Mamy sierpień 2022 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-08, 20:14   #241
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy sierpień 2022

U mnie 24 tydzień i 5 kg na plusie i wysadziło mnie dziś konkretnie, ale pewnie kolejna ciąża w małym odstępie czasu plus CC robią swoje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-08, 22:21   #242
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Ja też 20 tyg. i zaczynam się zaokrąglać jutro rano się zważę ile mi przybyło. A u was ile na plusie?

Generalnie czuję się nieźle, a w porównaniu do I trymestru to w ogóle świetnie chociaż jeśli porównać do stanu przed ciaza to jestem skapciałą babcia i okolo 20 już nie do zycia .
Generalnie chyba bym się nie nadawała do pracy (od 8tyg. ciąży nie pracuje) i nie wracam, nie wyobrażam sobie teraz wstawać na 7.00 (wtedy miałam pobudkę o 5.30) na przykład.
Nie no 5:30 to dla mnie też byłoby zabójstwo, a wstawanie przed 7 da się przeżyć co do wieczornego życia, to prawda - też szybciej się męczę i usypiam, aż się boję co będzie później


W zeszłym tygodniu się ważyłam i miałam 2,5 kg na plusie jak na razie i mam nadzieję, że będzie to powoli rosło do góry
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-09, 19:15   #243
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja ma na plusie koło 5 kg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 12:34   #244
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja na plusie dopiero 2,5kg, myślałam ze trochę więcej.

Wczoraj miałam połówkowe, wszystko idealnie w normie, także jestem happy . Mały ostatnio juz mocno szaleje w brzuchu.

Pogodnych i radosnych Świat dla Was dziewczyny .
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 08:48   #245
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Melduję się po badaniach połówkowych - już prawie 22 tydzień i prawdopodobnie dziewczynka, waga 450g
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-25, 10:07   #246
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Melduję się po badaniach połówkowych - już prawie 22 tydzień i prawdopodobnie dziewczynka, waga 450g

super, gratuluję
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 11:08   #247
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Co tam u was słychać?


Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-25, 20:51   #248
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

U mnie w miarę w porządku. Od niedawna nie mogę już spać na plecach, ale wydaje mi się, że i tak długo byłam w stanie tak leżeć wyniki obciążenia glukozą w normie, jedyne co to musiałam zacząć brać żelazo. Nie wiem czy od tego mnie tak boli, ale teraz po każdym posiłku bardzo mi rozpiera brzuch....
A jak tam u Was? Macie już imiona wybrane?
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 21:40   #249
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Kasia9874 Pokaż wiadomość
U mnie w miarę w porządku. Od niedawna nie mogę już spać na plecach, ale wydaje mi się, że i tak długo byłam w stanie tak leżeć wyniki obciążenia glukozą w normie, jedyne co to musiałam zacząć brać żelazo. Nie wiem czy od tego mnie tak boli, ale teraz po każdym posiłku bardzo mi rozpiera brzuch....

A jak tam u Was? Macie już imiona wybrane?
U mnie w sumie nie jest źle. Mały mocno kopie i trochę to męczy. A tak to w sumie wyniki wszystkie są jak na razie jak to pani doktor stwierdziła że idealne. Przede mną jeszcze kwalifikacja do porodu ale to dopiero w 36 tyg.
Co do imienia to niby mamy ale jakoś nie jesteśmy przekonani i zobaczymy co i jak.

A jak u wasz Wyprawka?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 21:42   #250
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

Co to znaczy kwalifikacja do porodu?
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 22:20   #251
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Kasia9874 Pokaż wiadomość
Co to znaczy kwalifikacja do porodu?
Do porodu domowego

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-02, 15:04   #252
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Mamy sierpień 2022

Hej Wszystkim Przyszłym Mamuśkom,



Wow szacun za odwagę jeśli chodzi o poród domowy. Ja ze względu na cukrzycę nie mogłabym się zdecydować na takie rozwiązanie. @Anastazja3208 czy będziesz miała swoją prywatną położną? Jest jakiś plan porodu wtedy? Jak to wygląda?



Imię już prawie wybrane, mamy kilka swoich typów i chcemy już w końcu wybrać 😁 A Wy macie? Kogo się spodziewacie, chłopczyka, czy dziewczynki? U nas będzie 👧 dziewczynka, no chyba że zrobi nam psikusa podczas porodu, bo i takie rzeczy jeszcze z tego co słyszałam się zdarzają 🤷☠♀️



A jak z Waszymi szkołami rodzenia lub edukacją przedporodową? Już po, w trakcie, czy przed??? U nas w trakcie ☺

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Hej Wszystkim Przyszłym Mamuśkom,



Wow szacun za odwagę jeśli chodzi o poród domowy. Ja ze względu na cukrzycę nie mogłabym się zdecydować na takie rozwiązanie. Anastazja3208 czy będziesz miała swoją prywatną położną? Jest jakiś plan porodu wtedy? Jak to wygląda?



Imię już prawie wybrane, mamy kilka swoich typów i chcemy już w końcu wybrać 😁 A Wy macie? Kogo się spodziewacie, chłopczyka, czy dziewczynki? U nas będzie 👧 dziewczynka, no chyba że zrobi nam psikusa podczas porodu, bo i takie rzeczy jeszcze z tego co słyszałam się zdarzają 🤷☠♀️



A jak z Waszymi szkołami rodzenia lub edukacją przedporodową? Już po, w trakcie, czy przed??? U nas w trakcie ☺
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-02, 17:13   #253
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Ewwson Pokaż wiadomość
Hej Wszystkim Przyszłym Mamuśkom,



Wow szacun za odwagę jeśli chodzi o poród domowy. Ja ze względu na cukrzycę nie mogłabym się zdecydować na takie rozwiązanie. @Anastazja3208 czy będziesz miała swoją prywatną położną? Jest jakiś plan porodu wtedy? Jak to wygląda?



Imię już prawie wybrane, mamy kilka swoich typów i chcemy już w końcu wybrać 😁 A Wy macie? Kogo się spodziewacie, chłopczyka, czy dziewczynki? U nas będzie 👧 dziewczynka, no chyba że zrobi nam psikusa podczas porodu, bo i takie rzeczy jeszcze z tego co słyszałam się zdarzają 🤷☠♀️



A jak z Waszymi szkołami rodzenia lub edukacją przedporodową? Już po, w trakcie, czy przed??? U nas w trakcie ☺

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Hej Wszystkim Przyszłym Mamuśkom,



Wow szacun za odwagę jeśli chodzi o poród domowy. Ja ze względu na cukrzycę nie mogłabym się zdecydować na takie rozwiązanie. Anastazja3208 czy będziesz miała swoją prywatną położną? Jest jakiś plan porodu wtedy? Jak to wygląda?



Imię już prawie wybrane, mamy kilka swoich typów i chcemy już w końcu wybrać 😁 A Wy macie? Kogo się spodziewacie, chłopczyka, czy dziewczynki? U nas będzie 👧 dziewczynka, no chyba że zrobi nam psikusa podczas porodu, bo i takie rzeczy jeszcze z tego co słyszałam się zdarzają 🤷☠♀️



A jak z Waszymi szkołami rodzenia lub edukacją przedporodową? Już po, w trakcie, czy przed??? U nas w trakcie ☺
Hej, u mnie będzie na 100 proc. chłopiec- Wiktor. Tak, chodzę do szkoły rodzenia, fajna sprawa wg mnie (za darmo u mnie, więc i tak nie tracę kasy).

Co do porodu, wstępnie będzie to Medicover, chyba że coś wyskoczy niespodziewanego, np. przedwczesny poród to wtedy szpital specjalistyczny.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-02, 18:00   #254
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Mamy sierpień 2022

Słyszałam dużo dobrych opinii o opiece w Medicoverze, że to taki high level, więc myślę, że będziecie zadowoleni! 😉



Piękne imię! 😍



U nas też Szkoła Rodzenia była darmowa, bo w wielu miastach jest tak, że jak się rozlicza podatki to miasto jakby funduje udział 😊
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-02, 19:31   #255
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Ewwson Pokaż wiadomość
Słyszałam dużo dobrych opinii o opiece w Medicoverze, że to taki high level, więc myślę, że będziecie zadowoleni! ��



Piękne imię! ��



U nas też Szkoła Rodzenia była darmowa, bo w wielu miastach jest tak, że jak się rozlicza podatki to miasto jakby funduje udział ��
A dziękuję a Ty jakie imię planujesz dla małej?

A boicie się już porodu trochę? Czy jeszcze nie czujecie tego ? I jaki poród w planie? Ja bym chciała naturalnie, tylko że mały na razie jest ułożony poprzecznie, mam nadzieję, że się jeszcze obróci.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-02, 21:59   #256
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Ewwson Pokaż wiadomość
Hej Wszystkim Przyszłym Mamuśkom,



Wow szacun za odwagę jeśli chodzi o poród domowy. Ja ze względu na cukrzycę nie mogłabym się zdecydować na takie rozwiązanie. @Anastazja3208 czy będziesz miała swoją prywatną położną? Jest jakiś plan porodu wtedy? Jak to wygląda?



Imię już prawie wybrane, mamy kilka swoich typów i chcemy już w końcu wybrać A Wy macie? Kogo się spodziewacie, chłopczyka, czy dziewczynki? U nas będzie dziewczynka, no chyba że zrobi nam psikusa podczas porodu, bo i takie rzeczy jeszcze z tego co słyszałam się zdarzają



A jak z Waszymi szkołami rodzenia lub edukacją przedporodową? Już po, w trakcie, czy przed??? U nas w trakcie

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Hej Wszystkim Przyszłym Mamuśkom,



Wow szacun za odwagę jeśli chodzi o poród domowy. Ja ze względu na cukrzycę nie mogłabym się zdecydować na takie rozwiązanie. Anastazja3208 czy będziesz miała swoją prywatną położną? Jest jakiś plan porodu wtedy? Jak to wygląda?



Imię już prawie wybrane, mamy kilka swoich typów i chcemy już w końcu wybrać A Wy macie? Kogo się spodziewacie, chłopczyka, czy dziewczynki? U nas będzie dziewczynka, no chyba że zrobi nam psikusa podczas porodu, bo i takie rzeczy jeszcze z tego co słyszałam się zdarzają



A jak z Waszymi szkołami rodzenia lub edukacją przedporodową? Już po, w trakcie, czy przed??? U nas w trakcie
To będzie mój drugi poród domowy. I będę mieć przy sobie dwie położne. Plan porodu jest omawiany na kwalifikacjach. Nie wiem co dokładnie chciałabyś wiedzieć jak wygląda.
W porodzie domowym nie ma dostępu do znieczuleń itp
U nas imię prawie wybrane ale jeszcze się wahamy

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 08:27   #257
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ogólnie mnie ciekawi czy masz wtedy np. możliwość rodzenia w wodzie i w pozycjach wertykalnych czy położna- w tym przypadku położne odbierają na leżąco???

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:15 ----------

Oj boję się chyba jak większość z Was 🙈 Chciałabym rodzić naturalnie, ale ostatecznie nigdy nie wiadomo jak będzie, jest wiele sytuacji, że lekarze muszą skończyć poród poprzez cc.



Moja metoda na ten strach to zająć głowę przygotowaniami do porodu 😁, a więc dobre ćwiczenia oddechowe na piłce, długie spacery i kompletowanie wyprawki u mnie pomagają skutecznie wyprzeć niepokojące myśli i uspokoić oraz wyciszyć organizm 😊 Ja na przykład dużo sobie planuję co chciałabym już ostatecznie kupić dzidzisiowi, co gdzie postawić, jak przemeblować. Na razie mam kocyki, ciuszki, ręczniczki, zapasy pieluszek, tetry, a już sobie planuję zakup większych rzeczy, bo mało czasu zostało, trzeba działać. Chcę bardzo kupić prócz takich niezbędnych rzeczy jak łóżeczko czy wózek też Baby Huga z Chicco, bo słyszałam dobre opinie, że się bardzo przydaje.



A Wasze przygotowania jak idą??? Co już macie?😊 Też się troszkę stresujecie?
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 10:17   #258
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ogólnie mnie ciekawi czy masz wtedy np. możliwość rodzenia w wodzie i w pozycjach wertykalnych czy położna- w tym przypadku położne odbierają na leżąco???

Mogę rodzic w wodzie wystarczy że masz większą wannę albo można kupić basen. Pozycje wybierasz sobie sama jaka ci wygodnie. Przy pierwszym porodzie do przyjazdu położnych siedziałam w wannie potem przeniosłam się do sypialni i rodziłam na krzesełku porodowym bo tak było mi wygodnie. Położne mi nie "przeszkadzały" w sensie nie odczuwałam ich obecności. Była cisza i spokój totalnie mogłam się skupić na sobie i wsłuchać się w swoje ciało . Ogólnie poród wspominam zawsze z uśmiechem na twarzy.

A co do wyprawki to mi brakuje tylko materaca, muszę dokupić parę bodziaków albo rampersow na krótki rękaw i zakupić pampersy. A tak to mam wszystko

Ja to bym chciała już urodzić. Wogole nie stresuje się porodem.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Anastazja3208
Czas edycji: 2022-06-03 o 10:26
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 10:24   #259
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja już większość rzeczy mam lub czekam na paczki. Już od miesiąca mam złożone łóżeczko i komodę. Tak naprawdę zostało mi dokupienie paru rzeczy (laktator, inhalator i dostawka). Także za miesiąc około będę wszystko prać i układać sobie . W lipcu chcę być już spakowana do szpitala, bo nigdy nie wiadomo.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-03, 11:43   #260
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Mamy sierpień 2022

"A co do wyprawki to mi brakuje tylko materaca, muszę dokupić parę bodziaków albo rampersow na krótki rękaw i zakupić pampersy. A tak to mam wszystko

Ja to bym chciała już urodzić. Wogole nie stresuje się porodem."



Wow no to nieźle jesteś przygotowana! Widać, że zaprawiona w boju to wystarczy tylko namalować barwy bitewne na policzkach jak Rambo i go 😁😁😁 Tylko pozazdrościć!

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

"Tak naprawdę zostało mi dokupienie paru rzeczy (laktator, inhalator i dostawka). Także za miesiąc około będę wszystko prać i układać sobie . W lipcu chcę być już spakowana do szpitala, bo nigdy nie wiadomo."



No to też super przygotowanie, już zostały tylko ostatnie szlify. Omg najgorsze to pranie i prasowanie, zbieram się z tym, ale lepiej zrobić to teraz niż jak za chwilę będą upały, bo nie da się wytrzymać, upał plus żelazko słabo mi się widzi 🤪 No właśnie, jeszcze wyprawka do szpitala, to też jest megaważne i już trzeba się pakować.
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 12:37   #261
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Jeden poród za mną i w sumie. Nie tak dawno bo 2020 roku. Wyprawki dużo też nie musiałam kupować bo drugi syn więc po pierwszym zostało także jakieś tam drobiazgi kupowałam typu
Tetra, pościel, kosmetyki,. No i wiadomo że dla mnie rzeczy które są potrzebne do porodu.
Torba do porodu też gotowa w razie w
Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Anastazja3208
Czas edycji: 2022-06-03 o 12:39
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 14:20   #262
Katek90
Przyczajenie
 
Avatar Katek90
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 6
Dot.: Mamy sierpień 2022

Tak, najgorsze, że człowiek się stresuje, że ze wszystkim nie zdąży 😬 chyba rzeczywiście trzeba wrzucić na luz 💪 u mnie znajome korzystają z tego baby hug i też właśnie polecały, zwłaszcza do dziennych drzemek. Myślę nad tym
Katek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 15:30   #263
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Katek90 Pokaż wiadomość
Tak, najgorsze, że człowiek się stresuje, że ze wszystkim nie zdąży 😬 chyba rzeczywiście trzeba wrzucić na luz 💪 u mnie znajome korzystają z tego baby hug i też właśnie polecały, zwłaszcza do dziennych drzemek. Myślę nad tym
Też to kupiłam właśnie
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-03, 21:47   #264
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

Dziewczyny, a kupujecie przed porodem butelkę i laktator? Znajoma mi powiedziała, że tych rzeczy nie ma co kupować przed porodem - że kupiona już butelka może bobasowi nie podpasować. I że warto poczekać do szpitala i zobaczyć, z jakiej butelki będzie karmione tam - jeśli dziecku będzie pasowała to trzeba szybko tatę wysłać żeby kupił taką☠samą. Ale czy to prawda to nie wiem...

No i laktator - czy on jest konieczny (to pytanie do doświadczonych mam)? Nie planuję karmić dłużej niż 6 miesięcy, więc może wcale go nie potrzeba?
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-04, 09:19   #265
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Kasia9874 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a kupujecie przed porodem butelkę i laktator? Znajoma mi powiedziała, że tych rzeczy nie ma co kupować przed porodem - że kupiona już butelka może bobasowi nie podpasować. I że warto poczekać do szpitala i zobaczyć, z jakiej butelki będzie karmione tam - jeśli dziecku będzie pasowała to trzeba szybko tatę wysłać żeby kupił takąsamą. Ale czy to prawda to nie wiem...



No i laktator - czy on jest konieczny (to pytanie do doświadczonych mam)? Nie planuję karmić dłużej niż 6 miesięcy, więc może wcale go nie potrzeba?
Ja mam laktaor z pierwszej ciąży ( też kupowałam przed porodem i się przydał) a butelkę mam też po młodym. Ale teraz nastawiam się na dłuższe karmienie piersia

Ja miałam aventa natural że smoczkiem 0

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasia9874 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a kupujecie przed porodem butelkę i laktator? Znajoma mi powiedziała, że tych rzeczy nie ma co kupować przed porodem - że kupiona już butelka może bobasowi nie podpasować. I że warto poczekać do szpitala i zobaczyć, z jakiej butelki będzie karmione tam - jeśli dziecku będzie pasowała to trzeba szybko tatę wysłać żeby kupił takąsamą. Ale czy to prawda to nie wiem...



No i laktator - czy on jest konieczny (to pytanie do doświadczonych mam)? Nie planuję karmić dłużej niż 6 miesięcy, więc może wcale go nie potrzeba?
Ja mam laktator z pierwszej ciąży ( też kupowałam przed porodem i się przydał) a butelkę mam też po młodym. Ale teraz nastawiam się na dłuższe karmienie piersia

Ja miałam aventa natural że smoczkiem 0

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-04, 13:12   #266
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja nie mam doświadczenia, ale zdecydowanie kupuję laktator. Mimo wszystko, na pewno będzie sytuacja gdzie będę chciała/ musiała wyjść sama i chcę mieć możliwość odciągnięcia pokarmu. Kolektor pokarmu zresztą też już mam .

A butelki też kupiłam dwie (roznych firm), zobaczymy czy je zaakceptuje. Myślę, że jeśli mu podpasuje szpitalna akurat to i te co w domu mam powinny być ok . Najwyzej jeszcze jakas dokupie, nie jest to jakis kosmiczny koszt.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-04, 14:43   #267
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Ja nie mam doświadczenia, ale zdecydowanie kupuję laktator. Mimo wszystko, na pewno będzie sytuacja gdzie będę chciała/ musiała wyjść sama i chcę mieć możliwość odciągnięcia pokarmu. Kolektor pokarmu zresztą też już mam .



A butelki też kupiłam dwie (roznych firm), zobaczymy czy je zaakceptuje. Myślę, że jeśli mu podpasuje szpitalna akurat to i te co w domu mam powinny być ok . Najwyzej jeszcze jakas dokupie, nie jest to jakis kosmiczny koszt.
Tylko najlepiej kupować tzw trudne butelki ja zrobiłam błąd i moje dziecko po 3 msc odrzuciło Piers

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 14:08   #268
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy sierpień 2022

Z butelek polecam Tomme Tippe, mają mały przepływ i całej mojej trójce pasowały, położne też mi je polecały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 12:50   #269
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

U mnie melduję się, że wszystko w porządku
test obciążeniowy glukozy wyszedł idealny ufff, bałam się niepotrzebnie.

Właśnie dzisiaj wróciłam do pracy po 2-tygodniowym urlopie, zaliczyliśmy z mężem góry (dałam radę wejść na szczyt ), a potem relaks nad bałtykiem
Porobię jeszcze do połowy miesiąca myślę i pójdę na L4 by w końcu trochę wyluzować i mieć czas na ogarnianie "dzieciowych" spraw. My jeszcze jesteśmy totalnie w tyle z tymi sprawami, ale mamy już na oku dostawkę z Chicco Next2Me, fotelik, za wózkiem w tym tygodniu będę się rozglądała (waham się pomiędzy Espiro a Muuvo - może coś polecacie od siebie?). Poza tym ogarniam powoli temat apteczki dla dziecka i jakiś ciuszków, w tym kokon (rogal już mamy zakupiony). Nooo powiem szczerze dużo tego jest do załatwiania

Za tydzień idę na 3 prenatalne i mam nadzieję, że będzie wszystko ok i potwierdzi się na 100% dziewczynka, bo już się nastawiliśmy i imię też wybraliśmy
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 15:37   #270
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

A ja wam powiem ze w tej ciazy to całkiem inaczej tyje i mam wrażenie że wyglądam jak slon

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-03 20:32:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.