Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-02, 09:04   #1621
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez kamaniak Pokaż wiadomość
Dziewczyny gdzie kupujecie biustonosze sportowe? Wolałabym jakiś sklep stacjonarny, żeby móc przymierzyć.
Poszukaj dobrych sklepów stanikowych na Stanikowej mapie Świata (albo podaj miasto tutaj), z tego co kojarzę, to niektóre sklepy sportowe mają wybór staników na miejscu (np. Shock absorberów). Czasem też Shock Absorbery można dostać w Tk Maxxie, ale to nigdy nie wiesz kiedy rzucą i jakie rozmiary.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 20:23   #1622
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc chciałabym kupić biustonosz z Gortexu albo Wiesmanna, ale nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać. Do tej pory miałam do czynienia tylko z Esotiq (65G), Dalią (65F) i Shock Absorberem (30E) Jestem trochę nietabelkowa, bo wg Esotiq powinnam nosić 65E mam 86cm w biuście, pod biustem 71cm. Czy któraś ma doświadczenie z tymi firmami i mogłaby mi podpowiedzieć?
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy

Edytowane przez paulina.t11
Czas edycji: 2017-01-02 o 20:25
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 20:49   #1623
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc chciałabym kupić biustonosz z Gortexu albo Wiesmanna, ale nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać. Do tej pory miałam do czynienia tylko z Esotiq (65G), Dalią (65F) i Shock Absorberem (30E) Jestem trochę nietabelkowa, bo wg Esotiq powinnam nosić 65E mam 86cm w biuście, pod biustem 71cm. Czy któraś ma doświadczenie z tymi firmami i mogłaby mi podpowiedzieć?
Ja z podobnymi wymiarami (w biuście mam centymetr więcej ), noszę właśnie 65e. I takie też rozmiary mam zarówno z Gorteksu, jak i Wiesmanna. Z tym, że Gorteks jest bardziej ścisły.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 14:29   #1624
inka258
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Thumbs down Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Heeeelp !

Od zawsze nosiłam biustonosze takie wiecie... bazarkowe. Czyli uniwersalne dla wszystkich 80B.
Ostatnio w końcu zdecydowałam się pójść do brafitterki, żeby dobrała mi odpowiedni dla mnie rozmiar. Padło na 70E. Kupiłam dwie sztuki, zostawiłam w sklepie ponad 300 zł (po obniżce... ). Niestety jeden ze staników kompletnie źle mi się nosi. Teoretycznie rozmiar jest dobry, dobrze wygląda, nic nie wypływa itp, ale tak na co dzień do noszenia jest strasznie niewygodny !
Mam wrażenie, że miseczki zachodzą zbyt daleko pod pachę, bo jak siedzę i piszę na kompie to tam mnie uwiera, dodatkowo stanik mi się odgniata pod biustem (nie wiem czy to koronka, czy coś innego że tak się dzieje). Nie tego spodziewałam się po tak drogim staniku ( Mam ochotę teraz pobiec na targ i kupić stare, rozciągające się 80B, które mnie tak nie gniecie

Nie wiem czy ten model po prostu jest nie dla mnie? Czy to ta koronka mnie denerwuje (koronka jest na dole pod biustem i jakby od połowy miseczki też w górę) czy muszę się do niego przyzwyczaić? Czy on się jakoś "rozchodzi"?

Nie mam kompletnie doświadczenia z takimi "specjalistycznymi" stanikami i nie wiem co mam zrobić trochę jestem rozczarowana

To stanik marki Dalia
inka258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 14:51   #1625
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez inka258 Pokaż wiadomość
Heeeelp !

Od zawsze nosiłam biustonosze takie wiecie... bazarkowe. Czyli uniwersalne dla wszystkich 80B.
Ostatnio w końcu zdecydowałam się pójść do brafitterki, żeby dobrała mi odpowiedni dla mnie rozmiar. Padło na 70E. Kupiłam dwie sztuki, zostawiłam w sklepie ponad 300 zł (po obniżce... ). Niestety jeden ze staników kompletnie źle mi się nosi. Teoretycznie rozmiar jest dobry, dobrze wygląda, nic nie wypływa itp, ale tak na co dzień do noszenia jest strasznie niewygodny !
Mam wrażenie, że miseczki zachodzą zbyt daleko pod pachę, bo jak siedzę i piszę na kompie to tam mnie uwiera, dodatkowo stanik mi się odgniata pod biustem (nie wiem czy to koronka, czy coś innego że tak się dzieje). Nie tego spodziewałam się po tak drogim staniku ( Mam ochotę teraz pobiec na targ i kupić stare, rozciągające się 80B, które mnie tak nie gniecie

Nie wiem czy ten model po prostu jest nie dla mnie? Czy to ta koronka mnie denerwuje (koronka jest na dole pod biustem i jakby od połowy miseczki też w górę) czy muszę się do niego przyzwyczaić? Czy on się jakoś "rozchodzi"?

Nie mam kompletnie doświadczenia z takimi "specjalistycznymi" stanikami i nie wiem co mam zrobić trochę jestem rozczarowana

To stanik marki Dalia
Koronka jak najbardziej może podrażniać nawet w staniku za 1000zł. Z doświadczenia mojego skóra jest bardziej wrażliwa w okolicach miesiączki - tuż przed, po, w trakcie i u mnie były to bardziej dokuczliwe. Być może też w ogóle koronka nie jest dobrym materiałem dla ciebie.
Sam obwód może się odrobinę rozejść, jeśli nigdy nie nosiłaś dobrze dopasowanych to uczucie gniecenia jest normalne. Przyzwyczaisz się. Jeśli zapinasz na najluźniejszą haftkę i nadal źle się go nosi to spróbuj kupić przedłużkę do obwodu.
Zdarza się też krój, który nie leży zbyt dobrze na danym biuście mimo prawidłowego rozmiaru.

Drugi stanik też z koronki jest? Lepiej leży?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 16:42   #1626
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc chciałabym kupić biustonosz z Gortexu albo Wiesmanna, ale nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać. Do tej pory miałam do czynienia tylko z Esotiq (65G), Dalią (65F) i Shock Absorberem (30E) Jestem trochę nietabelkowa, bo wg Esotiq powinnam nosić 65E mam 86cm w biuście, pod biustem 71cm. Czy któraś ma doświadczenie z tymi firmami i mogłaby mi podpowiedzieć?
Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Ja z podobnymi wymiarami (w biuście mam centymetr więcej ), noszę właśnie 65e. I takie też rozmiary mam zarówno z Gorteksu, jak i Wiesmanna. Z tym, że Gorteks jest bardziej ścisły.

Ja tez o podobnych wymiarach czyli 87 w biuście i 70 równe pod biustem mam i wyszło mi w Esotiq 65G... to teraz już mam mętlik w głowie całkiem skoro macie podobne wymiary a macie miskę E a nie G...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 16:52   #1627
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Ja tez o podobnych wymiarach czyli 87 w biuście i 70 równe pod biustem mam i wyszło mi w Esotiq 65G... to teraz już mam mętlik w głowie całkiem skoro macie podobne wymiary a macie miskę E a nie G...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Każda firma = inna rozmiarówka + brytyjski rozmiar =/= polski rozmiar. I wszystko jasne
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-03, 17:03   #1628
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cześć dziewczyny

Potrzebuję pomysłu na bazowy stanik w kolorze nude, nie musi ale może być całkiem gładki, usztywniany, nie push-up, obwód z tych nieściśliwych.
Rozmiar 70D, biust niepełny górą, raczej wąskie fiszbiny.

Mierzyłam dotąd: Panache, Freyę Deco, Kris Line, Only Her Latte, Dalię, Aggio - wszystko leży źle, robi raczej za przykrywkę biustu na tyle, że w ogóle go spoza tych staników nie widać, także w halfcupach, które teoretycznie powinny robić dekolt górą. Jako tako wyglądała Deco, ale nie był to na tyle komfortowy stanik i wizualnie miły efekt, żebym chciała zapłacić za to 300 złotych.
Ktoś ma jakiś pomysł na nudziaka z innych marek? Mnie przychodzi do głowy tylko Comexim.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 21:25   #1629
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Potrzebuję pomysłu na bazowy stanik w kolorze nude, nie musi ale może być całkiem gładki, usztywniany, nie push-up, obwód z tych nieściśliwych.
Rozmiar 70D, biust niepełny górą, raczej wąskie fiszbiny.

Mierzyłam dotąd: Panache, Freyę Deco, Kris Line, Only Her Latte, Dalię, Aggio - wszystko leży źle, robi raczej za przykrywkę biustu na tyle, że w ogóle go spoza tych staników nie widać, także w halfcupach, które teoretycznie powinny robić dekolt górą. Jako tako wyglądała Deco, ale nie był to na tyle komfortowy stanik i wizualnie miły efekt, żebym chciała zapłacić za to 300 złotych.
Ktoś ma jakiś pomysł na nudziaka z innych marek? Mnie przychodzi do głowy tylko Comexim.
Effuniak może jakiś by pasował? Jakbyś napisała do nich maila co mierzyłaś i jak leżało to może coś podpowiedzą.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 11:17   #1630
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Potrzebuję pomysłu na bazowy stanik w kolorze nude, nie musi ale może być całkiem gładki, usztywniany, nie push-up, obwód z tych nieściśliwych.
Rozmiar 70D, biust niepełny górą, raczej wąskie fiszbiny.

Mierzyłam dotąd: Panache, Freyę Deco, Kris Line, Only Her Latte, Dalię, Aggio - wszystko leży źle, robi raczej za przykrywkę biustu na tyle, że w ogóle go spoza tych staników nie widać, także w halfcupach, które teoretycznie powinny robić dekolt górą. Jako tako wyglądała Deco, ale nie był to na tyle komfortowy stanik i wizualnie miły efekt, żebym chciała zapłacić za to 300 złotych.
Ktoś ma jakiś pomysł na nudziaka z innych marek? Mnie przychodzi do głowy tylko Comexim.
To brzmi raczej jakbyś miała problem z doborem właściwego fasonu lub rozmiaru. Polecam Balkonetkę.pl, bratabase albo podobne tematycznie grupy na FB. Tam dziewczyny mogą ci doradzić albo sama przeglądając profile coś odkryjesz.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 13:24   #1631
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Effuniak może jakiś by pasował? Jakbyś napisała do nich maila co mierzyłaś i jak leżało to może coś podpowiedzą.
Kupowałam Effuniaki zanim wprowadzili te cudaczne fasony, 3d i coś tam jeszcze. Wtedy przestały na mnie pasować. Mam zresztą od nich jednego koronkowego nudziaka, zdaje się Cielak się nazywał i jest to najbardziej niewygodny stanik w mojej obecnej szufladzie. Jak już się zmuszałam do założenia go z braku innego pod jasne ciuchy, to musiałam obkładać fiszbiny wacikami kosmetycznymi, takie mi pręgi zostawiał.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To brzmi raczej jakbyś miała problem z doborem właściwego fasonu lub rozmiaru. Polecam Balkonetkę.pl, bratabase albo podobne tematycznie grupy na FB. Tam dziewczyny mogą ci doradzić albo sama przeglądając profile coś odkryjesz.
Balkonetka to już prawie nie żyje niestety.Mam tam konto, ale chyba musiałabym widzieć wszystkie biusty saute, żeby porównać z moim. Rozmiar mam w 100% dobry, nie ma szansy żeby inny pasował.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-04, 16:55   #1632
inka258
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Koronka jak najbardziej może podrażniać nawet w staniku za 1000zł. Z doświadczenia mojego skóra jest bardziej wrażliwa w okolicach miesiączki - tuż przed, po, w trakcie i u mnie były to bardziej dokuczliwe. Być może też w ogóle koronka nie jest dobrym materiałem dla ciebie.
Sam obwód może się odrobinę rozejść, jeśli nigdy nie nosiłaś dobrze dopasowanych to uczucie gniecenia jest normalne. Przyzwyczaisz się. Jeśli zapinasz na najluźniejszą haftkę i nadal źle się go nosi to spróbuj kupić przedłużkę do obwodu.
Zdarza się też krój, który nie leży zbyt dobrze na danym biuście mimo prawidłowego rozmiaru.

Drugi stanik też z koronki jest? Lepiej leży?
Drugi jest taki prosty, bez koronki. Nie chodziłam w nim jeszcze tak normalnie, ale w sklepie wydawał się (takie miałam wrażenie) jakby był na mnie uszyty.
inka258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 22:15   #1633
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Ma ktoś doświadczenia z plandżem Gossard Superboost Lace? Przy 73 pod biustem z reguły pasują na mnie obwody 70, ale ten model ma opinię ścisłego i poleca się często brać oczko wyżej. Tylko pytanie czy powinnam przeliczyć też miskę z mojego 70D na 75C? Jak ona wypada w tym modelu?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 21:42   #1634
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez clemka Pokaż wiadomość
Podczas zakupu ważne jest nie tylko przymierzenie stanika, ale po prostu... wydotykanie go To właśnie tak można sprawdzić, czy i gdzie ma jakieś niepokojące zgrubienia, które skoro drażnią nasze dłonie, to tym bardziej będą uwierać naszą skórę w tak wrażliwej okolicy biustu.
Kwestia doboru odpowiedniego rozmiaru jest bezdyskusyjna - ja zawsze kupuję taki lekko za ciasny, bo wiem, że się rozciągają, nawet te najdroższe. Od jakiegoś czasu zachwycam się tak tymi xxx pięknie koronkowymi, ale i tymi po prostu wygodnymi, bo takie też potrafią być dobrze wykonane i naprawdę urocze!
No niestety nie wszystkie się rozciągają i najgorsze, że nawet nie ma za bardzo jak tego ocenić, jak będzie się konkretny materiał zachowywał z czasem. To raczej kwestia osobniczej wrażliwości. Jedni lubią ścisło, inni nie.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-02-17 o 12:06 Powód: Reklama w cytacie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 07:08   #1635
kamaniak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 244
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dzięki za odpowiedź
kamaniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 15:41   #1636
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Potrzebuję pomysłu na bazowy stanik w kolorze nude, nie musi ale może być całkiem gładki, usztywniany, nie push-up, obwód z tych nieściśliwych.
Rozmiar 70D, biust niepełny górą, raczej wąskie fiszbiny.

Mierzyłam dotąd: Panache, Freyę Deco, Kris Line, Only Her Latte, Dalię, Aggio - wszystko leży źle, robi raczej za przykrywkę biustu na tyle, że w ogóle go spoza tych staników nie widać, także w halfcupach, które teoretycznie powinny robić dekolt górą. Jako tako wyglądała Deco, ale nie był to na tyle komfortowy stanik i wizualnie miły efekt, żebym chciała zapłacić za to 300 złotych.
Ktoś ma jakiś pomysł na nudziaka z innych marek? Mnie przychodzi do głowy tylko Comexim.
Comexim ma wąskie fiszbiny. Na mnie totalnie nie leżał. Deco da się dostać za 200zł
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 15:47   #1637
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Deco da się dostać dużo taniej na Allegro, czy w brytyjskich sklepach internetowych. Nawet za ok. 50 złotych.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 16:30   #1638
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Kurcze, a mnie byście coś poleciły? Rozmiar ok 75e-f/80dd-e. Kolor czarny, koronkowy, dekoltowy, otwarta miska, w miarę wysokie boki ale nie jest to konieczność. Myślałam o gossard superboost lace ale on mam wrażenie, że dość kiepsko trzyma. Najgorzej mnie ogranicza kasa. ok 100zł, gossard to już ostateczna cena. Wiem, straszne wymagania ale chyba coś istnieje? Myślałam o gorteks, niplex, wiess-man ale nie wiem jak u nich z rozmiarówką i jakością. Rozginające się fiszbiny i obwód to masakra, której chciałabym uniknąć. Deco dużomiskowa pasuje na mnie 70e lub 75dd. Choć 70 za ciasna a 75 za luźna w obwodzie. To jest jedyny biustonosz, który ostatnio jestem w stanie nosić bo jakoś leży. Tylko, że gładki zupełnie, noszę ten model już ileś lat i mam dość. Ktoś, coś? Pls
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2017-01-08 o 16:33
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 21:36   #1639
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Comexim ma wąskie fiszbiny. Na mnie totalnie nie leżał. Deco da się dostać za 200zł

Większość moich staników to Comeximy. Tylko że jako że nie mieszkam w Polsce, to średnio mam ochotę coś teraz u nich zamawiać.
Na razie wytypowałam parę nudziaków wśród marek Lepel, Pour Moi? i Gossard.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-08, 23:05   #1640
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Większość moich staników to Comeximy. Tylko że jako że nie mieszkam w Polsce, to średnio mam ochotę coś teraz u nich zamawiać.
Na razie wytypowałam parę nudziaków wśród marek Lepel, Pour Moi? i Gossard.
Przypomniało mi się, audelle fiore jest ładne tylko otwarte. Ale ma wąskie fiszbiny
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 14:24   #1641
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się, audelle fiore jest ładne tylko otwarte. Ale ma wąskie fiszbiny
To zębate wykończenie mi się nie podoba. Chociaż jakieś 5 lat temu miałam dwa modele Audelle i bardzo je lubiłam, nosiłam tak długo, jak mogłam. Superboost Gossarda za to bardzo mi się podoba i chyba sobie go zamówię, ale ze względu na opinie o ścisłości w 75C zamiast wyjściowego 70D.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 15:13   #1642
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: bielizna, jaką najbardziej lubicie, gdzie kupujecie?

A jak te Gossardy sprawują się na większych miseczkach? Raz na jakiś czas przeglądam ich stronę internetową i wszystkie staniki maja takie cieniutkie zapięcia na jedną haftkę

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 06:30   #1643
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: bielizna, jaką najbardziej lubicie, gdzie kupujecie?

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
A jak te Gossardy sprawują się na większych miseczkach? Raz na jakiś czas przeglądam ich stronę internetową i wszystkie staniki maja takie cieniutkie zapięcia na jedną haftkę

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Przy większych rozmiarach mają chyba trochę szersze zapięcia.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 07:31   #1644
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: bielizna, jaką najbardziej lubicie, gdzie kupujecie?

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
A jak te Gossardy sprawują się na większych miseczkach? Raz na jakiś czas przeglądam ich stronę internetową i wszystkie staniki maja takie cieniutkie zapięcia na jedną haftkę

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Wszystkie moje Gossardy mają podwójne haftki przy zapięciu (a jeden strapless nawet 4 ). Więc albo kwestia modelu, albo rozmiaru (ja mam 32 E). Zatem spokojnie można znaleźć
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 11:51   #1645
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: bielizna, jaką najbardziej lubicie, gdzie kupujecie?

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
A jak te Gossardy sprawują się na większych miseczkach? Raz na jakiś czas przeglądam ich stronę internetową i wszystkie staniki maja takie cieniutkie zapięcia na jedną haftkę

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Oni zwykle używają do zdjęcia tych mniejszych rozmiarów., więc weź to pod uwagę. Szerokość obwodów zależy też od modelu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 17:49   #1646
szyszunia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Exclamation biustonosz! asymetria piersi a sukienka bez pleców

Dzień dobry,

Jak w temacie- mam dość sporą asymetrię piersi, około 2 rozmiary różnicy. Noszę biustonosze o miseczce E lub F (w zależności od modelu biustonosza), ale jak można się domyśleć ciężko jest mi dobrać biustonosz tak naprawdę, wkładki wszelkiej maści tylko pogarszają wizualnie sprawę. Marzy mi się sukienka bez pleców lub chociaż z odkrytymi ramionami, ale czy istnieje biustonosz, który mi w tym pomoże? bo bez stanika nie da rady bo wyglądam jak z obrazu Picassa :/ (Chyba, że są ubrania, które potrafią tę asymetrię zamaskować?) Czy może już zawsze będę skazana na babcine staniki o szerokich ramiączkach? bo takie właśnie nosze... kiedyś usłyszałam, że na mój biust to tylko takie pasują a ja chcę poczuć się atrakcyjnie, chcę mieć ładną bieliznę i nosić ładne sukienki, przynajmniej raz w życiu! Biustonosz samonośny (ten taki przyklejany, sylikonowy) nie wchodzi w grę bo próbowałam, bez ramiączek też bo mi biustu nie trzyma. Chyba, że po prostu nie trafiłam na profesjonalistkę w doborze biustonoszy i na odpowiedni biustonosz, bo może jednak takowy istnieje? Czy możecie mi coś doradzić? od razu mówię, że chodzę na badania piersi co roku i są zdrowe, asymetria nie ma i nigdy nie miała związku z chorobą itp po prostu tak dziwnie dojrzał mój biust :/ Bardzo proszę o jakiś odzew, bo został mi cień nadziei, że jednak cuda istnieją i od Was się o nich dowiem Pozdrawiam
szyszunia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 20:02   #1647
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: biustonosz! asymetria piersi a sukienka bez pleców

Cytat:
Napisane przez szyszunia5 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Jak w temacie- mam dość sporą asymetrię piersi, około 2 rozmiary różnicy. Noszę biustonosze o miseczce E lub F (w zależności od modelu biustonosza), ale jak można się domyśleć ciężko jest mi dobrać biustonosz tak naprawdę, wkładki wszelkiej maści tylko pogarszają wizualnie sprawę. Marzy mi się sukienka bez pleców lub chociaż z odkrytymi ramionami, ale czy istnieje biustonosz, który mi w tym pomoże? bo bez stanika nie da rady bo wyglądam jak z obrazu Picassa :/ (Chyba, że są ubrania, które potrafią tę asymetrię zamaskować?) Czy może już zawsze będę skazana na babcine staniki o szerokich ramiączkach? bo takie właśnie nosze... kiedyś usłyszałam, że na mój biust to tylko takie pasują a ja chcę poczuć się atrakcyjnie, chcę mieć ładną bieliznę i nosić ładne sukienki, przynajmniej raz w życiu! Biustonosz samonośny (ten taki przyklejany, sylikonowy) nie wchodzi w grę bo próbowałam, bez ramiączek też bo mi biustu nie trzyma. Chyba, że po prostu nie trafiłam na profesjonalistkę w doborze biustonoszy i na odpowiedni biustonosz, bo może jednak takowy istnieje? Czy możecie mi coś doradzić? od razu mówię, że chodzę na badania piersi co roku i są zdrowe, asymetria nie ma i nigdy nie miała związku z chorobą itp po prostu tak dziwnie dojrzał mój biust :/ Bardzo proszę o jakiś odzew, bo został mi cień nadziei, że jednak cuda istnieją i od Was się o nich dowiem Pozdrawiam
Imho warto zadać to pytanie w wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=726809&page=54

Przede wszystkim sukienka bez pleców to jedno, sukienka z dużym dekoltem na plecach to drugie, a sukienka z odkrytymi ramionami to jeszcze coś innego.

Do sukienki z odkrytymi ramionami wystarczy biustonosz bez ramiączek. Wydaje mi się, że najlepszy byłby dla ciebie taki o sztywniejszych miskach, np. formowany termicznie. Dopasowany rozmiarem miski do większej piersi, druga miseczka wypchana odpowiednio.

Jeśli ci nie trzymał biustu to raczej mierzyłaś po prostu zły rozmiar albo zły biustonosz. Bezramiączkowce sprawdzają się na biustach znacznie większych niż polskie F.

Do obniżonego dekoltu na plecach potrzeba bielizny z obniżonymi plecami: stanika, półgorseciku, gorseciku lub jakiegoś rodzaju halki z wbudowanym biustonoszem.

Jeśli całe plecy są gołe, to raczej nie da się założyć żadnego stanika.

Jeśli nic dla siebie nie znajdziesz, a bardzo ci zależy na efektownym wyglądzie możesz się zastanowić nad zamówieniem u gorseciarki robionego na miarę gorsetu z miseczkami i odpowiednim wypełnieniem jednej miseczki, ale myślę, że powinno się coś znaleźć gotowego w sklepie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 17:54   #1648
szyszunia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: biustonosz! asymetria piersi a sukienka bez pleców

Chodzi mi bardziej o sukienkę z dużym dekoltem na plecach niż całkowicie bez pleców i panie w sklepach twierdzą, że na mój biust to nic z tego, nawet nie próbowały, tylko od razu, że nie, więc uwierzyłam, ale widzę, że jednak są sposoby, tylko do kogo się udać? bo jak widać to na razie trafiam na nie te sklepy... Jeśli chodzi o sukienkę z odkrytymi ramionami to sytuacja ze stanikiem podobna, usłyszałam, że nie ma stanika, który bez ramiączek utrzyma mój biust. To skoro tak mi mówią sprzedawczynie, to jak ja sama mam sobie z tym "problemem" poradzić. Czy może jesteś w stanie polecić mi jakiś sklep? cokolwiek
szyszunia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 11:39   #1649
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: biustonosz! asymetria piersi a sukienka bez pleców

jest sprzedawczyni i brafiterka.

użyj wyszukiwarki, pogoogluj, zasięgnij języka a propos profesjonalnego brafittingu w twojej okolicy. jak przymierzysz kilkanaście/kilkadziesiąt modeli zaproponowanych przez kogoś, kto poza umiejętnością obsługi kasy fiskalnej, wie co nieco o konstrukcji bielizny, postawie i fizjonomii kobiet oraz ofercie wybranych marek bieliźnianych i wciąż nic nie znajdziesz, to wtedy dopiero możesz przypuszczać, że nie ma dla ciebie ratunku w ofercie "gotowców".
i wtedy i tak masz jeszcze jedno wyjście - idziesz go gorseciarki, która robi ci bieliznę od początku do końca na zamówienie - wypełnia co brakuje, wszystko stabilizuje i wykańcza jak sobie zażyczysz. gołe plecy - wiadomo, ale w zasadzie żaden inny dekolt nie będzie przeszkodą.

(jeśli masz w okolicy gorseciarkę, to zapytaj o koszty zrobienia bielizny na zamówienie - to wcale nie musi być majątek)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 08:55   #1650
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: biustonosz! asymetria piersi a sukienka bez pleców

Cytat:
Napisane przez szyszunia5 Pokaż wiadomość
Chodzi mi bardziej o sukienkę z dużym dekoltem na plecach niż całkowicie bez pleców i panie w sklepach twierdzą, że na mój biust to nic z tego, nawet nie próbowały, tylko od razu, że nie, więc uwierzyłam, ale widzę, że jednak są sposoby, tylko do kogo się udać? bo jak widać to na razie trafiam na nie te sklepy... Jeśli chodzi o sukienkę z odkrytymi ramionami to sytuacja ze stanikiem podobna, usłyszałam, że nie ma stanika, który bez ramiączek utrzyma mój biust. To skoro tak mi mówią sprzedawczynie, to jak ja sama mam sobie z tym "problemem" poradzić. Czy może jesteś w stanie polecić mi jakiś sklep? cokolwiek
Wejdź sobie na balkonetka.pl albo lobby biuściastych, poczytaj, popytaj, tam masz szansę się zorientować, co noszą kobiety o wymiarach i budowie biustu podobnych do twoich.

Tak się zastanawiam czy na pewno potrzebujesz polskiego E/F czy może powinnaś szukać innego rozmiaru (z twoich doświadczeń wynika, że nie miałaś do czynienia z porządnymi brafiterkami ani dobrze zaopatrzonymi sklepami).

Jak patrzę po necie to dziewczyny z dużo większym rozmiarem na ogół są w stanie znaleźć bezramiączkowy stanik, a na polskie E/F to w ogóle nie powinno być problemu. Tylko oczywiście nie w byle jakim sklepie, w którym ekspedientki wierzą, że 75B to najpopularniejszy rozmiar, D to ogromny biust, a asortyment odzwierciedla te przekonania.

Z dużym dekoltem na plecach trochę trudniej imho znaleźć, ale też się da.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-18 21:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.