Czy to już jest ostateczny kształt KWC? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-03, 16:55   #1
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365

Czy to już jest ostateczny kształt KWC?


Minał prawie rok od wprowadzenia nowego KWC, a ja mam pytanie. Czy to jest absolutnie ostateczny jego kształt? Nic nie planujecie ulepszać i wprowadzać dobrych zmian? Tyle było np próśb o nową czcionkę recenzji, bo ta jest po prostu nieczytelna, za cienka i po przeczytaniu kilku linijek człowiek ma zwyczajnie dość. Dlaczego nie ma nazw marek w tytułach kosmetyków? Wchodzę w jakąś kategorię i nie widzę, czytam " krem regenerujący" " krem przeciwzmarszczkowy" a nie wiem czyjej to firmy bo te są wypisane drobnym maczkiem gdzieś pod spodem. Może jakies tabele oddzielające poszczególne recenzje i kosmetyki, bo wszystko zlewa się w całość.
No i na koniec- po co te filmiki powsadzane pomiędzy recenzje? Czytam sobie o jakimś kremie, szamponie a nie mogę się skupić bo z filmiku głosno nadaje jakaś kobita jak malowac oko.
Da się jeszcze coś zrobic z KWC?
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 10:02   #2
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Czy to już jest ostateczny kształt KWC?

Nie, obecne KWC nie osiągnęło swojego ostatecznego kształtu. Odnośnie marek odpowiedziała już mylengrave, co więcej, w części produktów, tych najpopularniejszych nazwa marki już znalazła się w nazwie kosmetyku. Z czasem wszystkie kosmetyki zostaną objęte tą zmianą.

Czcionka - temat niestety utknął. Obecnie zespół IT ma trochę inne zadania i czcionka jest daleko w kolejce.

Reklamy - to już ode mnie niezależne, reklama wideo pojawia się i na KWC i pod artykułami oraz niedługo na forum. Taka jest decyzja osób odpowiadających za reklamę.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 17:03   #3
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: Czy to już jest ostateczny kształt KWC?

No to szkoda, że przez prawie rok nie znaleźliście czasu, aby poprawić główna wadę KWC czyli czcionkę.
Przydałoby się tez wprowadzić sortowanie wg alfabetu, ale marek. Tak jak było kiedyś, ze ustawiam sobie od A-Z i lecą i mi po kolei np. AA, Bielenda, Dermika. Eris itp. Tak jest duzo łatwiej, w drogeriach też kremy są posortowane wg marek i tak są poustawiane na półkach.
A tak to jest jeden bajzel ciągle.
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 10:08   #4
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Czy to już jest ostateczny kształt KWC?

Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość
No to szkoda, że przez prawie rok nie znaleźliście czasu, aby poprawić główna wadę KWC czyli czcionkę.
Przydałoby się tez wprowadzić sortowanie wg alfabetu, ale marek. Tak jak było kiedyś, ze ustawiam sobie od A-Z i lecą i mi po kolei np. AA, Bielenda, Dermika. Eris itp. Tak jest duzo łatwiej, w drogeriach też kremy są posortowane wg marek i tak są poustawiane na półkach.
A tak to jest jeden bajzel ciągle.
Też mi przykro. Niestety jest niewiele osób, które zgłaszają takie zapotrzebowanie, a o czcionce, w porównaniu z innymi problemami, pisało dosłownie 5 osób. Dlatego też nie jest to najwyższy priorytet.
Co do sortowania - mamy sortowanie alfabetyczne (znajdziesz w sekcji sortuj w wyszukiwarce). Dostępne jest od ośmiu miesięcy. Niestety do czasu zakończenia procesu dodawania nazw marek do nazw produktów, nie działa to doskonale, bo część te markę już ma, a część nie. Po tym, jak wszystkie produkty na nowo zyskają markę w nazwie, sortowanie alfabetyczne będzie działać jak należy.

Musisz pamiętać, że coś, co jest wygodne dla Ciebie niekoniecznie jest wygodne dla reszty. Rozumiem, że ty w ten sposób poruszasz się po KWC, jednak nie robi tak większość. Dlatego też sortowanie alfabetyczne czy czcionka nie są dla nas najważniejsze. Ale sugestię zapisałam i przekazałam do działu IT.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 08:56   #5
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Czy to już jest ostateczny kształt KWC?

Nowa wersja katalogu kwc jest totalnie nie do przyjecia. Jak mozna bylo zniszczyc cos na co pracowalo bezplatnie tyle wizazanek
Nowa wersja jest nieczytelna, czcionka niewidoczna. Uklad graficzny pozostawia wiele do zyczenia. Przykro mi to pisac ale tak to wyglada. Zamieszczanie reklam to juz totalne dno- bo sprawiaja ze nie mozna w spokoju przrczytac nawet jedenej recenzji. Przkyre jest to ze tyle osob zwracalo wam uwage na niedogonosci nowej wersji a wy nic z tym nie robicie majac za nic wklad i bezplatna prace osob zamieszczajacaych recenzje.
Od wejscia nowej wersji pozegnalam kwc.
Chyba jak wiekszosc wizazanek zreszta.
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 15:33   #6
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Czy to już jest ostateczny kształt KWC?

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Musisz pamiętać, że coś, co jest wygodne dla Ciebie niekoniecznie jest wygodne dla reszty. Rozumiem, że ty w ten sposób poruszasz się po KWC, jednak nie robi tak większość. Dlatego też sortowanie alfabetyczne czy czcionka nie są dla nas najważniejsze. Ale sugestię zapisałam i przekazałam do działu IT.
To, że dla was najważniejsze jest umieścić wszędzie jak najwiecej reklam i popsuć portal tak, żeby jak najmniej było wiadomo, co jest rzetelne, a co sponsorowane, to jest oczywiste i zostało już dawno ustalone. Przecież inaczej, gdyby było sortowanie alfabetyczne, nie mogliby pokazywać na początku tych, od których biorą kasę... Musieli by oznaczyć jako sponsorowane, a przecież o to chodzi, żeby nikt tego nie wiedział... Że niektórym się to nie podoba? Grunt, że ich sponsorom się podoba, a opinie użytkowników mają głęboko w
Przykład? Ot choćby bardzo szybkie zamkniecie wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=871086 po miażdżącej krytyce wprowadzonych zmian. Takich wątków jest oczywiście dużo więcej, ale w statystykach liczą to chyba tak, że głos ZA ma 1000x większą wagę, niż głos PRZECIW.

Edytowane przez drocia
Czas edycji: 2017-03-30 o 15:47
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 15:44   #7
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Czy to już jest ostateczny kształt KWC?

Czy naprawdę nawet na KWC muszą się odpalać te filmiki? To jest strasznie wkurzające Nie można spokojnie poczytać. Do tego zmniejszanie się i boczek to już przegięcie. Czy to się da jakoś zablokować?

I czy daty przy recenzjach użytkowników zniknęły na stałe? To bardzo ważne, żeby wiedzieć kiedy ktoś oceniał kosmetyk, zawsze na to patrzę, a teraz tego nie ma.
__________________

Edytowane przez Hiyori
Czas edycji: 2017-05-24 o 16:13
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-28, 09:53   #8
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Czy to już jest ostateczny kształt KWC?

Kiedy wreszcie w KWC będzie wprowadzona możliwość sortowania według marki czy też producenta? Bez tego korzystanie z katalogu przypomina grzebanie w śmietniku.

Żeby przejrzeć interesujące mnie kategorie kosmetyków ulubionych marek wystarczyło kiedyś przewinąć listę. Teraz trzeba wykonać wiele operacji i gwarancji powodzenia nie ma, bo filtry opierają się na subiektywnych właściwościach, produkty nie są w pełni scharakteryzowane, a nawet jeśli tak jest, to przecież błędów jest mnóstwo.

Wybieram filtr "matujące" w kategorii "koncentraty...". KWC proponuje mi po kolei olejki regulujące, serum liftingujące, leczniczy krem przeciwgrzybiczy i przeciwłojotokowy, plasterki oczyszczające przeciw zaskórnikom na nos, olej jojoba, kwas hialuronowy... A gdzie to matowanie?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-28 09:53:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.