Ból głowy od okularów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-14, 18:58   #1
plaisanterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 124

Ból głowy od okularów?


Cześć Niedawno odebrałam okulary. Wykryto mi małą wadę, -0,25. Okulistka powiedziała mi,żebym je zakładała tylko do czytania i do komputera. Tyle że jak je zakładam do komputera to nie widzę zmiany w widzeniu, ale mam za to wrażenie,że boli mnie głowa. Co o tym sądzicie? Czy to przez to,że nie jestem przyzwyczajona do okularów? Czy może są źle dobrane?
plaisanterie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 20:02   #2
TrzyStorczyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 3
Dot.: Ból głowy od okularów?

Jak dla mnie to trochę dziwne. Minusy polegają na tym, że obraz rozmazuje się z daleka a nie z bliska. Tymczasem okulistka zaleciła ci okulary do książek i monitora, które prawdopodobnie widzisz idealnie.

Ja mam okulary o 0.25 dioptrii słabsze niż wadę (też minusy) i okulistka odradziła mi pełną korekcję, mówiąc że oczy będą mi się przemęczały przy patrzeniu z bliska.

Jak miałam wadę podobną do twojej odradzono mi w ogóle noszenie okularów ale odczuwałam lekki dyskomfort w kinie i podczas oglądania prezentacji na wykładach. Jeśli uznasz, że są Ci potrzebne to raczej w takich sytuacjach a nie minusy do bliży... :p
TrzyStorczyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 20:24   #3
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ból głowy od okularów?

Cytat:
Napisane przez plaisanterie Pokaż wiadomość
Cześć Niedawno odebrałam okulary. Wykryto mi małą wadę, -0,25. Okulistka powiedziała mi,żebym je zakładała tylko do czytania i do komputera. Tyle że jak je zakładam do komputera to nie widzę zmiany w widzeniu, ale mam za to wrażenie,że boli mnie głowa. Co o tym sądzicie? Czy to przez to,że nie jestem przyzwyczajona do okularów? Czy może są źle dobrane?
To znaczy jaką masz wadę, a jakie masz okulary? Czy wykryto ci jakąś inną wadę/chorobę? Okulary na -0,25 to bardzo dziwna sprawa.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 13:49   #4
msClaire
Raczkowanie
 
Avatar msClaire
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 78
Dot.: Ból głowy od okularów?

Wyglada to jakby byly po prostu zle dopasowane, ale to kwestia kilku konkretniejszych informacji.
msClaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 19:41   #5
plaisanterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 124
Dot.: Ból głowy od okularów?

Poszłam do okulisty,bo od kilku miesięcy intensywnej pracy z papierami i komputerem zauważyłam,że męczą mi się oczy od czytania i zaczynam je trochę mrużyć. Powiedziałam to podczas wizyty. Pani doktor wykryła mi minimalny astygmatyzm. Podczas testu z odczytywaniem liter z tablicy widziałam ten rząd na samym dole,ale już lekko mi się rozmazywały litery a po przyłożeniu soczewki widziałam lepiej. No i dostałam te -0,25D z informacją,że mam je zakładać do komputera i do czytania książek. Co sądzicie?
plaisanterie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 00:51   #6
TrzyStorczyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 3
Dot.: Ból głowy od okularów?

Wykryto astygmatyzm a przepisano minusy i jeszcze zalecono używanie ich do bliży? Przepraszam ale czy jesteś pewna, że nic nie pomyliłaś?
TrzyStorczyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 08:44   #7
tothebones
Przyczajenie
 
Avatar tothebones
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 29
Dot.: Ból głowy od okularów?

Cos mi sie tu nie zgadza. minusy na oboje oczu? astygmatyzm to plusy i minusy jednocześnie.
tothebones jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-20, 15:09   #8
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ból głowy od okularów?

Cytat:
Napisane przez tothebones Pokaż wiadomość
Cos mi sie tu nie zgadza. minusy na oboje oczu? astygmatyzm to plusy i minusy jednocześnie.
Nie, nie na tym polega astygmatyzm.


Cytat:
Napisane przez plaisanterie Pokaż wiadomość
Poszłam do okulisty,bo od kilku miesięcy intensywnej pracy z papierami i komputerem zauważyłam,że męczą mi się oczy od czytania i zaczynam je trochę mrużyć. Powiedziałam to podczas wizyty. Pani doktor wykryła mi minimalny astygmatyzm. Podczas testu z odczytywaniem liter z tablicy widziałam ten rząd na samym dole,ale już lekko mi się rozmazywały litery a po przyłożeniu soczewki widziałam lepiej. No i dostałam te -0,25D z informacją,że mam je zakładać do komputera i do czytania książek. Co sądzicie?
Te -0,25 to cylindryczne czy sferyczne?
Okulistka stara czy młoda? xD Dziwne pytanie, ale to zazwyczaj starsi okuliści zalecają nienoszenie okularów cały czas, bo nie dociera do nich, że nie ma czegoś takiego jak rozleniwianie się oczu itp.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 15:45   #9
ginewrona
Raczkowanie
 
Avatar ginewrona
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 406
Dot.: Ból głowy od okularów?

Prawdopodobnie masz źle dobrane okulary.
ginewrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 17:13   #10
plaisanterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 124
Dot.: Ból głowy od okularów?

Na pewno niczego nie przekręciłam. Dokładnie taką wadę mi wykryto (astygmatyzm) oraz dostałam okulary -0,25D.
Niestety nie wiem,czy sferyczne czy cylindryczne. Mam zdjęcie recepty na okulary i w okienku "sfera" jest napisane "plan" a w okienku "cylinder" jest wartość -0,25

Okulistka, u której byłam, ma około 40 lat

Edytowane przez plaisanterie
Czas edycji: 2019-08-20 o 17:48
plaisanterie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 19:07   #11
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ból głowy od okularów?

Cytat:
Napisane przez plaisanterie Pokaż wiadomość
Na pewno niczego nie przekręciłam. Dokładnie taką wadę mi wykryto (astygmatyzm) oraz dostałam okulary -0,25D.
Niestety nie wiem,czy sferyczne czy cylindryczne. Mam zdjęcie recepty na okulary i w okienku "sfera" jest napisane "plan" a w okienku "cylinder" jest wartość -0,25

Okulistka, u której byłam, ma około 40 lat
Czyli masz szkła cylindryczne. Nie wiem, dlaczego okulistka zaleciła okulary tylko do czytania i pracy przy komputerze. Może dlatego, że wtedy bardziej wytęża się wzrok, a jest to zbyt mała wada, żeby korygować do codziennych czynności? Nie wiem. Ja bym na twoim miejscu jeszcze dała okularom szansę i stosowała się do zaleceń okulistki. Do okularów/soczewek trzeba się przyzwyczaić. Jak za jakieś dwa-trzy tygodnie dalej będzie coś nie tak to wracaj do okulistki, albo idź do optyka.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-20 20:07:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.