo mam taką nadzieję), bo czasem np swoich nóg nie poznaje, jakiś taki ni to cellulit, ni to żyły mi wyszły. A jak czasem uside i nogi pod siebie wezmę to mam takie dziwne uczucie jakby nawet ich struktura była inna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się strasznie woda zatrzymała. Na udach wyszedł mi straszny cellulit. Mam nadzieję że po porodzie zejdzie.

Byliśmy dziś u znajomych, których synek ma 4 miesiące i myślałam że mój Tomek urządzi scenę zazdrości jak wzięłam Małego na ręce, ale o dziwo nie. Sam trzymał się na dystans

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-22, 10:09   #2528
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89228347]
Ale zauważyłam, że mam znowu trochę mniejszy apetyt ostatnio. Tzn mniejszy na zdrowe jedzenie, bo śmieciowe bym jadła na okrągło. Miałam tak przez jakiś czas w I trymestrze i teraz czuję się podobnie. Śniadanie jem ze smakiem i duże, obiadów nie jadamy w sumie nigdy tylko jakieś owoce/coś na szybko. Ale kolacja mi nie wchodzi nic a nic, bo słodkie jak najbardziej najgorzej, że u nas mąż gotuje i mu się włączyło takie jedzenie fit, bo chce trochę zgubić przed latem a mi to nie w smak ani trochę!
Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Ja chyba teraz nie umiem ocenić swojego apetytu, mógłbym powiedzieć że jest gigantyczny, ale po wszystkim mam zgagę, więc czasem nie jem że strachu przed nią . Na pewno mam mniejsza ochotę na czipsy niż na słodkie. Do pewnego czasu pilam cole bo i po niej tylko nie mialam zgagi, ale w piątek i od niej mnie odrzuciło, także nie wiem już co pić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-22, 12:01   #2529
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ciri15 mam to samo, dotychczas cola pomagała, ale już raczej średnio. Śpię do 2.30 na wpół siedząco, potem ona ustaje. Ale odkryłam że najbardziej skuteczny jest dla mnie imbir marynowany, uwielbiam sushi i już 2 razy po zjedzeniu(bez surowego oczywiście) a przy nim imbiru nic mi nie było. Widziałam w sklepie taki w słoiku, muszę zakupić!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 07:58   #2530
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Ritka18 Pokaż wiadomość
Ciri15 mam to samo, dotychczas cola pomagała, ale już raczej średnio. Śpię do 2.30 na wpół siedząco, potem ona ustaje. Ale odkryłam że najbardziej skuteczny jest dla mnie imbir marynowany, uwielbiam sushi i już 2 razy po zjedzeniu(bez surowego oczywiście) a przy nim imbiru nic mi nie było. Widziałam w sklepie taki w słoiku, muszę zakupić!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra współczuję z tym spaniem. Ja jak zasnę to już nie męczy, a zasypiam na szczęście dość szybko. Choć obudziłam się dziś 3:40 i nie mogłam zasnąć, dopiero o wpół do szóstej i potem nie mogłam się do pracy dobudzić.

Dziewczyny, a myslalyscie o bankowaniu krwi pępowinowej? U nas na SR położna zachęcała do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 08:25   #2531
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Dzień dobry Ja już po pierwszym ktg. Jeszcze mam mieć USG ale docent musiał pilnie wyjść i sobie poczekam.

Noc miałam koszmarną, przed 4 obudził mnie jakiś dźwięk z ulicy i chyba coś mi się śniło złego, bo zerwałam się na równe nogi, puls mi skoczył do 110, w klatce zaczęło kłuć i Mały też był niespokojny. Potem już ok, a teraz na ktg znowu puls wysoki. Tyle dobrze, że ciśnienie ok, chyba muszę wyrzucić ten zegarek, żeby się nie denerwować niepotrzebnie

Ja raczej z bankowania rezygnuję.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-23, 09:29   #2532
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Nie stac mnie na bankowanie.

U nas synek wychodzi z choroby, za to my z TZtem przeziębieni...
Ciekawe czy to ostatnia infekcja do końca przedszkola (czyli czerwca), czy jeszcze coś będzie:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 11:48   #2533
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Nie no, tego jeszcze nie grali, żeby polecać bardziej CC od SN i to jeszcze jako lekarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Dziwny tez lekarz.



Co do czepiania się wagi też niefaknie. Każdy organizm jest inny.
Ja zawsze byłam łakoma a w ciąży o dziwo przy bliźniakach tylko 10lg przytyłam będąc w 32tc i sama się dziwię jal to możliwe bo jem sporo.

Co do banku krwi to czytałam pobieżnie na ten temat i nie decydujemy się na to.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 12:33   #2534
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Co do banku krwi to czytałam pobieżnie na ten temat i nie decydujemy się na to.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A możesz napisać coś więcej co się dowiedziałaś?
Ja w sumie jeszcze nie czytałam o tym, ale na stronie przeczytałam że może być wykorzystywana przy leczeniu choroby, na ktora być może mój mąż choruje. A z grupy na FB wiem, że często występuje ona "po rodzinie".
Koszt nie ukrywam jest bardzo duży. Ale myślę że spokój o to czy ewentualnie uda się znaleźć dawce jest nie do przecenienia. Tylko tu pytanie czy jak co do czego to nie pojawia się milion "ale", że krwi za mało, albo materiał uległ zepsuciu, albo że akurat w tym przypadku nie ma możliwości wykorzystania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 12:56   #2535
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Nie pamiętam już ale ogólnie ludzie nien olecali. U mnie tez jest inna sytuacja bo mam bliźnięta, jeśli byłaby potrzebna krew ( komórki macierzyste) dla jednego, jest drugie które tą krew może oddać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 13:00   #2536
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Nie pamiętam już ale ogólnie ludzie nien olecali. U mnie tez jest inna sytuacja bo mam bliźnięta, jeśli byłaby potrzebna krew ( komórki macierzyste) dla jednego, jest drugie które tą krew może oddać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to jednojajowe?
Bo chyba przy dwujajowych to jest tak jak z normalnym rodzeństwem, niekoniecznie będzie zgodność.
I druga kwestia, tylko nie wiem w jakich przypadkach, jeśli jest zgodność to można ta krwią leczyć rodziców a w niektórych przypadkach nawet dziadków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 13:34   #2537
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Dwujajowe...juz nie pamietam szczegółów ale na grupie blizniaczej czytalam, ze prawie nikt sie nie decyduje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 14:03   #2538
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Masakra współczuję z tym spaniem. Ja jak zasnę to już nie męczy, a zasypiam na szczęście dość szybko. Choć obudziłam się dziś 3:40 i nie mogłam zasnąć, dopiero o wpół do szóstej i potem nie mogłam się do pracy dobudzić.

Dziewczyny, a myslalyscie o bankowaniu krwi pępowinowej? U nas na SR położna zachęcała do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się nie decyduję, przy pierwszym też nie pobieraliśmy. Trochę za dużo kasy jak dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 14:09   #2539
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Mój mąż też ma bliźniaczkę i jednego brata, ale przy oddawaniu szpiku też jest trochę wyłączeń... A zgodność u rodzeństwa występuje tylko w 25% przypadków. No to każdego decyzja, ja chyba zapytam lekarki męża jakie są badania na ten temat. Pieniądze bardzo duże na początku, potem to jak koszt miesięcznego ubezpieczenia, ale zdrowie nie ma ceny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-23, 17:14   #2540
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
A możesz napisać coś więcej co się dowiedziałaś?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaufaj położnej ma w webinarach online na swojej stronie ponad godzinny filmik o tym. Ja nie oglądałam, bo się boję, że może być to filmik sponsorowany, ale jest za free i możesz tam zajrzeć.

Jak masz chorobę genetyczną w rodzinie to też trochę inna sytuacja. Wtedy bym się mocniej tym zainteresowała. Wpisz w google i poczytaj na różnych stronach, blogach. Sama musisz zdecydować,ale warto różne opinie poznać.

Mnie zniechęciło, że ta krew pępowinowa będzie bardziej dla kolejnego dziecka niż dla tego od którego mam tę krew. Zniechęca mnie też małe wykorzystanie tej krwi realnie, mała liczba przypadków i określone wykorzystanie. Zniechęca mnie, że to nie daje pewności, a złudną nadzieję, że zabezpieczyłam dziecko. Zniechęca, że tej krwi może się okazać za mało lub będzie niezdatna do użycia, bo choroba mojego dziecka wyklucza użycie krwi mojego dziecka do leczenia tej akurat choroby,na którą zapadnie.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 18:41   #2541
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89230953]
Mnie zniechęciło, że ta krew pępowinowa będzie bardziej dla kolejnego dziecka niż dla tego od którego mam tę krew. Zniechęca mnie też małe wykorzystanie tej krwi realnie, mała liczba przypadków i określone wykorzystanie. Zniechęca mnie, że to nie daje pewności, a złudną nadzieję, że zabezpieczyłam dziecko. Zniechęca, że tej krwi może się okazać za mało lub będzie niezdatna do użycia, bo choroba mojego dziecka wyklucza użycie krwi mojego dziecka do leczenia tej akurat choroby,na którą zapadnie.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

No to właśnie takie mam wątpliwości, że kupę kasy w to wpakuje a jak co do czego to nic z tego nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 18:56   #2542
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
No to właśnie takie mam wątpliwości, że kupę kasy w to wpakuje a jak co do czego to nic z tego nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego zachęcam Cię do poczytania i wyrobienia sobie zdania na ten temat

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 20:59   #2543
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Wiem, że moja siostra ma krew pępowinową w banku, ja o tym w ogóle nie myślałam.

Byłam dziś na szczepieniu na krztusiec, trochę ramię boli ale oprócz tego jest ok

Mam wrażenie że zaraz urodzę, a tu jeszcze 2 miesiące. Od paru dni mam taki napchany brzuch jakbym była ciągle najedzona, a jestem głodna jak żyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 13:56   #2544
Katek90
Przyczajenie
 
Avatar Katek90
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 6
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Witam wszystkie Mamy 🙂 Dziewczyny, a zastanawiałyście się może gdzie będziecie odkładać maluchy na drzemki? Tak, żeby móc coś zrobić w domu, ale jednocześnie, żeby dziecko było bezpieczne myślę o baby hug z chicco. Ktoś ma? Poleca?
Katek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 13:59   #2545
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Katek90 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Mamy Dziewczyny, a zastanawiałyście się może gdzie będziecie odkładać maluchy na drzemki? Tak, żeby móc coś zrobić w domu, ale jednocześnie, żeby dziecko było bezpieczne myślę o baby hug z chicco. Ktoś ma? Poleca?
Ze względu na kompaktowe mieszkanie albo będzie drzemał w łóżeczku w sypialni albo w koszu Mojżesza w salonie. Zależy czy mąż będzie pracował z domu czy z biura Gdybym mieszkała w domu piętrowym to pewnie bym kupiła jakaś jeżdżąca dostawkę.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 15:18   #2546
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Katek90 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Mamy Dziewczyny, a zastanawiałyście się może gdzie będziecie odkładać maluchy na drzemki? Tak, żeby móc coś zrobić w domu, ale jednocześnie, żeby dziecko było bezpieczne myślę o baby hug z chicco. Ktoś ma? Poleca?
Do łóżeczka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 15:43   #2547
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Katek90 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Mamy Dziewczyny, a zastanawiałyście się może gdzie będziecie odkładać maluchy na drzemki? Tak, żeby móc coś zrobić w domu, ale jednocześnie, żeby dziecko było bezpieczne myślę o baby hug z chicco. Ktoś ma? Poleca?
Ja też do łóżeczka (mieszkanie dwupokojowe), mam też kokon, ale to bardziej by położyć blisko podczas zabawy ze starszakiem.

Jeśli zdążymy się przeprowadzić w tym roku kalendarzowym, to wezme od rodziców kolyskę (nie wiem z jakiej firmy, kupili mi coś na olx), przy pracy TZta z domu (przy biurku w sypialni) mała będzie na drzemce lądować w tej kolyskę w dwóch innych pokojach.


Od tych zatok zaczęły mi ropiec oczy, idę jutro do internisty, choć nie sądzę by mi przepisala coś mocniejszego.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 18:13   #2548
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Katek90 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Mamy Dziewczyny, a zastanawiałyście się może gdzie będziecie odkładać maluchy na drzemki? Tak, żeby móc coś zrobić w domu, ale jednocześnie, żeby dziecko było bezpieczne myślę o baby hug z chicco. Ktoś ma? Poleca?
Kokon w salonie lub łóżeczko w sypialni.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 17:45   #2549
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Dziewczyny, te których pracodawcy zatrudniają mniej niż 20 osób, jak szliście na L4 to jaki był tytuł pierwszego przelewu z banku z wynagrodzeniem chorobowym? Jakoś to się różniło od wynagrodzenia co do tytułu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 18:31   #2550
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, te których pracodawcy zatrudniają mniej niż 20 osób, jak szliście na L4 to jaki był tytuł pierwszego przelewu z banku z wynagrodzeniem chorobowym? Jakoś to się różniło od wynagrodzenia co do tytułu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sprawdziłam teraz i normalnie miałam tytuł jak zawsze (chorobowe od początku miesiąca było). Kolejny przelew już był z ZUSu i tam jest jako świadczenie chorobowe.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-08 12:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.