Zgrubienia w policzku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-28, 20:16   #1
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102

Zgrubienia w policzku


Dziewczyny może coś pomożecie!

Od około roku zaczęły tworzyć mi się na jednym policzku tzw. na jego małej części podskórne krosty. Wygląda to tak, że po pewnym czasie robią się z nich ropne krosty, gdy przechodzą zostawiają czerwony strasznie wolno znikający ślad i po pewnym czasie kolejny podskórny pryszcz ropieje. Gdy dotykam tego chorego miejsca na policzku to wyczuwam właśnie takie podskórne zgrubienia.

Nie wiem już co mam robić, byłam u kilku dermatologów, brałam antybiotyk, smarowałam maściami.

Może miałyście jakiś podobny problem? Może możecie polecić jakiś antybiotyk? Skąd w ogóle to na policzku mogło się wziąć?
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 23:36   #2
Magdalena Daniluk
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Send a message via Skype™ to Magdalena Daniluk
Dot.: Zgrubienia w policzku

Najprostsze rozwiązanie:
1. wyeliminowanie stanów zapalnych
2. złuszczanie aby "uwolnić" zaskórniki (np. mikrodermabrazja lub kwasy UWAGA na stosowanie filtrów przeciwsłonecznych).
3. regularne peelingi i maski oczyszczające aby nie dopuścić do ponownego powstania problemu.
Magdalena Daniluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 11:13   #3
FizzMms
Raczkowanie
 
Avatar FizzMms
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 55
Dot.: Zgrubienia w policzku

Miałam/mam też taki problem. Kiedyś było koszmarnie, tak jak u Ciebie. Uzywałam tony kosmetyków zarówno drogeryjnych, aptecznych i tych od dermatologa. Trądzik i zgrubienia malały, ale po pewnym czasie to wracało. W ogóle nie wyciskałam ani nie dotykałam tego, a robiły mi się ciemne duże plamy.
Stwierdziłam, że szkoda mojej kasy i przyczyny zaczęłam szukać w moim organizmie. Codziennie piję Miksturę Oczyszczającą i biorę tabletki hormonalne. Nadal wyczuwam gulki ale są mniejsze i nie zostawiają blizn.
Twarz myję szarym mydłem i przemywam aloesem. Niestety na to trzeba dużo czasu i cierpliwości...
FizzMms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 08:55   #4
Magdalena Daniluk
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Send a message via Skype™ to Magdalena Daniluk
Dot.: Zgrubienia w policzku

Czasami toksyny w naszym organiźmie mogą potęgować problemy z zanieczyszczaniem się skóry. Skóra odpowiada w dużej części za to, aby wszelkie zbędne składniki wydzielić na powierzchnię skóry poprzez gruczoły apokrynowe (wraz z potem). Jeżeli substancje te nie są skutecznie zmywane z powierzchni skóry, może to wygenerować istotny problem. Niekiedy zdarza się tak, że pomimo regularnego oczyszczania powierzchni skóry z zanieczyszczeń, problem nadal jest widoczny. Jest to z całą pewnością pora na to, aby zainterweniować w nasz organizm i pomóc mu w usuwaniu zanieczyszczeń. Pamiętajmy jednak przede wszystkim o tym, że zanieczyszczenia i toksyny nie pojawiają się same, zazwyczaj wprowadzamy je do organizmy np. w spożywanym jedzeniu. Organizm po jego przetworzeniu uzyskuje niewiele wartości odżywczych, a za to kupę "śmieci", które musi usunąć. Wiele z toksyn dostaje się z układu pokarmowego do krwioobiegu, a następnie do wszystkich tkanek, oczywiście do skóry również. Problemy skórne w tym wypadku to tzw. "pikuś" w porównaniu do tego, z jakimi problemami borykają się zatoksycznione tkanki wewnątrz organizmu.
Magdalena Daniluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.