jak pierzecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-13, 14:46   #1
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Cool

jak pierzecie?


Witajcie,
Wiem, że były na wizażu juz tego typu wątki ale ja sie dokopałam do jakichś z roku 2009 i 2014 a minęło już troszkę czasu weszły nowe produkty i jestem ciekawa.
Napiszcie jak pierzecie ( jakie materialy w jakich temperaturach i jakie programy), oraz jakich środków do prania używacie obecnie, jakie polecacie, a jakie (Z tych które miałyście ) były totalnym niewypałem. (np dla mnie porażką był proszek rex do kolorow, niczego nie dopierał)
Będę wdzięczna za wypowiedzi
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 15:08   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: jak pierzecie?

Od wielu lat nie używam już proszku, stosowałam żele do prania, ale od ponad 2 lat głównie kapsułki, z reguły kupuję w promocjach w Rossmannie, np.wizir, ariel. Wrzucasz do środka niedużą kapsułkę i masz świetnie wyprane i pachnące ubrania.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 15:25   #3
isma22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 62
Dot.: jak pierzecie?

Dla mnie od jakiegoś czasu tylko i wyłącznie kapsułki. Kupuję je tylko w promocji, wtedy cena jednej kapsułki to 0,70zł. Najczęściej używam kapsułek Ariel lub Wizir - te od Wizira z dodatkiem płynu Lenor mają bardzo ładny zapach, no i nie trzeba używać płynu do płukania. Jeżeli wybieram proszek do prania, to najczęściej jest to Ariel. W kategorii płynów do płukania wygrywa Lenor Parfumelle, ten w złotej butelce, ale nie pogardzę też lidlowskim Doussy (niebieski płyn). Jego cena jest zawrotna, w promocji można trafić na 2l za niecałe 5zł.
isma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 15:50   #4
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: jak pierzecie?

Kapsułki lub płyn do prania. Też lubię płyn do płukania z Lidla Doussy. Najbardziej podoba mi się zapach białego, ale dość ciężko go dostać.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 15:58   #5
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez isma22 Pokaż wiadomość
Dla mnie od jakiegoś czasu tylko i wyłącznie kapsułki. Kupuję je tylko w promocji, wtedy cena jednej kapsułki to 0,70zł. Najczęściej używam kapsułek Ariel lub Wizir - te od Wizira z dodatkiem płynu Lenor mają bardzo ładny zapach, no i nie trzeba używać płynu do płukania. Jeżeli wybieram proszek do prania, to najczęściej jest to Ariel. W kategorii płynów do płukania wygrywa Lenor Parfumelle, ten w złotej butelce, ale nie pogardzę też lidlowskim Doussy (niebieski płyn). Jego cena jest zawrotna, w promocji można trafić na 2l za niecałe 5zł.
uzywalam jakiś czas tych kapsułek z persila to zostawiały plamy na ubraniach bo sie nie do konca rozpuściła i sie przylepiła ,

ale tych z ariela nie mialam
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 15:59   #6
isma22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 62
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
uzywalam jakiś czas tych kapsułek z persila to zostawiały plamy na ubraniach bo sie nie do konca rozpuściła i sie przylepiła ,

ale tych z ariela nie mialam
Mi się może raz zdarzyło, żeby kapsułka się nie rozpuściła. Ogólnie jestem zadowolona, a przeważnie piorę w 40 stopniach.
isma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 16:05   #7
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: jak pierzecie?

Też używam kapsułek. Ubrania na 30/40 stopni, pościel na 40/60 w zależności od gatunku, ręczniki na 60. Kapsułki vizir albo biedronkowe
__________________
"So open your eyes and see
The way our horizons meet"
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-13, 16:46   #8
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Madzia94 Pokaż wiadomość
Też używam kapsułek. Ubrania na 30/40 stopni, pościel na 40/60 w zależności od gatunku, ręczniki na 60. Kapsułki vizir albo biedronkowe
białe też na 40c pierzesz? słyszałam ze w takiej temp szarzeją.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 16:46   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: jak pierzecie?

A ja nie uzywam kapsulek, bo w mojej pralce nie chca sie rozpuszczac i zawsze zostaja glutki, ale za to upodobalam sobie zele do prania . Chociaz teraz mam jakiegos Ariela i ma beznadziejny dozownik, wiec wroce do innych .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 17:09   #10
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
białe też na 40c pierzesz? słyszałam ze w takiej temp szarzeją.
Tak, wszystko białe tak jak było
__________________
"So open your eyes and see
The way our horizons meet"
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 17:14   #11
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Madzia94 Pokaż wiadomość
Tak, wszystko białe tak jak było
i dopierąją ci sie w 40c białe ? to jakiego ty proszku uzywasz ?
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-13, 17:26   #12
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
i dopierąją ci sie w 40c białe ? to jakiego ty proszku uzywasz ?
Tak jak napisałam wyżej, kapsułki z vizira albo z biedronki. U mnie ubrania jakoś wybitnie ubrudzone nie są, więc z dopraniem ich problemu nie mam nigdy.
__________________
"So open your eyes and see
The way our horizons meet"
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 18:14   #13
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: jak pierzecie?

TŻet ma takie białe 'domowe' podkoszulki, które wręcz masakrycznie brudzi grzebiąc przy aucie, czy wykonując jakieś tam prace dookoła domu. Ubrudzenia od oleju silnikowego są wręcz normalne. Dopóki prał je sobie sam [w sensie przed wspólnym zamieszkaniem ], to rzadko kiedy się dopierały. Ostatnio przeżył szok, gdy wyciągnął je z pralki doprane do białego. Fakt, nie do śnieżnobiałej bieli, bo są tak stare, że z racji wieku są zszarzałe [dziwię się, ze się jeszcze w kupie trzymają o_O], ale doprały się nawet stare plamy. Nie wiem czego on wcześniej używał, ale aktualnie mamy proszek Persil, pranie mniej więcej 1,5 godziny, na 30-40*. Zwykłe, codzienne białe ciuchy prane tak regularnie, nie tracą odcienia bieli. Moje białe skarpetki też się dobrze dopierają.
Do kolorowych mam żele lub płyny. Zazwyczaj Woolite i Perwoll, czasem jakiś Persil, w zależności co mi się trafi na promocji. Jeden do wszystkich kolorów, drugi tylko do ciemnych. Czas i temperatura prania podobne.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 20:39   #14
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
TŻet ma takie białe 'domowe' podkoszulki, które wręcz masakrycznie brudzi grzebiąc przy aucie, czy wykonując jakieś tam prace dookoła domu. Ubrudzenia od oleju silnikowego są wręcz normalne. Dopóki prał je sobie sam [w sensie przed wspólnym zamieszkaniem ], to rzadko kiedy się dopierały. Ostatnio przeżył szok, gdy wyciągnął je z pralki doprane do białego. Fakt, nie do śnieżnobiałej bieli, bo są tak stare, że z racji wieku są zszarzałe [dziwię się, ze się jeszcze w kupie trzymają o_O], ale doprały się nawet stare plamy. Nie wiem czego on wcześniej używał, ale aktualnie mamy proszek Persil, pranie mniej więcej 1,5 godziny, na 30-40*. Zwykłe, codzienne białe ciuchy prane tak regularnie, nie tracą odcienia bieli. Moje białe skarpetki też się dobrze dopierają.
Do kolorowych mam żele lub płyny. Zazwyczaj Woolite i Perwoll, czasem jakiś Persil, w zależności co mi się trafi na promocji. Jeden do wszystkich kolorów, drugi tylko do ciemnych. Czas i temperatura prania podobne.
a to nie wiedzialam ze persil do bieli taki dobry.
niemiecki czy polski ?
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 23:46   #15
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: jak pierzecie?

Ja dawno już porzuciłam kapsułki - wychodzą dość drogo, a na dodatek potrafią się nie rozpuścić do końca, albo wpaść między drzwi a uszczelkę i wtedy to już mogiła, trzeba zatrzymać pralkę, wydłubać kapsułkę. Przynajmniej w moich pralkach tak się działo

Przerzuciłam się na płyny. Często woolite i perwol, bo często są w promocji w tesco i wychodzą bardzo tanio Ostatnio testowo kupiłam vizir, jeden płyn do kolorów i bieli. Kusi mnie to, że jestm w jednej butli, mniej zajmuje miejsca.
Do płukania kupuję różne płyny, większość mi pasuje, więc szukam czegoś w promocji Moja pralka i tak dość mocno płucze i odwirowuje, niewiele zostaje z tego zapachu.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 23:52   #16
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: jak pierzecie?

Teraz mam "czarny" płyn do prania z Biedry + jakiś niezidentyfikowany proszek, który był w moim obecnym mieszkaniu gdy się wprowadzałam. Następny w kolejce mam bezzapachowy proszek kupiony kiedyś w Rossmannie. Kiedyś miałam kapsułki Persil. Prały tak samo, ale szybko zaczął męczyć mnie ich zapach.

Wszystko zawsze piorę w 40st. bez podziału na kolory, bo 99% moich rzeczy jest czarne. O programie nie potrafię powiedzieć więcej niż to, że trwa około 2 godziny.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 01:12   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: jak pierzecie?

Dwa proszki regularnie: jeden z Rossmanna Domol (który niestety zdrożał ), drugi niemiecki Triumf Family, który mają w Selgrosie i Auchanie (lubię go za poręczne pudełko plus dołączoną miarkę, no i oczywiście za to, że jest skuteczny). I wróciłam do używania płynu do płukania (przez pewien czas próbowałam bez) - po prostu lubię. Od kilku miesięcy jest to Lenor, bo jednak widzę różnicę (wcześniej wychodziłam z założenia, że na jedno wychodzi, ale jak stwierdziła moja koleżanka z pracy, która mnie namówiła na wypróbowanie "co Lenor to Lenor").

Na ogół piorę w programie ekonomicznym ok. 3 godzinnym lub do ubrań bawełnianych ok. 2 godzinnym. Od czasu do czasu krótki 14 minut (gdy "na cito" potrzebuję jakiejś rzeczy). Temperatura prania normalnych rzeczy na ogół 40 (wyjątkowo delikatne w 30 stopniach). Czasami 50 stopni, jeżeli są to jakieś wyjątkowo przepocone koszulki TŻ i duża ilość rzeczy w bębnie. Ręczniki i pościel w 50 lub 60 stopniach. Wirowanie na 900, góra 1000 obrotów, bo od 1200 zajechałam w ciągu kilku lat amortyzatory (było to ustawienie automatyczne i po prostu nigdy nie zmniejszałam).

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-08-14 o 01:17
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 01:22   #18
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dwa proszki regularnie: jeden z Rossmanna Domol (który niestety zdrożał ), drugi niemiecki Triumf Family, który mają w Selgrosie i Auchanie (lubię go za poręczne pudełko plus dołączoną miarkę, no i oczywiście za to, że jest skuteczny). I wróciłam do używania płynu do płukania (przez pewien czas próbowałam bez) - po prostu lubię. Od kilku miesięcy jest to Lenor, bo jednak widzę różnicę (wcześniej wychodziłam z założenia, że na jedno wychodzi, ale jak stwierdziła moja koleżanka z pracy, która mnie namówiła na wypróbowanie "co Lenor to Lenor").

Na ogół piorę w programie ekonomicznym ok. 3 godzinnym lub do ubrań bawełnianych ok. 2 godzinnym. Od czasu do czasu krótki 14 minut (gdy "na cito" potrzebuję jakiejś rzeczy). Temperatura prania normalnych rzeczy na ogół 40 (wyjątkowo delikatne w 30 stopniach). Czasami 50 stopni, jeżeli są to jakieś wyjątkowo przepocone koszulki TŻ i duża ilość rzeczy w bębnie. Ręczniki i pościel w 50 lub 60 stopniach. Wirowanie na 900, góra 1000 obrotów, bo od 1200 zajechałam w ciągu kilku lat amortyzatory (było to ustawienie automatyczne i po prostu nigdy nie zmniejszałam).
Doris, to jakiej firmy ta pralka ze kilka lat i juz amortyzatory padły ? Sąsiadka ma starą 18 lat bez awarii
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 01:34   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Doris, to jakiej firmy ta pralka ze kilka lat i juz amortyzatory padły ? Sąsiadka ma starą 18 lat bez awarii
Electrolux, w dodatku naprawdę niezły model. No niestety pralki sprzed lat, a te obecne to dwie różne bajki. One nie tyle padły, co były już po kilku latach mocno zużyte i pralka zrobiła się bardzo głośna. Teraz znowu chodzi cichutko.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-14, 06:27   #20
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dwa proszki regularnie: jeden z Rossmanna Domol (który niestety zdrożał ), drugi niemiecki Triumf Family, który mają w Selgrosie i Auchanie (lubię go za poręczne pudełko plus dołączoną miarkę, no i oczywiście za to, że jest skuteczny). I wróciłam do używania płynu do płukania (przez pewien czas próbowałam bez) - po prostu lubię. Od kilku miesięcy jest to Lenor, bo jednak widzę różnicę (wcześniej wychodziłam z założenia, że na jedno wychodzi, ale jak stwierdziła moja koleżanka z pracy, która mnie namówiła na wypróbowanie "co Lenor to Lenor").

Na ogół piorę w programie ekonomicznym ok. 3 godzinnym lub do ubrań bawełnianych ok. 2 godzinnym. Od czasu do czasu krótki 14 minut (gdy "na cito" potrzebuję jakiejś rzeczy). Temperatura prania normalnych rzeczy na ogół 40 (wyjątkowo delikatne w 30 stopniach). Czasami 50 stopni, jeżeli są to jakieś wyjątkowo przepocone koszulki TŻ i duża ilość rzeczy w bębnie. Ręczniki i pościel w 50 lub 60 stopniach. Wirowanie na 900, góra 1000 obrotów, bo od 1200 zajechałam w ciągu kilku lat amortyzatory (było to ustawienie automatyczne i po prostu nigdy nie zmniejszałam).
Proszek domol jest dobry? Polecasz? Bo mialam jakies inne srodki czystosci i tak srednio wypadaly w porownaniu do innych...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 08:44   #21
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: jak pierzecie?

Ja "lepsze" bluzki piorę ręcznie, staniki też ręcznie.
Resztę w pralce płyn do prania + do płukania 40 stopni
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 10:00   #22
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: jak pierzecie?

a jaki to płyn do prania ?
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 10:15   #23
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Proszek domol jest dobry? Polecasz? Bo mialam jakies inne srodki czystosci i tak srednio wypadaly w porownaniu do innych...
Tak, polecam. Do kolorowego zawsze brałam. Szkoda tylko, że ostatnio w cenie regularnej 14,99, bo jeszcze niedawno kosztował ok. 11,99. Nie wiem, czy w porównaniu do markowych proszków nadal jest konkurencyjny cenowo. Trzeba by porównać cenę za kg z innymi.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 10:54   #24
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: jak pierzecie?

Ja bieliznę oraz delikatne bluzki piorę ręcznie. Resztę w pralce w 30-40 st. Najczęściej używam proszku Persil oraz płynu Woolite. Płyn do płukania zawsze żółty Cocolino
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 11:19   #25
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: jak pierzecie?

Chyba już nic nowego nie powiem.

Piorę w proszku który dostawałam za darmo z pracy, to był chyba E do kolorów. Miałam płyn do czarnych rzeczy, ale się skończył. Może kupię jeszcze raz, nie wiem czy to coś pomaga i czy te ciemne ubrania rzeczywiście wolnej będą blakły? Może wiecie?

Ubrania nastawiam na 40 najczęściej, szczegół, że to jakiś program do białych rzeczy.
Ręczniki, pościele, ścierki i często skarpety piorę na 60.
Z racji pracy którą wykonywałam często miałam plamy z tłuszczu i ubrania były naprawdę brudne. Chłopak jeździ w pracy rowerem i też często koszulki ma zachlapane błotem, ale rzadko zdarza się, że czegoś nie dopiorę. Jak się tak trafi-to traktuję plamy mydełkiem z Rossmana i wtedy jeszcze raz takie natarte piorę.

Jestem zapachomaniaczką, mam chyba z 6 czy 7 płynów do płukania w tym momencie i stale tak jest
Wybór płynu to cała ceremonia, wącham, przeglądam i dopiero wlewam ten, co mi danego dnia pasuje.
Lubię Lenor niebieski, płyny z Lidla i limitowane Edeny z Biedronki. Po praniu w mojej pralce zapachy długo się trzymają, a pierwsze założenie ubrania to już w ogóle bajka.
Te same płyny u mojej mamy nie pachną prawie wcale.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 12:35   #26
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: jak pierzecie?

Nie używam już kapsułek bo zapchały nam pralkę, aż śmierdziało z niej. Potem przez długi czas nie można było się efektów tych cudowności pozbyć. Wylatywały z odpływu farfocle i osad. Pomogły dopiero cykle pustego prania i płukanie pralki wodą z octem. Wróciłam do persila i do żelów do prania. Do płukania tylko lenor niebieski i cocolino. Pierzemy zawsze na programie pranie codzienne tzn 1 h 12 minut prania w 40,50 stopniach. Obroty 800,1000. Czasem pranie szybkie 15 minut, jak potrzebuje wyprać i odwirować trampki. Te piore ręcznie w szarym mydle i odplamiaczu z biedronki.
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 13:02   #27
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: jak pierzecie?

Obecnie płyn i proszek Ultra z biedronki.
Na "szybkim programie" 50 min.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 15:45   #28
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: jak pierzecie?

Kapsułki Ariel do białego i do kolorów.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 15:47   #29
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
(...)
Jestem zapachomaniaczką, mam chyba z 6 czy 7 płynów do płukania w tym momencie i stale tak jest
(...)
Muszę pokazać ten fragment mężowi, bo twierdzi że jestem "dziwna", gdy mam w porywach trzy różne płyny.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 19:24   #30
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: jak pierzecie?

a dopieraja wam sie plamy jak w wiekszosci pierzecie na 30,40c max ?
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-26 22:25:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.